Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

Tsuki

Dějově to ničím nepřekvapí a je to samozřejmě naprosto předvídatelné, ale u tohoto filmu jde spíš o vyjádření emocí a o herecké výkony. Upřímně se ani nedivím, že za tohle byla Naomi Watts nominována na Oscara. ~(3,5)~ ()

Anderton

Formulka podľa skutočných udalostí je v prípade The Impossible smerodatná a ospravedlňuje prípadné výčitky voči sentimentalite príbehu. Ale život je aj o tom, že si dávame v emocionálne vypätých situáciách najavo svoju lásku, objímame sa a hovoríme si, že sa ľúbime. Film je natočený realisticky, sekvencia s tsunami je o niečom inom, ako u Emmericha a pri niektorých scénach diváka z onoho realizmu až mrazí. Mňa osobne bavila prvá časť s Naomi a Tomom o niečo viac, ako s Ewanom a deckami, možno preto, že by mi do úlohy manžela viac pasoval skutočný manžel Naomi, o niečo mužnejší Liev Schreiber. Tým by tvorcovia vzdali svojským spôsobom hold aj manželskému páru, podľa ktorého osudov bol film natočený. Druhý menší problém vidím v hudbe, ktorá sa snaží umocňovať emócie tam, kde sú scény silné sami o sebe a tak na mňa pôsobila nadbytočne. Bohvie kedy bude Naomi znova nominovaná na Oscara, takže poprosil by som akademikov, aby sa príliš nerozmýšľali. Ja mám vo veci jasno, ale hlasovať nemôžem. ()

Frajer42

Spoilery! Vzpomínám si, že v roce 2004 byla této události plná televize. To jsem se na ni ještě koukal. S blížícími se Vánocemi jsem se nevědomky koukl, jak by mohly vypadat Vánoce v neobvyklé destinaci. Pokud vás nudí tradiční pojetí Vánoc, tak se je můžete pokusit strávit v nějaké příjemné turistické destinaci. Například v Thajsku. Naší rodince naložil Santa Claus kromě dárečků i jednu moc pěknou vlnu, která odstartovala sérii neskutečně dramatických momentů. Nepřehlédnutelná byla maximální citová vydíračka, která u mě ovšem zafungovala celkem dobře. Ačkoli jsem slzičky neměl ani na krajíčku, tak nějaké ty zimomriavky několikrát přeci jen proběhly. Film vynikajícím způsobem táhnou Naomi Watts, Ewan McGregor, ba dokonce se ve vynikajícím světle předvedl i Tom Holland, který se tváří v tvář kruté realitě musel stát dospělým. Vynikající byly i audiovizuální efekty, které vám zprostředkují bezprostřední zážitek. Skvělá ukázka toho, že přes všechnu naši technologickou vyspělost, stále nejsme schopni být přírodě rovnocenným protivníkem v případě střetu. Před zhlédnutím jsem byl ochuzen o veškeré spoilery. Sice jsem měl podezření, jak to celé nakonec dopadne. Jistý jsem si však nebyl a můj divácký zážitek byl o to více umocněn. Na maximální hodnocení nevidím snímek ani vzdáleně. Pevně však věřím, že rozhodně má potenciál vybudovat si velice pevnou fanouškovskou základnu. Nejvíce jej zřejmě ocení diváci, kteří už na svět přivedli nějakou tu menší kopii sebe sama. ()

AppleCore

Že klišé tomu filmu vládne je vedlejší, protože do sebe všechno skvěle zapadá. Od skvělejch hereckejch výkonů (u Ewana a Naomi se to tak nějak předpokládá, ale u Toma Hollanda už ne, z tohohle hlediska bych řek, že oba dříve zmíněné strčil do kapsy), přes technickou stránku až po výborný efekty. A i přesto, že to klišé vlastně hrozně vnímáte, někde v hloubi duše si uvědomíte, že kdyby to natočil Američan, hrála by tam hudba z Titaniku a Leo DiCaprio by se ve slow-motion bořil do hlubin vše pohlcující tsunami. Tohle ale neni americkej kýč, je to drsná realita! PS: Tady je vidět jací mentálové zasedají v porotě pro udělování oscarových nominací (Fuck you Lincoln!!!) ()

