César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

Deyw

Hodně slušný...je vidět, že když někdo chce tak si to dokáže i užívat...ten konec je kulervoucí..psychologie jako prase...a ten borec mi hrozně připomínal Trevora z GTA5.. :D Kláry je mi líto ještě teď.. :( ()

Khumbac

Omračující to nebylo. Nudné také ne. Ale něco tomu chybelo, spetka vetsi akce možná...presto na herecku pekny pohled no a úchylaček?...to byl Taborský... ()

martycross

Zlý film. Ale po všech stránkách dobře udělaný, proto udržel moji pozornost od začátku do konce. Film vyprávěný chladnokrevným asociálem, bez záblesku světla na konci tunelu, takže se v něm nemám čeho chytit. Takové filmy podle mě nemají vůbec žádný smysl svého vzniku, snad jen jako návod pro další ústavně neléčené magory. ()

Lamprea

Horor? Určitě ne. Spíš thriller, ale s opravdu parádní atmosférou, hlavně scéna, kdy se Cesar dostává z bytu, potom co se nadejchá vlastní medicíny mě vážně dostala. Skoro sem měl chuť to přetočit abych se dozvěděl jestli se teda dostane ven nebo ne. **** ()

Estrellita

Tohle nemá s hororem vůbec nic společného! Je to jenom drama o jednom úchylovi, který si hraje na Boha. V podstatě velice nechutná zápletka ve mně vzbudila odpor, ale i odpor je emoce - a film, který dokáže vzbudit emoce, do odpadu nepatří. Musím uznat, že při výběru herců měli tvůrci velmi šťastnou ruku, povedl se hlavní slizoun i seňorita Clara. Pro mě ale byl tenhle film docela utrpením a navíc jsem se těšila na horor, a ten jsem nedostala ani náznakem. ()

tatanapope

Pokud bych měla film hodnotit jako takový , tak byl celkem zajímavý a chytlavý , ale když se na to podívám jako na horor , tak vysoké hodnocení zkrátka dát nemůžu . Nebylo se čeho bát , čeho se leknout a ani hudba nenavozovala nepříjemné pocity a ta jedna vražda , ta byla defakto v sebeobraně , takže jako horor to bylo opravdu velmi slabé. ()

chelseaman22

Úvodní avízo – pozor na podezřelé domovníky, kteří k Vám v noci mohu vlézt a uspokojit se na vás, aby následně mohli zneužít vašeho kartáčku na zuby, což ráno samozřejmě z pozice zneužité/zneužitého nepoznáto, což je možná o to horší. Nicméně Španělé opět dokázala, že tenhle žánr bravurně umí. 82 % Celosvětový příjem k 19. 1. 2020: $6,195,685 ()

kinghome

Film, který má všechno. Skvělého záporáka, brutální scénu, skvělé výkony herců a skvělej konec. Ještě nikdy jsem tolik nefandil hlavnímu záporákovy. Nehorázně jsem se bavil tím, jak ničil život Mimi. To stupňování! Začíná to nevinně a končí to nádhernou scénou s dopisem. Tenhle film má všechno co správný thriller( rozhodně né horror ) má mít. 95% ()

Honzek

Tohle nikdo z Vás nechce zažít :) Ale vidět určitě! Solidní podívaná, která nemá nouzi o opravdu vypjaté momenty! Film nemusí na první pohled vypadat jako nějáká velká pecka, ale velmi mile dokáže překvapit. Za pokus stojí. Buď na Vás zapůsobí, nebo ho nemusíte v podstatě ani dokoukat. Ale věřím v první možnost. ()

flawi.f

Že mi každou noc pod postelí leží takový totální psychouš, jakého hrál Luis Tosar, je představa natolik děsivá, že předčí asi všechny horory světa. Jinak samotný film bych vyloženě jako horor neviděla. Je to takový, pomalejším tempem plynoucí, psychologický thriller, kde se střídají skvělé momenty s těmi nudnějšími. Neříkám, že se mi Zatímco spíš nelíbilo, ale s potenciálem, jaký film má, se dalo vytvořit něco lepšího. Přesto hodnotím silnějšími třemi hvězdami. ()

viperDavid

Vcelku přitažliví snímek. Ono se to tak trochu zakládá na realitě, protože smrduchý domovníci jsou celkem všude a pravděpodobně si moc dobře nikde nezapíchaj jen občas přetáhnout nějakou spící káču, která ráno ani nepozná že měla o dalšího chlapa v sobě navíc. Ale zpět k filmu, perfektní hudba, stylově natočené, no jo Španělské... 4* ()

Bobik9

Veliká deprese. Ale ta atmosféra je výtečná, stejně jako herecké výkony. balagueró znovu potvrdil, že horory umí. Rec 1 a 2 byly chuťovky a nebýt nepříliš přesvědčivé Temnoty, tak se dá říci, že dělá jen kvalitu. Zatímco spíš je ve svém žánru asi to nejlepší. Oproti Intimní pasti a P2 má něco, co vás odpuzuje a zároveň drží v napětí celý film. Je to skutečně děsivý nápad, i když né příliš nepředvídatelný. Doufám, že Rec 4 bude minimálně stejně dobrý jako tento snímek, i přesto, že s ejedná o úplně jiný styl. ()

Sfinkter

Stejně jako v klipu od Wohnoutů není "Vrátnej" úplným vrátným, není ani domovník tím kým by měl být v Balagueróvě thrilleru. Hororové prvky nejsou v podstatě žádné, ale Španělé mají výborný casting a stavění atmosféry je až precizní - a to jsem na začátku snímku moc nevěřil. Nebýt několika hloupých nelogických detailů, jednalo by se o unikát. ()

Lachtaan

Ze začátku to chátrá a drhne, aby se to posléze rozjelo ne úplně v horor, ale v silně podmanivý thriller o jednom zvráceném samotáři, který si všemi možnými nevšedními prostředky dokáže zařídit lidskou společnost. Kdekdo by čekal, zda se dojde k momentu, kdy bychom s ním mohli ve finále soucítit, jediné v co jsem ovšem doufal, bylo to, aby pravda vyšla najevo. Jakým způsobem k tomu nakonec film dospěje, nechám už bez spoilerů. [viděno v Edisonline 23.8.2021] ()

Pavlínka9

Je to opravdu zvláštní, ale v jednu chvíli jsem si při sledování tohoto filmu uvědomila, že fandím záporné postavě. Přestože dělá strašné věci a ničí život jiné osobě, fandila jsem mu, aby ho nikdo nenačapal..Hodně zvláštní, kor když první půlku filmu doufám, že ho někdo načapá :) Kouzlo filmu dokázalo to, že si mé srdce dokázala získat postava Césara, který rozhodně nežil obyčejný život. Film mi určitým způsobem připomínal snímek Intimní past (2011), kde se hlavní hrdinka potýkala s podobným problémem. Cca za polovinou filmu, kdy si divák již myslí, že vše se blíží ke konci, nastane určitý zvrat, kdy divák zjistí, že César dělal i plno jiných věcí, které ve filmu vidět nebyly a film nabere určitý spád a napětí, které ukáží čeho je César opravdu schopen. 2 scény - s ulomeným zrcátkem a napuštěnou vanou - zde jsem nečekala, jakou syrovostí to může být natočeno a dokonce jsem měla nutkání si zakrýt oči. A 2.scéna, když si holčička stoupá na židli ke kukátku a bude vystrašena k smrti. To jsou dvě nejitenzivnější scény, které si z tohoto snímku, který velmi doporučuji, pamatuji. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš