Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

sedm.1

Samozřejmě to, co dělá Nepřítele pod ochranou opravdu působivou a nenudící podívanou, má na svědomí perfektní akce. Té je jednak poměrně dost, ovšem pro mě bylo daleko důležitejší, že je opravdu lahůdkově zpracována. Žádný posraný střihačský a kamerový prznění, pěkně přehledná, dynamická akce, plná efektních explozí, osobních soubojů a střelby. A při jedné ze závěrečných bitek mezi Reynoldsem a Kinnamanem jsem byl dokonce na vrcholu akčního blaha, parádní souboj tělo na tělo, živočišný, nekompromisní, syrový, prostě nádhera. Takže akce zvládnuta na podtrženou jedničku. Za další pozitivum musím označit jistě ústřední herecké duo, Reynolds i Washington jsou zkrátka ostřílení akční profíci a tyto role jim jednoduše sedí. Nepřítel pod ochranou má navíc i svůj osobitý styl, kterým se též jasně odlišují od ostatní žánrově identické konkurence. A tak vlastně jediným , ovšem bohužel poměrně hodně důležitým prohřeškem celého filmu je zápletka. Její tuctovost a vážně hodně zřetelná průhlednost mě docela dost po celou dobu mrzela a připravovala o ještě intenzivnější zážitek. Na druhou stranu to alespoň zachraňovala její přímočarost a žádná zbytečná překombinovanost. Nicméně, Nepřítel pod ochranou je skutečně povedenou, zábavnou jízdou, která v rámci áčkové akční produkce patří skutečně k tomu nejpovedenějšímu. ()

SG-1

"Mám tě informovat o tvých právech. Jsi držen podle národní bezpečnostní směrnice, takže žádná nemáš." -Daniel Kiefer- ()

KR4T4S

Jednohubka, která ničím nepřekvapí. Bad guye odhadnete do prvního zničeného safe housu, Denzel lehce přehrává a Ryan je fajn. Na konci jsem myslel, že si daj kluci pusu. Průměr. ()

herr_carter

Příjemné překvapení - v mnoha chvílích a situacích mi film připomínal skvělého Nepřítele státu...standardní naháněná, kde jsou zkompromitovány kruhy nejvyšší a spíše než hlavní hrdina dělá film dobrým filmem ústřední "záporák" Denzel Washington - takovéhle role bývalých agentů, na nichž se podepsala minulost spolu s bývalými nadřízenými a on tak od té doby řeší věci po svém, je přesně šitá pro něj. Líbil se mi taktéž v jedné z vedlejších rolí herece Fares Fares, kterého mám rád ze severské kriminální trilogie (Zabijáci, Žena v kleci a Vzkaz v lahvi - novinka 2016).......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Seti

Pro mě hodně nevýrazná a utahaná záležitost. Veškeré aspekty filmu jsou maximálně tuctové a provařené, a tvůrci bohužel nepřinášejí nic, co by dokázalo přerušit divákovo zívání. Nedaří se to ani poměrně slušné řemeslné stránce, ani hercům (na Denzela jsem se hodně těšil, ovšem tentokrát nejenže nemá moc co hrát, ale navíc působí hodně unaveně). Safe House se tak bohužel, navzdory šťavnatým trailerům, řadí k těm méně povedeným bourneovským pohrobkům. ()

Lukoboss

Hodně akce, automobilových honiček, zlomených nosů a roztržených obočí.. to všechno je k vidění v tomhle snímku, kterej nám odkrývá svinstva tajných služeb. I ústřední dvojice je dobře vybraná a svou roli zvládá s přehledem, ale přemrštěná stopáž a příběh "jakobychtoužněkdeviděl" to sráží dolů k mírnýmu nadprůměru, jinak by si to bez problému zasloužilo 4*. Ale holt každej den není posvícení... ()

klukluka

Akční thriller může být napínavej, protože je dobře napsanej a zrežírovanej, nebo proto, že je v něm všechno přehnaný a nikdo se nepáře s nějakou logikou a mírou pravděpodobnosti. Nepřítele pod ochranou bohužel řadím do té druhé kategorie. To je taky na adresu tohoto filmu moje největší výtka. V podobně vystavěných příbězích se totiž může stát naprosto cokoliv- například o Johannesburgu bychom si mohli začít myslet, že nebude větší než Červený Újezd, protože chlapa, kterému jdeme po krku, najdeme na první dobrou, uniknout se pak dá ne před miliónem, ale miliardou kulek, leda by nás zabilo jejich věčné zvonění kolem našich uší atd.atd. Druhá výhrada- tohle nebyl James Bourne. Možná to byl záměr, možná neschopnost filmařů, ale Ryan Reynolds byl ve službách CIA tak civilní, že by agentovi ztvárněnému Mattem Damonem nemohl ani leštit boty. O to podivnější pak je, když z té hrozné lapálie vyjde živ a navíc vítězně. Ale to už jsem opět u výtky číslo 1. Samozřejmě úplně marnej tenhle film nebyl. Měl jsem problémy ho dokoukat, ale tři pecky si snad zaslouží. Třeba za to, že když Tobin umře, nezapomene nechat otevřené oči. Kamera je pak ještě dlouho sleduje a Denzel to celou tu dobu vydržel bez mrknutí. Žádná prča, schválně si to zkuste. Je to hračička a ve výsledku pan herec. Ani nevím, kolik hvězdiček jsem tomu dal jen kvůli němu. ()

iXtr3m3

Zaujímavá myšlienka a zápletka okorenená o štandardné výkony ústrednej dvojky s perfektnými vedľajšákmi a efektným Djawadiho podmazom. Cape Town je navyše veľmi pútavé miesto, ktoré navyše človek často vo filmoch nevidí. ()

MareT.

Ušetřete si čas, peníze a cestu do kina a pustťe si cokoliv z 90. let, kde hrál Washington a dostanete stejný zážitek. Nemastný a neslaný k tomu. ()

tom.nosek

Akčňák, co díru do světa neudělá, ale koukat se na něj je fajn. Záporem je, že hlavní záporák je bohužel jasný už asi po půl hodině filmu, kladem jsou herci, Denzel Washington a Ryan Reynolds. ()

kedl

Škoda, že netočil Tony Scott. Co? On to netočil Tony? Ani jsem si nevšiml.Prostě, klasická CIA honička, kde se šrotují auta, střílí jako o život a hraje na obě strany. Hlavní strůjce, který za vším stojí, byl jasný už po pár okamžicích, nebo mě to tak alespoň přišlo. Bál jsem se toho, že se Reynolds ztratí ve stínu svého oscarového kolegy, ale byl jsem mile překvapen. :-) ()

Hanys_

Lehce konspirační thriller (místy zbytečně překombinovaný) s fainovým obsazením. Nebýt ho, nemuselo to jít ani do kin. 5/10 ()

Rssa

Podobnost s filmy Tonyho Scotta jistě není náhodná. Akční zrádcovský thriller, jehož zápletku jsme už viděli minimálně 100x je sice svižný a nenudí, ale také nenadchne. Dobře natočené souboje a akční sekvence. 65 % ()

ondrula

Po dlouhý době zase solidní akční film s mým oblíbencem Washingtonem v hlavní roli. Je to pravda tak trochu akční klišé, protože ve filmu nevidíme nic moc nového, co by nás posadilo na prdel, ale furt je to slušej spektákl. ()

ThomasCrown

Film v štýle Unstoppable, rovnako s Denzelom či Contraband s Wahlbergom. Žánrovka s čisto odvedenou prácou, množstvo akcie, napätia, prekvapení, skvelý Brendan Gleeson vo vedľajšej úlohe, neopozerané Kapské Mesto..jednoducho chuťovka. ()

Brona09

Děj dobrý. Herci suproví. Prostředí originální. Co mě však nehorázně zkazilo celý film, byla kamera a střih! A to nepřeháním. To je nějaký nový filmový efekt třepat s kamerou když je nějaká akce? Na mě to teda nepůsobí, asi jsem jiný. Ach jo, a já se na to tak těšil..Víc jak 3* dát opravdu nemůžu..So sorry Ryan. ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)