Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

Timak

Mně se to opravdu líbilo. A závěrečný dialog mezi Denzelem a Raynem, to byl herecký koncert. Svižný, zábavný, akční, místy trochu zmatený střih a předvídatelný konec. Proto nemohu dát plné hodnocení, ale jinak opravdu kvalitní zábava. ()

Jolinar

No tedy! Můj oblíbený žánr a milovaní herci a taková slabota?! Tváří se to příliš cool a moc vážně, ale přitom film nepřináší vůbec nic nového ani zajímavého. Zlatá Salt! :-) ()

Mishqo

Nepatrí medzi špičku vo svojom žánri ale účel si to splnilo - bolo to akčné, malo to dosť napätia aj nejaké tie dejové zvraty, Ryan a Denzel boli v pohode a v podstate aj ostatné vedľajšie postavičky. 75 % ()

VanTom

Neobjevný špionážní akčňák se svou zrnitou rozklepanou kamerou, zběsilým střihem a od začátku sešlápnutým plynem veze na vlně "bourneovek", ale holt ne každý je Paul Greengrass (nebo Tony Scott). Když se navíc ukáže, že skutečným padouchem je opravdu ten, kdo vás napadl hned při svém prvním vystoupení, vypne úplně drive (plus logiku) a během závěrečného zvážnění balancuje nad fraškou. Slabší 3* ()

V.Silver

Hezkej akčňák se zajímavou ústřední dvojicí. Líbilo se mi zasazení děje do J.A.R., akční scény byly udělány dobře (ale taky nijak zajímavě) a scénář zezačátku vypadal dobře, i když mi to připomínalo Bournea až na půdu (už jenom obsazení Gleesona do podobné role), akorát s tím rozdílem, že Reynolds hrál chlapíka, co pořádně ještě v akci nebyl. No, musím říct, že konec mě vyloženě zklamal, úplně jsem to čekal a hlavně... viděl už aspoň 20x. Washington i Reynolds splnili moje očekávání a dobře se na ně dívalo (ostatně kvůli nim jsem se na to vůbec díval), jenže od takové dvojice jsem čekal lepší film, než jakým Safe House nakonec byl. 60%. ()

ghatos

Snaží se tam o akci a nějaké ty honičky, jenže je tam neherec Ryan Reynolds. Ten nemá charisma, herecký um, fyzickou krásu - prostě nic, takže jen stínuje Denzela Washingtona. Safe House bude zapomenut. 56%, ()

Roseinka

Pěkný film, ve kterým mě Reynolds fakt překvapil. Denzel jako vždy nejvíc super. Také musím říct, že to téma filmu mě fakt bavilo a ani jednou jsem se nenudila. ()

Guzo

Být fanouškem "agentských" filmů, asi by se mi to líbilo o dost víc. Takhle můžu sebevíc přemýšlet, co mi na filmu nesedělo a nemůžu na to přijít - herci mi sem perfektně sedli, režie byla hodně povedená i v akčních scénách (kterých bylo překvapivě docela dost) a příběh nebyl pětkrát zamotaný, až se v tom nedalo vyznat, jak to občas bohužel bývá. Přesto se u mě film nevyhrabal dál než do nadprůměru a myslím, že si na něj za pár dní ani nevzpomenu. Byť pořád nevím proč.. 6/10 ()

Kosmik 1

Přidávám se k většině z mého friend listu. Takový průměrný film, který si jistě 3* zaslouží, bohužel nic nového nenabídne, ale taky neurazí. Nuda to vyloženě není, ale překvapení se taky neděje. Myslím si, že nebýt Denzela Washingtona, tak by to bylo mnohem horší. Takže 55% ()

blackJag

Stylová kopírka mladšího ze Scottů, když je ale teď mistr mrtev, ještě přijde k duhu. Obsazení je v pohodě (u Scotta by Washington asi taky nechyběl :-), u režie jsou vlivy jasné i slepému, jen to chtělo trochu vylepšit příběh. 65% ()

manonfire

Mínusy: Až trestuhodně nepřehledná akce. Vytracení tempa ze skvělé první třetiny filmu. Nereálný idealismus hlavního hrdiny. Plusy: SPOILER: Denzel Washington = Genius umírání. Naprosto odzbrojující scéna, kdy Denzelův hrdina bojuje se smrtí a čelí jí poslédními stébelky vlastní sil životaschopnosti. Mimika, zvuky hrdla a posledních slov, choreografie posledních pohybů těla.....Těch pár sekund mě nutí vytáhnout thriller, jenž rozhodně není bez chyb a tvůrčích provinění vůči dokonalosti ......nad hranici zapomenutelnosti. Pan W. znovu potvrdil svou výjimečnost, se kterou se charakterní herec pouští do komerčních projektů, čímž je dokáže pro mě ojediněle ozvláštnit. 60% ()

