Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

Tlaulí

Některý filmy je dobrý vidět dvakrát (u Mementa nebo Prokletýho ostrova kolikrát ani to nestačí k jejich úplnýmu "pochopení"), ale to není případ Nevědomí. Je to už dlouho, co jsem ten film viděl. A po pauze, kterou si dal Cruise se sci-fi, jsem se na něj těšil moc. Bohužel jsem nedostal, co jsem čekal - film je po všech stránkách průměrnej, pochválit by šla snad jen vizuální stránka. Tom nemá co hrát (a upřímně řečeno ani se nesnaží) a Bond Girl to nezachrání. U Freemana jedna z jeho nejhorších rolí, kterou mu nevěřím ani trochu (což se mi u něj nestalo ... ani nepamatuju). Za pozornost podle mě stojí snad jen ta sebevražedná mise těsně před koncem, kde je aspoň trocha napětí a některý věci do sebe celkem zapadnou, ale lepšící se celkovej dojem z filmu zase zkazí debilní hollywoodskej konec. Docela závidím Verbalovi jeho nadšení z tohohle snímku. No, naštěsí pro mě Cruise poměrně brzy potom zazářil v Edge of Tomorrow. Takže Oblivion - 60%. ()

DavidAAAA

Moc příjemná sci-fi. Zničený svět, přijatelně vysvětlená mise a zlí Čističi. A jeden zapomenutý koutek přírody a lidského světa. Pak změna, zlí jsou hodní, hodní jsou zlí a tamhleto je moje žena.. Logika děje občas brutálně kulhá, ale vem to čert, na podívání je to opravdu fajn. ()

mad.dog

Konečně, sice na konci roku, se mi dostal před oči Oblivion a já jsem spokojenej. Režie, triky, kamera, scénář, Cruise a hudba jsou na jedničku s hvězdičkou. Tak proč jen 4/5? Protože hlavní zvraty jsou odhadnutelný a Olga Kurylenko se fakt nepředvedla. To Kosinski nemohl znovu obsadit Olivii Wilde?? Ta má daleko víc talentu a umí i vedle zdobení scén hrát. Jinak jsem velmi mile překvapenej. ()

Jacq30X

Film mě příjemně překvapil. Trochu mi připomněl několik filmů, jako by byl od každého kousek. Takže originální mi nepřipadl. Ale dopředu jsem si nic o ději nepřečetl a nechal se překvapit. Mnoho otázek bych rád ve filmu chtěl mít zodpovězené a nestalo se. Tomu Cruisovi tyto role ve sci-fi filmech sedí jak prdel na hrnec. Přitom ho jako herce v jiných rolích nesnáším. Jeho mimika obličeje má snad jen tři výrazy a to je pro sci-fi ono! :). Dobrých sci-fi je málo. Takže i průměrné sci-fi je skvělý film. Filmy, které mě napadali při sledování filmu Oblivion: Moon, Matrix, District 9, Ostrov. VALL-I. ()

happyk

Film, ve kterém je všechno, než se na první pohled zdá. Od začátku velice zajímavé a po zvratu ještě mnohem zajímavější. Velice příjemné herecké výkony filmu přidávají na dramtičnosti a diváka to vše v táhne do děje. Vzůru do nevědomí. Čtyři hvězdy. ()

danodo

8/10 Dizajnový skvost, ako vystrihnutý z propagačných videií (Microsoftu i iných.) zobrazujúcich budúcnosť technológií. Po druhom pozretí je to ešte o trochu lepšie ako pri premiére, ale aj naďalej mám pocit, že je tu príliš málo (zaujímavých) postáv. Jedine hlavnú postavu si je možné aspoň ako-tak obľúbiť, ale ostatné postavy a herci sú úplne nevyužitý. Čiže obdobný problém ako pri Tron: Legacy s tým rozdielom, že tam aspoň bolo z čoho vyberať, tu je tých postáv najviac 5. To je hlavný problém filmu, okrem toho ale nemôžem namietať, pretože všetko ostatné je skvelé. Okrem spomínaného dizajnu je tu taktiež super kamera, dejové zvraty, ale hlavne dokonalé zvukové efekty a hudba (z ktorej sa ale tiež dalo vydolovať viac zaujímavých motívov). ()

LarisaDavid

To mi pripomenulo Junga a jeho kolektívne nevedomie. Zvraty, ktoré vážne prekvapili i akcia a romantika...dobrá kamera i kostýmy...ja som velice spokojná :) najviac sa mi páčilo, že tam nebolo milión päť akcii na kúsku filmu, pretože to fakt človek nestíha - sledovať a neraz (dívanie sa po tme) to tak bliká, že mám chuť zavrieť oči až mi ich nevypáli. ()

WickedFey

Dlouhou dobu jsem brouzdal po filmové databázi s cílem objevit nějakou povedenou Sci-Fi. Nedávno jsem viděl pokračování Divergence (Rezistenci) a dost mě zaujala, tak jsem se pokusil najít něco alespoň trochu podobného. Po nějaké době jsem tedy narazil na celkem dobře hodnocený film, který splňoval mé požadavky. Ze začátku mě to nijak nezaujalo a moc jsem nechápal o co tam vůbec jde. Pak se film trochu více představil a já už konečně pochopil o co tam jde. Osobně nemusím takto zamotané a těžce odhalitelné filmy, každopádně jsem byl ohromen. Film je velice dobře zpracovaný a herecké výkony hlavních postav na jedničku. I přes to mě Sci-Fi, ve které účinkuje Tom Cruise o rok později (Na hraně zítřka) oslovila mnohem více. ()

StarFsh

Film z veľkým potenciálom, ktorý bohužiaľ nebol využitý úplne naplno. Celkový dojem znižujú občas až prihlúple dialógy. Akcia je samoúčelná a hlavné postavy sa aj z tých najväčších s*ačiek dostanú z ľahkosťou a šarmom Jamesa Bonda. Prúser to však rozhodne nie je a film si u mňa vyslúžil solídne 4 hviezdy. Dodatok po druhom vzhliadnutí: Premisa nie je žiadna prevratná novinka. V podstate ju priniesol už Fight Club, ale od tej doby ubehlo kopu času a naša spoločnosť sa dosť zmenila. K horšiemu samozrejme. Život v dokonalom a antiseptickom vzdušnom zámku je život, ako v zlatej klietke - neustále pod kontrolou. S dokonalou partnerkou, ktorá uspokojuje všetky vaše telesné túžby. Vykonávanie prospešnej práce (hlavne v prospech zamestnávateľa, nie vášho). Budúcnosť, perspektíva, kariérny rast. Čo viac by ste si mohli želať? Lenže niekde tam hlboko vnútri vám niečo stále chýba. Viete to, uvedomujete si to každým nadýchnutím. Bojujete s tým, snažíte sa na to zabudnúť, vytesniť to z mysli... Odsudzujeme bezďákov za to, že sú to lenivý povaľači, ktorým sa nechce robiť a ktorý si za svoju situáciu môžu väčšinou sami. Ale na druhej strane im závidíme a snívame o tom, aké by to bolo nechystať sa v Nedeľu večer na Pondelok, kedy opäť musíme do práce. Občas si spomenieme na svoje bývalé lásky, ktoré sme pustili k vode len preto, že neboli dosť bohaté, alebo urodzené, lebo proste nepatrili do našej kasty. Občas popremýšľame, čo by bolo keby... Naším kultúrnym vyžitím sa stala reklama v televízií. Sem tam zájdeme do kina na nejakú bezduchú americkú akčnú s*ačku. Digitálny formát, ktorý mal hudbe umožniť dokonalý prenos bol proti nám zneužitý (viď Loudness War) a najvernejší zvuk ponúka starý vinyl. Hlavne nad tým nepremýšľať. Myslenie bolí, hlavne vtedy, keď si uvedomíte s kým a ako ste strávili väčšinu života. ()

Tauloo

Konečně sci-fi, které neurazí věrného fanouška žánru a nestahuje film do audiovizuálního pekla současného trendu - "Větší = lepší." ()

1990Jirik

No teda. Původně film , který měl být jakože doplněk k mému nedělnímu hraní PC her a měl být spíš jako akustika, jsme se dostali ač to říkám nerad k tomu, že jsem hltal od začátku až dokonce. I samotný Teddy byl pro mě překvapením a teď pozor spoiler (čekal sem ,že zatím vším přece jen stojí člověk a ono ne). Prostředí efekty nápad tady se přesně povedlo vše co se povést mělo. Strhující atmoška, kterou akorát podtrhne Cruise svým výkonem a nejen on ale i bezvadné efekty (ano ze začátku sem měl drony rád) Nakonec jsme dostali poloakční zamyšlení prokládáno naprosto originálním příběhem no možná spíš pojetím příběhu , který těžce vybočuje z průměrných snímků této tématiky. Po Intelsteláru , který je žánrově spíše jako Scifi drámo je tohle tenhle rok a vůbec za poslední dobu nejpovedenější Scifi snímek co jsem měl možnost shlédnout.¨ Takže plná palba v tomhle případě je oprávněná a podložená nejen kvalitou námětu ale i zpracováním a konec konců i tím herectvím, ono není jednoduché být prakticky jediný hlavní hrající po dobu 2 hodin. ()

fermatf

Co se vizuálních efektů týče, film je natočen výborně - kvělý obraz postapokalyptického světa, interiéry superluxusních budov. Bohužel děj není zrovna nejpromyšlenější, je trochu hloupoučký a je to přesně ten typ filmu, kde hlavní hrdina přežívá a nezemře ve scéně, ve které by s 99% zemřít měl, jen díky tomu, že je to hlavní hrdina. Přesto film zaujme a nadšenec sci-fi si ho dokáže užít. ()

martinius27

Po asi 2 rokoch som si tento skvost opat pozrel (asi 4.x) a opat ma nesklamal. Dufam to nezakriknem ale Tom Cruise posledne roky toci vazne brilantne sci-ficka. Nepochybujem ze ked si tento film opat s odstupom casu pustim tak si ho opat na jeden dusok plne vychutnam. ()

starr64

Jeden z mála sci-fi filmů, který je kvalitní a velmi dobře natočený. Když jsem jej viděla poprvé, byla jsem naprosto okouzlena a ohromena čistotou a dokonalým příběhem. Co dodat - stojí za shlédnutí. ()

burg

Hodně mi to připomínalo Moon - příběhem, vizuálem, triky, hudbou... Faktem je, že tady jsem z toho příběhu pochopil slabou půlku (jestli vůbec), ale za pohled na post-apo Zemi dávám s klidným svědomím čtverec! ()

FFF21

Umělecky velmi dobře zpracované od Kosinskiho, ještě aby ne, když se jedná původně o architekta a tvůrce reklam, než filmového režiséra. Cruise předvádí svůj klasický nadstandard, ostatní postavy jsou nevýrazné, ovšem kdo hledá vizuální a akustickou stimulaci, což bylo i mým důvodem, proč se na to podívat, tak tomu to vřele doporučuji. ()

halelujah

Videli ste prometheus? Tak tu máte viacakčnú a menej kecaciu verziu . Ale to nie je vôbec zlé ! Film ma nadchol som veľmi štastný keď film nieje proste iba neustále menenie lokacii ,blikanie akčních scén kde neviete čo sa deje , celý film musíte zostrelovať stovky neschopných nepriateľov a záporáka poznáte od začiatku . Tu som dostal presný opak dnešného pop výplachu a to sa mi páči , scény ktoré si budete dlho opakovať vo svojej hlave (dominantný je asi bazén ) ale podľa mňa to bolo týmito scénami prešpikované kde sa mal človek na čo tešiť. Nepriatelia sú pomerne schopný a to že ich zostrelených za celý film spočítate na jednej ruke je len a len dobre. O hrdinu som sa bál a neskutočne som si užíval spomienky jacka harpera ich vyuzlenie aj dvojitého cruisa , to že sme poznali koniec filmu už chvílu predtým nevadí asi ako najväčšiu chybu vidím prezretie traileru čomu by sa mal každý človek vyhnúť pretože mu skazí zážitok z filmu . Určite sa oplatí pozrieť . ()

kratajirka

Proč bys měl/a vidět Oblivion? 1) Olga Kurylenko je prostě šťabajzna. 2) Tom Cruise je prostě šťabajzňák. 3) Sci-fi v tomhle století frčí. 4) Excelentní hudba od M83. 5) Zjistíš, že mít klon není vůbec špatné. 6) Uvidíš nádherný futuristický bazén v oblacích aneb orgasmus do pěti vteřin. 7) Jestli čekáš jednoznačný a plynulý příběh tak jsi na omylu - čeká tě jeden zvrat za druhým a to za to sakra stojí. 92% je moje výsledné hodnocení ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017