Tisíc a jedna noc

• Turecko 1001 Gece (více)
Telenovela / Drama / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Režie:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (více)

Série(3) / Epizody(90)

Krásná Šeherezáda má těžce nemocného syna. Na jeho léčbu však nemá dostatek peněz. Majitel společnosti, v níž pracuje, je ochoten jí peníze půjčit. Ovšem jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Od té chvíle touží po její přítomnosti stále víc... (TV Prima)

chrispe

Pohádka roztažená do podoby telenovely. Jiná a přece hodně podobná těm jihoamerickým. Pro někoho (například mě) občas i provokativní díky odlišnostem našich kultur. Šeherezáda je taková pěkná panenka a víc než samotný (někdy pěkně pitomý) Onur, by se mi k ní více líbil Kerem. No co už, takový zvraty se v telenovelách nedějí, tak to vše prostě pěkně dopluje do šťastného konce. ()

FireTight odpad!

To si z nás na té Nově dělá někdo PRDEL??? To mi chtějí říct, že když to dávají na Markíze, kde jsem mimochodem viděl asi dva díly a úplně mi to stačilo, tak oni musí hned v rámci partnerství začít taky? A že to budou vysílat pět dní v týdnu?? Hm, všem vám samozřejmě velmi děkujeme, protože jsem například hned v pondělí přišel o nové díly Odložených případů a Víkend. A další dny... další dny už vlastně o nic, ale i tak mě to docela štve, protože telenovely klidně, nic proti nim a jejich divákům nemám, ale v hlavním vysílacím čase? Aha! UPDATE (7. února 2011): "Turecká telenovela na Nově přilákala přes milión a čtvrt diváků". Chce se mi zvracet a všechny tyto diváky vygumovat ze světa. ()

Primavera odpad!

Neviem, či si človek môže dovoliť hodnotiť seriál, z ktorého videl len nejakú štvrťhodinku... Ale preboha, viac som fakt nevládala! :-( ()

Zevon odpad!

Hehehe, teda tohle je snad největší sranda, co jsem kdy viděl, venezuela hadra...Nikdy jsem neměl valné mínění o kulturní úrovni tohoto národa, ale ta sledovanost na Nově mě opravdu dostala, vůbec jsem netušil, kolik lidí je tak povrchních - v podstatě dva z deseti lidí, včetně dětí, kojenců a důchodců, tj. více jak polovina produktivního národa...tohle není hanba, to je již opravdový úpadek. ()

Aurewen

Měla jsem -nevím, zda říct to štěstí, nebo smůlu-možnost vidět již hodně telenovel, ale ty turecké mi snad přirostly k srdci nejvíce. Jsou tak nějak "jiné". Romantické, je tam ten boj o ženu, citlivost, ale zároveň jsou i realistické, běžný život, jejich tradice, povahy. Pokud můžu doporučit z těch tureckých-Unutma Beni, či Ask-i-Memnu. 1001 gece je přeci jen už starší a popularitu v Turecku již nesklízí, ale je pravda, že je jednou z těch lepších, na které se dá koukat. ()

gemi odpad!

Vydržel jsem se dívat první hodinu a půl proto, že jsem byl zvědavý, jestli je možné dávat pět večerů v týdnu, v prime time, na nejsledovanější TV v zemi, kravinu. Musím bohužel konstatovat, že to možné je. Úplně nejhorší ze všeho je hudba. Ty tklivé balalajky mě dostaly, od dob Esmeraldy se vůbec nic nezměnilo. ()

mudvayner

Ono to zas nebude asi tak špatný, jen je tu cítit ta česká přehnaná (vykonstruovaná) nesnášenlivost k telenovelám, kdy jsou diváci schopni (velmi ochotni) při spojení slov telenovela a turecko okamžitě seriál odsoudit, aniž by viděli byť jediný díl. A hodnocení na čsfd (6 %) a imdb (5,5) má slova jen podepře. Mám tušení, že to bude kvalitnější, než česká seriálová tvorba posledních let, ale dívat se na to nemíním. A hodnotit to také nebudu (což se zřejmě u některých uživatelů čsfd očekávat nedá). ()

