Zázrak v New Yorku

Miracle on 34th Street

Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 1947, 96 min

For Me 88%(24.10.2009)

Pětihvězdičkový rozjezd, tříhvězdičkový dojezd. Jak mám věřit v existenci Santa Clause, když mě s ním tvůrci celý film tahají po soudech a psychiatrech? Jo, už vím, on je vlastně ten, co všechno sežene... Ne, toto není vánoční film, ale právnické drama - jen s tím rozdílem, že obviněným je tu ona mytická postava s dlouhými bílými vousy.(9.4.2008)

• Houdini

NFR 2005, Oscar 3 : Herec VR - Edmund Gwenn, Námět, Scénář + 1 nominace: Nejlepší film(7.4.2004)

Tento film jsem si pořídil někdy letos krátce po vánocích a říkal jsem si, že počkám na další vánoce, abych si ho pustil. (on taky jenom úchyl by se na takový film díval v červenci, když je venku 35 stupňů:-)) Vánoce jsou až za dva dny, ale zkrátka už jsem nemohl odolat. 96 minut jsem se skvěle bavil, 0 minut jsem se nudil. Prostě úžasný film od začátku až do konce na navození té správné atmosféry před vánocemi :-)(22.12.2010)

Je krásne, ak žije duch Vianoc. Lebo Vianoce sú nálada, nielen komercionalizácia. Zázrak v New Yorku by mal byť zázrakom v každom kúte sveta, lebo je správne mať v sebe vieru, fantáziu a túžbu pomáhať druhým. Vyzerá to, že verím v Santa Clausa ? No, nebolo by to krajšie..?(15.10.2009)

• Edmund Gwenn