Ji-un Kim opět nezklamal a natočil s Arniem skvělou poctu 80kovym akčňákům jak má byt ! Arnold tu opět hraje Terminatora a nikdo s tím absolutně nemá porblém a když porcuje borce ve dví gatlingem tak stále vypadá kultovně až z toho bolí koule ! Fakt škoda, že si film na sebe nakonec nevydělal... ale třeba to celé zaplatil General Motors, bo ve filmu se výhradně jezdí s jejich kárama :))(19.10.2013)

Terminátor, artróza, mokasíny a dioptrický brejle aneb jak jsem čekal větší bordel na hranicích Mexika (!!!) Né že bych si musel mazat klouby opodeldokem, ale jako pamětník zlatý éry videopůjčoven jsem si skutečně ještě jednou chtěl říct: "Hej, už si viděl ten novej film se Schwarzeneggerem?!" Arnold, to je něco jako Clint Eastwood, kůže už na něm plandá jak pysky utahanýmu blodhoundovi, jeden univerzální výraz, ale přesto je to pořád TEN Arnold, osmdesátková nostalgie ověšená municí. The Last Stand ale zas tak nostalgicky nevnímám, spíš jako scénáristicky odfláklou jízdu, která ve stěžejních momentech šlape sotva na půl plynu. Jak se dneska některý akčárny ženou do antigravitační absurdity, tady je to naopak všechno neskutečně pomalé, vláčné, bez energie. Takže sem v závěru nevěděl, jestli Arnolda víc sere nijaký Eduardo Noriega nebo blížící se důchodová reforma. Moderní western? Ani zdání! Od režiséra s takovou pověstí, jako má Ji-un Kim, bych čekal mnohem víc, než jen řemeslnou legrácku bez pořádně intenzivní akce. Díky bohu za ten kulomet wehrmachtu a slepě naivní radost z toho, že HE IS BACK, AGAIN. [final rate: 65%](24.5.2013)

Starý dobrý Arnie v klasickej úlohe, ktorá mu sadne. K tomu zopár chutných čerešničiek (arogantné FBI) a fajný záverečný súboj a je z toho excelentné guilty pleasure :-)(2.1.2014)

Hrdé oldchool béčko se srdcem na správném místě, výtečně mířenou sebeironií a navrch neuvěřitelně dynamickou implikací rychlosti, navíc docílené velmi klasickými prostředky. U mě dobrý :)(27.5.2013)

Asi hodinu je to prekvapivo vážny film s "nie až tak blbým" scenárom a roztomilým Arnoldom, ktorý stále nedokáže vysloviť zložitejšiu anglickú vetu, ale uzemňovacie pohľady hádže stále luxusné. Hladko to graduje... avšak potom príde iba priemerná polhodinová masakrovačka, ktorá sa z nelogickej westernovky (mesto) postupne zvrháva na nechcenú komédiu (most). Keby si film udržal ten tón z prvej hodiny, bola by to lahôdka. Ale v rámci žánru stále príjemná záležitosť.(29.1.2013)