kikikrikri

Dneska mě dostala Nova! :D Řikali, dnes je ten den, dnes začneme vysílat tisíc a jedna noc. A velká ukázka, muzika a spousta dojemnejch keců. Pak se ptali Markýzy na Slovensku a tam že je to prej jeden z nejoblíbenějších seriálů :D Nato se zeptali náhodných kolemjdoucích, co si o tom myslí. Celkem se ptali 6-ti lidí a z toho 5-ti ženskejch mezi 35-55 lety :D No já chcípala, protože jsem se včera dívala na to hodnocení tady. Každopádně na naší starý dobrý kamarádce Nově to uvedli tak, jako kdyby měli pustit Avatara :D (mimochodem rozdíl 80%) ()

haWranka

Tak jsem zkoukla čtyři díly (s přeskakováním toho, co mě opravdu nudilo k smrti) a došla jsem k několika poznatkům. Hlavní hrdinka pořád brečí nebo se tvář jak raněná laň. Kamera je děsná a působí na mě naprosto amatérsky, třese se jako kdyby to bylo točený na nějakou lacinou ruční kameru. Hudba je snad celá vykradená, naprosto jasně jsem poznávala určitý pasáže, namátkou z Jurskýho parku. Ovšem nejhorší jsou dlouhý záběry do těkajících očí postav a do toho hrající dramatická hudba (kterou jsem taky někde slyšela a až si vzpomenu kde, dopíšu to sem). Přesto odpad nedám. Pořád se to totiž tváří líp jak všechy jihoamerický bláboly a ty skvosty typu Ulice a Ordinace. ()

samaell odpad!

Největší tahák novy!!! Bomba letošního roku! příběh, který se může stát i vám... no nezlobte se na mě, ale tohle už pomalu přestává být vtipné! ()

m_a_c_a odpad!

Jako kdyby bylo v televizi málo komerčních výkalů na pokračování... bohatě stačí české výtvory z produkce TV Prima a TV Nova, ulice, letiště, bazény, cesty domů a podobný odpad. Bohužel na zmíněné Nově a slovenské Markíze asi tento pocit nedostatku mají. To, že se takový "skvost" vysílá v hlavním vysílacím čase, si ani komentář nezaslouží, mrzí mě však, že oba naše národy nemají snad ani trochu vkusu a musí všechno mermomocí sledovat... Když se potom někdo ohání v TV grafem, že Tisíc a jedna noc byla nejsledovanějším pořadem, je mně na zvracení... Zasloužených 0%. ()

kubal18 odpad!

Začínám mít podezření nebo spíš jistotu, že se Nova zaměřila ve svém vysílání jen na skupinu 70+. Jinak si nedovedu vysvětlit proč neustále narážím na podobné sračky jako toto a zahraniční seriály jako Spartacus nebo Scrubs mají šmitec. ()

HonzaMag odpad!

Tak nevím, zda je to s diváckou obcí u nás opravdu tak špatné nebo se jen někdo zbláznil, že nasadí do hlavního vysílacího času takové veledílo ... Nebo docházejí prašule. Uděláme super promo - přepadnem pár důchodců, kteří to dostatečně vychválí (přidáme drama, jak nemohli dospat a těšili se na další díl apod.); vypustíme pár informačních bublin a než splasknou tak se snad někdo chytne ... Možná se to mezi těmi "kvalitními" reportážemi typu - " Pan Novák si (pro nás) šťastnou náhodou zlomil nohu, ale místo aby si zavolal doktora jako normální člověk, tak raději kontaktuje Novu a oni to za něj vyřeší (a natočí patřičně dramatickou reportáž)" - bude ještě vyjímat... ()