Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

HOCKEYKA

Ak je len zlomok toho,čo tu bolo ukázané,pravdou,potom je každý z nás povinný zamyslieť sa nad pojmom ,,skutočný hrdina".Nehanbím sa nazvať tento film hrdinským eposom,ktorý tým najjednoduchším a zároveň najdokonalejším možným spôsobom demonštruje ojedinelú odvahu a odhodlanie radového jedinca,žijúceho v kotli plnom konzumentov a vyznavačov povrchných hodnôt postaviť sa čelom k zdanlivo neriešiteľnej úlohe-zachrániť schátranú zoologickú záhradu a s ňou i množstvo prekrásnych zvieracích tvorov.Memento tohto príbehu ma zasiahlo hlbšie,než čokoľvek za posledné roky,a preto mi na jeho ohodnotenie päť hviezdičiek nestačí. Je to film,ktorý mi pohladil dušu,zmáčal tvár slzami dojatia a ukázal to,čo sa už dlho nikomu nepodarilo-že medzi nami stále jestvujú novodobí hrdinovia,odhodlaní povzniesť svoje ušľachtilé ciele nad osobné blaho a robiť tak náš svet lepším. ()

gogo76

Damonovi asi dobre padlo po čase hrať trochu uvoľnenejšie a tá pohoda sa preniesla aj na mňa. Príbeh ničím výnimočný, možno obyčajný ako život sám, ale zas nie natoľko, aby to nudilo. Damonovi som roky postupne prichádzal na chuť, ale posledné roky dokazuje, že je skvelý a sympatický herec. Príbeh okolo rodinnej tragédie, chuti odštartovať život odznova a problémov okolo kúpenej zoo, má čo ponúknuť. Názov i letmý pohľad na dej môže mylne vyvolať dojem, že ide o ďalšiu rodinnú komédiu s hovoriacimi zvieratkami, ale našťastie to nie je tento prípad. 20 sekúnd odvahy vám môže radikálne zmeniť život, tvrdí M. Damon. Obetovaním dvoch hodín tomuto filmu sa váš život zmení asi ťažko, ale môžte to skúsiť. "Prečo nie?"... 80%. ()

Davies182

Hele, já už sem na tohle intenzívní bulení dvacet minut před koncem filmu asi už moc starej, to mi laskavě nedělejte todlecto. Takhle sprostě a brutálně mě naposledy vyždímal statečnej Frodo Pytlík na břehu Anduiny, a to už jakože bude pěknejch pár let... No nic. Damona a zviřátka budu odteď doporučovat, kudy chodím! ()

FlyBoy

Kto by to bol čakal, že jedného dňa si bušič Jason kúpi Zoo, stretne tam stratenú Charlotte a stane sa starostlivým tatkom i báječným gazdom. Spýtam sa ale takto, nestačilo už toho preháňania? Uf, Crowe bol vždy taká vlezdoprdelka, no tentokrát je patrné, že sa do toho zadku chce natlačiť celý a ostať tam čo najdlhšie. Pokiaľ sa v kabínach/kuloároch rozplýval nad športovým duchom/biznisom alebo v koncertných backstageoch nad neuveriteľne páčivou novinárčinov - bolo to viacmenej v poriadku. U "Jerryho" ma uspokojilo zobrazenie nekonečného prívalu ruchu/stresu/prehier i výhier s ktorými sa fundovaný hráčsky agent musel vysporiadať aby dosiahol kýženú rovnováhu. "Na pokraji slávy" som bol zas ešte oveľa intenzívnejšie uzemnený tým nádherním stmelením sedemdesiatkového hudobníckeho prostredia a anekdoty o jednom enormne nadanom novinárovi. Avšak v tejto zoologickej záhrade mi nevadia snáď len tie zvieratká a dve solídne klapky (laptop, kaviareň), inak sa to zasekáva od meravých hercov, cez citlivuškársky skript až po ošúchanú réžiu. V miestach kde sa to tvári závažne, ma doráža tá vytŕčavá teatrálnosť a pokusy o žart miznú ako prd vo vetry. Tak premrštene idylickú kravinu o prekonávaní smútku a nových začiatkoch som už dlho nevidel a po tomto prepatetizovanom delikte si na C.C. dám do budúcnu riadneho bacha. ()

Xmilden

Filmík, který se mi přesně trefil do nálady. Takové příjemné rodinné pokoukání jsem dlouho sháněl. Ke konci velké množství dojemných scén, které ani mě nenechaly chladného. Nebudu prozrazovat jestli slza ukápla nebo ne:) Scarlett je kočka a s Damonem jí to moc sluší. Celkově chválím casting, hlavně dětských herců. Někomu může připadat že Crowe zklamal, já si to rozhodně nemyslím. PS: Musím si někde sehnat ten bezvadnej svinovací metr. 70% ()

Arbiter

,,mmmm, Mrs. Home Section!'' ,,Yeah... You did a great job..'' Jdu zabít něco roztomilého. Třeba morčátko. Jinak tu druhou půlku filmu asi nestrávím. ()

LiVentura

Přístupem velmi citlivý příběh tragickou smrti poznamenané rodiny, ktera utíká z města na venkov, aby zde všichni emocne zranění clenové nalezli nový klid i směr svých cest.. líbilo se mi podání, i když několik klišé bych skutečně vynechal... ()

cheyene

Na mě příběh Benjamina Mee patřičně zapůsobil a tudíž s hodnocením neváhám a dávám plnou palbu hvězd. Snímek se nese v pohodové atmosféře, nechybí mu menší dávka napětí, jež dodává na poutavosti, přičemž je ale všem divákům jasné, jak příběh dopadne a tudíž nemusí mít žádné vážné obavy o průběh filmu. Postavy mi byly sympatické téměř všechny, čas u Koupili jsme si ZOO rychle plynul a potvrdilo se mi, že když není nálada na nějaká oduševnělá dramata či drsné thrillery, dokáže i podobná maličkost divácké oko potěšit a zanechat v něm hlubší stopu. ()

nunka

Milý rodinný film, ktorý si celý čas drží všetky atribúty v jednej rovine - ničím extra nenadchne, neprekvapí, ani nerozčúli, dobre sa naň pozerá. Občas je realita ponúkaná príliš idealisticky a naivne, ale v rámci žánru sa to celé dá uniesť. Potešili hlavne zvieracie herecké výkony a to, že popri záplave akčných-dramatických a romantických filmov aj takéto filmy treba. ()

juta

Přesně takové snímky mám rád. Samozřejmě že není vůbec dokonalý, ale svým zpracováním, příběhem, průběhem či hudbou vytváří tu pravou podívanou. Hudba od člena Sigur Rós vynikala a dodávala opravdu příjemné kouzlo v celém filmu. ()

lamps

Proč ne? Proč se alespoň jednou ve svém krátkém životě nevydat vlastní cestou plnou zádrhelů, oddělenou od té, po které s pocitem jistoty kráčejí i naši blízcí? Proč nevěřit něčemu, v co by ostatní nikdy nedoufali, proč nezahodit minulá traumata a nezačít znovu.....? We Bought a Zoo má neoriginální příběh, který jako celek končí tím nejočekávanějším způsobem, avšak ty různorodé a krásné chutě i pocity obsažené v jednotlivých scénách, ve sladce humorných dialozích i v celkové náladě a motivační atmosféře snímku jsem vstřebával se stejnou radostí jako pusinkující smajlíky od dívky, do které jsem blázen (jo, kéž by si na mě ve skutečnosti aspoň jednou za měsíc vzpomněla :).... Malý film, ale s velkým srdcem a přenádhernou poslední větou, která mi takřka vehnala slzy do očí. 75% ()

