Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

kacer4

Dokonalé vykreslenie beznádeje a totálneho zúfalstva. Emócie bolo cítiť z každej scény. Sklamala ma len scéna obchádzania sa v nemocnici, ale ani to ma nepresvedčilo ubrať jednu hviezdičku. ()

xylobrno

Váhala jsem chvíli, jestli 3 hvězdičky nebo 4, příběh má vynikající základ, ale jinak je do morku předvídatelný... to by značilo spíš 3, ale díky skvělým hereckým výkonům, hlavně toho nejstaršího kluka (!) jsem to nakonec zakotvila na čtyřech. je dobrý se na ten film podívat, pokud máte nějakej problémek a myslíte si, že je to konec světa, tenhle film vám ukáže, co je skutečně důležité. ale nějaký mezní nebo vynikající ničím není. ()

Ruadek

Film, ve kterém jsou nejšťastnějšími scénami shledání a nejsmutnějšími míjení. Španěl Juan Antonio Bayona potvrzuje status geniálního režiséra (po Sirotčinci), kdy na zcela aktuální téma rozehrává tvrdě reálný příběh rodiny, které bylo souzeno projít si peklem. Ačkoli si to ani nedokážu představit, velmi dobře si uvědomuji, že tyto věci mohou nastat kdykoli a kdekoli (nemluvím jen o tsunami ale o všech "natural disasters") a že všechno krásné pak zmizí během okamžiku. Velmi silný zážitek. **** ()

dvmartinadv

Páni!! Nádhernej film... U žádnýho jinýho filmu jsem si takhle nepobrečela. Možná proto, že je podle skutečné události a při myšlence na tolik mrtvých, zraněných nebo opuštěných se mi při sledování filmu nahrnuly slzy do očí. Všem určitě doporučuji! ()

othoson

Dlouho jsem neviděl film, ze kterého bych si nesl tak hluboký emocionální zážitek. Efekty perfektní, herecké výkony i u mladých herců úžasné a to, jak syrově, ale zároveň i dojemně byl tento film natočen, mi párkrát vzalo dech... ()

kolodej1

jediný problém jsem měl se souběhem náhod, které mi přišly silně nepravděpodobné. Sice je to údajně podle skutečné události, ale opravdu se to seběhlo tak, jak nám bylo předloženo, včetně pohádkového happyendu? Taky mě trochu rušilo, že v momentě, kdy přijde vlna, tak v zalidněném resortu všichni zmizí, vyjma matky se synem, jinak nikde ani živáčka. Jinak ovšem musím uznat, že šlo o velmi silný, emotivní příběh, který diváka zrovna nešetřil. Film je napínavý a uteče jakoby nic, stojí za to ho vidět ()

LeePriest

Žádná romantická legrácka. Bohužel i takové věci se na této zemi dějí. Ve svém žánru je toto špička, Naomi Watts patří i díky zdejšímu hereckému výkonu mezi mé nejoblíbenější herečky. ()

Ironhead

Neni to spatne, ale myslimze tvurci az prilis tlaci na pilu, predevsim ve smeru citoveho vyderacstvi. A taky mi trosku vadi "zakcneni" vlny tsunami, ktera ve skutecnosti vypada jinak nez nam ve filmu tvurci ukazuji, nejspise kvuli zatraktivneni filmu. Cimz nechci rict, ze by byla mene smrtelna nebo nebezpecna. btw... Naomi ma i ve 44ti vazne krasny prsa, ktery tedy co do realisticnosti rozhodne nevypadaji jak prsa matky (40+), ktera odkojila tri deti :_) ()

hony23

Není nad dovolenou v Thajsku All Inclusive s vlnobitím přímo v apartmánech! Začátek filmu mě nadchnul, smrtící vlna tsunami je natočena brilantně, následující boj o přežití působí velmi realisticky a vypadalo to na velkou pecku. Bohužel postupem času, když se členové rodiny postupně hledají a nacházejí, se z filmu stala emocionální ždímačka , při které sice nezůstane dojetím jedno oko suché, ale čeho je moc, toho je příliš! ()

maty40

Ne, tohle fakt není film na červený čísla. Jedna hvězda z respektu k rodině, druhá pro Naomi Watts. Jinak McGregor jakoby právě přijel z divadla Pod Palmovkou, kde dělal Čundrcountry šou pro osamělé pětačtyřicátnice. Cesta matky a syna do Středozemě (ano, i na prsten tu dojde), je nejpoutavější částí filmu. Když přijede do nemocnice i táta, prsteny se střetnou, dvě hodiny jsou pryč, a vy zjistíte, že vrchol filmu byl už před hodinou a půl. ()

