Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

helrohir

Zbytočný film s premrhaným rozpočtom. Shymalanov úpadok musí byť naozaj veľký, keď dokáže splodiť film s vyslovene tupým scenárom a ešte sa pritom tváriť, že natočil veľdielo s hlbokým morálno-ekologickým posolstvom. Tento film je pre mňa len o nudnom putovaní od z bodu A do bodu B, pričom sa občas stane niečo akože dramatické na ozvláštnenie deja. Okrem toho je tu dosť nelogických výplodov, a ani tie efekty nie sú vždy stopercentne kvalitné, čo je vzhľadom k rozpočtu dosť závažné pochybenie. No a napokon hlavný kameň úrazu - rodinka Smithovcov. Ako Willa mám celkom rád, ale občas vystrúha takú neohrabanú a nesympatickú hereckú kreáciu, až musím gúľať očami, nuž a ten jeho netalentovaný synáčik...škoda slov. 40%. ()

iN

Takhle bohužel vypadá nepotizmus v akci. Jaden Smith - PROBOHA, kdo tohodle fracka může nazvat hercem? Jeho výkon je absolutně bez výrazu, bez emocí (ty falešné slzy a zloba ke konci filmu neberu), bez charisma. Celou hodinu a půl jsem si přál, aby tu cestu nezvládl! Když se sejde krajně nesympatický hlavní hrdina s připitomělým scénářem (co to je za trapnou zápletku s Nova Prime, Rangerama, Ursou apod.), tak to nezachrání ani záběry na celkem pěknou digitální krajinu s digitálními opicemi, tygry a orly. ()

PlysovyMacko

V rovine vzťahu otec-syn film funguje, ale vrámci akcie ide o premárnený potenciál. Chcelo by to lepšie triky, lepšie kaskaderske kúsky, lepšie obludy... Mladý Smith to v sebe nemá. Ako celok je film bez energie, bez šťavy akoby sa tvorcovia ani nesnažili. ()

ostravak30

Ono je to se sci-fi filmy vlastně pořád dokola. Opět tu máme planetu Zemi, která už není přívětivá pro žití a tak se lidstvo přesouvá jinam, ovšem ejhle...máme tu mimozemské stvůry, které si na nás pochutnávají. Výjimkou je pak hlavně fakt, že tyto příšery nehrají ve snímku prim. Hlavní je vztah otce a syna a přežití v přírodě, záchrana otce. Země, ač po přírodní katastrofě, vypadá nádherně, exteriéry vyšly na jedničku. Will Smith je prakticky vždy dobrá volba, ale zde je nevýrazný. Jenže za to nemůže on, ale jeho role jako taková. To Jaden Smith je skvělý. Zajímavé jsou i kostýmy. Tak kde je vlastně problém? Od ztroskotání se ve filmu v podstatě nic dramatického neděje. Syn chce tátovi dokázat, že zvládne něco výjimečného. Jde o přežití v divočině na pro něj neznámé planetě. Hodně mi film připomínal Já, legenda. Tam prázdný New York, vylidněný Manhattan. Zde pro jistotu celá planeta. Tam musí on přežít, zde totéž. V Po zániku Země je to jen okořeněno těmi rodinnými potížemi. Mimochodem, je celkem osvěžující vidět v budoucnosti, jakou má otec autoritu, když si uvědomíme, jak se dnešní mládež chová k rodičům a autoritám obecně. Ve své podstatě to není výrazný propadák, naopak jde o zajímavý počin, který mohl být rozpracován ještě důmyslněji. Takhle to celé zůstává spíše ve fantazii diváka, kdy slabší momenty převládají ty silnější. ()

Quentin14

Všude sem čet reviews plný hejtu a varování nedávat peníze za tuhle břečku a já sem se tím jako vždy neřídil. Ale tentokrát měli tito lidé pravdu! Opravdu hrozná tragédie a jednu hvězdu dávám jen za Willa Smithe kterýho mám rád a je mi líto že šel takhle do hoven a jeden z mých nejoblíbenější herců je v současnosti takhle mimo. Tohle se opravdu nepovedlo a Shyamalan má jednoznačně máslo na hlavě. Tohle byl krok vedle. V dnešní době už opravdu nestačí jen parádní vizuál. Všechno špatně! ()

