Tranzit

• Česko Rodina na útěku (více)
všechny plakáty

Aby zlodějský gang propašoval čtyři miliony dolarů skrz policejní zátarasy, ukryje svůj lup do zavazadel nic netušící rodiny na prázdninách. Teď lupiči chtějí své špinavé peníze zpět a nezastaví se před ničím, co by jim v tom mohlo zabránit. Tahle dovolená měla dát rodinu Sidwellových znovu dohromady. Když ji začne pronásledovat a ohrožovat zlodějský gang, který svůj lup ukryl do jejich zavazadel, členové rodiny pochopí, že bez vzájemné spolupráce nikdo z nich nepřežije. (oficiální text distributora)

roboroz

Opäť som premárnil takmer 90 minút zo svojho života sledovaním sprostého filmu! Režisér vykreslil tých zlodejov ako poriadnych magorov, čo museli určite chodiť do nejakej súkromnej školy (mohol aspoň nechať v močiari do pol pása namočiť tú prsnatú babu zlodejku - aby bolo aspoň trochu "vzrúšo"). Opäť sa ukázalo aké sú americké rodiny zocelené, keď dokážu premôcť takých "naničhodníkov" ako boli títo. A ešte jedna vec - taký samopal, aký mala tá matka v chatrči, by určite uvítali všetky armády sveta - strieľať bez výmeny zásobníka takmer hodinu...to už hej! ()

zekon

Zpocená banda jede 89min autem, teda sorry, 84, 5min. jsou titulky. Otřesná nuda bez šťávy a nápadu. Tohle může zaujmout jen někoho kdo se hrozně nudí a dlouho neviděl film. ()

Pythonator

Ta kokotská roztřesená digitální kamera mě dokáže nasrat. Chvílemi jsem nevěděl, co se ve filmu děje, protože alzheimerický kameraman nestíhá zaostřovat a neví co je stativ. Vím, že to měl být záměr, ale tu kameru bych narval tvůrcům do prdele. Být to nasnímano normálním způsobem, tak dám i 4 hvězdičky. Film není špatný, jen se na něho nedá dívat:-) ()

leonskennedy

Rodinka mi zrovna moc sympatická nebyla,ale to nejhorší bylo ten akční konec a matka se samopalem se kterým střílela jak zkušenej voják. ()

Chlo0opek

Fajn akční snímek, se zajímavým nápadem s převozem peněz skrz "pomocníky". Po celou dobu mě udržel film v napětí, jen ta manželka mne svou reakcí proti manželovi nemile překvapila, ale jinak dobrý. Lepší 3*. ()

Chicharron

Není to špatný film v rámci žánru. Mám rád skromné herectví Jamese Caviezela, zbytek jeho filmové famílie byl však krajně nesympatický a zasloužil by profackovat, zejména starší synáček a jeho matka, která ke konci filmu zcela neuvěřitelně válí s automatem, který ovšem nedokáže prostřelit plechový barel, za kterým se schovává zločinec... ()

Major776

Čtvrtou hvězdu si film zaslouží sice jen tak tak, ale jde o dobře zpracovaný thriller vhodný ku podávání v pozdním nedělním odpoledni. A záběry přírody jsou opravdu nádherné. ()

rh1

Bola to jazda od zaciatku az dokonca...Nadpriemerny fyzicky thriller....S logikou si ale prilis hlavu nelamte....:) ()

insky

Dá sa na to pozrieť, aj keď zaiste sa dá do určitej miery predpokladať že rodina to prežije bez ujmy aby sa predišlo nejakému komplikovanému scenáru. Niektoré pasáže sú divné a človek sa pozastavuje nad tým prečo tak zúčastnení konajú, niektoré sú fajn a nepredvídateľné. Myslel som že sa dočkáme v tých bažinách aj útok niektorého krokodíla :)) ()

Mat.t

jeden dobrý záber strieda päť zlých, vlastne väčšine chovania rodiny nejako nerozumiem a nakoniec tie zábery pred plátnom...? ()

+sfinx+

Film dojíždí na hloupost a tuctovost příběhu. Chybí zde lepší akce a napětí, a to i přes enormní úsilí, kterým by tvůrci rádi navodili tu patřičnou atmosféru. Jenže i když by mohl kupříkladu spor otce se synem příběh zdramatizovat, přijde tento moment v tak nevhodnou dobu, že se člověk musí smát. Já osobně jsem v tom momentě začal fandit zloduchům (snad jen mamině jsem ještě přál šťastný konec). Co se akce týká - přešel bych i ten obdivuhodně veliký zásobník v jedné scéně i ty typické chyby nepravděpodobného minutí cíle i průraznost střel, jenže když se k tomu přidá i scéna s auťákem, kde jednou zvýrazní řev jeho motoru a vzápětí v plné rychlosti přijíždí stejné auto bez povšimnutí, přežívání těžkých nehod a další blbosti, tak se vytratí i vůle hledat pozitiva pro lepší hodnocení. ()

Keiniku

Tohle jsem si mrtě užila. Dobrý cast, super atmoška a James Frain říkající tím svým nádherným hlasem věci jako "Relax...". Hezky nám to vygradovalo, závěrečný fight mě upřímně nadchl (už přesně nevím proč, ale nadchl mě). Kamera byla velmi příjemná. Nemám nic proti velkým detailům, mám je naopak mnohem radši než roztřesenou, nebo morbidně naporcovanou kameru. Přirozeně to nebylo všechno super. Některý věci, co vyváděla Caviezelova postava, mi přišly dost mimo mísu, ale co s tím naděláme, že. A taky jsem skoro čekala, kdy se záporákům rozpadne auto. Kdy ste s tím byli naposledy na technické, miláčci? Zelený filtr, jak kdyby nestačilo, že je zelený prakticky všechno v určitch částech filmu...ale jo, jo, přežiju to. Myslím, že bych to zařadila do oblíbených filmů. ()

phoenix9

Je to béčkový film , ale na moje prekvapenie, ma udržal v napätí a čakal som čo sa udeje , aj ked sa to dalo samozrejme predpokladať:)) 55 % ()

kesinaa

Nápad bandy zlodějů a zároveň vrahů schovat si lup k nicnetušící typické americké rodince jedoucí na dovolenou za účelem urovnání vztahů poté, co tatínek vyleze z lochu, jistě není špatný. Bohužel většinu filmu zůstalo jen u nápadu. První na mé poměry nudná půlhodina filmu (pár minut po až příliš krátké, poněkud zamotané loupeži) se odehrává v automobilech s poněkud roztřesenou a místy až nepříjemně detailní kamerou. Poté, co se lov čtveřice zlodějů na nic netušící pár se dvěma dětmi přesune do nehostinných močálů plných hadů a krokodýlů a maminka od rodiny začne podezírat otce ze spolupráce se zločinci, začíná ten pravý boj o život. Co se týče hereckého obsazení, potěšili mě zejména zločinci. James Frain a Ryan Donowho zahráli chladnokrevné zloděje naprosto perfektně, úplně tragicky si nepočínal ani Harold Perrineau. Jediná ženská lupička v podání Diory Baird se mi tam příliš nehodila, a její byť nepříliš elegantní odchod ze scény jsem jen přivítala. James Caviezel hrající otce rodinky určené k likvidaci mi také neseděl, snad svým chováním, a to samé mohu říct o jeho synech, kteří se chovali spíše jako rozmazlení spratci. Druhá ženská herečka Elisabeth Rohm se mi také nelíbila chováním ani vystupováním. Po herecké stránce tedy vedou lupiči. Co se týče samotného děje a scénáře, napoprvé jsem seděla s očima navrch hlavy přišpendlenýma na obrazovku a málem jsem ani nedýchala. Když jsem si ale film pustila vícekrát, původní nadšení poněkud ochablo kvůli chybám na scéně i ve scénáři - jako příklad mohu uvést např. lehce nositelnou tašku s penězi vážící alespoň 40 kg, nepoškozená auta i přes drsné srážky, policista sražený na naprosto přehledné silnici i maminka bravurně ovládající AK47 a úspěšně se bránící před zločinci. Ano, tatínek sice přišel o prstíček, na kterém měl "náhodou" snubák, aby jej mohl v závěru filmu vyzvednout na důkaz, že své nejbližší po zlikvidování bandy obměkčil, ale to, že ''amatérská" rodina s vyděšenými dětmi i maminkou nakonec převálcuje zloděje s výsledkem 4:0, mi přijde hodně přitažené za vlasy. Co ale chtít od amerického filmu, že? Klady: nápad, honičky, herci (Frain, Donowho, Perrineau), temná hudba. Zápory: klišé děj, nelogické momenty a chyby ve filmu, roztřesená kamera, ufňukaná rodinka, hloupost zlodějů. ()

mdf

Ani to nebylo tak špatný,jak jsem si myslel, že bude.Jamese, brodícího se v bažinách, bylo dobré zase vidět v jiné roli. Celkem i drama, tak to uteklo docela rychle. ()