„A tak sme si povedali... vieš... že by si sa mohla zabiť.“ Zo začiatku osloví TAKÉ NORMÁLNE DIEVČA snahou stať sa pre fanúšikov žánru tínedžerskej romantickej komédie takým žmurkajúcim žánrovým dielkom, ako bol VRESKOT pre tínedžerský slasher. Ale nakoniec z toho vypadlo jedno pekne obsadené, zabalené a nalinajkované žánrové klišé s prekvapivo dobrým obsadením (Cooková, Waker, Paquinová, Pollak, DuVallová...aj Prinze Jr. sa tentokrát dá) a svižnými dialógmi za rovných 60%. P.S. Je normálne, aby vyložene podporná postavička na seba strhávala pozornosť tak, ako to robí magor Matthew Lillard (VRESKOT, SCOOBY-DOO)?(1.1.2005)

Aneb návod na to jak udělat z ošklivý holky (která je ve skutečnosti hezká) holku hezkou. Příjemná nenáročná zábava, která neurazí ani nenadchne ale docela zabaví.(17.4.2010)

V tomhle filmu musím vyzdvihnout hudbu - písničku Believe od Goldieho považuji za jednu z nej vůbec!(24.5.2008)

• Oskar

Ze začátku jsem si říkal: "Sakra, ono to nebude tak špatné.", protože dialogy se zdály svižné, zápletka, vypůjčená z Shakespearova 'Zkrocení zlé ženy', nosná a režie (na komedii pro teenagery) velmi střízlivá. Ale to bylo na začátku a žádná ze zmíněných kvalit nevydržela ani půl hodiny. Navíc sílila má nenávist k herecky naprosto neschopnému Freddiemu Prinzovi a tradičně uslintanému Lillardovi. Dosud se divím, že jsem to vydržel až do konce a lidé, které tohle vážně baví, nechť přijmou mou hlubokou soustrast. P.S.: Ano, je to takzvaný 'hůů-hůů film'. ;-) 30%(23.5.2003)

• Gemini

Odmyslet si z těchhle amerických romantických teenage komedií zvratkopudný styl středoškolského života, jehož hlavním pilířem je oblíbenost, ve většině případů by zůstala snůška více nebo méně nechutných a trapných vtipů...to naštěstí neplatí pro tenhle případ, Taková Normální Holka je příjemná, ale stejně prostinká a schematická komedie jako třeba Trojská Válka...zabaví, ale na konci si řeknete, že za pohled do těch krásných hnědých očí (a tím myslím Rachel Leigh Cook, ne Freddieho Prinze:)) ta ztracená hodina a půl opravdu nestála...(17.2.2004)

• - V závěrečné scéně, kde sedí studenti čekající na promoci, se objeví tehdy pouze jako komparzista Josh Radnor, později známý díky seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (zuzaSislerka)

• - Škola Torrance High, ve které se natáčelo, je už „filmově“ známá. Probíhalo zde například natáčení seriálů Beverly Hills 90210 nebo Buffy, přemožitelka upírů, kde byla škola přejmenovaná na "Sunnydale High". (Dlee)

• - Sarah Michelle Gellar a Freddie Prinze Jr., kteří se natáčení žúčastnili, se později stali manželským párem. (Stirek45)