Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

Syna.1990

Will Smith nepochybně patří mezi mé nejoblíbenější herce a překvapivě Jaden Smith podle mě bude kráčet v jeho šlépějích. After Earth není žádná extrašpička, ale já jsem se celkem bavil. Podle mě tento film Will vymyslel, aby ukázal světu, že za to jeho synátor stojí a řekl bych, že dobře udělal. Na testy otcovství určitě Will nemusí .. ()

Pavoll

Najviac ma zaražaju tie peniaze ktore boli do toho vložene. Odkedy som videl District 9 tak si na rozpočet davam pozor. Za 130 mil. sa tam toho dalo vložiť viac alebo sa to dalo urobiť oveľa lepšie. Dej ma tiež nejak extra nezaujal, scenar bol o niečo lepši aspon podľa mňa. ()

Vämpiriüs

Investice do filmu nemalá a bohužel snímek za moc nestojí. Místy jsem přemýšlel zda má film vůbec nějaký děj či zda je pouze lineáně postaven, skončilo to u linearity typu běž a najdi. Film byl pro mne velkým zklamáním. ()

gicous

Shyamalan se nejlépe cítí v tajemných pomalu vyprávěných příbězích s minimem akčních scén, kde může pečlivě kousek po kousku budovat napínavou atmosféru. Bohužel v After Earth nemá co budovat. Je to jednoduchý příběh, v němž bylo zapotřebí natočit vzrušujícím způsobem záchranou cestu mladšího Smithe skrze divočinu, během nichž se vyhýbá nejrůznějším nástrahám číhajícím v hloubi lesa. A tady byl Shyamalan špatná volba. Spousta slibných momentů je zazděna neschopností režiséra natočit alespoň trochu vzrušující akční scény. Je to škoda o to více, že se celý děj odehrává v pěkně vizuálně zkombinovaném prostředí skutečného lesa a CGI exteriéru. After Earth ze všeho nejvíce připomnělo hlubokou tvůrčí krizi, ve které Shyamalan vězí. Zamrzí to, když si uvědomím kvalitu a lehkost, se kterou dokázal točit na začátku své kariéry. 3/10 ()

srncek

Oddychovka..Jaden Smith nikdy nebude dobrý herec,ale nie preto,že by tu zahral zle,lebo hral mladého vystrašeného spratka a presne tak aj pôsobil,ale tento chalanisko proste na to nemá,aby strhol divákovú pozorosť.NÁDHERNÁ PRÍRODA,zopár,vyložene len zopár akčných scén a zrazu je koniec..je to taký filmeček pre decká,ale neurazí.57% ()

kiros179

Will je většinu filmu zakaboňený až to není hezké, Jaden má k nějakému herectví pořád stále daleko. I přes výborný vizuál film nakonec sráží naprosto dementní scénář (konečné "vyvrcholení" jste odhadli hned poté co oba Smithové skončili na nejmenované planetě / scéna s oním obřím orlem - seriously???). Stále v hloubi duše doufám, že se M. Nightovi dostane do ruky nějaká kvalitní látka, u které by nám skutečně ukázal, zda-li opravdu podstoupil nějaký druh lobotomie, nebo si jen poslední léta prostě vybírá jeden horší scénář vedle druhého. 45% ()

Vykuk

Pohodové komorní scifi, které překvapilo, výborně zahrané role, dobrý příběh, méně akce a stylu, jednoduše příjemná podívaná, lepší průměr. ()

Grondal

A tak nebolo to nejaké zlé, len strašne tuctove. Boli tu rôzne scény, ktoré mohli fungovať(hniezdo, boj s Ursom), ale akosi nič, žiadne vzrušenie sa nedostavilo. Mladému Smithovi som jeho "drsne" ja neveril ani chvíľu a jeho "tupé" ja ma stvalo. Will, ten spravil všetko aby jeho syn mal vo svojej filmografii veľký film, ale to myslím na jeho prerazenie stačiť nebude(a ani by podľa mňa nemalo). Na to, že to bol "survival" film, nedostatok napätia je naozaj zásadný. ()

MrMir

Shyamalan neumí akci. Toť první zjištění. After Earth trpí velkou nelogičností. Toť druhé zjištění. Jaden to absolutně nezvládl. Toť třetí zjištění. Nicméně i přesto jsem to dokoukal do konce. Toť čtvrté zjištění. ()

