Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

petra79

Nesnáším Toma Cruise.....hodně:-) Po fantastické Na hraně zítřka jsem mu dala další šanci....a nezklamal. Velmi dobrý film. Klasické sci-fi bez zbytečných stříleček s nádherně čistě vykreslenou budoucností. Dobrý příběh, nějaké to napětí, trochu překvapení i ten Tom šel přežít...nakonec se mi začne líbit:-) Konec malinko přeslazený, ale jinak slušný film. ()

PoLyTaR

Tak z tohoto filmu jsem si sednul na zadek. Opravdu jsem neměl žádná očekávání. Na film jsem šel díky poměrně zajímavému traileru a vůbec toho nelituju. Vizuálně velmi povedené sci-fi, které doplňuje parádní hudební doprovod. Tom a Olga tak nějak k sobě patří a ve filmu to působí reálné. Možná jediná výtka by byla na konec filmu. Působí dost lacině a jak je to u Hollywoodských filmů běžné, musí tam prostě být happy edning. ()

ciapok

dobrá hudba, dobrá atmosféra, výborný vizuál, výborná Andrea Riseborough ! a inak strašná kokotina (skôr teda záverečná tretina, ale robí to meno celému filmu) ()

Jirkacek

Snímek Nevědomí z roku 2013 se mi zalíbil hned po prvním shlédnutí a po čase jsem se rozhodl podívat se na něj ještě jednou. A opět jsem z něj byl doslova nadšen, hlavně tedy z jeho vizuální stránky a výborně postaveného příběhu. Neustále se něco dělo a když už jsem měl pocit, že děj upadá, přišel nějaký šok a zlom, který linku filmu posunul o kus dál. A hlavně jsme se doma nemuseli dívat na nějakou dlouhou předehru, nýbrž se šlo hned na věc a to pěkně zostra. Náš příběh začal v roce 2077 na jadernou válkou totálně zpustošené planetě, ze které se přeživší odstěhovali na planetu Titan a na níž zůstalo jen pár lidí, kteří plnili pětiletou misi. Měli hlídat těžní věže, které čerpaly mořskou vodu a přeměňovaly ji na pohonné hmoty pro vesmírnou loď, jenž měla poté odletět na novou planetu. Jednu z věží hlídal v sektoru 49 Jack Harper, kterého si zahrál vynikající Tom Criuse. Paradoxně ho zrovna moc nemusím, ale Nevědomí bylo už několikátým filmem z poslední doby, který ode mne získal pět hvězd. Ale nepředbíhejme. Harper na hlídací věži v oblacích plnil funkci jakéhosi údržbáře, který létal moderním vrtulníkem a opravoval poškozené drony, nebo je i hledal, když se je povedlo vetřelcům sestřelit. Ti se skrývali někde v podzemí a hlavně v noci vylézali ven a působili škody na dronech a těžních věžích. Ač to původně vypadalo, že se bude jednat o mimozemské tvory či spíše potvory, byli to další přeživší lidé, které v jejich rebelii vedl můj velmi oblíbený herec Morgan Freeman. Zhruba v polovině filmu se ukázalo, že měli pravdu a jejich povstání bylo vlastně velmi důležité, protože nic nebylo jak se mohlo zdát. Odhalování tohoto tajemství probíhalo velmi pozvolna a hodně mne bavilo, což však neznamenalo, že by mne děj nějak nudil, spíše naopak. Napětí zvyšovaly zneklidňující sny či vzpomínky údržbáře Jacka, kterému byla povinně vymazána paměť. Vše se dostalo do pořádných obrátek v momentě, kdy nouzové přistála lidská vesmírná loď, jejíž havárii přežila jediná členka posádky Julie, kterou si zahrála Olga Kurylenko a která tvrdila, že ji s Jackem pojila společná minulost. Jack ji zachránil z trosek lodi, když ostatní členy posádky zabily drony a přivezl ji na hlídací věž, což se však nelíbilo jeho kolegyni Victorii, kterou si střihla Andrea Riseboroughová. Právě ona seděla v jejich hypermoderním příbytku, komunikovala s ženou Sally v centrále a snažila se vždy Jackovi pomoci s hledáním dronů. A protože zároveň byla i jeho milenkou - o tom jsem se přesvědčil v pěkné nahaté scéně v bazénu na základně - jako správná žena cítila v Julii sokyni. A pak se začaly dít věci, přičemž Jack postupně zjišťoval, že vše bude úplně jinak, než si myslel. Byla to zkrátka výborná zábava od začátku do konce, jen byla škoda že můj oblíbený Morgan Freeman neměl více prostoru v tomto dvouhodinovém filmu, ale pomalu si na to začínám zvykat. Další pro mne méně známí herci odvedli také skvělou práci a líbila se mi také fantastická krajina zničené Země, těžní věže, futuristický vrtulník, drony či motorka. Zkrátka Nevědomí jsme si zařadili do zlaté škatulky sci filmů a vše vyvrcholilo zakoupením filmu na blu-ray disku, z něhož jsme si ve full HD kvalitě film již potřetí náležitě vychutnali. Suma sumárum, při plném vědomí a na základě dobrého svědomí uděluji filmu Nevědomí plný počet pěti uvědomělých hvězd *****. () (méně) (více)

Panter79

Pro mě zasloužených pět hvězd za hudbu ve spojení s vizuální stránkou filmu. Herecký výkon Toma Cruise excelentní. M83 nepřekonatelní. Scény ze vzdušného domu v oblacích jedinečné. Příběh prostě odpovídá jedné povídce, to je marné. ()

energo

Kvalitní, ale dost překombinovaný scifi film spojující několik námětů již z různých jiných filmů. Začátek mi připomínal Total Recal. Postapokalyptický svět, který občas mrazí je natočen na úrovni, zvraty byly neočekávané, konec s pořádným výbuchem. Ačkoli Cruise se do filmu nehodil a často tam jen poletuje. V některých částech film dost nudil a také akčních scén je málo. ()

mfanta

80% - Nevědomí je přesně ten typ sci-fi filmu, který mám rád. Je postavený na zajímavé myšlence, ve filmu je docela slušně rozpracovaný alternativní svět a obsahuje i filosofický/přemýšlivý podtext. Celkový dojem, který je docela slušný, je bohužel pokažen tím, že se postavy chovají čas od času nelogicky a hloupě, i když je možné, že v některých případech to byl záměr autorů a nebo se za tím skrývá nějaká logika, která mi unikla. Tom Cruise skoro nesleze z plátna a hraje obstojně. Dokonce si i zajezdil na motorce ;-) ()

Shady24 odpad!

Den předtím, než jsem se díval na Nevědomí, jsem viděl Klub rváčů, kterýžto film nastavil laťku tak nízko, že by ji nepodlezl ani mistr světa v limbo tanci, takže jsem sám sebe chlácholil, že už to může být jenom lepší. Nebylo. Hodnocení "odpad!", už z úctu k hercům, dávám jen zcela ve výjimečných případech, například jako je tento. Děj naprostý bullshit bez pointy, resp. stála za hovno. Pokud dokážu odhadnout další scénu filmu, je to špatně a takový film mě nemůže bavit ani trochu. Věta "JÁ JSEM ON" to pohřbila totálně. A to nemluvím o faktických chybách popírající zákony fyziky (malé letadýlko dokáže překonat únikovou rychlost Země, Armstrongův limit jako by ani neexistoval, drony, ačkoliv máme několikrát možnost vidět dovnitř a vidíme, že dron je plný železa a harwaru, bůh ví odkud berou náboje, kterých mají samozřejmě nekonečně mnoho...). Jedno klišé střídá druhé - postava se jmenuje Jack Harper, vesmírná loď Oddysey, Morgana Freemana zasáhne dron kulometnou dávkou a Morgan nezemře, jenom ho to jakýmsi záhadným způsobem odhodilo pár metrů vedle, hlavou přímo na železný pás (jako má tank) ale Morgan žije dál. Technicky je film zpracovaný dobře a líbivě, ale příběh je tristní. Asi nejhorší film, co jsem kdy viděl :( ()

PanIncognito

Jedinečná práce! Dílo je hezké, kvalitní a stylové. Výprava je smysluplně úžasná. Do titulní role by mi však sedl někdo jiný. A i scénář má místy díry, které spadají do klišé. ;-) (viděno s dabingem) ()

Filmer01

Tento film ma nečakane pozitívne prekvapil, možno aj preto, že som od neho veľa nečakal. Zaujímavý scenár, dobrý vizuál a aj ozvučenie (bazénová scéna sa skutočne vydarila). Avšak na to aby to bol 5* film je to trochu komorné, dané asi tým, že v 1. polovici filmu v podstate vystupujú len 2 osoby. V každom prípade 4* si to určite zaslúži a po dlhej dobe konečne T. Cruise hral v nadpriemernom filme. ()

Tafee

Tomhoň Cruzipisek v tom lepším světle! Vizuální orgie na jedničku, zápletka na jedničku (s mínusem), dějový zvratek tak za tři... Olina Zkurvylenko to samozřejmě podělala jak jakákoliv jiná šlápota z Perlovky (blahé paměti). Jinak vě-fárna jak se patří, i se spoustou nelogičností a nesmyslů, ale to k tomu prostě patří, pac jinak by to nebyla vě-fa, že... Takže 4,5/5 ()

Dalajlada

Radost pohledět. Tomuhle filmu se dá máloco vytknout. Příběh je vynikající, herci super, prostředí fakt mazec. Ne, nevytknu tomu nic. ()

machopoltar

ja som si to pozrel s odstupom casu znova a nejdem opisovat ake to je len napisem, ze : TOM robi najkvalitnejsie sci fi filmy,,,,obraz ,,kamera,,priestor,,kvalita,,scenar,,prevedenie,,atmosfera,,hudba,,zvuk,,dufam ze spravi este par takychto zalezitosti, pretoze sa neskutocne pri tom relaxuje,,,,,,,,,, ()

darius1706

Tome, Tome, ty zraješ jako víno a hlavně i výběr filmů, do kterých lezeš. Ale teď vážně, po dlouhé době celkem solidní scifi, kde by se dalo pár věcí vytknout, ale proč to dělat, když to celé vlastně drží celkem pěkně pohromadě. ()

bambiz

Konečně v záplavě marvelovek jedna pořádná, poctivá, zaprášená sci-fi. Užila jsem si i Toma jako obyčejného hrdinu, ti mu jdou možná líp než neporazitelní Jackové. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017