Boogeyman

Klišé, které více než aby bylo feel-good, tak spíš leze na nervy, podobně jako Elizabethtown. Cameron Crowe se z rockera stal tuctovým přeslazeným popíkářem mě to přestává bavit. ()

sheen

Naprosto dokonalý doják! Vcelku furt to samé dokola, pořád na jedno brdo..ale tento film v sobě něco měl, netuším co to bylo :) ()

Beckett51

Opět jeden z těch filmů, kvůli kterým mám nutkání srazit některým jiným pětihvězdovým filmům hodnocení. Neskutečná dávka pozitivní energie, smutné mezi-téma podáno citově na hraně (dokáže dojmout, ale zároveň dodává naději), všichni herci a jejich postavy až nelidsky sympatičtí a jako bonus naprosto špičkovej soundtrack (jak originální od Jónsího tak doplněný s různýma skvělýma songama). Chci víc takových filmů. ()

Rosaviva

Byla jsem upřímně překvapená, protože se mi to docela dost líbilo. I když mi to přišlo trochu 'americké klišé' o to ve větším šoku jsem pak byla na konci filmu, kdy jsem se dozvěděla, že je to podle skutečného příběhu. Klobouk dolů. Ale bylo to milé a svým způsobem kouzelné. Jediné co mi na tom naprosto pilo krev byla ta přemoudřelá sedmiletá holčička. 4* a ani se mi to nezdálo dlouhé, příjemně to uteklo. ()

Aky

Milý až malebný film o otcovské lásce a trápení, které mimo jiné také přináší. Skvělí jsou Matt Damon a zejména pak ta malá holka, co hraje jeho dceru. Problémy s herci - zvířaty jsou obecně známé, takže i proto klobouk dolů a lze odpustit, že se někdy ocitáme až na hranici kýče. ()

misterz

Risk, ktorý našťastie vyšiel, taká pekne pozitívna rozprávka... Neurazilo, ale tiež nič extra. Pomerne prvoplánové, obyčajné a typicky americky sentimentálne, no aspoň mi snímok v tomto smere neliezol na nervy. Poznám veľa iných kandidátov, ktorí sú v týchto ohľadoch na tom ďaleko horšie. Cameron Crowe vie skrátka v emotívnej rovine varírovať tesne na hrane medzi vkusom a nevkusom a pritom z toho vyťažiť maximum. Príbeh samotný síce tiež neponúkne nič také z čoho by mal divák padnúť na zadok, ale aspoň ani nenudil. Preto čistý priemer. 60/100 ()

liskam

Nádherně a přirozeně plynoucí rodinný film. Krásná režie a skvělá hudba. Výborně obsazení herci, kteří opravdu věděli co mají hrát a i jak to zahrát. Ani ten americký "happy end" mi nevadil, naopak, vítal jsem ho. Nějak se k tomuhle filmu prostě hodil. Možná to bylo i tím, že vše bylo tak nějak autentické, jako kdyby tohle zažil někdo koho znám, a vyprávěl mi to týden po týdnu až do tohohle finále. Prostě takhle udělanému filmu nejde neuvěřit. Za mě 90% A ještě bych chtěl podotknout k hodnocení... Dnes jsem viděl dva snímky které mají popis Komedie/drama, jeden je tenhle, a druhý je: http://www.csfd.cz/film/294963-az-vyjde-mesic/ Ten jsem hodnotil 1* Přestože by měli být žánrově dosti podobné, samozřejmně jsou úplně jiné, navíc jsem si všiml že dělí veliký počet mých oblíbených uživatelů (kteří oby filmy viděli) na dva tábory. Vždy, když se jednomu líbí první film, odmítá ten druhý, a tak je to i naopak....:) ()

kingik

Na tenhle film musí být zvláštní nálada a rozpoložení. Jedná se o typickou americkou idylku zabalenou v netypickém hávu. Ačkoliv vychází z autobiografické knihy Benjamin Mee, a je tedy natočena podle skutečných událostí, lze jen stěží uvěřit, že to takhle probíhalo a hlavně, pokud máte nakoukány americké dojáky, v ničem vás nezaskočí a nepřekvapí, ale je to v podstatě příjemný, a v některých pasážích velmi dojemný film. Posuďte sami. Mladý vdovec Benjamin Mee se svým dospívajícím synem a malou dcerkou hledá nový začátek. A novým začátkem je koupě zchátralé zoo kdesi v zapadákově s personálem a s množstvím zvířat, z nichž několik druhů patří přímo mezi ohrožené. Které to jsou, to se už nedozvíme, ale o to tady vůbec nejde. Hlavní ošetřovatelkou je tady Scarlett Johansson, která je zde od toho, aby nalákala mužské publikum, věřte nebo ne, já jsem se jí skoro lekl, a to jsem se na ni těšil. Vlasy měla, jak když jí pár dní před natáčením minimálně půlka shořela a stylisté nemohli dělat nic jiného, než ji tu hrůzu nějak zastřihnout a šlo se točit. Když Scarlett pořádně nenalíčí, tak už ani není důvod závidět jejímu partnerovi, že ji má doma. A i když je Scarlett tady tak hnusná, přesto si troufne na Damona a on truchlíc po své staré, pochopitelně dělá ofuky a není připraven na nový vztah. Nejsme tedy ušetřeni scén, kdy prohlížejíc si fotky své ženy, ji vidí ve svých představách. To je scéna poměrně dojemná a ještě přijatelná. Pak je tady množství scén přímo příšerných až stupidních. Co třeba scéna, ve které starý a psycho poruchou trpící tygr jednoho dne nesleze ze skalky ve výběhu a všichni propadnou panice z jeho blížící se smrti. Ani nepopíšu, jakým způsobem ho zachránili, protože tak trapně mně už dlouho u žádné filmové scény nebylo. Zkrátka tady hlavní hrdina nemá žádné překážky, zádrhele ani komplikace, a když už se vyskytnou, je tady chápavý personál, který novému majiteli drží pěsti a raduje se s ním z každého jeho úspěchu. Mohl by se taky radovat s ním i divák, ale tak úplně to nejde. Jednak se Mattu Damonovi jen s obtížemi dá věřit jeho starostlivý, chápavý a za všech okolností laskavý táta, protože vedle svých dětí stále vypadal jako jejich o mnoho let starší bratr, a aby s ním divák prožíval každou jeho šťastnou nebo dojemnou chvíli, musel by pro autentické vyznění zvolit jinou polohu herectví. Jeho milý chlapík pak působí jako zjevení z jiného světa, s kterým se v reálném světě na milion procent není možné setkat. Dvě hodiny jsou na tak řidký děj opravdu příliš. Vždyť to, co se tam děje, vystačí sotva na standardní minutáž, a nevím, proč bylo nutné každou scénu do úmoru natahovat, podávat ji nadvakrát v totožném vyznění a jakoby se ujišťovat, jestli to na diváka zabralo. Obrovská nejistota v režijním vedení byla znát z každého druhého záběru a Cameron Crowe zkrátka není typem režiséra pro rodinné cajdáky. Stejně tak nevím, kam chtěl Damon tímto snímkem posunout svoji kariéru. Emotivní složka, která tady tvoří 99%, je podávána moc okatě, čímž si ke mně klestila cestu přes tuny balastu a kýče jen velmi obtížně, a navíc trpěla určitou neschopností zasáhnout naplno nervovou soustavu. Výsledkem je tak nějak sračkoidní film a tuplovaný propadák bez špetky aury nebo něčeho výjimečného. Vymlouvat se na složitost reálné předlohy by bylo hodně snadné a uspokojivě přívětivé převedení do stravitelné filmové podoby by se rovnalo zázraku. A ten se nestal. Moje hodnocení vychází z mé tolerance pro stokrát viděné. 60% () (méně) (více)