Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

bourgeois

rozprávočka z čarovného japonska. ubrať niekoľko minút, vystrihnúť srdcervúce uplakané scény, povedať keanovi že netočí ďalší matrix a možno by som jednu hviezdu pridal. ()

R.R.R.Remeck

Skvela téma ale o ničom film. Lepší scenár, lepši príbeh a réžia, a verím tomu že je by to bol filmový trhák. Kľudne by som príbeh rozdelil aj na niekoľko časti (2 alebo 3), len aby osudy hrdinov boli viac prehĺbené a nie natlačiť všetko do necelých dvoch hodín. Proste 47 Roninov by bol fakt dobrý film keby si na ňom niekto dal záležať :(.A naš fešak z matrixu medzi japončikmi dominuje :D ()

david666

Vcelku nuda, vlastně nejlepší scéna je na začátku. Jinak samé kecy o cti apod. Prostě těm japonským tradicím nerozumím. ()

Rodriguess

3D - BLURAY - Graficky a Kostimovo to bolo vycibrene do posledneho detailu. Dejovo to trosku pokryvkavalo ale ako celok velmi fajn. ()

RomaS

Historické Japonsko ve stylu fantasy a kodexu samurajského meče? Přesně tak. Ikdyž Roninům nedominovala přidaná magická ingredience, která sice elegantně dokreslovala kouzelnou atmosféru té doby, alfou i omegou bylo pochopení mentality národa, kde čest a dobré jméno měly hodnotu vlastního života. Tady se to pohádkově povedlo. ()

aannemer

Mohl to být pětihvězdičkový film, kdyby: 1. Absence jediné kapky krve. V honbě za co nejvyšší počet diváků v kině, kdy je každé batole v sále dobré, tvůrci upustili od krvaných scén, přestože v závěru filmu spáchá 47 samurajů harampádí, ale krve se nedočkáte. To je dost za oči tahající situace. Známe trochu historii Japonska a známe především krutost většiny východních národů. No, ale dá se to odpustit. 2. Neautentičnost. Chápu, že film je americký a za americký prachy, ale dívat se na Japonce, kteří všichni shodně mluví anglicky, to je fakt strašný. Melodie japonštiny zcela odpovídá temperamentu a mentalitě Japonců, takže jakýkoli jiný jazyk totálně poníží atmosféru filmu a herecké výkony kohokoli na filmovém plátně. Takže se zamhouřením obou oží a ucpáním obou uší 3,5. Škoda. ()

Nerdvana

Ó Neo, zase jsi jednou chtěl být vyvolený a zase se ti připletla do cesty Asie. Až na to, že to s ní vlastně nemělo co dělat... ()

MiniRecenze

Od snímku jsem moc neočekával a proto ani nejsem zklamaný.Připravte se na takový fantasy příběh,který je inspirovaný podle japonské pověsti.Připravte se i na to,že v celém snímku je herecky obsazeno z 99% právě japonským obyvatelstvem a mezi nimi jediný K.Reeves ,který svoji roli zvládnul dobře,ale už jsem ho viděl hrát i lépe.Trikové pasáže jsou na slušném provedení a určitě Vás neurazí.Samotný scénář je trochu divný.Nečekejte akci převládající nad mluveným slovem,ale naopak.Někdy se stane,že film spadne do nezáživného tempa ,naštěstí těchto pasáží tady moc není.Pro mě trochu nepochopitelným faktem byl nepovedený konec,který nepříjde do chuti každému. NEZKLAMANÝ!!! ()

escaf

Japonská povesť na americký spôsob v ktorej mi chýbala nejaká tá azijská zmyselnosť, múdrosť. S takým výberom scénaristov to ale asi inak dopadnúť ani nemohlo. Keď si to však preberiem na drobné a beriem do úvahy len fantasy/akčnú časť, tak to bol v skutku dobrý film s celkom dobrými hereckými výkonmi. 3D efekty poslabšie. ()

GAZ789

Prosím vás .. videli sme ten istý film ? Ten film je dokonalý vo všetkých ohľadoch ale do dokáže oceniť len človek s pochopením pre úžasnú japonskú kultúru ktorej nám tu ponúkli hojne .. tak vernú adaptáciu .. skoro skutočného príbehu/legendy sme tu ešte nemali za mňa plný počet !! ()

jojto

Myslel som, že Kýnu určite nebude lepší s katanou ako Tom. Ale je. A ide mu to. Nevtieravé fantasy prvky, veľmi svižná akcia, plynulý, nezadrhávajúci sa dej. Slušne som sa bavil. ()

gu-staff

Akiro to umí líp, ale dalo se to přežít. Jen to bylo moc dlouhý a japonská angličtina zní asi jako když se cigoš ze Žižkova snaží předčítat Vergilia....Keenu by měl chodit na kurzy mimiky, je neuvěřitelný, jak všechno uhraje s jedním výrazem, chvílema jsem si myslel, že má snad nasazenou nějakou masku a ve skutečnosti je to Jirka Pomeje, ale pak jsem si všiml, že má málo chlupatej hrudník, holt to nejni takovej chlapák... ()

retrix

Dobře natočený, dobře zahrané, motiv zajímavý, ale přeci jen tomu chybí punc japonského díla. Děj je přímočaře jednoduchý, ničím překvapující či dech beroucí a je znát, že film netočil japonský, čínský či korejský režisér v domácím prostředí. ()

kacer4

Starý a ošúchaný námet premený na niečo ťažko zabudnuteľné. Všetko bolo správne nastavené a zobrazené. ()

Scaevola

Tvůrcům se podařilo propojit skvěle zvládnutou akci, povedené efekty a dechberoucí asijské scénérie. Ale to je bohužel vše. Zcela mi uniklo, proč byl na historicko-mytologickou kostru naroubován fantasy příběh tak intensivní, že žádná dějová linka ani důležitá postava (o těch vedlejších ani nemluvě) neměla dostatek prostoru. Samotný závěr se sice pokusil propašovat do filmu happy-end jiné než západní poetiky, leč ani to výsledný dojem nezachránilo. ()

marrrrian

Reeves medzi japončíkmi chvíľami pôsobil ako Seagal - od všetkých bol vyšší a bojoval lepšie, ako všetci. Chvíľami však aj 47 róninov pôsobilo podobne Béčkovo, ako Seagalove filmy. Pozeralo sa na to celkom fajn, no celý čas som sa nemohol zbaviť pocitu, že príbeh je v skutočnosti taký bohatý a že toľko vecí by sa mohlo ukrývať za hranicou záberu a že mytológia, prostredie a postavy ponúkajú toľko materiálu, že by v pohode vydali aj na 2 filmy, možno dokonca na veľkú fantasy trilógiu a celku by to len prospelo. Nie som si už tak istý tým, či by to Keanu uhral - nebol to žiadny Matrix nabušený hereckou kvalitou. Ale napriek nahusteniu udalostí jednej na druhú, našlo sa aj trochu zbytočnej vaty na úkor lepšieho vykreslenia celého toho Japonska plného mágie, odvážnych bojovníkov a tajomstiev. Je to podarené, no nie je to strela do čierneho. Pozretie ale rozhodne nezamrzí. ()

JoeSO

Samurajové? Roninové? Japonsko? To mě láká. Ale takhle? Přišlo mi to takové celé moc mystické a čarodějné. Nevím, zda takové věci kdysi existovali, ale samurajové z filmu Poslední Samuraj mi jsou daleko milejší, než tahle řežba... ()

Sever

Pro mě výborný film s japonskou historii a mytologii, jak už tady spoustu lidí napsalo. Ač jsem nečekal nic moc, tak jsem byl velmi mile překvapen. Ten film prostě jede. Od začátku do konce jsem byl ve střehu a film mě vtáhl natolik, že jsem ani nechtěl konec. V jednu chvíli jsem se ocitl na Černný perle Jacka Sparrowa, který vládne "řidič" Olifanta z LOTRa. To je jediné mínus, ale pro me tak nedůležité, že se to stejně mám za 5*. filmy s japonskou tématikou a samuraji obzvlášť mám prostě rád. ()

marekspanel

"Tak hlavně tam nacpu hodně efektů, nějaký ten milostný prvek, Keanu to bere, takže to natáhne do kin a nemusí tam vlastně ani nic skoro říct. No nebudu se s tím moc srát, stejně to je také téma, které se udělá samo. Hlavně aby se to pořád motalo kolem cti a pomsty, k tomu vážnější styl hudby a bude to, to by mělo zabrat, než se tam do sebe zase na chvíli pustí, celé to stejně nějak rychle prostříháme a nasekáme mezi sebe. Ale sakra dyť tam budou jen samí japonci, to zase naši budou remcat, že musí číst titulky a nepůjdou na to, tak to bude anglicky no, šak budou mít všichni japonský přízvuk, tak to bude vypadat věrohodně, cha, to jsem vymyslel..no nic, co bych vymyslel teď, mám ještě 5 min čas...hm.." Film asi někdo spíchl během polední pauzy. Absolutně trapný scénář a hrozná režie filmu, kopírující klasické téma roninů, s příšernými herci, pouze Neo to zahrál stejně dobře (jestli se dá vůbec o nějaké roli tady mluvit) a představitel hl. role, který je známý již z klasických koprodukčních akčňáků na VHS. Směšná čarodějnice s ne lacinými, ale přesto trapnými triky. Žádná opravdu zásadně negativní postava, která by vzbuzovala strach či nenávist z vaší strany. Film se vám ani nijak nesnaží nic moc vysvětlovat ani nechat nasát vztahy postav. Ono to ani moc nejde s tak jednoduchým příběhem, ale když si vezmu Quentina, který s velkou blondýnou ve žlutém trikotu dokázal přiblížit východní styl o sto miliard kilometrů blíž, musím spáchat seppuku já, že sem to se ctí vydržel dodívat až do konce. Dvě za oblíbené téma, kostýmy a vizuální stránku. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)