Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

Morholt

Taťka s dvěma dětma si koupí barák se Zoo, kterou se rozhodne provozovat. Nejdřív jde všechno hladce, pak se objeví pár zádrhelů, pak de zase všechno hladce,vzápětí přijde další zádrhel a nemyslim si, že budu spoilerovat když napíšu, že to nakonec všechno dobře dopadne. Takže klišé jak kráva. Toho si byli tvůrci samozřejmě vědomi a tak povolali k týhle tuctovce prvoligovou dvojku Damona a Johansson (pořád nevim, co na ní všichni viděj). Každopádně Damonovi asi nedali moc, protože se nijak nepředved, pokud nepočítam rozličný koulení očima, který na záchodě zvládam s přehledem taky. Další ranou byl dětskej casting. Elle Fanning v pohodě, ale Damonovo potomstvo se skládalo z přechytralý holčičky (nenávidim) a z drzýho americkýho uječenýho puboše (nenávidim ještě víc). Scarlettka naopak celkem v klidu. No a ten zbytek byl tak nějak do počtu. Vzhledem k tomu, že mam rád velký kočky, jak dvounohý, tak čtyřnohý, dávam 30%, ale bojim se, že moje hov....ehm.......exkrementy budou až do konce roku sladký. Snad už to vydržim ()

Handle

Jasně, není to oscarová bomba a recenze nejsou na 100%. Ovšem je to přesně typ filmu, který má potenciál zaujmout všechny generace. Matt Damon hrál výborně a M. E. Jones byla živoucí roztomilost. Prostě pěkný film s jednoduchým příběhem, který netlačí na pilu a "pouze" Vám odvypráví hezký příběh. Příklad, že míň je někdy víc... :) ()

Shaqualyck

Super, paní Johansson si vzpomněla, že kdysi taky uměla hrát. Matt Damon pověsil Bourna na hřebík a Cameron Crowe nám začal stárnout. Jde ale o stárnutí nadmíru důstojné. Režírovat nezapomněl, jen teď myslí o něco víc na rodinné hodnoty a ve filmech mu hrají místo Soundgarden mírnější Temple Of The Dog. Dojmologii má v malíčku. Dokáže rozesmát. Nehrotí to. Na druhou stranu se nebojí nezbytných slziček, umně kličkuje mezi klišé a dokáže se bez problémů vystříhat jakýchkoliv náznaků trapnosti. Tohle mohla být tááák ubulená slaďárna, ale Croweovi se zkrátka ruce ještě netřesou a hlavně, zná míru. Což je pro sebezpytný doják o budování zoologické zahrady a znovunalezení pevné půdy pod nohama poměrně zásadní. I když je ta "půda" zrovna plná třeba exotických hadů a smrdí hnojem. Moc příjmené překvapení, tahle ZOO… Srdečný film. A (bez jakýchkoliv negativních konotací) pro celou rodinu. ()

Lacike

Typ pohodoveho filmu, ktory bohuzial az prilis casto nudi, lebo kopa linii je len velmi jednoducho nacrtnuta a potom sa s nimi uz prilis napracuje. Asi najviac to zamrzi u romantickych liniek. Skoda. Druhu polovicu filmu som uz dopozeral len tak tak. Vlastne len vdaka Elle Fanning z ktorej sa pomaly stáva neskutocne nadherna zena. 5/10. ()

ScarPoul

Tradičný a hodnotový americký film. Jeho účelom nie je prekvapiť, alebo priniesť niečo nové. Jeho účelom je byť príjemným, moralistickým - v tom najlepšom možnom zmysle a zároveň byť vtipný. To všetko je vo filme funkčné. Crowe dokáže rozprávať o pocitoch so značkou dávkou klišé - pritom ich ale zjemňuje príjemnou a precíznou réžiou. V jeho filmoch je soundtrack rovnako dôležitý ako scény, alebo vykreslenie charakterov. Takže aj keď sa možno jedná o jednoduché filmy - sú to filmy ktoré nesú veľmi výrazný tvorcov rukopis a ktoré majú svojich verných fanúšikov. We bought a zoo je veľmi krásnym filmom o ľudských hodnotách, odvahe a dobrodružstve. Exceluje v ňom Damon, Johansson, Church. Hudbu robil líder skupiny Sigur rós a celé sa to nesie v neuveriteľne pozitívnom duchu. Film má miesta, kde je dojímavý - nenásilným spôsobom a hlavne ľudský. Na zvieratách dokazujeme ako veľmi sme ľudia. Tu to platí dvojnásobne. Možno nie práve vrchol Croweovej tvorby, ale v jeho filmografií sa rozhodne nestratí. A ja sa k nemu veľmi rád vrátim. Hoppipolla je potom v tomto filme len dokonalou emocionálnou bodkou. Keby boli všetky rodinné filmy natočené v podobnom duchu, bolo by na svete podstatne menej debilov. ()

Bowser

Jen zřídka se mi stává, že když si v půl jedné v noci pustím film, tak ho budu sledovat s takovou pozorností. Vychutnával jsem si každičkou chvíli a musím říct, že film ve mně vzbudil hodně emocí. Když jsem viděl prvně, že film jde do kin, řekl jsem si, že na to asi půjdu. Lákalo mě vidět Matta v jiné stránce, než akčního bourna, a jiných akčních filmů, ve kterých jsem se utvrdil v tom, že Matt je výborný herec. A musím říci, že mě jeho role starostlivého taťky, který pro své děti udělá jen to nejlepší doslova dostala. Příběh doslova vtáhne diváka na jakousi příjemnou cestu, kde manipuluje s jeho tváří a občas nutí k zamyšlení. Pro mě parádní překvapení a nad hodnocením není potřeba přemýšlet. ()

maseer2

i přes tu upřímnou nemalou dávku naivity se jedná o krásný film o rodině, lásce a nových začátcích, u kterého si člověk (zvlášť po jednom odpoledním pětipivu) skvěle odpočine :) ..ale nečekejte víc, než už x-krát viděnou typickou americkou rodinnou idylku zasazenou do netradičního prostředí zoologické zahrady.. ()

bouncer

Nejde ani tak o to, že je to slaďák a rodinná komedie, ale film se snaží být něčím víc - trochu dramatem, trochu nadžánrovou chuťovkou, v které si každý najde něco (tu Matta, tam Scarlett). Ale to ve výsledku bohužel moc nefunguje a film je povrchní. Což je pro většinu cílového publika naprosto v pořádku, ale samotná snaha filmu zařadit se výš, ho nakonec shazuje. ()

murakamigirl

Tento počin si ma zlákal hlavne kvôli Scarlett, a aby to nevyzeralo divne, aj kvôli Mattovi... :-)) No a čakala by som, že sa zapíše k tým najlepším rodinným, čo som kedy videla? Nečakala, práve preto je to tak! Škoda, že nemá ešte o hodinu dlhšiu stopáž, pretože osudy Ben....jamina a Rosemoorskej zoo by som mohla sledovať celé hodiny... A je to len a len tým, aký super ansámbel sa pri tomto filme zišiel, ako skvele herci vystihli svoje charaktery, ako sa dokázali vzájomne zohrať, a dojať diváka nesilene, (ne)vedomky, plnou parou a bez námietok. Milujem filmy ukazujúce život, a ľudí, a osobné príbehy... a Kúpili sme ZOO je presne taký film. Zachytáva dokonca i tú samotnú cestu, premosťujúcu bolesť a radosť, úspech- neúspech, prázdno- naplnenie, smútok- šťastie... Všetci vieme, prečo sa dívame na FILMY- je to filmová realita, čo nás dennodenne ohromuje, avšak občas si treba vybrať dovolenku, a zatúlať sa v cirkuse ŽIVOTA. Prečo??? Prečo nie?? ()

Johny_fork

Hodnotím vysoko, protože v rámci rodinných komedií už jsem dlouho neviděl tak vydařený počin, přestože je to samozřejmě trošku kýč. Ale hezký kýč. ()

Terva

CITÁT - "To je fuk" už nechci v tomto století slyšet.......... Četl jsem knihu Benjamina Meeho a tak jsem byl zvědav jak dopadlo filmové zpracování. Již při zjištění, že hlavní roli ujme Matt Damon mě začala přecházet chuť. Jak jsem dříve měl tohoto herce rád z filmů jako jsou Dogma, Dobrý Will Hunting nebo Talentovaný pan Ripley tak od trilogie "Bourne" ho prostě skoro nesnáším. Pět minut sledování tohoto příběhu a už mě jeho chování lezlo na nervy. Matt se do role Meeho prostě nehodí. CITÁT - Někdy budeš muset něco sníst............... Celkové zpracování příběhu je však milé, příjemné a dojemné. Já se bavil a vidím to tak na 60%. CITÁT - Je to ZOO, stěhujeme se do ZOO!!!!!!...................... ()

jh666

Milý, příjemný film až mě to překvapilo. Matt Damon i Scarlett jsou ve svých rolích skvělí a samo prostředí zoo je dost fajn. Hodně mě potěšilo, že se tu, na rozdíl od většiny podobných filmů, zbytečně neprotěžovala žádná milostná zápletka. Ale přece jen se tu najde pár chyb, ten kluk je občas opravdu nesnesitelný a komedie to úplně není. V celku ale pořád dost dobrý film. 82 % ()

JohnCZ

Hrozně příjemná podívaná s překrásnou hudbou, skvělým obsazením a upřímnými (zejména co se týče Matta Damona) hereckými výkony a troškou inteligentního humoru. Mnozí babrají nad přebytkem cukru, ale o tom právě tenhle film je - o pozitivní atmosféře. Náladu umí We Bought a Zoo zvednout dokonale. ()

corpsy

Neskĺzlo to do lacného, detského ´´disneyovského´´ sentimentu, ale zachovalo si to skutočnú tvár príbehu, ktorý zažívajú milióny ľudí na tejto planéte. Príbeh o strate lásky, rodiny a jej zázemia. O znovuzískaní odvahy, potreby milovať a nevyhnutnosť žiť život, ktorý prináša potešenie aj napriek polenám rozhádzaným na jeho ceste. Film, ktorý dojme tak strašne, až je to patetické. Ale nádherne patetické. ()

ConanVJ

Tento rodiný filmek se mi hodně líbil. Příběh je o Benjaminovi Mee (M. Damon) a jeho dětech, kteří k sobě hledají společnou řeč po smrti manželky/maminky. Problematický syn je vyhozen ze školy a Bejamin už neví jak dál, protože u vše připomíná zesnulou manželku. Tak se jednou tatínek rozhodne najít nové bydlení a díky malé dcerce si vybere pro měšťáky hodně netradiční dům odloučený od města a s pozemky plnými exotických zvířat. Benjamin se rozhodne zoo koupit a spolu se současnými zaměstnanci v čele s Kelly Fosterovou (S. Johansson) připravit zoo na inspekci a otevření následné otevření pro veřejnost. Tento příběh mě hodně pohltil a postupně jsem začal Benjaminovi držet palce, ať mu vše vyjde. Matt Damon dokázal, že umí zahrát i procítěnou roly a i hlavně díky němu byl film pro mě emocionálním zážitkem. Celkově bych pochválil výběr všech postav ve filmu. Za mě jasných 100 :) ()