Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

kaylin

Divák si zase jednou řekne, jestli ten Mark Wahlberg vůbec umí hrát. Přízvuk, který on má a který je podle všeho bostonský, v některých scénách zní, jako kdyby se jednalo o cizince, nejspíš odněkud z Francie, možná z Ruska. Mark má v sobě rozhodně charisma, jen někdy si to kazí tím, že zapomene hrát. Emoce, které v některých chvílích ve filmu vyjadřuje, jsou jaksi prefabrikované a skoro robotické. Ve filmu "Kontraband" si zahrál bývalého zloděje, který už je napravený, má rodinu, ale právě kvůli jednomu z členů, svému švagrovi, je nucen zachránit život tak, že se zase pustí do něčeho nezákonného. Poslední dobou se nám s podobnými filmy roztrhl pytel. Kam zařadit kontraband? Asi někam mezi "Mistrovský plán" a "Muže na hraně". První jmenovaný je ze všech tří nejpropracovanější, druhý nejméně. "Kontraband" je kdesi mezi. Některé herecké výkony jsou zde skutečně výtečné (Ben Foster, Kate Beckinsale a samozřejmě Giovanni Ribisi, který není ani na chvíli vtipný, naopak je v roli, v níž ho většinou neznáme, a je skvělý), ale Wahlberg rozhodně není ten, kdo to táhne. Příběh je docela jednoduchý a nějakého mistrovského plánování se nedočkáme, ale plyne celkem dobře kupředu, jen ty akce jsou místy takové prvoplánové a vložené jen proto, aby to akční bylo. Nic převratného zde ale čekat nemůžete. Prostě celkem úctyhodně natočený "heist film", který nemůže konkurovat "Dannyho parťákům", ale když je zrovna nemůžete ve své videotéce najít, je tohle ucházející náhrada. Na to, že původní film "Z Reykjavíku do Rotterdamu" měl ani ne 90 minut, je tahle americká verze trochu roztahaná. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html ()

italka63

Slušný akčňák, sice moc nepřemýšlejte, ale podívaná velmi obstojná. Jak se bývalý špičkový pašerák dostane tankerem do Panamy a zpět, jen aby zachránil zadek svému povedenému švagříčkovi, co je ještě moc mladý na to, aby byl v téhle branži i chytrý.Jenže Mark Wahlberg si mezitím zřídil svoji slušnou firmu na montáž bezpečnostních systémů a byl pevně rozhodnut pátým rokem sekat latinu, zvlášť když má dvě děti, krásnou ženu Kate a přítele až za hrob, Sebastiena. A takový střední gauner Ribisi, ten byl úžasně slizký, jako snad nikdy. Já se nenudila a čtyři hvězdy zcela zaslouženě. ()

slunicko2

Příjemné akční krimi. 1)  46letý Baltasar Kormákur si o čtyři roky dříve zahrál hlavní roli ve filmu Z Reykjavíku do Rotterdamu a zřejmě se mu téma natolik zalíbilo, že se nyní rozhodl angažovat se na stejné téma v roli režiséra remaku. Děj vsadil do amerického prostředí, obsadil americké herce a svůj hollywoodský debut si pěkně vychutnal. No nevím..._____ 2)  Nesporným faktem je, že na rozdíl od islandského originálu je americká verze uvolněnější, až trochu zábavná. Filmu bych klidně nadělil čtyři hvězdičky, kdybych neměl dvě zásadní výhrady._____ 3)  Nemám příliš rád, když si musím volit mezi horšími a lepšími zločinci. Chris (Wahlberg) totiž není kladný hrdina, je jen méně záporný, který nevraždí na potkání a jen jen "poctivý pašerák". A i tím je dnes už jen proto, že ho k tomu okolnosti donutily. Ve filmu je hlavní postava, celá jeho činnost vyznívá, jakoby bojoval za spravedlivější svět a divák je vmanipulován do pozice, kdy mu chtě nechtě fandí._____ 4)  Druhá výhrada spočívá v tom, že i když jsem snímek sledoval s chutí a se zájmem, obávám se, že za měsíc si z něho už nic nebudu pamatovat. To se ostatně potvrdilo i při psaní tohoto komentáře, kdy po týdnu jsem si už musel připomínat jednotlivé postavy. Je to jako článek v Blesku. Zajímavý, atraktivní s mnoha obrázky a druhý den o něm už nevím._____ 5)  K příjemné atmosféře snímku přispívá i spousta mých oblíbených amerických herců. Je tu 41letý Mark Wahlberg (hlavní postava Chris), 38letý Giovanni Ribisi (hlavní záporák drogový dealer Briggs), 32letý Ben Foster (rodinný přítel Sebastian), 23letý Caleb Landry Jones (bratr Chrisovy ženy průserář Andy), 36letý Lukas Haas (člen týmu Danny) či 33letý Mexičan Diego Luna (šéf mexické bandy Gonzalo). ()

Philcze

Pohodová žánrovka bez jakýchkoliv překvapení, ale se slušným tempem a vyrovnaným obsazením. Na jedno zkouknutí to snad nemůže nikoho urazit (i když jak tak koukám, tak i to se u někoho povedlo). 65% ()

YURAyura

4/10 WTF - co to je za obrat "drsný severský vítr"? To nas zase distributor napalil! Tak jsem se tesil a film je podobne drsny jako dvojvrstvy hajzlpapir ;[[ Zklamani velike. Mark sel do akcnaku, kde zapadl do kontejneru a nic neukazal, jelikoz je holt scenar pitomy a predvidatelny. Jedinou dobrou postavu ma Ribsi ostatni nevi, co hrat. V jiznim ameru mi to pripominalo Cradle 2 the Grave a jinde takove ty malo zname filmy, ktere v poslednich letech toci Ridlyho mladsi bracha. Skoda, ze ta pipenka hybala prstama, aspon neco mohlo byt necekane jinak. Rutinni akcnak s malo a chabou akci bez napeti. Skoda ()

MATADOR

Žánrová lahůdka, která, leč zdlouhavá, tak dobře zvládnutá. Herci by zvládli určitě více, ale na dnešní poměry je to klasický průměr. Čekal jsem to napínavější, nakonec jsem rád, že to dopadlo takhle. Určitě na zkouknutí se nedá nedoporučit, ale nečekejte žádný biják, ani doják :) ()

Thomassi

Kontraband je velmi milé překvapení. I když jsem na něj byl natěšenej, nemyslel jsem si, že by to mohlo dopadnout až tak dobře. I když se nejedná o žádnou převratnou demonstraci hollywoodské akční geniality, pořád má co nabídnout. A v tomto případě toho pan Baltasar Kormákur předvedl dostatečně dost, abych byl spokojen jak s dějovou stránkou, která byla od začátku napínavá, pak dokonce i slušně akční, aby nakonec vyvrcholila v překvapivý konec. Po herecké stránce nemohl vybrat lepší protagonisty. Mark Wahlberk, Kate Beckinsale, Ben Foster a Giovanni Ribisi tvořili parádní kvarteto povahově různých postav, které utužovaly chod děje ve správných stopách. Alespoň mně to tak přišlo. Proto neváhám dát vyšší hodnocení, protože Kontraband si to zaslouží, ve všech ohledech. ()

salalala

Když od toho člověk nic nečeká, tak je to poměrně fajn. Logika tu sice mnohdy hodně hapruje, ale o to tu tak nějak ani moc nejde. Tempo to má od začátku slušné, i když pravda je, že úvod se dost táhne, pak se to ale rozjede a prakticky do konce to nezvolní. Kormákur se tu pokouší o atmosféru, podle mého se mu ale moc nepodařila do filmu dostat, celé se to odehrává v jedné rovině a tak nějak tam většinou chybí napětí, což je hrozně velká škoda. Zamrzí taky to, že Kormákur trošku nepřitlačil na pilu a nevymyslel nějakou drsnou scénu, která by člověka vytrhla ze stereotypu. Natočené je to slušně, akční scény jsou solidní, i když trošku chaotické, ale pořád sympatické. Wahlberg je taky moc fajn a drsňáka jsem mu věřil, s Beckinsale už to bylo horší, ta holka hrát zkrátka moc neumí, bohužel. Ribisi taky nebyl špatný, ale klidně mohl přidat. Celkově vzato je to spíš průměr, který je sympatický, ale trošku dojíždí na určitou vyměklost a oslavování krádeží a pašování. 60% ()

dawe04

Precizně natočený thriller s pár zajímavými momenty, škoda proto té průměrné zápletky. Nic již neviděného Kontraband bohužel nepřináší, tedy krom příšerného melíru Kate Beckinsale. ()

FilmFan24

"Rodina je rodina!" prohlásí Mark Wahlberg a jde na věc! Hlavnímu hrdinovi už z principu se musí fandit. Vydařený film, kde vše šlape jak má. ()

Skip

Herecky docela slušně obsazený akční film, ale to je tak všechno. Takže tu máme partu pašeráků, to jsou ti kladní, a partu tupounů, ti jsou záporní. No a akce má spočívat v tom, že jestli se kontraband nedostane včas, kam má, bude průser. Není to vyloženě nuda, ale už je to celé takové ohrané, nic nového pod sluncem, a tak holt jen průměr, který neurazí, ale ani nijak zvlášť nepotěší. ()

kalap

Mark Wahlberg tu hraje pašeráka, ktorý zvesil remeslo z klinca bo treba niečo vyriešiť a ako špička vo svojom odbore do- káže ukryť kontraband aj do nitky od trenírok, všetkých tak oďzube pomstí sa a zo zarobených milionov určite vstúpi na burzu. ()

dyfur

........naivne spracované.... Mark Wahlberg = hrať nevie, sympatický nie je, charizmu nemá a filmy v ktorých hrá je skoro vždy podpriemer....a to s jeho manželkou v závere  ??!  hotový terminátor :))) ()

M.i.k.e

originál jsem neviděl,takže nemám možnost srovnání,ale tohle je pouze lehounce nadprůměrná tuctovka,které jede podle předem dané šablony.Minimálně tak 3/4 všeho už byly k vidění jinde a lépe.Snad jen ten Wahlberg se do podobných rolí vyloženě hodí a i tady mi sednul...65% ()

Martin741

Mark Wahlberg je podla mna spatny a mizerny herec, ktory ale taketo bezduche akcnaky utiahne. Bezduchy fryler, pri ktorom netreba rozmyslat. 56 % ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)