Dzeyna

Megafilm! Opravdu naprostý skvost! Je to hodně silně emotivní, napínavé a téměř nepředvídatelné. Naomi Watts oslnila jako vždy a předvedla, že je čím dál lepší stejně jako Ewan McGregor, který je pro mě pan herec a má své osobní kouzlo. Příběh je podle skutečné události, což ještě umocňuje atmosféru a celkový požitek z filmu. Ovšem nejvíce mě překvapil a potěšil Tom Holland, jelikož už v tak nízkém věku předvedl famózní a bezkonkurenční výkon, opravdu mu tleskám. Rozhodně doporučuji! ()

MikeCool

Skvěle natočený film po všech stránkách. Na úvodu na mě zapůsobila úžasná hudba a zajímavý střih, ale myslel jsem si, že když je to z větší části katastrofický film, že bude lépe propracována síla ničení tsunami, která od sebe rozdělila stovky rodin. Příchod tsunami zde hold nebyl na můj vkus moc dobře propracovaný (většinu nejdramatičtějších scén jsme mohli spatřit v traileru), nechci aby jste si o mě mysleli, že se v scénách, kde druzí lidé trpí nějak vyžívám, to ne, ale jen si myslím, že ve skutečnosti to bylo daleko horší peklo, než které jsme mohli spatřit zde. Následná hodina a půl byla už jen taková hra na city. Nezapomeňme, že The Impossible je podle skutečné události jedné z mnoha "tsunami postihnutých" rodin, za což má tento film můj velký obdiv. Učarovali mě také excelentní herecké výkony Naomi Watts, Ewan McGregora, Toma Hollanda a spousty dalších. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Okara

Hned rychle raději uvedu, že pokud jste fanoušek tohoto filmu, tak mě mé hodnocení mrzí daleko více, než Vás. Opravdu jsem se snažil filmu oddat, zkoušel jsem se vžít do tohoto katastrofického, zdevastovaného prostředí. Ale ne. Nemůžu mít zkrátka rád film, který je primárně postaven pouze na katastrofické události. Neříkám, že evidentní úspěch získává pouze na ní, herecké výkony parádní (především McGregor, Watts místy přehrává) a uslzená hudba u "srdcervoucích scén" také. Ale bohužel mě přešťastná (a to je slabé slovo) setkání štvala, než dojímala a byť jsem nechtěl, tak bych zaregistrované nelogičnosti nespočítal na prstech jedné ruky. Takže tyto dvě hvězdičky jsou za hudbu a výkon Ewana a Hollanda, který sice hrál na svůj věk znamenitě, ale scénář ho potopil nesmyslnými scénami, kde třináctileté dítě přebírá do rukou záchranu dětí, matky a tak dále. Mrzí mne to, snad při další projekci, kterou určitě dám, budu v lepším rozpoložení a do tak emocí nabitého děje, na papíře, se vnořím hlouběji. Nejlepší soundtrack z filmu 40% ()

swamp

Nebudu si hrát na žádného tvrďáka - ano, mohl bych tady rozpitvávat všechny ty nánosy bahna (rozuměj patosu), ale tentokrát se tomu vyhnu. Protože film, jak je známo, má především bavit. Bayona naservíroval něco, co mě bavilo (napnulo a udrželo napnutého až do konce) moc. Především začátek a tsunami intro se záchranou Marie s Lucasem. Bravo! ()

