Na dnešní státní svátek jsme pro Vás připravili veselou pohádku s písničkami o kouzelnici Valentýně, o zamotaném pátrání po zmizelém baronovi a o síle správného slova. Stačila jedna malicherná hádka, trocha roztržitosti a paní Valentýna z knížecího rodu Rybenských (L. Šafránková) omylem začarovala svého snoubence barona Lumíra Mokřenského (V. Vydra) do podoby osla. Takový malér je ovšem třeba utajit, zvlášť když Valentýna nemá potuchy, jak kouzlo zvrátit… Valentýnin bratr kníže Lev (B. Klepl) zuří, neboť plánovaným sňatkem mělo konečně dojít k naplnění jeho celoživotního snu: propojení rybníčků Mokřenských a Rybenských v jeden velikánský chovný rybník! Proto záhy nabídne ruku své dcery Adélky (M. Issová) Lumírovu bratrovi baronu Rudolfovi (J. Dulava). Adélka se však před časem zamilovala do sympatického cizince Eduarda (V. Dyk) a on její city nadšeně opětuje bez ohledu na jazykovou bariéru. Takový zmatek může vyřešit jen jediné kouzlo – kouzlo lásky. (Česká televize)

Bozvav

Strašná televizní ubohost. Je to nelogické, hloupé a nudné. jedna hvězda za Libušku, byť nic nepředvedla, neměla co. ()

Ezis

Mně se tahle pohádka celkem líbila i přes ty pitomé písničky, přesto, že nemám ráda Marthu Issovou a přesto, že jsem anglistka a vyskakovala jsem do stropu z toho, že Angličan mluví s americkým přízvukem. I když tedy měl velice dobrou výslovnost. Mimochodem, skoro mě mrzelo, že tetička Valentýna si nakonec vzala svého původního snoubence - tolik se mně líbila s jeho bratrem, tedy Jaromírem Dulavou... Napoprvé jsem z téhle pohádky byla na rozpacích, ale protože jsem ji od té doby viděla ještě několikrát a pokaždé se mně docela líbila (když jsem přeskočila písničky), dala bych jí čtyři hvězdičky - jednak za to, že je v porovnání s ostatními současnými pohádkami milá, neokázalá, vkusná a plná zajímavých drobností, a hlavně za mou oblíbenou Libušku Šafránkovou, která má šarm a elegantní pohyby, dokonce i když předvádí rozcvičku. Ale nakonec jsem se rozhodla jen pro tři hvězdičky - pohádko, to máš za to, jak jsi na konci pochválila Adélku za to, že zhubla. Proč by propána jednou za čas nemohla být hezkou nazvána i princezna baculatá? - Přijde mně, že tak jako jsou pracovní scény v pohádkách dokladem toho, jaké hodnoty byly vnucovány Čechům v druhé polovině dvacátého století, tak jednou bude tahle pohádka dokladem toho, jaké hodnoty zdůrazňovala dnešní doba. ()

PavelZava

Je to legrační záležitost ! Libuška je kouzelná,Vydra se mění vosla a ta "angličtina" Vojty Dyka "Helou, najs tů mýt jů" je tam vtipná. Strýček Leo: To by se ti líbilo, vypálit nám rybníky, nebo Jean (Táborský) : Šach mat, sorry sir. Dokoukal jsem, je to blbost, ale při čekání na ježíška, kapra a salát, člověk skousne lecos. Hudba : Jaroslav Uhlíř ()

quixote

Po těžko popsatelném propadáku roku zvaném „Šejk“ – viz http://www.csfd.cz/film/272561-sejk/ - kdy paní režisérka dokázala, že absolutně neumí natočit crazy komedii, se tady ukázalo, že nezvládne ani žánr pohádky. Tohle vlastně ani pohádka není, spíš taková tristní „kvazipohádková konverzačka“. Děj se blíží limitně nule, scénář je slabý jako čaj z několikrát použitého pytlíku, songy trapné až hrůza. Jedna jediná hvězda: za snahu herců (hlavně Libušky) z té řídké látky něco vydolovat a taky za kostýmy. ()

josieaddms odpad!

Každý rok okolo vánoc si Češi dělají ostudu v pohádkách. Ale že se přidá Vojta Dyk? Takovejhle trapas se povede jenom nám!! Opravdu špatné. ()

Black-star

Pěkná, vtipná osvěžující a svérázná pohádka o lásce a kouzlech jedné popletené čarodějky. Všechno by bylo únosné a i sympatické až na jedinou vadu na kráse a tou je paní neherečka MARTHA ISSOVÁ - neumí a neumí hrát, své texty odříkává jak když neumí do pěti počítat bez citového zabarvení a spíš všechny věty říká jak otázky - prostě ta mi úplně pila krev. Problém je že všude hraje stejně a ještě to hraje tak, že ji člověk nevěří jediné slovo. Proto jen 2 hvězdy. ()

Havala odpad!

Pěvecké výkony to je docela úlet. Naprosto zbytečná trapárna. Díky bohu že ji nedávají na štědrý den. ()

ostravak30

Je poznat, že se jedná o hudbu Jaroslava Uhlíře. Jenže ta je povedená tak z půlky. A pak ještě Libuše Šafránková. Dále už není v pohádce moc co pohledávat. Chybí trochu napínavější zápletka - ta zdejší je docela hloupoučká. A taky závěrečné rozuzlení je slabounké. ()

Joe16210

Docela slušná krátká pohádka, která se hodí na zpříjemnění vánočních svátků. Herecké obsazení je dostačující, místy i vtipné, písničky chytlavé. ()

Neklan006

veselá pohádka s výukou angličtiny zpěvem. vhodné možná v televizním vysílání pro školy. potěšilo, že neherec Václav Vydra nejmladší z nejmladších byl hned na začátku proměněn v osla a zmizel z obrazovky :-)) ()