Tisíc a jedna noc

• Turecko 1001 Gece (více)
Telenovela / Drama / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Režie:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (více)

Série(3) / Epizody(90)

Krásná Šeherezáda má těžce nemocného syna. Na jeho léčbu však nemá dostatek peněz. Majitel společnosti, v níž pracuje, je ochoten jí peníze půjčit. Ovšem jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Od té chvíle touží po její přítomnosti stále víc... (TV Prima)

Jenislávek

uau, takové boom odpadu se hned tak nevidí... mám ale pocit, že nikdy nenajdu ani odvahu se podívat byť na jediné díl, čili zůstávám mimo davy :) ()

Psycho.R odpad!

Normálně bych nehodnotil telenovelu, ale po tý troufalosti, kdy jí nova zařadila do hlavního vysílacího času musim. Dementnost novy radši vynecham, ale jelikož jsem měl tu čest vidět kousek tohohle odpadu, tak prostě řikam, že mě to poznamenalo na celej život. Nemluvě o tom, že to teď přesunuli na 17,30 a moje maminka neví, jestli sledovat tohle, nebo Nemocnici na kraji města... Takže každej budem kouka na něco jinýho... A co se týče rouhačů všude okolo v komentářích, kteří odepisují lidi, za to, že davají odpad, z těch je mi smutno... Každej má svůj názor, ale nikdo by se neměl navážet do ostatních, kteří komentují slušnými výrazy. ()

OPI.

Úspěšně se vyhýbám televizi, tak jsem se zatím úspěšně vyhnul i tomuto seriálu, který bude podle všeho hrůzostrašný. Ale když jsem ho neviděl, tak proč bych ho hodnotil. Všech (momentálně) 3 259 hodnotících seriál vidělo, předpokládám, že viděli alespoň polovinu dílů, když hodnotí a píší komentáře o tom, jak jsou pohoršení, že něco takového v televizi vůbec je. Je mi více než jasné, že zde to fungovalo podle klasického scénáře. "Přední" uživatel CSFD přišel, ohodnotil, ovce viděla a ohodnotila též. Po chvilce přišla druhá ovečka, viděla na hlavní stránce tuto telenovelu jako nejnavštěvovanější profil dne, otevřela, nepřečetla obsah, nevěděla o co jde, uviděla hodnocení a šup, dala odpad. Takhle to pokračuje dál a dál, než to neohodnotí celé stádo, což nám bude chvilku trvat, protože Golfista ještě nehodnotil, a tak jedno velké stádo bude zatím zaostávat. ()

sarfian odpad!

Už len tá brutálna hudba a ide ma poraziť od jedu. To sme až tak jebnutý národ, že nás telky kŕmia takýmito zasranými telenovelami a presviedčajú nás, že je to svetoznámy a uznávany seriál? Už sa spamätajte tí ktorým sa to páči a robia sledovanosť našej úžasnej Markíze. V telke sa nedá už nič pozerať a kým budú mať tieto pičoviny sledovanosť tak tam ani nič iné nebude. ()

Gezi94 odpad!

Nadávejte si do pseudointelektuálů, ale tohle už je vážně dost. Otravné, nesympatické postavy, které řeší úplné prkotiny a k tomu šílené fidlání houslí. Viděla jsem 4 díly a nemám náladu na další. PS. Po shlédnutí mám dojem, že horečka je smrtelná nemoc. ()

Shakaar

4835 uživatelů dalo z 90% odpad...dá se říci že ani jeden seriál neviděl a přes to už z uvodního plotu si každý domyslí o jakou slátaninu to pujde. Hodnotit mi to nepřísluší, jen bych se přidal k většině neoběktivních zdejších uživatelů. Znám přecejen lidi (i mladé kupodivu) kteří se na to těší a hodnotí to jakousí dávkou emocí. Nevím, poslední moje zkušenost s telenovelou byl Zorro, v domění že pujde o dobrodružný seriál...hold chybama se člověk učí. O nezájmu seriálu na našich obrazovkách svědčí fakt že Nova ho už přesunula z hlavního vysílacího času na odpoledne. Obávám se že ho stihne stejný osud jako jeho předchůdci. ()

Issabela

Já to beru, že né každému se tento žánr líbí, já sama také nejsem jeho fanynka, ale příjde mi hloupé, nepodívat se ani na jeden díl, dát odpad a ještě pomlouvat lidi za to, že na něco takového koukají! U nás doma, to běží v televizi celkem pravidelně, jelikož mamka to sleduje, proto vím, že nic extra to není, ale přeci jen, pro ty lidi, co si jen potřebují večer sednout k televizi, vypnout a nic nedělat, je to celkem vhodný pořád, tak proč ho hned takhle odsuzovat? ()

matt85 odpad!

Krásná epická hudba, hlavní hrdina s větším charisma, než má Liam Neeson a oscarový scénář.... Počkej, co?!!! ()

renoarko odpad!

