Nesvatbov

Srdce si nedá poroučet.  Starosta středně velké vesnice se snaží dát dohromady třicátníky, kteří zbyli na ocet. Slovenská vesnice Zemplínske Hámre pomalu ale jistě vymírá. Její starosta, generál ve výslužbě, se ale nechce vzdát. Ke svému boji s třicátnickou samotou používá různé prostředky: nabízí nemalou finanční odměnu za každé nově narozené dítě, nabádá místní rozhlasem k plození dětí a nakonec uspořádá seznamovací večírek pro „nezavrabčené“. Najdou si naši hrdinové konečně životní partnery? Sociální inženýrství 21. století v situačním dokumentárním filmu Eriky Hníkové, který výběrem tématu a způsobem zpracovaní navazuje na předchozí úspěšné snímky ŽENY PRO MĚNY a SEJDEME SE V EUROCAMPU. (oficiální text distributora)

MyrnaAlec

Kvalitní podívaná. Je ten , kdo žije sám a bez dětí , méněcenný ? Jde agitací donutit k seznamování ? Ať si každý odpoví sám. Starosta je sympaťák, myslí to dobře , nemluví nesmysly. Místní rozhlas taky nezahálí. Akorát s tím materiálem toho moc nenadělá. Ono ovšem ani nějaké skotačení na mezi by mu nezaručilo linii sňatek - děti. Prostě idea dobrá , realizace nemožná. ()

boombang

Hej, ludia, čo sa vám na tomto filme nepáčilo? Já jsem se strašně bavil... což bylo možná i tím, že také patřím mezi "octované" třicátníky. Svérázný starosta je sympatický, pár dalších postav také a trapné to rozhodně nebylo - zato české titulky áno, áno, áno. A co říct závěrem? "Sudímu koloběžku!" :-) ()

yntelygent odpad!

tak to nech sa obyvatelia vychodneho Slovenska nehnevaju , ze ich mame tu dalej na zapad ,za debilov...reality show natocena za granty...a ak to nebodaj opustilo hranice Slovenska dalej ako do Ciech tak sa na nas musia divat ako na debilov....ale taketo Slovensko predsa nie je....dokument nema hlbku na to aby som pochopil charakter a hlavny motiv co vedie starostu k takymto trapnostiam....pokladam to za hanobenie a vykreslenie nasej krajiny v tom najprimitivnejsom zlom svetle...cele Slovensko je +/- normalne,nemozno brat ako ukazku vyjav zo zaoslaleho vychodneho Slovenska ,kde su este stale (!!!)obce kde maju maturitu dvaja obyvatelia(farar a jeden pristahovalec)....po filmovej stranke hroza,po tych ostatnych stranka cisty grc... ()

FosaCZ

Při hodnocení je těžké odlišit samotnou absurdní realitu a film, který jí v podstatě příliš nepřidává. Hníková měla štěstí na silné téma, nic víc... ()

sendisis

Soudruzi, takto by to nešlo... nevím, zda tento dokument je víc vtipný nebo smutný, ale je to jako vrátit se v čase do doby minulé, jakoby se snad dalo naplánovat jak aktéři říkají to "přeskočení jiskry"... ()

kaziKV

Celou dobu jsem si říkal: ten starosta trochu přehrává, no a on to byl dokument ! Já myslím, že si můžeme gratulovat, že jsme se narodili ve městech nikoli na vesnicích. ()

blondboss

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa ten dokument veľmi páčil, ani nie kvôli tomu plesu a dávaniu nezadaných tridsiatnikov dokopy, ale kvôli tej autentickosti....a keďže ja sám som z východu, tak to proste musím oceniť. Miestami síce trápne, ale tak to len verne zobrazuje zmýšľanie zarytých prudérnych starých dievok...... 80 % ()

Jack.Pott

Erika Hníková příjemně překvapila, její dokument předkládá palčivé otázky. Je Nesvatbov důsledkem morálního úpadku, pasivity venkovských balíků, kteří dokážou leda v ožralosti pořvávat oplzlé návrhy? Anebo je důsledkem ekonomické centraliace, odlivu talentovaných obyvatel z regionů do metropolí, a absence atraktivních žen na periferii? ()

lobo87

Tak toto išlo fakt mimo mňa... Myslím si, že som celkom fanúšik dokumentov, ale toto dielko mi prišlo veľmi zbytočné a trápne. Starosta, ktorému by som za jeho "umelé" hlboké úvahy nedal hlas ani náhodou, pár dedinčanov s ich smutnými a osamelými osudmi a záver, ktorý nám vlastne nič nepovedal a neukázal. Keď sa už na toto nájdu peniaze, tak si neviem predstaviť, na čo nie... 30% ()

rigby

Docela jsem se bavil. Úžasné figurky. Škoda, že nedostaly větší prostor, vše bylo jaksi ve stínu kamery. ()

bulawaio

nechceš zůstat sám? tak to musíš vidět... Tedy můžeš. Skoro vše, co by se dalo napsat už je tu vyjádřeno, ale i přesto se to pokusím shrnout. Dokument poukazuje na single lidi v zapadlé východoslovenské vísce, kde starosta agituje za plození dětí. FIlm však jako takový pramálo rozvíjí nám předložené životy jednotlivých lidí, takže se dozvídáme minimum informací a vlastně jen sledujeme pár zoufalců a jednu obyčejnou taneční zábavu. To je prostě málo. Nicméně film pobaví a určitě se několikrát pousmějeme nad tragickými osudy jeho protagonistů. ()

Plysliska

Kterak starosta vesnice ve snaze zabránit třicátníkům, aby se potulovali opilí po ulicích, uspořádal seznamovací večírek, na kterém se nikdo neseznámil, ale všichni se opili. ()

hlob

Jeden z najsmutnejsich dokumentov ktore som v poslednom case videl. Singles ziju vsade, je to trend dnesnej doby na vidieku aj vo velkomeste. Vacsina by si aj chcela niekoho najst no maju 1000 a jeden dovodov preco to neurobia a niektorym to vyhovuje. Starosta to myslel sice dobre, no dobre to mysleli aj Hitler so Stalinom, to nestaci. Rovno ich mohol zavriet do ohrady ako dobytok a pockat na parenie. Teda starosta sice poukazal na trend dnesnej doby (palec hore), rozhodol sa do toho aktivne vstupit (vlazny pocit) no necitlivym sposobom (palec dole). ()

Zirael odpad!

Jsem trošku znechucená. Místo toho, aby to byl dokument, udělala z Nesvatbova Erika Hníková spíš reality show v hlavní roli s praštěným starostou, se kterým byla na jeho počínání podle mě domluvená. Je mi líto těch ponižovaných lidí co se na tomto pseudodokumentu účastnili. ()

jessic

Docela vtipný dokument s nezaujatým zpracováním Stejně jako Eurocampu, je ta nezaujatost zřejmě sporná, a postoj autora je ve výběru protagonistů, tématu a otázkách. Proč ne, nezaujatý dokument neexistuje, ale každý dokument nemusí dělat závěry a dávat nám poučení. Autorka prostě nic neřeší, jen zachycuje postavy jako čisté karitury. Problém asi je, že si dělá srandu z plebejců. My Češi máme rádi, když trapní jsou ti nahoře, ne ti dole. Poetikou trapnosti připomíná trochu raného Formana a vůbec šedesátky. Jak by asi tady vypadalo hodnocení, kdyby někdo natočil současné Homolkovi. A navíc potěšilo východoslovenské nářečí. Jedna hvězda nahoru za zdejší hodnocení. ()

Formanka

O tom, jak se pan starosta rozhodl, že lidé by neměli žít podle svého uvážení, ale raději podle jeho představ a jal se svůj cíl velmi diletantsky a hloupě realizovat (možná by stálo za to se poradit, jak takové akce pořádat a organizovat). Scéna z hřiště už je jen třešničkou. ()