Hollohlaway

Slušně podané, hlavně díky Denzelovi. Námět nikterak originální, ovšem hlavní hrdinové hrdinní, záporáci záporní, dvojití agenti jsou též přítomni. Akční část na velmi dobrou, takže i když je nejen konec, ale vlastně minimálně půlka filmu předvídatelná, je z toho ucházející žánrovka. ()

Aqualung

Tyhle filmy jsou si dost podobné. Meritum je stále stejné.Konflikt mezi etikou a zájmem státu,nebo nějakou jeho strukturou. Tady vybrali hned tři známe tajné služby s několika všivými agenty a ušlechtilý Mosad to dal na papír.Čertví,jak se k tomu dostal také jeden všivák ze CIA a hleděl si tak zabezpečit život.No a na solidní hon je zaděláno.Do toho vstupuje čistý jinoch a snaží se splnit daný úkol.Ale žene se do tlamy lovícího lva.A ten konec je skutečně úsměvný.Nicméně dobře se na to kouká.Scény z honiček v autech jsou výborné.Vybavují se mi filmy,které se tomuhle dost podobají. ()

Šakalík

Ne že by mě to vysloveně nebavilo, ale k nějakému povznášejícímu diváckému zážitku to má taky daleko. Problém je v tom, že filmů s obdobnou tématikou jsme viděli už desítky. CIA coby univerzální záporák mě už zkrátka nebaví. Přesto se jedná o docela koukatelný filmík, kdy především Denzel Washington odvádí tradičně výbornou práci a mě osobně potěšila také Vera Farmiga, kterou jsem už delší dobu v ničem neviděl. O hlavním protagonistovi v podání Ryana Reynoldse by se možná dalo polemizovat, no ale dejme tomu. Film se drží v zaběhnutých kolejích žánru, takže žádného většího překvapení se divák nedočká, a to pohříchu ani v samotném závěru, který je standardizovaný až hrůza. V globálu bych tento film tedy hodnotil jako ryze průměrnou akční špionáž, která sice neurazí, ale která brzy padne v zapomnění. ()

ZkuKol

Na to, že zřejmě zadání znělo; natočte thriller od Scotta bez Scotta, to dopadlo výborně. Dobrá parta herců, solidní režisér se smyslem pro akci i soudností, že vizuál jako Tony se okopírovat nedá, Je to poctivý od začátku do konce, sousta jsou tak akorát ke strávení, Ryan a Denzel si celkem sedli a scénář ač není zrovna nejinteligentnější vysloveně neuráží. Solidní thrillerová zábava, jenž slibuje, že až Tony s tímhle žánrem skončí bude za něj náhrada... 75% ()

samuele

Vcelku obyčajná žánrovka s pekne spracovanou akčnosťou, fanúšikovia akcie si prídu na svoje. Denzel ako inak nesklamal. ()

LuciusWlk

Dobrý špionážní filmek o špinavostech CIA. Po rozjezdu si film drží svižné tempo až do srdcervoucí scény dvou agentů a samozřejmě jsou špatní potrestáni. Tento stokrát ohraný model by ani nebyl takový problém, ostatně, to jsou prostě Amíci, ale ta stupidně epileptická kamera, to celé posílá do hoven, mezi rádoby moderní cool autentické záběry. Ve střižně si před práci zahulí brko a na světě je další epilepticmovie. Nemůžu se dočkat konce tohoto trhlého fenoménu. ()

slovan1

Naháněcí thriller, který sice zabaví ale nepřekvapí něčím novým nebo nečekaným. Potěšením pro mě bylo prostředí Jižní Afriky, jakožto alespoň nějaká netradičnost. Reynolds si s Washingtonem sedli. Ale taková ta klasika, kde vždy je zavrtaný nějaký zrádce mě už moc nebaví... Člověk tohle vycítí od první chvíle a dokonce pozná o koho půjde. Být Safe House více překvapujícím, hodnocení by vylítlo. ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)