Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

Gromit

Chudák Shyamalan! Ať už natočí cokoliv, dá mu kritika co proto. Z Po zániku Země jsem si odnesl překvapivě dobrý dojem. Není to sice nic světoborného, ale rozhodně nemůžu říct, že bych se nudil a že bych tu a tam nebyl napjatý, jak to celé nakonec dopadne. Ani po vizuální stránce to není špatné, z mého pohledu se některé triky opravdu povedly. Je ale pravda, že od tvůrce Šestého smyslu, Vyvoleného a Znameních bych pořád čekal víc než jen slušný průměr. ()

xhorak3

Většina filmu je o dvou hercích, kdy jeden ho drží nad vodou a ten druhý beznadějně potápí. Po vizuální stránce vydařené, příběh předvidatelný už od samého začátku, bez jediného překvapení. ()

TommyDiamond

Shyamalan vždy vytvoří něco čím dokáže zaujmout. Snímek Po zániku země není žádná divoká sci-fi s neuvěřitelnými efekty a drtivou akcí. Vše má svůj řád a tak si film zakládá na síle příběhu, citu pro detail a stupňovaném napětí, které graduje až ve velkém finále. Will a Jaden Smith jsou navíc sehranou dvojicí, která se dokáže vygoustovat ze všech svým problémů.... Mě film přesvědčil a líbil se mi.... ()

Yohnass

Pěkně natočené. Efektům nemůžu skoro nic vyčítat (snad jen "nepřirozený" pohyb skoku Kitaie na hřbet Ursy). Příběh velice průměrný, až podprůměrný. Jaden Smith a jeho Magnum face tomuto filmu taky moc nepřidává, ale myslím, že postava Kitaie jinak zahrát nešla. Zkrátka takový jednorázový film, který neurazí, ale ani nenadchne. ()

sosi

Opäť raz film, kde všetko zachráni na vlastnú päsť teeneger s amereickým happy-endom proste na mňa nie je. Proste kravina za veľké peniaze s nulovým scenárom (ten bol prepadák), kde je nasilu tlačený syn Jaden Smith, ktorý sa nedokáže vyrovnať svojmu otcovi a vôbec na to nemá. Charizmatický Will to tiež nedokáže zachrániť. ()

sethi

Ani kočka ani pes. Není to nuda, ale není to jízda. Po herecké stránce tentokrát slabé, po vizuální super. Hlavně ztvárnění technologíí budoucnosti, materiálů a podobně. Řeknu Vám, jak sem na tenhle film koukala. Den první: Viděla sem první třetinu a přetočila na konec....No, bylo to jasný od začátku, takže sem filmu nedala už žádnou šanci a vypla sem ho. Den druhý: Nakonec sem si to nechala v hlavě rozležet a pustila sem si ho dál. Nestihla sem ho dokoukat,škoda. Den třetí jsem si zase pustila kousek a bohužel sem neměla čas do konce. A den čtvrtý: Už jsem se těšila, až si ho stihnu zkouknout do konce. Sem moc ráda, že sem mu dala šanci. A řeknu Vám, myslím, že to takhle u Smithů doma chodí normálně:" Sir, yes,sir !!!" :D :D ()

jadran90

Někdy v budoucnu bude i slimák zatraceně nebezpečný predátor. Sci-fi atmosféra podobná reality show Surviver pro jednoho soutěžícího ušla, ale nepropracovaná Země a děj předvídatelný na tisíc světelných let zamrzí. Nejhorší pak byl důraz na rodinu. Pan a paní Smithovi, teda pan Smith a jeho dítě, hrají asi jako kámen postavy s opravdu nesympatickým otco-synovským vztahem. A že si jich užijete. Možná i já sám bych u takového komorního filmu dokázal obstarat casting. ()

Bgraphy

Nemůžu říct, že by vě mě kterákoliv akce vyvolala pocit napětí...., jediné co je zde napínavé je James Newton Howard a jeho zvuk, ten dokáže zvednout adrenalin. Will tady spíš vedlejší role, řekla bych, celé to odskáče ten kluk u pozadí, zbytek dokresleno. Hraní by bylo pro začátek tvrdším oříškem, proto to vyvažuje klukova kvalitní gymnastika. Jako pohádka pro nejmenší, řekněme jo, zdařilé. ()

