Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

IQ Tiqe

Hezký, milý příběh, který ale nic zásadního nepřináší. Zkrátka rodinný film se vším všudy. Zvířata a děti vždycky pobaví, malá Maggie Elizabeth Jones má aspoň 5 parádních dětských hlášek, Elle Fanning má talent jako její sestra; a kdo by byl řekl, že Scarlett tak věrně sedne role ošetřovatelky, ale nejen jí. Všichni jsou tak milí, zavání to patosem, ale co, kdo by taky očekával akci nebo nějak promakaný děj. Takže v rámci žánru si dovolím přestřelit na 4*. # příběh 7 | hudba 7 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Sobis87

Ukázkový feel-good biják pro celou rodinu, kterému jeho vypočítavost a jasný tah na branku milerádi odpustíte, stejně jako tomu bylo u vynikajícího dramatu Warrior. Proč? Protože všechno do sebe dokonale zapadá a funguje na sto procent. Cameron Crowe pořád umí a ví, jakými lidmi se má obklopovat. ()

Jordan

tento film má všetko potrebné na dojatie priemerného diváka: umierajúceho tigra, deprimovaného medveďa, liahnúce sa pávy, ovdovelého matta damona, scarlett johansson s náradím a v pracovnom odeve, pesničku od U2, šťastný koniec, pomáhajúceho brata, cvičenú opičku, veľa slnka, family-friendly humorček na pár správnych miestach, rozkošné kučeravé blonďavé dievčatko, "troubled" youngster-a, ktorého "láska" zmení z negatívneho na pozitívneho (a bohužiaľ - z kvalitného umelca na gýčiara... čo už) a veľa, veľa slniečka a retušovania; moje srdiečko má cukrovku a núti ma dať prehnané 3 hviezdičky - lebo hviezdičky sú rozkošné... ()

Anderton

Raz za 50 rokov vznikne nejaký artový film o zvieratkách ako napr. Balthazár, omnoho častejšie zhovadilosti typu Beethoven. Oba typy filmov sú pre úzke, špecifické publikum. Tak je fajn, ak občas vznikne niečo ako Kúpili sme ZOO, ktoré zvládne myslím úplne každý. Cameron Crowe tu evidentne zastupuje asi zaneprázdneného Lasseho Halstroma, od ktorého by tento sfilmovaný scenár vyzeral do bodky rovnako. Je rozhodne iba dobre, ak sa o tomto skutočnom príbehu dozvedelo vďaka filmu také množstvo ľudí a možno mnohým poskytol návod, ako sa vysporiadať so skurveným životom. ()

Socrates

"Why not?" ___ Skvělá hudba, dokonale připentlená a souznějící s jednotlivejma scénama, zvedá hodnocení o jednu hvězdičku. ()

AppleCore

Když jsem před dlouhou dobou zjistil, že se o soundtrack postaral fenomenální Jónsi, neváhal jsem ani vteřinu a album si sehnal. "Ta hudba je nádherná, film s takovým soundtrackem snad ani špatnej bejt nemůže" pomyslel jsem si a natěšeně čekal na moment kdy budu moct shlédnout film. Že to bude rodinná běžná záležitost bylo jasný, ale že to bude opravdu běžná rodinná záležitost a ještě k tomu bez nápadu či náznaku originality, to už mě docela zarazilo. O to víc, že to rutinní podání působí místy až trapně. Tam kde měl hrát Jónsi a tvořit emoce všeho druhu, tam si zvesela hraje nějaká americká břečka a "povyšuje" danou chvíli na komedii. Na druhou stranu tam, kde měla hrát břečka, tam hraje Jónsi a to tak, že ho useknou dřív, než moment začne vypadat emotivně. Ano, říkám tím a stěžuji si, že soundtrack je sprostě nevyužitej! A co na plat, že obsazení je nadprůměrný, když je nudná režie a chabej scénář (klišé střídá klišé), ani dobří herci nemají co zachraňovat. Ale aby to neznělo moc kriticky, ono je to v podstatě hezký, prostě rodinnej odpočinkovej filmeček.... kterých tady před tím a líp bylo ovšem už nespočet. Jsou to slabší tři. ()

Dzeyna

Vážně úchvatné. Abych to hned na začátku uvedla na pravou míru, tak bych k žánrům: komedie, drama, rodinný přidala ještě romantický a drama bych téměř vyškrtla. Matt Damon svou roli zvládl přímo skvěle a uchvátil mě, je sice vidět, že už stárne, ale pořád umí. Scarlett Johansson se do své role také výborně vžila a hodně se k ní hodila. Colin Ford byl také nepostradatelný, ale nejvíce úžasná byla Maggie Elizabeth Jones, která je hrozně roztomilá a celou dobu optimistická. Celý příběh je vynikající a vše krásně navazuje. Atmosféra je pohlcující a zanechá v člověku skvělý dojem. Velké plus má u mě také doprovodná hudba, ta to vše ještě více podtrhla a umocnila. Netřeba psát více slov, to musí člověk vidět. ()

teutates

Já věděl, že to bude čokoláda, noóo tohle, úplně citová válka. Jak ta mala ještě přednese, že Damon je jediný tatínek, který má vlasy… normálně sem smíchy nemoch. Reálné zážitky podle skutečné události mně neserou, proste je to gýč se všema famfárama. 2/10 Opět všichni hotoví, jak jinak... ach jo. ()

swamp

Někdy není na škodu podívat se na podobně laděný rodinný film. Takový, ve kterém vás nic nepřekvapí, je plný patosu, a přesto vám to vůbec nevadí, příjemně si ho užijete, pobavíte se a snad vás i trochu dojme. A přesně takový je We bought a ZOO s Mattem Damonem a Scarlett Johansson. ()

predators

Přiznám se, na klasickou rodinnou komedii se zvířátkama jsem se těšil! Možná i proto je mé zklamání na místě, jelikož na malém prostoru nenabízí tolik, aby mě učarovala. Což se trochu nabízí, protože WBaZ působí lehce pohádkově...svým způsobem. Příjemné herecké obsazení a líbivé melodie doplňují opravdovou venkovskou idilku, a snad i překousnete toho otravného kluka. 65% ()

Slartibarkfast

Hořkosladké drama o jedné nenahraditelné ztrátě v rodině a hledání nové cesty. Úspěšnému a dobrodružnému novináři Benjaminovi zemře manželka a sám se svými dětmi neví, jak tu obrovskou díru zalepit. Snaží se utéct od minulosti a koupí ZOO, která by byla odsouzena k zániku. Vydává se na další velké dobrodružství s nejistým koncem. Velmi musím pochválit Matta, protože tady hrál opravdu oscarově a věřil jsem mu naprosto všechno. Nejprve jsem se bál té kombinace se Scarlett, že snad ani takovou roli nezvládne, ale je to vskutku Pan herec. Navíc jak stárne, stává se pro mne opravdu vyzrálejším a sympatičtějším a tahle role mu byla šita na tělo. Navíc má oblíbená Scarlett se svými plnými rty. Ta to snad ani nemohla zkazit. Samotný děj je poněkud ohranější story, které známe dobře z mnoha dalších filmů a už jsem docela rezignoval na nějakou obsáhlejší kritiku. Spoustu "pozitivních" náhod bych přirovnal až k pohádkovosti či snad "Deus ex machina" chvilkám. Celkové hodnocení je ale velmi pozitivní a z kina jsem odcházel s dobrým pocitem. 80% ()

nascendi

Veľmi jednoduchý, účelový film pre presne definovanú skupinu divákov, ku ktorej nepatrím. Vlastne ma zaujal iba Matt Damon, ktorý od Bourneovských, Čarodejníckych a Huntingovských čias dosť zmenil výzor a nebolo to iba postavou, ktorú stvárňoval. Film nemal šancu ma niečím zaujať, bol príliš americký, falošne dojímajúci a zvieratkami si pomáhajúci. Jeho jediným pozitívom, za ktoré má tri hviezdičky bolo, že ma nenaštval. ()

cukorek

Cameron Crowe ma ozaj prekvapil, keď sa obul do emociálnych topánok a dobre spracoval silné témy (deti a ich tragédiu, pomoc zvieratám), ktoré ľuďom nie raz silno zovrú srdce a tak vytvoril " tri zázračné oriešky ako v rozprávke o popoluške", ktorých obsahom bolo pekné a príjemné prekvapenie. V prvom bola výborná kamera, ktorá ponúkala jeden pekný obraz za druhým, či už z prírody, alebo dobrým snímaním hercov. Tiež sa mi páčilo, keď spomienky, ktoré prebehovali Benjaminovou hlavou, boli zachytené v odraze jeho okuliarí. V druhom sa skrývalo výborné rodinné dobrodružstvo so smutnými, ale aj veselými výstupmi na čele s malým anjelom, ktorého bez chýb stvárnila Meggie Elizabeth a nakoniec tretí oriešok, ktorý ukrýval presvedčivý výkon Matta Damona aj, keď tu by som prijal ak by mu maskérky pridali trocha na veku, pretože jeho vek nebol práve adekvátny k veku jeho dvoch detí. K úspešnosti filmu sa pripojila aj hudba a hoci len z vedľajšej úlohy aj Scarlett Johansson, ktorá priviedla dobrý romantický podtón. Takže ak máte problém a trému s prezentáciou a rozhovorom s ľuďmi spomeňte si na 20 sekúnd za ktorých to musíte zo seba vysypať. 70% ()

PetrPan

Americký sen v praxi, samozřejmě nejprve je nutné se vyrovnat se ztrátou manželky, srovnat děti, koupit zoo, vyřešit problémy s nepříjemným inspektorem, utratit tygra a lehce se zamilovat...jéé, júú, brečím a tím pádem vyloudit ty správné emoce ve správném americkém divákovi..u mě nic, ale tak jo, za méďu nakonec hvězdičku. ()

LoLaa

Jůůů.. miluju zvířátka, ale ne každý film s nimi se podaří.. Mezi ty nepovedené ale ani náhodou nepatří We Bought a Zoo! Velmi příjemný snímek, dokonale vyvážený, tak akorát emocionální, kouzelný, chvílemi dojemný (avšak citově nevydírající) , prostě se mi moc líbil a dívalo se mi na něj krásně :) A to nejen díky zvířátkům, ale i sympatickým skvělým hercům, když opomenu vždy úžasného Matta Damona a bezchybnou Scarlett Johansson, výborně mě bavila také malá Maggie Elizabeth Jones, roztomilá malá herečka, která si za pár let jistě vzpomene na tuto svou roli, jež pravděpodobně odstartuje její budoucí obrovskou kariéru. Víc takových filmů, prosím! ()

Happens

Rodinný filmek k sobotnímu večeru, velice nenáročný, občas se snaží hrát na city, ale moc mu to nejde... De facto děje se tu moc nedočkáme, takže epika ustupuje do pozadí hned za lyriku. Vnutí se sem nečekaně dvě lásky ke tří členné rodině, z toho jednomu členu jsou čtyři roky... Damon a Johansson nespasí všechno... ()

dopitak

Tak tohle by nemělo projít. Během projekce jsme rozebírali žánry, komedie to není ani náhodou, drama ano, rodinný jsem tipoval ale vzhledem k stopáži a množství vážných témat odvolal, a dobrodružný celou dobu nevypadal a za scénu s opravou zámku měl být. Z 30 % jsem za tímhle šel kvůli Scarlett, která tu ale do své podoby má hodně daleko, sexappeal asi zůstal u slonů (ti tu nejsou). Je tu ale moc chyb, které tenhle jinak námětově zajímavý film srážení pod (i) americký průměr. Před koncem jsem zpozorněl, kdyby přepsali scénář, Ben by jen dostal výpověď a rodina se i s žijící matkou přestěhovala do zoo, mohlo to být... hezčí. Na konci zatleskat, netřepat. ()

Lenny.M

Krásné..Od začátku úžasná podívaná. Já se pořád modlila aby se něco nepokazilo a ono fakt ne! :) Příběh byl citlivě podán, líbila se mi kamera a záběry na zvířata samotná, připadala jsem si jako bych tam chvíli byla s něma :) Hudba a dialogy ještě lepší. A malá Maggie Elizabeth Jones? Z té jednou bude jednička! "Hey mister, everybody says you're dick!" :)) PS: Nemáte rádi klišé? Proč se díváte na film, jehož název tím už zavání? ()