DwayneJohnson

Už podle ukázek a obsahu jsem tak asi zhruba tušil, do čeho jdu, takže žádné překvapení a celkem dost dlouho dobu jsem se držel, ovšem jen do doby, SPOLIER: než se všichni tři sourozenci zase znova setkají, přiznám se byl jsem naměkko, asi jako vajíčko, když ho vaříte zhruba 2-3 minuty KONEC SPOILERU. Možná to bylo cílem režiséra trošku zatlačit na mou křehkou a citlivou strunku a nutno říct, že se mu to ne jednou povedlo. Vůbec, kdo má nějaké potomky, jako já, dokáže se asi dost dobře vcítit do situace, kdy o ně během pár vteřin přijdete a hlavně, že vůbec nevíte, co se s nimi stalo., ale na to je raději lepší vůbec nemyslet. I když je v tomhle filmu dost známá hollywoodská dvojice, tak jejich filmové ratolesti za nimi rozhodně nezůstaly o moc pozadu a opravdu to na svůj věk sehrály velice dobře a spolu s velmi povedenými triky přispěly k zajímavé podívané. Jsem moc zvědav, co z Juana ještě vypadne za režisérský počin, tenhle byl rozhodně velmi vydařený a rozhodně jeden z nejlepších katastrofických snímků, co jsem za poslední dobu viděl. ()

mil@n.fanatik

Film pěkný (smutný), o tom žádná. Ale upřímně - převážnou část filmu jsem se nudil.. Nevím, jestli film neměl v sobě víc, krom toho co nám nabídl, a nebo jsem překoukáný už z filmů. Tento týden jsem nemocný, a tak to může být tím. Na druhou stranu, jiné filmy mě berou, takže těžko říct. Začátek a konec skvělý. Ale ten střed byl takový, nevím ani jak ho nazvat, jestli nudným, stejným, prostě nic co by člověka překvapilo. A proto jsem byl rozhodlý dát 3*, ale když vidím zde tak vysoké hodnocení, plus to, že je film natáčen podle skutečné události, tak jednu hvězdu přidám :-) ()

Ant

Emocionálně vyčerpávající film s neskutečnou sílou. Scéna, kdy se McGregor zhroutí a montáž Naomi Watts ve vodě, jsou jedny z nejsilnějších scén, jaké jsem v poslední době viděla. Tom Holland jako Lucas byl úžasný. Bayona má celou dobu příběh i emoce pevně v rukách a ani na chvíli to nespadne do hollywoodského klišé. Film, který vám ukáže, jak velká kastrofa to vlastně byla. ()

predators

Tak nevím, kde bylo víc vody...jestli tam při té tsunami nebo tady doma u mě v očích mé, teď už bývalé, přítelkyně. Každopádně mají jedno společné...obě jsou slané! Sladký je ten konec. 80% ()

nascendi

Filmy nakrútené podľa skutočnej udalosti mi vždy rozsvietia červené svetielko v hlave. Väčšinou sa zo skutočnej udalosti vezme iba základná kostra príbehu, na ktorú potom scenárista s filmármi nalepia všetko, o čom si myslia, že zaujme platiaceho diváka. Takmer vždy je to na úkor hodnoty diela. Film má spád. Od skvele zvládnutých prvých minút v realisticky stvárnenom prostredí s atmosférou paniky, beznádeje a hrôzy film postupne prechádza do zbytočne natiahnutej fázy vzájomného hľadania sa členov rodiny. Tam už nastupuje programovaný pátos, sentiment,nereálne dialógy i konanie a najmä chybná predstava o tom, ako rýchlo vo výraze ľudí odznie zážitok z obrovskej katastrofy. To stálo tento film hviezdičky, ktoré pri troche pozornosti mohol mať. ()

PetrPan

Na tenhle film jsem dostal doporučení od uživatelky lillien s tím, že mě zaručeně dojme už kvůli tomu, že jsem čtyřmocný otec. S připraveným kapesníkem ( na slzy pro hnidopichy) jsem tedy zasedl a očekával tsunami emocí. Po několika minutách, kdy jsem si uvědomil, že zase koukám na ideální emerickou rodinu s třemi roztomilými rošťáky a vždy rozvážnými rodiči jsem myslel, že kapesník zase schovám. Pak ale přišla vlna, sice nikoliv emocí, ale ta skutečná thajská a ono se najednou začlo odvíjet opravdu dobrý, napínavý a herecky zvládnutý ( zejména dětma) drama. Vlna sice rychle odpadla a vědomost o tom, že všechno dobře dopadlo mi trochu kazilo dojem z dalších událostí, ale přesto mi představa, že bych mohl prožít něco podobného vůbec nebyla příjemná a já se šel po skončení filmu mrknout, jestli ty naše čtyři malý podnájemníky nevzala velká voda. To že jsem tolikanásobný otec mi tedy trochu zamlžuje úsudek a tak nakonec udělím o prsa 4 hvězdy. ()