BradleyT

OK, potreboval jsem se uklidnit, a tohle na to byl perfektni film. Jinak neni moc co dodat k monotonnim prizpevkum nize - je to nuda, divate se po strope a pocitate sedacky pred vama a to je hodne spatne pri filmu. WTF sceny nekomentuju, ruku na srdce, ty se najdou v kazdem filmu at uz ve vetsi ci mensi mire, nicmene tohle se pravdu scenaristum velmi nepovedlo. 2 hvezdy za uklidneni. ()

mata77

Na tento film som sa fakt tešila. Mrzí ma, že to musím napísať, ale keď som ho konečne videla, prišlo veľké sklamanie. Dve základné línie filmu, vzťah otca a syna a dobrodružná výprava chlapca na planéte Zem. Ani jedna z nich mi neponúkla napätie, akciu a aspoň aké také herecké výkony. Práve naopak, direktívny vzťah otca k synovi, jeho chlad a pohŕdanie vlastným dieťaťom z dôvodu, ktorý je vo filme predostrený, mi nedával zmysel. Will Smith, zbavený strachu, je skôr zbavený akýchkoľvek emócií. Pôsobil bezpohlavne ako android. Jaden má talent, ale ešte sa musí veľa učiť, začať by mohol s mimikou tváre. Druhá línia filmu sleduje chlapcovu cestu po Zemi. Je nezaujímavá a nudná. Podivuhodná biodiverzita sa podvedome dala čakať, živočíchy boli ale vytvorené digitálne a z plátna dosť vyčnievali. Chlapec tu ani tak nebojoval s nepriateľsky naladeným ekosystémom, ako sám so sebou. Vážne mi chýbala gradácia a pôsobilo to klišoidne. Tvorcovia tu ponúkli veľa nezmyslov, ktoré film v mojich očiach len viac degradovali ako celok. Čerešnička na torte je hlavný záporák, stvorenie Ursa, ktoré ide po našom mladom dobrodruhovi, respektíve, cíti jeho strach. Ursa je úbohá, nemá žiadne gule a má príliš nízku efektivitu. Posledná vec, ktorá ma možno trochu zaujíma je to, či rozpočet filmu zhltla tá Ursa, alebo sa stratil niekde v čiernej diere tak, ako sa tam stratili všetky zbrane ľudstva a tí sú preto odkázaní len na vyskakujúce meče. ()

Trsto

Námet, ktorý mohol priniesť výborné sci-fi a takto z toho vznikol hnus ...veľké sklamanie , nedotiahnutý film s množstvom nelogických vecí ....odchádzal som z kina sklamaný a na niektoré veci som si už ani nevedel spomenúť ... ()

Anarion

Po zániku Země je ukázkou, že i film obsahující vcelku výraznou přírodovědně poučnou až kárající stopu, nemusí zaručeně působit kdovíjak hlubokomyslně a může vyznít stejně ploše jako tuctový akční snímek z direct-to-DVD produkce. Obzvláště nenabízí-li žádný překvapující či z nudy vytrhující moment, kterým by ozvláštnil očekávatelný a průhledný scénář, potažmo příběh na něm založený. Na druhou stranu ono vytýkané však může být bráno jako snaha nezkazit jinak koukatelný film nějakým nerozumným zásahem, neboť úspěch by mělo zaručit už jen obsazení hlavních rolí. Jejich podání rodinou Smithových však na mne osobně působilo dojmem „dobrých herců snažících se hrát dobře hrající špatné herce“ a tudíž u snímku ve výsledku nenacházím nic, co by jej mělo vytáhnout z hlubin šedi a červených čísel. ()

Emílio

Jedine co ma po skonceni filmu zaujimalo bolo, ze by som rad vedel kto si prvy uvedomil ze toci desnu sracku a v ktorej faze natacania to asi bolo. ()

J.Mayen odpad!

Ne že byl film vládl všemu odpadu pod sluncem,ale slušný odpádek si zaslouží. Ten mladej černej Jadel Šmíd bude pěkná tláča, ani tátovi Šmídovi staršímu role nesedla, hrál si tam na děsně respektem obávanýho tátu, ty jeho grimasy bych nejradši vylepšil podrážkou mojí kanady a příběh klišé, který nemá obdoby ani snad u toho nejhoršího výtvoru od Asyla. Ty vole já na to chtěl jít do kina!! Hanba by mě fackovala. ()

elanista1

Priemerna sci-fi teen cielovka..nema to ako prekvapit, vsetko je dopredu jasne, poslednu scenu som si prehraval v hlave dobru hodinu pred koncom, logika tiez nemala silne miesto v scenari, vyber hlavneho herca nebol najstastnejsi, ale aj napriek milionom minusov som sa relativne bavil, ale jedine kvoli vysokemu rozpoctu, tu sa neda hovorit o reziserskom, hereckom alebo scenaristickom umeni, jednoducho sa na to dobre pozeralo a bodka. Predvidatelne jak svina, neoriginalne, bez srdca..jednoduchy vyplach na jedno pozretie. ()