Mala som jednu jedinú smolu, že moja mama sa do tohto "absolútneho tureckého kinematografického skvostu" zamilovala natoľko, že večer čo večer som pri práci s počítačom bola atakovaná zvukovými vlnami vychádzajúcimi z televízneho prijímača a musela som počúvať tie trápne a naskutočne ukričané dialógy (je normálne, aby jedna ženská dokázala celú celučičkú časť vrieskať to isté a to že niekoho zabila?), väčšinou bývam k telenovelám zhovievavá (v rámci možností), ale toto bolo aj na mňa priveľa... Pre staré babky hit storočia, pre mňa odpad. ()

RajAthen odpad!

Ach, bože... viděl jsem z čistě vědeckých účelů jeden dvoudíl. Pozoruhodná byl hudební doprovod, který hrdě vyhrával bez holedu na to, co se zrovna dělo. a že se toho dělo - hysterické záchvaty, nablblé intriky, prázdné pozy a... Onur čumící do zdi v reálném čase několik hodin. Ne, děkuji, primetime snad nikdy neměl tak do očí bodající srágoru... ()

TICHOPAN

Opět jedno z řady velice podivuhodných výplodů ze země našich tureckých přátel.Při vzájemných pohledech obou milců do zřidel svých by stačila zabřeznout, donosit a porodit i ztepilá vzducholoď a tak vzniknuvší časoprostor může být využit divákem lačným kýče k například k přípravě rožněného selete k němuž i pšenku zasadíc, sklidí směle ba i chléb upécti stačí a do skývy chutné zakousnuvše teprve pak uzří změnu záběru z okou Onurových v pichlavá očka milky jeho... Vpravdě dílko "nadčasové" ... ()

Zetwenka

Příběh zoufalé matky, která shání peníze na léčbu pro svého syna. Přijme nabídku na společnou noc se svým šéfem a romance může začít. Hádky, poznávání, smiřovaní, odpuštění a láska. Synkovi je lépe. Do toho křivdy s rodinou zesnulého Šeherky manžela, která ji zavrhla. No ona je potom úspěšná v práci, on bohatý, jeho společník má také nějaké ty trable s láskou a navíc je zamilovaný do Šeherezády. Pár dalších lidiček oživí a pozdrží děj a rozvinou linku. V rodině Burhanů dojde k prolomení ledů a usmíření je na cestě a najednou jsou dávány a předhazovány snašiny úspěchy vlastnímu synovi, který je takový ňoumal a snaží se pracovat u otce, jak nejlépe umí (ale vždy se něco nevyvede) a stará se o ženu a 2 dcery nebo spíš jeho rodiče se o ně všechny -.). Na konci se syn Burhanů, po provinění, dočkal rázné změny (ono postavit se na vlastní nohy a vyjít z toho co sám vydělá, bez papínka, maminky). No takové rodinné drama, občas únos, nějaké to napětí, překvapení od Onura, který má dcerku, strach o jedno dítě, o druhé. Tu zdraví, tu útěk atd. ale jinak série, která nevybočuje, takže průměr za 3. Jedině co jej odlišuje od podobné tvorby je, že to z Turecka a místo bože zní Aláh:-) Počet dílu 180 Viděno: 174 ()

Ronee

Pripájam sa k bojovníkom proti odpadkárom, ktorý rozmýšľajú štýlom - videl som upútavku v telke, musím tomu dať odpad, lebo mám jedinečný nekomerčný názor - Je obdivuhodné koľko ľudí dokáže niečo ohodnotiť ešte pred tým, ako to začne. Toto nie je film, pri ktorom by ste sa išli intelektuálne vyžívať. Toto je obyčajná telenovela plná lásky, klišé a gýču. Ale myslite na to, že nie ste jediná cieľová skupina televízie a máme tu aj dôchodcov, ktorých takéto veci bavia viac, ako nejaké klubové filmy. Tie si aj tak najlepšie vychutnáte v kine, tak prečo nadávate na televíziu. Tú hodinku a pol bez nej snáď prežijete a bude spokojná aj moja babka aj vy. A samozrejme, že to neukazuje intelektuálnu úroveň národa. Negeneralizujme. To skôr niektoré komentáre tu, v ktorých absentuje kritické pojmové myslenie a empatia. Na záver: že sa telenovela vysiela v hlavnom vysielacom čase je dané tým, že je to telenovela-žáner, uspôsobený na vysielanie v hlavnom vysielacom čase.Preto má aj toľko častí. Je to tak nielen u nás, ale vlastne na celom svete, hlavne u najväčších producentov telenoviel - španielsky a portugalsky hovoriacich krajín. Navyše soundtrack je hotové umelecké dielo a architektúra Istanbulu je krásna. http://www.youtube.com/watch?v=KOOpI2kjr-Q ()