Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

gafai

Konečne iný typ deja, nie priehladný dej... veľmi zaujímavé vykreslenie istého uhlu pohľadu. Aj keď možno trochu dlhý dej. ale neotravuje to ... nemal som pocit, že by do mňa film hustil city city city, išlo to tak spontánne.... ()

JerryPilsen

Nesmírné patlání se v emocích.Kluk je chvílema dost otravnej.Celkové vyznění není špatné,ale forma je až moc vygradovaná do patosu.Pro američany určitě zásadní film. ()

nemkatuli

Čekala jsem něco úplně jiného. Přišlo mi, že se původní myšlenka, která se měla týkat oněch hrozných událostí, jaksi úplně vytratila, byl tu jiný film. Nejvíc mi ale vadily za uši tahající monology malého kluka, které střídalo řinčení jeho oblíbeného hudebního nástroje.. Byl to hodně zvláštní film, ke kterému jsem si nedokázala najít cestu.. ()

Pierre95

Ten kluk mě ve fimu strašně vadil. Jeho výbuchy vzteku, drzost, chytrost i pátrání po nějakém divném zámku co odemkne klíš, který našel v tátově skříni. Je pravda, že to Thomas Horn zahrál dobře, ale kdybych měl doma takovýho spratka, už bych mu jedna přistála. Scénář se mi moc nelíbil, děj ujde a herci parádní. Tom Hanks, který se mi sice do té role moc nehodil to sehrál kvalitně, Sandra (jedna z nejoblíbenějších u mě) to hrála parádně a Viola Davis tam mohla mít více prostoru. Víte někoho ten film zabaví, pro někoho to bylo spíše nudné dvě hodiny. Já se přikláním k druhé variantě. Dal bych hvězdy dvě, ale kvůli Sandře a Viole dám hvězdy tři. ()

bastabasta

Musím říct, že mě ten film vcelku dostal. Hlavně Thomas Horn v hlavní roli. Zahrál to neskutečně. Když jsem si četl komentáře k jeho výkonu, shodovaly se v tom, že byl chvílemi nesnesitelný, ale o to snad šlo, ne? Kromě toho je jasné, že jeho hrdina trpěl poruchou autistického centra. Z mé strany klobouk dolů před jeho výkonem. Rovněž Max von Sydow odvedl skvělý výkon. Román jsem nečetl, ale scénář dle mého soudu není vůbec špatný. ()

pajapeta

Já jsem se nechal dojmout zcela cíleně, mám taky kluka a nevim, kolik nám Starej vyměřil společnýho času, tak si tyhle filmy dost beru. Ostatně, poprvý jsem v kině slzel, když ý tý valil domu, to už je let. Nejsem tak kreativní, jako Tomáš Hanksů, abych vymejšlel hry, podporující fantazii, vytravalost a zájem o různé (vědní) obory, nicméně chlapci jsem fandil a jeho vyrovnávání se s traumaty a fóbiemi sledoval s pochopením. Sandry mohlo bejt víc. ()

stanslon

Jak už to tu někdo napsal, nominace na Oskara nemusí znamenat hodnotný film. Ostatně ani na Lva, nebo Týtý. Film začíná zajímavě, rozeběhne se rychle do děje, aby pak tu rychlost a děj nahradily hysterické, zbrklé monology kluka, který tam asi je jen proto, aby se něco dělo. Přiznávám, že druhou polovinu filmu jsem jen přetrpěl, čekáním, jestli vůbec bude nějaký konec, nebo to dobrnká klavír. Hudba se mi sice líbila, ale nějak mi ve všech amerických filmech vadí její hlasitost nesouvisející s dějem. Ve chvílích, kdyby měla jen podmalovávat, buší jako by za dveřmi měl čekat vrah. A to všechno, abych nakonec zjistil, že se vlastně dívám na Americký Cajdák. A pokud někdo vzpomíná Sandru Bullock, tak ona tam hrála? Samozřejmě že ano, ale v té Slečně policajtce byla si 8x lepší. Ono tuhle roli by zahrála každá, většinu kouká do blba a občas uroní slzu. Dvě hodiny ztracené koukáním na něco, co by víc zapůsobilo v polovičním timingu. Nebudu dávat odpad, ale nechápu, jak tomu někdo dá 4. Není to ani dojemné, ani překvapivé, ani dramatické ani umělecké . Je to jen taková blbina se zajímavým námětem. ()

Xawerius

I když v několika bodech souhlasím s verbalem, tak oceňuji zejména originální příběh. Souboj malého kluka se svou chybou je velmi silný a uvěřitelný. Herecké výkony také oceňuji. Horší moment bylo maminčino líčení jak na všechno přišla. To bych si odpustil a film ukončil otevřený. Určitě se z toho dalo vyždímat víc a proto 3* ()

TeeToTaller

Rozhodně to nejsou čistý 4*, ale 3 by byly málo... Je to zase klasická americká šablona, snaha dojmout diváka na prvním místě. Ale musím se přiznat, že jsem jim to v tomhle podání prostě docela žral. A 3-4 scény stojí opravdu za to! ()

Slummer

Tento film je možné porovnat pouze s filmem "Nezapomeň na mě" ve smyslu tématiky, nicméně jeho pojetí je mnohem hlubší a je protkáno skrze celý snímek. Někdo by možná podotkl, že malý syn je poněkud vtíravý a všeználkovský, avšak to s největší pravděpodobností byl záměr autorů, k čemuž doufáme, že došlo mnohem více diváků tohoto filmu. P.s. Dámy připravit kapesníky. 99% ()

dasl

Otázka je prečo sa Tom Hanks rozhodol pre spoluprácu so Stephenom Daldrym ? Predpokladám že takýto dojem z filmu nechceli zanechať. Neviete či je to detská tuctovka alebo nepodarok, ja sa priklánam k B-ečku Ale ak to pustíte 12ročnému frackovi v sobotu poobede tak určite občas zodvihne hlavu od tabletu smerom k TV. :) Nasledujúci den som musel rozmýšľať o čom ten film vôdec bol . Kadeaký sitkom vo mne zanechá viac. ()

Jan.Hulek

TEN PARCHANT,TEN MALEJ PARCHANT,JÁ HO SEŘEŽU JAK HADA.Tak toto jsem si říkal po celou dobu filmu.Říkejte si,že jsem něco jako svobodná verze sadistického rodiče,ale až uvidít to děcko v hlavní roli na scéně,budete si pravidelně umočovat při každé jeho schíze,každém jeho sociopatickém výlevu a každém naprosto dojemném momentu,kdy je tak na jednu minutu,33 sekund a 52 celých minisekund v pohodě.JAK mohl někdo zkombinovat Inteligentního bystrého smrada s totálně vyšinutým ničitelem vlastního nábytku a velmi chutných cornflaků a sloučit je dohromady.BOŽE,ten hajzlík mě opravdu lezl na nervy,no však uvidíte.Ale malá rada:Nedívejte se na to,jinak z toho budete hluboko v řitním otvoru mnoho dní poté.Co si vůbec můžem myslet o filmu,který sem předhodí takového magora se schízama a IQ 2 miliony,kterému by i mnohem sympatičtější postava Sheldona Coopera mohla závidět a naprosto hezkého a celkem originálního děje,který má obrovský potenciál?Shrňme si to.Tempo filmu-ÚNAVNÉ,Herecké obsazení-SILNĚ KONTROVERZNÍ,Střih-Uspokojující,Nápad-SAKRA DOBRÝ.Zkrátka,diskutabilní,nudný,zdlouhavý a nervy drásající psycho.Viděno 1x a stačí.Děkuji za pozornost.Má rada-Šlehněte si něco pořádnýho,jinak pro vás ve střízlivosti tato dávka slz a děsivého nutkání rozkopat hlavní postavu na cáry strašit nadosmrti!!! ()

tomkat

Film, který se z traumatu 11/9 zaměřuje na jeho civilní, intimní rovinu. Že to tu už bylo? Ano a ne. O konkrétních zasažených lidech se točilo i dřív, ale celkem povšechně a obecně (ne, že by to nemělo velký význam). Ale tady vám ukáží a zdůrazní, že skrze jedinečnost každého z nás se můžeme té hrůzy nezměrné (ale i boje s ní, vítězství nad ní a jejích přínosů pro naše příští) dotknout, a pochopit ji ještě trochu víc. ()

vw.cobra

Díky nadneseným komentářům zde jsem očekával něco ve stylu "Pošli to dál", ale bylo to velké zklamání. A od tohoto filmu jsem alergický na zvuk tamburíny... ()

Cuffini

Vesmírně otravný film s psychopatem utrženým ze řetězu v hlavní roli ve formě malého ADHDABCD kluka. Chudák Sandra, mít takový genitální dítě, taky raději celý den prospím... A dojemný film? Really? No ač jsem přecitlivělá jak otevřena rána posypana solí, u tohohle filmu bych neukápla ani kdybych si vytrhala všechny chlupy ze zadku oboustrannou lepenkou. ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)