Primus tesla

Heh. moji milí. Tak jsem dokoukal Enigmu. Film mě bavil, dojímal a těšil. Turinga mi bylo strašně líto. Kasting seděl přesně a všichni hráli moc dobře. Scéna s odchodem mi přišla logická. V podstatě všechno do sebe krásně zapadalo jako puzzle. Trochu mě rušily ty velkolepé výjevy z války, podle mě to narušovalo civilnost snímku. Stačil by komentář, ty záběry byly zbytečné. Za mě silné čtyři. ()

Isuzu

Silné...veľmi silné. Prekvapujúco zábavné, nečakala som, že to bude tak vtipné, celkovo veľmi príjemné, ale záver ma priklincoval a vyvolal vo mne veľkú búrku emócií (asi aj pod vplyvom momentálnej situácie na Slovensku, ale myslím, že aj bez toho by som mala podobné pocity) aj vďaka tomu, že som si dopredu nenaštudovala nič o živote Alana Turinga, takže som bola naozaj prekvapená. ()

Gluminator

Parádní film. Mám rád filmy z válečného období. Lepší herecké obsazení snad ani nemohlo být, Benedict je opravdu ten pravý, kdo měl hrát Alana Turinga. Charles Dance je jako vždy famózní. Jediný co je zvláštní, že je ten konec takovej urychlenej. Za mě 85%. ()

tereza.k

Nebudu se rýpat v historickém kontextu, je to film, né dokument. I když se snaží vyprávět historii. Miluju anglický "humor" i když tam vlastně není. Celé se to obešlo bez nablblých efektů a přesto jsem si ty dvě hodiny náramně užila. Ale upřimě ten Alan byl slizák, bez ohledu na jeho orientaci. Za mě super. Po to co jsem trpěla na Hackerovi a ještě něčem podobně příšerném, to byla fajn změna. Vlastně hodně dobrá změna. No a pak přijdu domů a v televizi puštěný Hřebejkův "u mě dobrý." za cooo! Sečteno podtrženo, filmová rovnice mi vyšla na 4,5 hvězdiček, ale vzhledem k tomu brau co jsem za leden shlédla dávám 5. ()

anaad

Skvělý film, vše je velice dobře vybalancované, relativně chladné a vědecky zabarvené téma je tu podáno spíš přes osobní rovinu, přes vnímání odlišnosti a relativity hodnoty lidského života. A to vše je zabaleno do velice příjemně "komerčního" filmu bez nějakého výrazného patosu, s humorem a většinou přitažlivými herci. Tento film by se navíc ještě dal doporučit jako velice příjemný instruktážní film k určení osobnostních typů podle MBTI. Cumberbatchova INTJ arogantní (i když tady už se pohybujeme někde u autistické poruchy) a pro svou práci zanícená postava, která je schopná vidět jasně budoucí následky a její odraz v "šedé eminenci" Marka Stronga. Milá INTP postava Keiry Knightley s její křehkostí a ženskostí, za kterou si jen málo kdo umí představit geniální mozek (přesně tak jak to bývá i v běžném životě), její rozpolcenost zobrazená ochotou podřídit se tradičním hodnotám rodičů a naproti tomu schopností přijmout nekonvenční vztah. V určitém okamžiku rozhodujícím způsobem objektivní ENTP postava s lehkostí zobrazená přitažlivým Matthewem Goodem. 4,5*, ale tentokrát mám nějak chuť zaokrouhlit vše nahoru. Hlavní herecká sestava hraje výborně a Cumberbatchovi tento typ role naprosto sedí. ()

Epco

Film zujímavý viac svojím obsahom ako skoro televiznym prevedením. A aj pri tom obsahu sa kĺže viac menej po povrchu. Herecké výkony veľmi civilné co podtrhuje TV vyznenie. ()

Petro

Po shlédnutí podobných filmů si kladu otázku znova a znova jak hodnotit. Současná kinematografie je technicky tak dobrá, že trochu kumštu stačí a je tu naleštěnej frajer pro oko. Ale do dál? A tak v úctě ke všem těm fakt dobrým příběhům jen dvě hvězdy. Ono pak z nadšení z nových efektních filmů se to v červených číslech hemži i docela mizernýma počinama. Takže žádnej zázrak, pro zkrácení dlouhé chvíle se dá. ()

flakik

Pro mě naprosto plochý film bez jakéhokoliv překvapení. Připadá mi to jen jako řemeslně solidní práce, ale jen jako jedna z mnoha, která sice neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Prostřihy s válečnými loděmi, tanky a letadly, které mají divákovi připomínat, že je válka mi přišly zbytečné a jen protahující už tak zbytečně dlouhý děj. Alan Turing je hrdina a zaslouží si film, ale zpracování by mělo být jiné, hlubší, ne jen tuctový americký trhák, nepochybuji ovšem, že Akademii se to bude líbit. ()