Piccotto

Jelikož jsem již od narození odkojený na trhácích typu Vetřelci a tím pádem jsem velkým fanouškem žánru scifi, tak After Earth byla pro mě jasnou volbou, kterou jsem nemohl opomenout. Negativní reakce od přátel, ne moc vábné hodnocení na csfd či imdb mě ani přesto neodradily. Pozor! (to je co říci). Jak je již známo, každý film má své mouchy. Ano, co si budeme nalhávat, o čem bude film, jak se bude postupně vyvíjet či jak bude probíhat závěrečná scéna malého černošského, ač velmi nadaného sympatického chlapce jsem měl na paměti již v prvních chvílích. Dle mého názoru, proč musí být planeta země opuštěna, či informace o neznámém tvorovi Ursovi, by mohly být detailněji propracovány. Přeci jenom pan režisér je stejně jako my pouze human being :). Na druhou stranu musím uznat, že mám rád filmy ve stylu katastrofického ztroskotání na naprosto neznámé planetě, kterou dotyčný herec objevuje, prozkoumává či potýká se s neduhy. V tomto případě je vše umocněno krásnou impozantní grafikou. Proto mé hodnocení jsou 4 stars. ()

Echoes odpad!

I nuda dokáže být občas zábavná... Po zániku země se to ale nepovedlo. Nemasný a neslaný trénink a lá Yoda zakončen výstupem na horu osudu a získáním achievement v hodnotě tak dvou bludišťáků. ()

MadMax3

Nesympatický, nevýrazný, nepríjemný (a ešte si dodajte zopár "ne-") Smithov synáčik, ktorý keď už-už to vyzeralo ok, pokúsil sa mocne zakričať a žiaľ prírodu neodrbeme a vyšiel z neho mutujúci pazvuk. Civilizácia 1000 rokov v budúcnosti nemá nožné protézy, nemá samouzdravovaciu mašinu z Promethea, veľké chrobáky je treba zabíjať nejakou modernejšou verziou Predátorovej kopie - toto už radšej nejdem ani komentovať. Jedna hviezdička za krásnu prírodu a scenérie, druhá za obstojnú hudbu. ()

Havala

Souhra nešťastných náhod tomu chtěla že tato srajda se hodně nepovedla. Ten malý kluk je hodně nepříjemný a ten jeho hlas, no hnus. Mám dojem že je tu prostě všechno špatně, Závěr se téměř nekoná, všichni tuší, že tu příšeru zabije, a oba se zachrání, prostě hodně velké zklamání po filmech jako Já legenda apod,... ()

Borecz

Jedním slovem: slabé. Byť Willa v drtivé většině filmů můžu, tady mi do té role tak nějak neseděl. Kdo mi ale mnohem víc neseděl, byl Smith mladší. Jeho herecký výkon byl podle mne velmi nudný a jen těžko uvěřitelný, přičemž po většinu času se tvářil úplně stejně, nehledě na okolní situaci. Byť za povedený vizuál si u mě každé sci-fi získá plusové body, tomuhle filmu pomohly jen k tomu, že namísto dvou * dávám velmi slabé tři. ()

Mr_Moon

Fotr potreboval prodat synka tak vymysleli tuhle slaboducharnu. Efekty otresne, lod z hader a overal co meni barvy asi podle plynatosti strev ... nuda provazejici cely film. Tipl bych rozpocet na to co mel zrovna mladej Smith v kapse... ()

MickeyH.

Po vizuální stránce výborné sci-fi s mnoha zajímavými efekty a pěkným designem, avšak po té příběhové stránce to už pokulhávalo. Děj byl velmi předvídatelný a nezajímavý. Dokoukal jsem to vážně jen kvůli efektům a kvůli naději na jiný konec, než jaký už jsem v první třetině filmu vydedukoval. Will Smith v podstatě celý film jen seděl a jeho synek běhal po džungli. Chvílemi to připomínalo spíš nějaké fantasy nebo Jurský park. Napětí tam nebylo skoro žádné kvůli již zmíněné předvídatelnosti, herecké výkony byly jaksi prazvláštní a jestli tam byla nějaká myšlenka, tak jsem jí nezaregistroval, takže celkové pocity z filmu mám spíš negativní. ()

64B

Film rozhodně neukázal svoje kvality. Své kvality rozhodně neukázal ani Will, protože radši ke konci filmu "usnul" než aby se musel dívat, jak nechal prostor svému hloupému, nesympatickému, nehereckému synáčkovi. Ochota se sice cenní, ale že Will zakopává sám sebe a že si ubírá na hereckém hodnocení a kvalitách, to si myslím, že je natolik schopný, aby si to dokázal uvědomit. Bohužel, doufejme v lepší projekty než tento a příště už né duo - otec a syn, díky. ()

Locksley

Vrcholně nesympatický a neposlušný Smithův synek, co se celý film tváří jako utrápenej pes a jeho tatík, který nemá absolutně co hrát, a od začátku vypadá jako kdyby měl zaražený prdy. Brutální nuda!!! ()

jirkaslava

Kromě toho, že to postrádá jakoukoliv logiku ( jak se tu již někdo vyjádřil ), tak je to pěkně udělané oddechové sci - fi. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback