Zázrak v New Yorku

Zázrak na 34 ulici

Miracle on 34th Street

Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 1947, 96 min

Je krásne, ak žije duch Vianoc. Lebo Vianoce sú nálada, nielen komercionalizácia. Zázrak v New Yorku by mal byť zázrakom v každom kúte sveta, lebo je správne mať v sebe vieru, fantáziu a túžbu pomáhať druhým. Vyzerá to, že verím v Santa Clausa ? No, nebolo by to krajšie..?(15.10.2009)

Tak prekrásny a citlivý film som nevidel už roky. Film s neuveriteľne osobitým čarom, aký mohol vzniknúť len v dávnych dobách ktoré sú už nenávratne preč. Bravo. Kvôli takýmto filmom milujem kinematografiu.(13.9.2008)

Nejkrásnější, nejupřímější, nejlidštější vánoční příběh vůbec. Velice krásné, ta černobílá tomu vůbec neubírá, snad spíše naopak.(23.1.2012)

Pětihvězdičkový rozjezd, tříhvězdičkový dojezd. Jak mám věřit v existenci Santa Clause, když mě s ním tvůrci celý film tahají po soudech a psychiatrech? Jo, už vím, on je vlastně ten, co všechno sežene... Ne, toto není vánoční film, ale právnické drama - jen s tím rozdílem, že obviněným je tu ona mytická postava s dlouhými bílými vousy.(9.4.2008)

Tento film jsem si pořídil někdy letos krátce po vánocích a říkal jsem si, že počkám na další vánoce, abych si ho pustil. (on taky jenom úchyl by se na takový film díval v červenci, když je venku 35 stupňů:-)) Vánoce jsou až za dva dny, ale zkrátka už jsem nemohl odolat. 96 minut jsem se skvěle bavil, 0 minut jsem se nudil. Prostě úžasný film od začátku až do konce na navození té správné atmosféry před vánocemi :-)(22.12.2010)

• - Natalie Wood ve své biografii napsala, že byla v době natáčení filmu přesvědčena, že Edmund Gwenn je skutečný Santa. (Hans.)

• - Jedná se o jeden z mnoha filmů, který byl zakázán Legií slušnosti. (Krissty)

• - Dr. Pierce vysvětluje Krisovi, že není Santa na příkladu jednoho majitele restaurace, který si myslí, že je ruský princ. To byl odkaz na Michaela Romanoffa, majitele populární restaurace hollywoodských hvězd. (Kulmon)