cukorek

Naomi Watts ma nesklamala ani tento krát, to čo som od nej očakával zahrala s jednoduchosťou a s výborným nasadením. Okrem nej, mi krv v žilách rozprúdil aj Tom Holland v roli mladého chlapca Lucasa, ktorý neskutočne dobre zvládal celú hrôzostrašnú a komplikovanú situáciu. Film je po technickej stránke ozaj lukratívne prepracovaný, keď každý snímok kamery či už v detaile, či v širšom zábere pôsobí bez najmenšej chybičky a diváka pohlcuje svojou nespútanou atmosférou, ktorá vás v dramatických okamihoch doslova vyžmýka ako citrón. Napriek tomu som sa veľmi nestotožnil s dejovým pochodom, ktorý v začiatku nabral gigantický rozmer (topenie sa vo vode plnej bordelu, následný boj o život) a potom začal stagnovať ako americká burza (motanice v nemocnici a návrat, už oplakávaného otca). Ťažko mi je uveriť, že keď film bol podľa skutočnej udalosti, že sa to takto pekne skončilo. Celej dráme by lepšie podľa mňa svedčil smutnejší záver, za mňa 80%. ()

nash.

Nač si hrát na frajera, rovnou přiznám, že jako tátu a manžela mě to dostalo do kolen. Ne však takovým tím tradičním slzopudným filmovým dojetím z toho co vidím, spíš drtivým pocitem, který mě zaplavil, když mé podvědomí spustilo projekci na téma, co bych asi cítil, co bych dělal na místě Henryho nebo Marie. Hodně silný film a to nejen příběhem hlavních hrdinů, ale s nemenší silou také každou vedlejší postavou, která se filmu objevila. Ať už to byl malý Daniel, švédský otec nebo Karl, kterému zůstal jen vzkaz. Katastrofický film, který není o hrdinství, jako spíš o zoufalství, o bolesti a ztrátách, ale také o naději a zázracích. Scéna tsunami je natočená mistrně a dokonce i mě jako plavci při ní došel dech, ale mnohem silnější a svým způsobem děsivější pro mě byla scéna vzájemného míjení při Henryho pátrání v nemocnici. A při některých malých nenápadých, zdánlivě nedůležitých momentech se mi doslova dojetím sevřelo srdce a nesnažil jsem se bránit slzám. Samozřejmě bych se v tom mohl vrtat a hledat hnidy, ale proč si hloupě ničit tak úchvatný, tak silný a emotivní filmový zážitek? Raději si pustím do uší soundtrack, a budu sledovat svou rodinu jak se věnuje svým všedním nedělním starostem i radostem a radovat se z toho, že jsme všichni pohromadě. ()

Arsenal83

Oni sa tak trochu rozdeľovali aj sami, že? Keď Ewan poslal synov do hôr a potom kukal jak puk v tme, že či niekoho nezočí a bol rád, že prežil. Ale inak silný príbeh s výborným herectvom Wattsovej a silnejšími scénami hlavne v prvej polovici príbehu. To je asi samozrejmé vzhľadom na to, že katastrofa prišla na začiatku. Film, ktorý ukazuje, aký bezmocný je človek vo vzťahu k sile prírody a ukazuje to do detailu dobre, keďže samotní preživší sa zúčastňovali natáčania. A zároveň prináša to zaujímavé poznanie, že tú ľudskosť v sebe nachádzame (žiaľ) až pri krízach, katastrofách, niekedy, keď už je aj neskoro. Ako by človek potreboval stále dostať poriadne po hlave, aby sa spamätal. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora