Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

Johny_fork

Velmi příjemné překvapení. Baltasar Kormákur je očividně talentovaný chlapík, jež i z jednoduché zápletky, dokázal vykřesat dvě hodiny kvalitního napětí. ()

Ouwen

Vůbec nevím, co mám napsat. Film mně zaujal příběhem, napětím, sem tam akcí, ale to je všechno. Dávám silnější 2*, jinak jsem se docela nudil. Pro mně bez atmosféry, viděl jsem mnoho lepších filmů. Z kamery se mi začala motat palice, od poloviny filmu, je to vlastně škoda, protože na tenhle film jsem se těšil. ()

Expendable

Celkem dobrá kriminálka s dobrým hereckým obsazením Wahlberg a Foster. Ze začátku to vypadalo na pěkně jednoduchou zápletku, ale od přestřelky v Panamě to nabralo na obrátkách a konec mě úplně dostal. Já si říkal, že na tu plachtu tam musí jednoznačně dojít :D 65% ()

Torision

Vůbec to nebylo špatné. Wahlberg ve svý snad nejdrsnější roli, Ribisi konečně jako poctivej záporák, napětí, akce, přestřelky, mlácení ženskejch, pašování drog, nepřekombinovaná zápletka a solidní pointa. Na Oskary to asi nebude, ale ten islandskej reřisér mě příjemně překvapil. ()

Marsik

Původně jsem na to chtěl jít do kina, pořád mi to nějak nevycházelo a teď jsem rád, protože bych peněz za kino litoval. Wahlberga mám obecně docela rád, hraje dobře (zejména ve Skryté Identitě), a tak jsem byl pln očekávání, co Contraband přinese. Jenomže Contraband je moc utahaný a akcí na 110 minut proklatě málo. Rozjezd to samé - zbytečně moc kecání. Když doplujou do Panamy, trochu se to rozjede, ale cesta nazpátek a samotný závěr opět dojem z filmu kazí. Jednoduše řečeno - čekal jsem víc a film mě v podstatě zklamal. Asi je to fakt ten typ filmu, který si pustíte doma na DVD, ale po jeho skončení si řeknete: "Jednou a dost". 60% ()

PauloZ

Wahlberg v poslední době skáče z jednoho dobrého filmu do druhého a Contraband není vyjímka, i když by se to tak mohlo podle mého hodnocení zdát. Je pravda, že první polovina filmu je naprosto předvídatelná a běžně viditelná v jakémkoliv jiném akčňáku. Solidní zvrat ovšem nastavá po vylodění v Pannamě, kde se opravdu všechno začne srát a rázem se z profláklé kostry stává velmi dobře dívatelná syrovina. Napětí nám stupňuje geometrickou řadou, až ke zdařilému závěru. Herecký kádr si Kormákur splašil více než obstojný a málem jsem se lekl, že si tím vším projde Foster jako slušňák a nedá si ani lajnu :). Na druhou stranu je tu několik lehkomyslných a ne úplně objasněných situací, které rýpavějším divákům rozhodně neuniknou a mě osobně taky nabořily pohled na film. Contraband je přesně ten film, kterému nemůžu dát 4*, protože tak moc mě to prostě nevzalo, ale zároveň to není běžný průměr, abych dal čisté 3*. Schází mi tu ta půl hvězda :(. ()

Kryton

Nevím co obdivovat na filmu, kde roztřesená kamera utváří chaos a scény v noci jsou tak tmavé, že není nic poznat. Vrcholem je žánrový guláš, kdy se chvíli hraje na hodného otce rodiny, na pašeráka alá Nicolas Cage z Obchodníka se smrtí a pak se to přepne do krimi alá Bank Job a podobné týmovky. Osobně mě k dokoukání filmu nutil jen skvělý hajzlík v podání Giovanni Ribisi. Mimochodem mě začlo štvát jak každých pět minut se objevovali záběry města z výšky a přelety přes města a jiné lokace. Opravdu si každý chce hrát na Nolana nebo Manna? ()

schizmo

Trošku rozdivočelý děj plný neuvěřitelných momentů, které gradují v ještě více neuvěřitelné, ale nakonec to všechno dobře dopadne. Do toho ještě naprosto příšerná práce s kamerou / zoomováním, že jsem myslel, že proskočím tou mou plasmou, aby to utrpení už skončilo! Body dávám hlavně za oblíbeného herce. ()

JimWayne

Kontraband je film ,ktorý má spočiatku menšie tempu ale čím plynie čas tak sa zvyšuje a na konci filmu sa budete len s radosťou usmievať aká slušná prácička.To platí najmä pre hercov,režiséra.Niektorým sa možno nepozdávalo zoomovanie no mne to nevadilo, bolo to skôr prínosom.Wahlberg,Foster pre mňa absolútni víťazi v ich hereckých výkonoch, avšak iní za nimi mnoho nezaostali. ()

MartinezZ

Dlouhá nudná slabota ~~~ Vidět to v kině za to nestojí ~~~ Komentář obsahuje SPOILERY!: Nečekal jsem nic akčního, čekal jsem alespoň něco zajímavého a promyšlenějšího. Mělo mě varovat, že tu hraje Wahlbergem, protože jsem z kina odcházel "kupodivu" zklamán. Chování postav je idiotské a nebo pořádně nevysvětlené, celé dění je účelově dost zjednodušené, navíc je to celé skutečně neúměrně protahované a některé scény a dlouhé pohledy by stálo za to úplně vystřihnout a zkrátit film o dobrou půlhodinu, která by odsýpala a nestačila nudit. ~ Papínek, kdysi špičkový pašerák se svým kámošem, se na pašeráctví vykašlal a má spořádanou práci, manželku a děti. Mladší batr manželky je ale debil, kterého máte chuť odprásknout a hodit přes palubu prakticky od prvního jeho výskytu na plátně. Díky jeho imbecilnímu chování po celý film tak tuto představu neopustíte a nechápete, proč ho neoddělá rovnou Wahlberg. Právě onen mladík totiž pašuje předražený bilý prášek ,kterého se musí náhle nečekaně zbavit, což rádi neslyší ti, pro které byl prášek pašován. Začnou vyhrožovat jemu, jeho sestře a tím také celé Wahlbergově rodině. Mark tak musí chtě nechtě vzít další práci a propašovat do USA hodně peněz z Panamy. Manželka raději nasadí krk svého muže a vzápětí i svůj a svých dětí, aby zachránila krk kreténskému bráškovi, nevezme děti a na fotra, který jde zase nasazovat svůj krk, se nevykašle a neodjede kamsi do prčic zelených. Kdepak, zůstává ve městě hezky na dohled "mafiózovi", který jí i dětem opakovaně vyhrožuje smrtí a pak je hrozně překvapená, když se objeví znovu. Sviní je ve filmu samozřejmě víc, divákovi je ale hned od začátku jasné KDO jím je a PROČ to dělá scénárista vysvětlí prostým "proto". Závěrečný happyend je úplně napřesdržku, protože jsem jaksi celý film nechápal, proč bych měl fandit pašerákům, vydávaným tady za "cool-bro" a navíc jim přát pohádkové jmění, které si vydělali jaksi bokem. Nic, buď si to měli jít odsedět a nebo alespoň prostředky použít k odstranění a pomstění se ostatním hajzlům, kteří odchází "vypečeni" v podstatě bez námahy, náhodou. Noc nic, prostě další film pro DVD, který má ale o něco lepší vzhled a do kin se tak "hodí". Mimochodem, kameramanovi za jeho cukající a artově neostřící kameru useknout pazoury. ~ Nuda, jež potvrzuje fakt, že na sedadlech je třeba domontovat FFWD tlačítka. ~~~ PS: Kate je kočka, zřejmě jediné větší plus filmu. ~ PPS: Viděno dnes 27.1.2012 v Cinestar Anděl, sál 10. V sále nás sedělo maximálně 6. To se snad nevyplatí ani rozsvěcet a pouštět klimatizaci. ()