Mishanka

"Nic nas nerozdeli" je film o tom, ze nahody se stavaji a je treba jim verit. A tahle rodina zazila tu nejkrasnejsi nahodu - vsech 5 prezilo a znovu se setkalo. Ac to zni jako typicky americky cajdak, patosu tu bylo poskrovnu, naopak autori to podali hodne stravitelne, abychom si nepripadali jako na velkofilmu, ale abychom alespon lehce nahledli do neceho, co vlastne nikdy nepujde uplne popsat... ()

oiuoiu

Skutečně je to tak kýčovitě natočeno, že ty hrdiny určitě nic nerozdělí, ach jo. Hvězdy dávám za obrázky katastrofálního zničení vlnou tsunami, přišly mi opravdu dobré, zejména tím, že ve mně vyvolaly až iluzi dokumentu. ()

Khare

Osudová vlna a to, co následovalo bezprostředně po ní, bylo fascinující. Naomi zažila peklo a každý pohled na ni mě bolel, Ewan byl "trochu navíc", moc toho nepředvedl a to, co předvedl, bylo na mě až moc melodramatické a patetické (scéna s mobilem a hovorem tchánovi, děsně se to táhlo a nevěřila jsem mu ani fň). Tři a půl hvězdičky za katastrofu samotnou, Naomi a scénu s Lucasovým hledáním lidí v nemocnici. ()

zigy

Je mi líto, mé slzy patří jiným filmům.....nejsem v žádném případě cynik, ale tenhle film ve mě žádnou stopu nezanechal. Možná to bylo krátkým úvodem nedovolujícím větší seznámení s rodinou, možná slabý příběh, který věru příliš košatý není, možná slabé herecké výkony (nemyslím děti, ty byly fajn), možná ....jsem nebyl správně naladěn, protože uživatelka Ateviii, známá odbornice na katastrofické filmy, hodnotí jednoznačně pětihvězdičkově. Já nemohu. Když si po letech vzpomenu na tenhle film, vybaví se mi jen neustálé emociální výkřiky jmen rodičů či dětí.......to však ke chvále katastrofického filmu nestačí, to vyžaduje lepší scénář! ()

KICC

Jelikož jde o snímek, který je natočen podle skutečné události, je předurčen k tomu být velkolepý. Jde o neskutečně výborně povedený film. Děj vás vtáhne a nepustí. S každým nezdarem, který provází hrdiny filmu soucítíte. Nemluvě o tom, že je to dojemné a s přehledem si to pustíte i víckrát, než-li jednou. Tedy pokud vám nevadí občas nějaká ta krev, ale to se dá očekávat vzhledem k tomu, že se jedná o katastrofický film. ()

NikaIn

Preplakala som cely film s malymi pauzami,naozaj dojimavy katastroficky film,uplne som sa vzila do deju,tie emocie keby sa to stalo mne,strach o deti,manzela.Nevedomost,uzkost a musim povedat ze som bola strasne rada happyendu na konci,ostalo tam strasne vela opustenych ludi aspon tato rodina sa nasla.Ihned si idem prezriet dalsiu tvorbu tochto rezisera, ()

Fjera

Výborně. Ani chvilku jsem se nenudila. Reálně zobrazená bolest, dobrá kamera i výkony dětských herců. Dospělí hráli o trochu hůř, ale to nevadí. Pátou * dávám za fotku skutečně rodiny na konci filmu. Čekala jsem na ni. ()

Mr. Movie odpad!

Tak jsem to vydržel do konce. V té době, jen pár dní po tsunami jsem tam byl a proto tuto tragikomedii nemohu hodnotit jinak. Jinak od příští cesty se budu pojišťovat zásadně u pojišťovny Curych. Místo toho abych ležel na jednom Malajsijském ostrůvku v místnosti zvané nemocnice, tak jsem třeba mohl letět speciálem do Singapuru... ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora