Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

Agora

Rodinný film Koupili jsme zoo, patří mezi ty filmy, které neurazí ani nenadchnou. Je natočený podle stejnojmenné knihy a ani ta nestojí za moc.Aby film nebyl příliš srdceryvný a neděsil děti, vypustili dějovou linii o nemoci a umírání matky, která v knize tvoří dost podstatnou část.Ve filmu je na můj vkus mnoho klišé, takových typicky amerických - vdovec shání bydlení, které by jim tolik nepřipomínalo matku. Samozřejmě poslední dům, který jim makléř nabídne, je maličká zoo na kraji města - otec se dojme, jak se tam malé dcerce líbí a dům koupí. Takže má zdevastovanou zoo, nedůvěřivý personál, naštvaného pubertálního syna, se kterým vychází katastrofálně a nulové znalosti, jen to odhodlání. Jeho entuziazmus ale časem vše překoná - nedostatek peněz, pronásledování úřadů, se synem si padnou do náruče a do zoo se valí davy. ()

Brain32

Příjemný film na příjemný večer :-). Ovšem neubráním se pocitu, že jsem od dvojice Damon - Johansson čekal trošku více. Ovšem jak říkám, příjemný film pro příjemný večer ()

karmalat

Dávám 4 hvězdy za to, že je podle reality a za pozitivní náladu, která prosakuje celým filmem. Někdy až moc, ale proč ne. Film je vkusný a dá se to snést. Když se člověku nedaří, tak tohle je přesně ten film, který Vás znova pozvedne. ()

VVee69

Taký sladký film až ma z neho bolia zuby...ale je to príjemná bolesť :) Matt Damon už asi klasicky vynikajúci. Vedľajšie dejové línie sú tak trošku klišé záležitosť ale zmena v živote v podobe kúpenia ZOO je každopádne zaujímavá. No a najlepšie na celom filme? Jednoznačne malá Maggie Elizabeth Jones :) Tú chcem domov :D ()

arnysimilar

Veľmi príjemný snímok pre celú rodinu, ktorý na pozadí atraktívneho prostredia zoologickej záhrady rieši rodinné problémy, vzťahy v rodine a schopnosť vysporiadať sa so stratou blízkeho človeka. Dobre napísaný scenár, profesionálny výkon hercov (M. Damon ukázal, že vie hrať aj bez pištole v ruke) a príjemná hudba zážitok s filmu len umocňujú. V neposlednom rade chcem podotknúť, že film je inšpirovaný skutočnou udalosťou, viď http://www.dartmoorzoo.org/ ()

v1791

Romantický film o vzťahu otca a dospievajúceho syna, kde obaja prežívajú smútok zo straty matky a manželky. Každý z nich sa musí s týmto pocitom časom vyrovnať a musia si nájsť aj cestu k sebe. Nájsť spriaznenú dušu je ich snom, ktorý sa im naplniť podarí. ZOO je v príbehu zvláštny spôsob ako riešiť spomínané problémy. Trocha príliš lyricky ladený príbeh s asi nereálnou cestou príbehu. ()

janmatys

Velmi dobrá komedie s vážnými prvky. Matt Damon jako obvykle perfektní (a je fakt jedno, jestli hraje zoologa amatéra, nebo všeschopného agenta) a Scarlett jako obvykle HOT! Chvílemi úsměvný a chvílemi dojemný příběh o tom, jak se snaží hlavní hrdina splnit si svůj sen o dobrodružství a jak všechno jeho počínání ovlivňuje okolitý život. O Elle Fanning jistě ještě uslyšíme, protože - po vzoru vlastní sestry - ve filmu vypadá jako dívka, která žije v zoo a náhodou se připletla do záběru ... skutečně máte pocit, že nic nehraje, že je prostě taková. To se ovšem dá povědět i o ústřední dvojici, protože i u nich to působí tak, že jim role "šili na míru". Dle mého zasloužených 80%. ()

Lord_Vader

U tohoto filmu předem jasně očekáváte, co se bude dít a ono se to také stane, žádné překvapení se nekoná. ZOO se podaří zachránit, vztah s dětmi napravit, ženu svého srdce oslovit... Mohlo by se tedy zdát, že to bude pěkná nuda - ale není. Celé to tak nějak pěkně funguje a do sebe zapadá, že vám to dokáže zvednout náladu a donutí vás to dívat se na svět více optimisticky. ()

The Count

Herci, kamera, hudba, ... všechno do sebe skvěle zapadá, až je to celý moc dokonalý. Děj jede podle jasný a mnohokrát ohraný šablony a nic vás nepřekvapí. Film je to moc pěkný a určitě stojí zato se na něj podívat ale je to jenom velmi dobře odvedená řemeslničina s minimální špetkou vlastní invence. ()

ladymarmelad

Zaujal mě už jenom název a herecké obsazení.Je to skvělej film, kterej bych fakt doporučila. Je to zajímavý,napínavý a taky hlavně romantický. Je tam vidět že když člověk chce tak dokáže v podstatě všechno a že nezáleží na penězích ale na přátelství a lásce. Je to skvělí film a hlavně Maggie Elizabeth Jones je tak roztomilá holčička že kdyby se na mě podívala tak jí dám cokoliv =D, no a z Colina Forda bude skvělej herec až vyroste jelikož podle mě bude opravdu pěknej =). No a dvě hlavní postavy jsou skvělé jelikož kdo má něco proti těmhle hercům tak musí bejt blázen =D.Jak už sem řekla je to skvělý film a mohla bych an něj koukat furt. =) ()

AndreCZ1

Velmi citově a nenásilně natočený snímek, který je opravdu o životě a jeho úskalích, radostech i starostech. M. Damon mě opravdu překvapil, jak se dokázal do své role ponořit. Nic podobného s takovou láskou, něhou i smutkem zároveň a v tak netradičním prostředí jsem ještě neviděl. Celkem dlouho jsem váhal, kdy se na film kouknu ale měl jsem mnohem dříve, tak skvělé dílo mi leželo celkem dlouho ladem. Jasných 5* ()

killerko13

Tento film vyvoláva vo mne úžasné spomienky. Nie na čas strávený v ZOO, ale na čas s rodinou a mne blízkymi. V každom podobnom filme hľadám nejaký odkaz alebo zmysel. V tomto som zistil že dôležitejšie je niečo povedať ako si o tom len písať, trebárs na FB. Písmená sú len na klávesnici ale slová idú od srdca a na vyjadrenie toho najdôležitejšieho stačí aj 20 sekúnd šialenej odvahy a život sa môže zmeniť. Tento film asi nie je pre každého, ale pre mňa je vynikajúci s vynikajúcim hudobným podkladom a skvelými hercami (E. Fanning má krásny smiech). A najlepšie je to, že spomienky vám nemôže nikto vziať. ()

frankocry

Jedna hviezda MAXIMUM. Tento film sme pozerali viacerí, mladší aj starší naraz a to hlavné NEBAVILO to nikoho. To bolo utrpenie tento film mal dve hodiny ešte raz "DVE HODINY" keď to počujem až ma trasie. Už po pol hodine som sa nemohol dočkať konca. Tento film podľa mňa nie je ani pre deti ani pre dospelých. V živote to takto nechodí, to je úplná fraška, ja neviem či vôbec existujú ľudia podľa ktorých to bolo nakrútené, a ak hej neviem, či dali súhlas, aby mal film podobu akú ma. Strašne tupý scenár a plno amerických klišé som nevedel či sa smiať či plakať. Nejako nemám slov na toto. proste nudáááááá, strašná nuda a trapné scény. Keď som videl zoznam hercov myslel som si: "Júj, sa teším to bude dobré" videl som hodnotenie to ma nabudilo, ale to som nevedel ako strašne som sa mýlil. Celá rodina ma bude ešte najmenej pol roka prezývať akú hlúposť som im zapol. No Amerika nejako ti to nevyšlo. 15% ()

JerryPilsen

Překvapivě pestrý film.Trochu mě zaskočilo rychlé střídání emočních scén s humorem,na to jsem si nezvykl celou dobu.Jinak scénář ušel,nechybí klasický průběh s nečekanými až neřešitelnými problémy.Některé přeslazené patlání se mi toto dílo srazilo do průměru. ()

Martinaa.Tru

Cameron Crow je úžasný režisér ! Je to první film z jeho dílny na který jsem narazila a mohu jen doporučit. Krásný rodinný film s dobrou kapkou humoru, má vše co dobrý film potřebuje - zasmějete se, zažijete dobrodružství, zklamání i lásku. Za mě doporučuji. Jen Matt damon mi nějak nesedí v roli starostlivého tatínka :) ()

Coolie

2- hodinový film a ja som stále nemala dosť. Má to všetko, čo má dobrý film mať. Jednoduchý príbeh, skvelé obsadenie, napriek tomu, že Scarlett som nikdy nemala rada, možno preto, že mi pripadala príliš holywoodska a odmeraná, v tomto filme som mala pocit, že tam naozaj patrí. Ako bonus zvieratká a už mi naozaj nič nechýba k príjemne strávenému večeru...:) ()