Wysch

Krásná žánrovka. Klišoidní příběh. Dobrá kamera. Výborný závěr začínající gradovat ale až moc pozdě, vrcholící ale skvělým thrilleroidním... koncem (cca 20 minut). Palec hore za kameru, jednoduchost a syrovost příběhu a samozřejmě dobře vypointovaný závěr. ()

Paxxx.cz

Pravda párkrát tu něco podobného už bylo, nicméně chytlo mě to a nenudil jsme se prakticky po celou dobu sledování tohoto filmu. Palec nahoru za obsazení, hudební doprovod, několik nečekaných dějových zvratů a dobrý konec plný několika pojebů...7/10. ()

SaNcHeZ_cz

Řemeslně na jedničku zvládnutá žánrovka, které boužel podráží nohy opravdu mizerné dialogy, téměř nulová rafinovanost a asi zhruba polovina charakterů včetně Markyho Marka, který hraje opět Marka Wahlberga v kriminálním režimu. Ty tři hvězdy jsou to jen s odřenýma ušima. Ničím originální a nijak převratná kriminálka, avšak do jisté míry slušně odvedená práce. ()

Ellmariachi

MW v další roli , která mu prostě sedí. Chlápek co si umí dupnout a i na někoho dupnout, když je třeba. Dobrý film z pašeráckého prostředí jsem už nějakou dobu neviděl a tak tenhle kousek přišel vhod. Dlouho jsem byl v rozmezí mezi 3ma a 4ma. Nakonec padla volba pro slabší hodnocení. Důvod je jednoduchý. To že film není tolik akční dokáži v rámci žánru prominout, ale vadí mě, že třeba na rozdíl od Práskače s Rockem, se zde podsvětí tolik nebojím. I když přiznávám, že přepadení vozu bylo fajn. Takže já dávám 65 a 3hv. ()

O.Peta

Solidní žánrovka, která se z již dávno vyždímaného tématu snaží vydolovat ještě něco navíc. Nevím, jestli tam něco navíc je, asi ne, ale Wahlberg tuhle polohu ovládá s přehledem asi jako Chuck Norris kop s otočkou. Btw. (SPOILER): To, že Ben Foster nemůže hrát klaďase je už asi každému jasný, proto ho nelze považovat za nečekaného nepřítele. 65% ()

Riddick77

Pohodový akční thriller s tuctovou a absolutně průhlednou zápletkou, ve kterém se pořád něco děje a kde je akce dobře natočená. Scénář je tak prostý, jak to jen jde. Jedná se o stokrát okoukané motivy, které si každý pozornější divák ihned domyslí. Překvapení se nekoná, ale jako žánrovka je to nadprůměrné a celkem zábavné. Vyústění snímku je trošku zkažené, nicméně to k tomu asi patří. 6/10! ()

Macejko

Hmm, tak teraz neviem. Som si plne vedomý toho, že ten film nemá žiadnu viditeľnú vadu - réžia je na úrovni, herci presní, scenár premyslený, aj ten adrenalínik sa objaví... A mňa to aj napriek tomu bohvieako nebavilo. Zápletka asi nebola môj šialok kávy. ()

gogos

Velmi vydařená žánrovka s dobrým dějem nádherně odsýpá, baví a nenudí. Marku Wahlberrovi role vyloženě sedne. Řemeslná práce s kamerou je zpočátku nezvyklá, ale po pár minutách ji člověk přijde na chuť. Soundtrack solidní, akce slušná. Litovat snad můžeme akorát příliž pozitivního závěru... Dobrá práce a své 4* si zcela jistě film zaslouží :) ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)