NeverEver

Zajimavy pribeh, zajimavy osud, ovsem zcela bezne/prumerne filmove zpracovani. To cele jeste podtrzene obsazenim Keiry, ktera at hraje co hraje, tvari se porad stejne. Nejzajimavejsi z celeho filmu pro me bylo zjisteni, ze i takova humanisticka maticka Anglie dokaze byt pekna svin* a chladnokrevne objetuje lidi za zachranu kodu... 3*** a mozna i trochu zklamani, cekala jsem urcite vic:-( ()

foils

Další slátanina postavená na hollywoodských klišé, jež dovádí do nového levelu: Spousta amerických filmů hledá za každou cenu drama i tam, kde není. The Imitation Game (jak příhodný název pro kopírku americké kinematografie) následuje tento trend tak důsledně, že místo skutečného válečného dramatu a dobrodružství počátků počítačové vědy líčí banální, nejspíš zcela smyšlené konflikty Turinga s jeho spolupracovníky. Přesvědčivě filmově ztvárnit skutečný tvůrčí proces je však evidentně mimo schopnosti a vlastně i zájem tvůrců. Benedict Cumberbatch ve filmu párkrát směrem ke svým kolegům pronese cosi ve smyslu: "Nedokážete pochopit hloubku a význam mé práce." Ve skutečnosti je věta určena cílové skupině tohoto snímku: Skutečného Turinga byste stejně nepochopili, tak vám místo toho naservírujeme další pohádku typu Dobrý Will Hunting. Užijte si rádoby šokující povrchní obrázky nepochopeného génia, válečných hrůz, útlaku homosexuálů, a aby toho nebylo málo, tak v závěru ještě nepokrytého citového vydírání. (Co na tom, že se podle současných poznatků mohl Alan Turing stejně dobře otrávit nešťastnou náhodou?) Kód Enigmy je kvintesencí toho nejhoršího ze současné kinematografie, filmem, jenž ve své snaze uspět za každou cenu pohlíží na publikum jako na stádo tupců, filmem postrádajícím vkus i minimální kontakt s realitou. ()

sarianna

Wow, no musím přiznat , že jsem nečekala, jak moc mě tenhle film dostane. Jestli Benovi nedaj Oscara, tak jsou to pičusové. ()

jerry737

Výborný film ... dobrý příběh, a také díky Sherlockovi profláklý a uvěřitelný Benedict Cumberbatch. Doporučuji zatím nelepší fiml v roce 2015 co jsem viděl ()

DanielDall

Technicky vydařené, ale s dějem mám problém.Je pochopitelné, že děj musí popsat rozsáhlé období zkratkou. Ale udělat z té kostrbaté a přerušované křivky přímku ve stylu jak Shledon a pár neschopných Umpalumpů vyhráli válku mi příjde moc velké zjednodušení. Nezpochybňuji genialitu Turinga, ale bylo by fér kdyby byl přiznán kredit Polákům nejen vysvětlením kde se ta Enigma v Bletchley parku vzala. O konstrukci Bomby nemluvě. ()

maryanuss

Príjemný film s nábehom na ocenenia , výborným hereckým výkonom a hudbou , strihom ale s predvídateľným dejom a chýbajúcim "niečim", čo by mi dovolilo dať 5*. Tu sa mi vybavilo, že vybrať silnú tému, vyšpičkovanú hereckým výkonom, okorenenú ešte aj modernou homotématikou je ako si dať svíčkovú na smetane s knedliky, brusnicovým džemom, len nejak bez teho porádneho kuska masa... ()

jarkor

Moc dobry film,ale je videt ze se veze na vlne Kings Speech.... Film de facto nema chybu,ale zaroven ani neni nicim nadprumerny..nic neprekvapi,zadny poradny emocionalni moment...potesili me technicke informace,a skoda ze tam nebylo jeste vice o Enigme i prvnim PC..B.Cumberbatch hraje vyborne(stejne tak vsichni ostatni..i Keira Knightly),ale hraje porad to same,velmi podobne postavy(blaznivi geniove), ani me neprijde ze by se nejak herecky vyvijel nebo sve postavy rozlisoval.... ()

ssarka

moje pocity z tohoto filmu dokonale vyjádřila Bebacek...nehodnotím,jelikož jsem nedodívala...ale po hodině,kterou jsem u toho vydržela,tak mám pocit jako bych šla na večeři a dala si tam vodu...nemastné,neslané,děj veskrze žádný..měla jsem pocit,že prostě pár lidí sedí v garáži,to že je vlastně válka a že zachraňují nějak svojí prací životy, mi nic neevokovalo..jako 8 nominací na oskara,to je na mě silný kafe..:/ když si tady tak pročítám komentáře,tak fakt uvažuju,jestli jsme se dívali na stejný film..napěti??nějaké herecké výkony??hlavní postava nehnula první hodinu ani svalem na tváři,dál nevím,jelikož jsem to ukončila a šla se dívat do zdi,to bylo větší napětí.. ()

dundu

Přílišná limonáda, která schválně zahrává důležitější věci do pozadí. Celkově to ale bylo nadprůměrné a zpracováním velmi zajímavé. Třešničkou na dortu pak byly výborné výkony herců. Přesto ale slabší 4 hvězdy, takto silná témata si prostě zasloužila víc ()

Aeven

Velmi krásný, emotivní a historický snímek. Přirozené záběry na herce a opravdu pěkná práce s kamerou. Byla jsem na filmu v kině, opravdu skvělý zážitek. :) ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel