foto

Alexis Arquette

  • nar. 28.7.1969
    Los Angeles, California, USA
  • zem. 11.9.2016 (47 let)
    Beverly Hills, Kalifornie, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se jako Robert Arquette 28. 7. 1969 v Los Angeles. Byl čtvrtým z pěti dětí herce a filmového producenta Lewise Arquetta a polské židovky, hipísačky, básnířky, divadelní herečky a politické aktivistky Mardi Nowak-Arquette (známé také jako Olivia). Pochází z herecké rodiny, herectvím se živí jak obě jeho sestry (Rosanna, Patricie), tak i jeho dva bratři (Richmond, David). Je švagrem Courteney Cox.

Jako dvanáctiletý si zahrál ve videoklipu „She´s a Beauty“ losangelské rockové kapely The Tubes. V sedmnácti se před kamery dostal jako transvestita jménem Georgette v kriminálním dramatu Uli Edela LAST EXIT TO BROOKLYN. Jako transgenderový transvestita vystupoval pod pseudonymem Eva Destruction. Jako herec a tanečník procestoval Evropu.

Hraje převážně vedlejší role, v nichž často exceluje různými kostýmy. Hrál ve filmovém zpracování knihy O MYŠÍCH A LIDECH, v tarantinovce PULP FICTION, v hororech KUKUŘIČNÉ DĚTI 5, VRACEJÍ SE... ZNOVU, CHUCKYHO NEVĚSTA, nebo komediích ŠVÉDSKÁ TROJKA a PÍSEŇ PRO NEVĚSTU (kde se objevil jako fanda Boye Georgea a v nezapomenutelném podání zazpíval skladbu „Do You Really Want to Hurt Me“). Za roli třicetiletého malíře Andrewa Magnuse ve filmu NEVER MET PICASO (1997) získal cenu na Filmovém Festivalu Gayů a Lesbiček v Los Angeles. Nevyhýbá se ani seriálové tvorbě: ROSEANNE, PŘÁTELÉ, XENA, THE STRIP.

Alexis rovněž vystupuje jako drag queen v transgenderových show a kabaretech. Bývá často pozýván do televizních diskusí o hranicích pohlaví a queer. Pózoval rovněž jako hindský bůh Krišna na kontroverzní obálce pro magazín pro gaye Genre Magazine.

Leland "eraserhead666" Palmer

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace