Zázrak v New Yorku

Zázrak na 34 ulici

Miracle on 34th Street

Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 1947, 96 min

Kýč jak bič, ale krásný kýč. Edmund Gwenn je dokonalý sivý čtverák. A hodně originální trailer. A taky jsem zpětně docenil jeden geniální fór ze Simpsonů.(8.8.2006)

• Houdini

NFR 2005, Oscar 3 : Herec VR - Edmund Gwenn, Námět, Scénář + 1 nominace: Nejlepší film(7.4.2004)

Je krásne, ak žije duch Vianoc. Lebo Vianoce sú nálada, nielen komercionalizácia. Zázrak v New Yorku by mal byť zázrakom v každom kúte sveta, lebo je správne mať v sebe vieru, fantáziu a túžbu pomáhať druhým. Vyzerá to, že verím v Santa Clausa ? No, nebolo by to krajšie..?(15.10.2009)

For Me 88%(24.10.2009)

Překvapivě inteligentní komedie, která obvyklý vánoční sacharin dostatečně rozpustila v právnických kličkách a "dospělých" odkazech na cokoli - od komercionalizace Vánoc přes komplex viny až po "ty lidi ve Washingtonu". Klasika se slaďoučkou Natalie Wood v dětských letech.(2.11.2004)