davistercz

54%? Nechápu tohle hodnocení. Je pravda, že film není zas tak dobrý jak jsme všichni očekávali.. Ale mě se ten film líbil. Shyamalan dokázal, že to ještě umí a je v tom dokonalý mistr. Nápad je originální a působivý, provedení je sice slabší, ale dá se to překousnout. První půl hodinka filmu je opravdu nádherná, kde se můžete kochat přírodou vytvořenou Shyamalanem. Padlo tu pár komentářu, že mladý Smith, na to ještě nemá a film by tak přišel o svojí kvalitu. Což je totální blbost. Jaden Smith se mi tam líbil, ačkoli tam byly některé scény opravdu nudné a nelogické.Nicméně mě se film celkově líbil, i když se tu najde pár velkých chyb( uvidíte ve filmu). Za mě 80%. ()

dudo24

Pomalý rozbeh. Celý film sa dosť tiahol. Striedali sa dve scény stále dokola. Pohľad do vraku lode s Willom sediacim za počítačom a pohľad do lesa na bežiaceho Jadena. Dej sa snažili okoreniť preskakovaním do minulosti ale to bolo slabé. Chcelo to viac akčnej retrospektívy. Vidieť viacej ghostingu v akcii. ()

mArtinko5MB

Golden Raspberry 2014: Najhoší herec - Víťaz (Jaden Smith), najhorší herec vo vedľajšej úlohe - Víťaz (Wil Smith), Worst Screen Combo - Víťaz Jedno z ďalších prekvapení na základe recenzií a hodnotení, čo spôsobilo nízke hodnotenie. S filmom som spokojný, áno boli tam diskutabilné a trošku iritujúce scény, ale film si podľa môjho názoru nezaslúži prehnane nízke hodnotenie pod 50 %, . Nebol to určite najlepší film od M. Night Shyamalan, a musím podotknúť, že za prekvapením určite stojí aj Will, ktorého mám veľmi rád. 67% ()

Mattin

Presne takto vyzerá keď otecko pretláča svojho synčeka v businesse... Každopádne až taka filmová katastrofa to nebola a Jaden Smith, aj keď nie veľmi herecky zdatný to s odretými ušami, očami aj lakťami zvládol. Len reálne neviem kde sa tych 130M dolárov stratilo. Keďže za také peniaze by sa dal veru natočiť kvalitnejší kúsok. Veľa pasáži vo filme su vyslovene hluché miesta, kde sa nič nedeje, nič sa človek nedozvie a vôbec tam nemuseli byť. Po vizuálnej celkom kvalitné scifi, no animátori dokážu vyskladať perfektné hightech mestá, nádhernú vesmírnu loď, ukážkovú zbraň či perfektné animované "nano" častice na obleku, ale orla alebo levov (ak to teda lev bol) zanimovali lepšie aj v tretotriednych rozpávkach, tuna boli bohužial úplne umelí a nemyslím že by to bol zámer (určite nie za 130M...). Vzhľadom na to že som milovníkom scifi žánru tak dávam 2,8 hviezdičky, čo sú po zaokrúhleni vlastne 3. ()

HaniRM

Lehce podprůměrné sci-fi a asi nejhorší film s Willem, co jsem viděla. Neseděl mi tam.. bylo to jako avatar spojený s já legendou a ještě nějakým no name mišmašem.. nemohla jsem tomu přijít na chuť a 80% času se nudila .. :( ()

pitrpi

Nevím jak může být film akční, když se v něm nic akčního neděje. Jaden Smith mi vůbec nesedl, nevěřil jsem mu snad jedinou scénu a Will taky nepředvedl super výkon. A finální scéna mi přišla hodně úsměvná. Tak jako čekal jsem, že to přijde, ale aby to přišlo takhle tak to jsem nečekal. Aby člověk přestal cítit strach, když se na něj řítí příšera, jak z nočních můr. U mě 50% a menší zklamání než Elysium. ()

ajaju

Tak co dodat. Logiku to sice moc nemá,ale za ty prachy je to alespoň slušně natočené. Aby ne. Každopádně,mladej Smith,by měl podle mě nejdřív dospět a přestat si užívat tatínkovo penízky,tohle se mu opravdu nepovedlo. Čtyři hvězdy dávám z úcty k Willovi a za pěkně drahé efekty na které se dalo koukat. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback