Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

colocolo21

Vizualna pecka vo svete, kde dominuje šedá farba, pravdepodobne nebude ničím zaujímavá pre intelektuálov,nielen, že sa toho v priebehu dvoch hodin nič moc neudeje, navyše i to málo je veľmi predvídateľné, napriek tomu to ako celok funguje dobre, nehovoriac o fantastickej hudbe a krasnej neznámej Andrei Riseborough. Slabšie štyri hviezdičky len za vyslovene odfláknutý záver ()

Mukade

zaujímavé že mnohí tu by chceli v "obyčajnom" scifáku oscarové herecké výkony (konkrétne tí čo sa vyjadrujú k nedostatočnosti v tomto u Olgy). Hah, ste úplne mimo. Keď budete dostatočne dlho rozmýšlať že prečo, tak možno vám to dokápne LOL. Z ktorého že to akčného alebo scifi filmu boli nominácie za herectvo na oscara? a keď aj náhodou boli (nemienim sa unúvať na google), tak raz za sto rokov :P . Proste ste hrozní hnidopisi :D......................update 3.2015: na druhýkrát pozreté. Jeden z najlepších scifi filmov ever! A to aj vďaka dokonalému soundtracku. Neskutočne emotívne, clivé............................................UPDATE 3.'21: jednu vec chcem dodať - Freeman tu, miestami, podal naprosto školácky, totálne anti-emphatic, nesynchronizujúci amatérsky výkon, hodný zlatej maliny... damn stupid ol' lazy fuck ()

Luciaaas2

Film je dobrý, perfektní hudba. Kosinski krásně navodil atmosféru budoucnosti a musím pochválit ekefty. filmu dávám 5 hvězdiček, jsou slabší, něco filmu chybí, možná větší Drive, nebo bych si představil místo Cruiseho nekoho jiného, Moc mi v této roli nesedl, ale proti Tomovi nic nemám :-) ()

Fracek

Ajajaj, to byla zplácanina a aby se to nějak ještě zapláclo, tak se pohoníme v roklinách (akci vyžadující diváci si porochní jak u autíček). Jj, jsem zlej, ale ještě ne tak uplně, chtěl jsem dát jednoznačně odpad. Ještě tu byla jedna záhada, objeví se ve filmu celá a nebo alespoň část sochy svodody jako skoro ve všech amerických postapokalyptyckých filmech a nebo ne? No hádejte? Ta jedna hvězda je za místního šerifa, který u toho neusnul. Divák ho nemohl vidět, protože byl schovanej v jiný průrvě, kterou Tomík nenašel, ale já s ním slušně pokecal. Takže mohu potvrdit - jj, podporujte svého šerifa. ()

TOPmoovie

dobra hudba aj pribeh. trochu sterilne, a obcas dobra action. uplny koniec rozbity americkou snahou o happyend za kazdu cenu. ()

gandie

Po hodně dlouhé době příjemné sci-fi.. 2 hodinky utekly jako voda. Možná moc předvídatelné (už od začátku vyprávění příběhu a utvrzovaní v něm mi nesedělo). ()

leonus.atrum

Velice překvapivý film a to že jsem to vůbec nečekal tak velice originální , chytrý a vcelku i dobře zahraný. Do půlky filmu nemáte páru o co tam de, pak si žačnete říkat že to chápete...nastává okamžik prozření jenž naprosto vzápětí po 5 minutách odpadne a vy jste zase na začátku a nevíte nic. Já jsem se nenudil a pustím si to rád znova. Za mě 4. :-) ()

vikin

Joseph Kosinski zřejmě navštívil Brno a vilu Tugendhat - takhle maximálně propracovaný interiér jsem snad ve filmu ještě neviděl. Několikrát zmiňovaná scéna u a v bazénu je dokonalá a ta hudba...... Zkrátka a dobře - moc dobře se na to kouká. ()

J!b

Vizuálně super, moderní scientologicky čistý múvíí. Nevím, jestli se jednalo o mé nedostatky v englickém jazyce nebo o mou nechuť hlouběji logicky analýzovat scénář, ale jisté příběhové nedostatky bych našel. Klasicky, jak už to v podobných vyprávěnkách bývá, aktivity hlavního záporáka/čky (či co to kýho šlaka bylo) občas vykazovaly až neúměrně vysokou úroveň tuposti. Ale jinak se na to koukalo docela hezky a FullHD je v podstatě povinnost. ()

Nalim_Meonle

Zo zaciatku fajn. Putave prostredie prijemna atmosfera a dobra hudba. Ale tam to aj konci.... Rozvinutie pribehu je predvidatelne a chyba mu naboj az to skonci odflaknutym finisom na zyvacku. A ten casting ach jaj... ()

Nobunaga

SPOILER WARNING!!! K dokonalosti této velkolepé sci-fi chybí "jenom" to, že jednotlivé motivy, ze kterých se film skládá, jsme už předtím viděli někde jinde. Namátkou Final Fantasy, Matrix, Moon... Po zvukové stránce jsem měl zase chvílemi silný pocit, že sleduju Terminator: Salvation. Tak mě napadá, že jsem obsah filmu dost vyspoileroval :D ()

Maarty86

Moc pěkný vizuál, některé scény (např. bazén) jsou něco nepopsatelného až magického..Soundtrack super, k filmu sedí a pro mě doposud neznámý tým M83 má mou pozornost. Herecké obsazení bych neměnil, 120 minut uteče jako voda, film rozhodně nenudí. Zasloužených 80% ()

Pavlo

Dobre nakrútená sci-fárna. I keď je veľa vecí prevzatých z podobných filmov, napriek tomu je The Oblivion pútavý, vizuálne takmer dokonalý a dobrými efektmi zásobovaný. Akčné scény nenudia a sú zručne spracované. Herci sú sympatickí a dobre hrajúci. Je to oddychovka ako sa patrí a ktorá sa na nič nehrá. ()

2rady

Neuveriteľný skok od Trona. Zatiaľ čo tron bola sračka s vyumelkovaným a sterilným vizuálnom, Oblivion sa učí od staršieho bračeka, nebojí sa trošku zašpiniť a hlavne odkukáva kde sa dá. Keby som tu vymenoval filmy ktoré vykráda len dejovo (nehovoriac o vizuálnej stránke filmu) vykecal by som celý prostučký dej. Netreba sa však nechať odradiť, cez všetky chyby ktoré Oblivion má, jedná sa o originálne sci-fi ktoré stojí za pozornosť. ()

naytsirk

Příjemné sci-fi s příjemným Cuisem, ucházející Kurylenko a s asi tří minutovým Freemanem.... Věřím, že pro milovníky tohoto žánru to může být pecka. Pro mě osobně to bylo hezké ukončení dne... ()

fabregas1

Po vizuální stránce je film na velké úrovni a fanoušci sci-fi žánru si přijdou určitě na své, připočtěte si dobré herce a máte o zábavu postaráno. ()

Etrox49

Luxusná, 2-hodinová podívaná! Kto obľubuje post-apokalyptické, kapku abstraktné sci-fi, pri ktorom hneď nemáme všetky karty na stole a kde si treba aj trochu potrápiť melón, toto bude film pre vás. Špecifická atmosféra, poctivá a nie za každú cenu megalomanská výprava + originálne rozuzlenie, to všetko robí z tohto kúsku dlho očakávaný, čerstvý prievan v dnešnom svete preplácanom remakemi a neustálymi odrhovačkami na jedno kopyto. Cruise ťažká rutina, ďalší dôkaz, že s bravúrou zahrá naozaj hocikoho. Freeman síce mohol dostať viac priestoru, z toho minima však urval čo sa dalo, ani nemá cenu veľmi ospevovať. K celkovej hodnote pôžitku z tohto sci-fi prispieva aj znamenitý soundtrack, proste to tam je a funguje to vždy v ten správny moment. Vôbec nesúhlasím s názorom, že film musí niečo dokazovať na poli originality, samozrejme, kto silou mocou chce, ten v tom uvidí paralelu aj s E.T.. Za posledné roky rozhodne jedinečný kus, ktorý (a to zduplujem) už bolo sakra treba. Určite jeden z TOP filmov roku! ()

mentos.

Ve všech směrech skvělý film (vizuálně, dějově, herecké obsazení). Nic extra jsem neočekával, ale rád filmu napálím plný počet! :) ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017