Bube1

A já měl toho Willa Smitha tak rád... Jeho synáček je odjakživa špatnej, ale tady se zazdil i tatík. Bylo to zkrátka všechno špatně. Ani ten nápad mě neoslovil. Dávám 2 hvězdy za prostředí Země. ()

SuicideKing odpad!

doufam, ze vsichni pochopili, že ten mladej netalentovanej Smith se opravdu pro film nehodí a že už ho nikdy na obrazovce neuvidime!! ()

Lavinia

Skutečný otec, skutečný syn. Bohužel jejich podoba moc nebije do očí, právě naopak, bylo by lepší užít herců pokrevně nespřízněných. Takto je cítit, jak junior umí jen ubrečený klučíky, co se nakonec seberou a je z nich hrdina, senior k tomu většinou polehává a i herecky připomíná prkno. Film v jednom kuse něco připomíná: Zápletka připomíná Outlandera, juniorovo vystupování Karate kida, otec netopýra. Promrhaný potenciál. ()

Taffey

Po půlhodině jsem se zvedl a šel dát fence vývar z vepřových kůží na noc. Po dalších dvaceti minutách jsem si šel připrqvit konvičku pu erhu. Nemám to v originále, díval jsem se na bednu. Dabing Willa Smithe je jedna z největších grcaček, co jsem kdy slyšel. Je to horší, než na staré véháesce namluvený Sly Stallone, způsobem Rambo vzdé se, se obklíčené.Naprosto katastrofální film. ()

Scraffy

Hovorte si každý čo len chcete, ale mne sa ten film páčil. Je to dobré sci-fi, ktoré má veľmi pekný vizuál a nenudí ani po chvíli. Duo otca zo synom je tu dobré, aj keď je Jaden taký viac umelejší. Ale to z neho urobili ľudia, kedže stále naňho nadávajú a on už je z toho všetkého zmagorený. No a preto tu hrá tak "divne." Preto musím za to strhnúť jednu hviezdičku, inak by to bolo na plný počet. Páčilo sa mi to od začiatku až do konca a takéto, alebo aspoň podobné sci-fi filmy môžem pozerať stále. ()

PeterFLJilek

Ak zoberiem do úvahy, ako sa za posledné roky dokašľalo množstvo sci-fi projektov, tak toto sa ešte ako-tak dá, len sa na After Earth treba pozerať ako na sci-fi pre deti a mládež. ()

kubas369

Když pominu tři největší nelogičnosti jako že: proč je vlastně otec nasranej na malýho syna, že přežil? co měl asi tak dělat? nebo proč se proboha nepřipoutaly všichni, no a to s tím orlem už řešit ani nebudu. A zapomenu na tucet těch malej jako že: tak civilizace, která putuje vesmírem jako nic a oni furt používají kolečkové křesla pro válečné veterány místo nějaké sofistikované protezy a pár podobných volovin musím uznat že je tohle vcelku originální a nevtíraví filmek který mě potěšil. Smith senior je dobrej jako vždy a junior není tak otravnej jako v ostatních svých filmech a to že Shyamalan vždycky točí po svém na to jsem si už zvyk. Takže suma sumárum pro mě žádnej velkej problém ikdyž musím uznat že je to poměrně jednoduchej příběh (nechci říkat že je to bečko ale je) stejně pobaví. ()

teltri

Veľmi zaujímavý scifi filmík. Nie je to blockbuster. Zo začiatku plynie trocha pomaly a nesúrodo. Okolité postavy a súvislosti su akosi zahmlené. Pre mňa to bola cenná lekcia o strachu a odvahe. Zaujímavo riešená technológie vesmírnej lode - tak organicky. ()

george82

NUDA! Shyamalan mě prostě už asi nikdy nezbaví pocitu, že jeho filmy jdou stále více do kopru. Z tohoto snímku jsem si nic neodnesl. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback