Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

Šíma2

Slátanina, jejíž autor neúspěšně vykrádá povedenější i méně povedená díla (např. Moon, Den nezávislosti), se tváří jako hlubokomyslná záležitost. No ale nic hlubokomyslného jsem v tom nenašel. Kromě dnes již ohraného sci-fi designu to není ani kloudná science fiction. Svět, který vytváří, je tak nějak divně spatlaný. Jedna hvězda za monumentální Teth nad obzorem. ()

slonslon

V prvom rade musím priznať, že nemám rád Toma Cruisa a Sci-Fi :-) Ale toto sci-fi s Tomom Cruisom sa mi celkom páčilo. Pomerne jednoduchá dejová línia, čisté spracovanie, rozumná miera akčnosti, dobre načasované dejové zvraty. Jediné, čo ma trochu otravovalo, bolo ideové kopírovanie Matrix-Revolution. ()

zimi

No řečeno toho bylo dost, rozhodně bychom to nedokázali natočit nikdo! Krapet to skřípe, efekty dokonalé, herecky nejde vše věřit! Za příběh a děj no 6/10, herecky 6/10, efekty a podívaná 9/10, je to žánr jaký mam rád,hvězdičky nevim něco mezi 3 a 4, ale nenudil jsem se, tak jo. ()

MagyG

(komentar obsahuje spoiler!) Pozrel som si ho 2x (vo FullHD) v priebehu dvoch dni a zanechal vo mne rozporuplne pocity. Na jednej strane dokonala grafika, taziaca z fhd rozlisenia doslova maximum, kamera, sceny, exteriery, vizualne efekty prepracovane do posledneho detailu... Je to tak dokonale, ciste, prekreslene, kontrastne... az mi je z toho zle. Sterilna cistota a dokonalost, hra s farebnymi filtrami a kontrastmi v roznych tematickych scenach a kopec inych veci na jednej strane znamena, ze sa filmu neda po technickej a remeselnej stranke vytknut v podstate nic, na strane druhej je to jeho najvacsia slabina. Straca dusu, umelecke stvarnenie, akusi prirodnu a zivocisnu makkost. Film je studeny a sterilny ako nalestene nerezove chirurgicke klieste. A zaroven tak pateticky predvidatelny. Odpoved "I'm your wife" som bohvieodkial vedel s betonovou istotou uz v momente ked sa jej Jack pyta, kto je. Keby sa dalo, nevahal by som na to vsadit aj celu vyplatu. Od momentu, ked sa hned zo zaciatku v typickom americkom patriotizme zjavil zaber na pentagon, budovu kapitolu ci washingtonsky monument (o ktorom dost uspesne pochybujem, ze by este stal, ked je vsetko navokol rozmlatene na sracky), som len cakal, kedy sa objavi aj newyorska kniznica. Nesklamali ma... :D No a zaver mi prisiel, akoby filmarom dosla inspiracia uplne, tak ho v podstate prevzali z Independence Day. Suma sumarum? Skvely film, ktoreho tlcuce srdce z masa a krvi nahradili chladnou digitalnou masinkou. Nepochybne si ho rad pozriem za nejaky cas znova len kvoli vizualnemu zazitku, ale na termostate si pridam asi o 5 stupnov viac, aby som pri pozerani neprechladol. 3 z 5. A aby som sa zahrial, idem si hned pustit A Good Year :P ()

Milsa

Konečne poriadny film po dlhej dobe. Síce lezie pomaly a za tie 2 hodiny sa prakticky tretinu filmu nič nedeje, ale aj tak výsledok stál za to. Škoda, že na podobne dobrý film budem musieť opäť čakať niekoľko rokov. ()

floppy4

Uplne super, postupne nam davkovali pribeh a napatie, gradujuce tempo a velmi dobra atmosfera hlavne zo zaciatku filmu. Nebolo to nic prevratne, neodpadaval som, ale vcelku slusne natocene a celkom dost pozeratelne, bavilo ma to cely cas. ()

Ferguson

První polovina filmu bylo slušné obrazové meditování nad apokylyptickou Zemí. V druhé půlce se nám objevil Matrix a celý film jsem byl ještě neustále konfrontován s obličejem T. Cruise. 2/3 filmu podle mě byly složeny s detailních záběrů na obličej tohoto krasavce. ()

goodjan

Skvělý film hlavně obrazově vyšperkované hudbou.Tom Cruise ve skvělé formě,jako vždy a doplňován ne moc známou Olgou Kurylenko.Finále filmu je hudbou ohromující.Dávám proto 4... ()

Lazy87

Něco špatně, řekl bych. Přišlo mi to takové nemastné, neslané, ale asi jsem docela nepochopil příběh. Přitom na něm ten film staví. Přesto některé scény dokázaly totálně pohltit. ()

klobasa

Vcelku zdařilá scifi a to se cení.Měl jsem sice trochu obavy z Tomíka, ale Ok.Zajímavý námět okořeněný několika zvraty a poměrně fungující universum si zaskouží palec hore. (pochopitelne taky Olga). Efekty ok, parádní minimalistický interiéry a hudba. Co vic dodat. Já se bavil. ()

Mate0

Poměrně slušné scifi s postapokaliptickou přírodou ala Fallout která nebyla špatná.Dějově taky docela slušný,žádná přehnana megalomanska uletárna.Oboum hlavním herečkam to slušelo velmi,T.Cruise zase dříč a pán herec,ale sám z toho super film neudělá,mě tam prostě něco chybělo....třeba i M.Freeman by měl ve filmu dostat více prostoru,škoda že byl vidět jen okrajově.Ale posledních 15min filmu musim pochválit ty byly výborné ! ()

imagina

Ono to možná bylo mnohem lepší, než jsem schopna já osobně zhodnotit, ale nejsem zrovna fanoušek žánru "moderní akční scifi". Za normálních okolností si tento film dokážu představit jako doprovod k žehlení a podobným činnostem u kterých se počítá, že ho pravděpodobně nedokoukáte. Shodou okolností jsem na něm byla v kině jednoho maloměsta a spolu s dalšími 5 diváky jsem ho shlédla od začátku do konce. ()

Edwin44

Jako fanoušek fantasy a sci-fi (hlavně těch postapo) filmů říkám jen houšť. Kvalitní sci-fi nebo fantasy se nerodí každý den a proto jsem od tohohle čekal hodně. A taky jsem se dočkal. Efekty parádní, Tom Cruise parádní a samozřejmě Morgan Freeman taky. Jen ten příběh mohl bejt o něco lepší. *Spoiler* Přeci jenom super inteligentní alien se nechá oblbnout klonem kterej z nějakýho důvodu obnovil vzpomínky svého vzoru a rozhodl se že si vezme atomovku a nechá aliena vybouchnout?.. No taaakkk. I s touhle drobností je to pro mě za plnej počet rozhodně!!!! ()

j.e.c.k.o

Během půl hodinky jsem měla naprosto jasno jak se děj bude vyvíjet a co nás všechno "překvapí." Celkem slušné zklamání, co se děje týče, protože když vás zvrat v takovémhle filmu nepřekvapí, ale otráví, tak už s tím celkem těžko něco uděláte. Staré a nudné téma, které už bylo zpracováno mnohokrát a ještě ke všemu lépe. Krom vizuální stránky by to bylo za pět. Palec dolů. ()

Gorefa

Viděl jsem to až doma na blu a moc spokojen. Výborné sci-fi, lehce komorní záležitost, přesto neskutečná podívaná. Hudba taky příjemně potěšila. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017