Tisíc a jedna noc

• Turecko 1001 Gece (více)
Telenovela / Drama / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Režie:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (více)

Série(3) / Epizody(90)

Krásná Šeherezáda má těžce nemocného syna. Na jeho léčbu však nemá dostatek peněz. Majitel společnosti, v níž pracuje, je ochoten jí peníze půjčit. Ovšem jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Od té chvíle touží po její přítomnosti stále víc... (TV Prima)

filip289 odpad!

Včerajšia druhá časť so štartom o 21:00 dosiahla podľa tlačovej správy zatiaľ najvyššiu sledovanosť 1 109 000 divákov a predchádzajúca prvá tiež prekročila miliónovú hranicu. Markízu v tomto čase sledovala približne polovica divákov pri obrazovkách... PREBOHA! V akej to krajine s akými ľudmi to žijem?! ()

haffen odpad!

Ale sa nám to začína všetko krásne vyfarbovať. Postupom času sú televízie stále viac a viac trúfalé! Najprv: 1. telenovely dávali len kde tu, aby si to vyskúšali, či sa to osvedčí. 2. osvedčilo, ľudia vo vekovom rozsahu 60 až smrť a tým, čo treba len takéto pomalé voloviny, aby to pochopili, si to obľúbili a tak do dali do poobedňajšieho vysielania. 3. Konečná fáza brainwashingu: hoďme to do prime time a tvárme sa, že je to super (aj keď si to myslí len Nova a Markíza). Oni nám to tí blbci zožerú... No nezožerú... Teda aspoň tí, čo majú štipku sebaúcty... EDIT 9.2.2011: dal som si tú námahu a pozrel si po určitom odstupe ďalší diel (cca 15 minút, na viac som skutočne nemal). Je to hrôza. Príšerne príšerná príšernosť! A to som niekto, kto dokáže nájsť klady aj na serialoch ako Manuela, či filmoch fekálneho razenia ako Seagalov Patriot. Tu to skutočne nejde inak ako mu dať visačku najhoršieho serialu aký som kedy videl. A spoľahlivo to ničí klenot Tak ide čas (kde sa zastavil čas) . Príšerná roztrasená kamera, ktorá ako by sa naschvál snažila byť tam kde nemá byť a nad tými pohľadmi sa zastavuje rozum. Námatkou z päťminútového úseku: pohľad na krajiu, kde v pravej časti obrazu sú nohy koňa, cez polovicu obrazu temeno hlavy nejakej ženskej a osoba naproti má odseknutú pre zmenu polku hlavy, takže mu nie je vidieť na hubu. a takto by sa dalo pokračovať do nekonečna. Snáď len spomeniem ešte hudbu ktorá sa linie celým serialom. Je jej tam až príšerne veľa a aj v miestach, kde vonkoncom nemá čo robiť. Výber je kapitolou samou o sebe. Od nezmyselného vyklepkávanie nejakej infantilnej melódie na klavíri až po strhujúce melódie ako vystrihnuté z dajakého thrilleru. A to sa len zvítava rodina ktorá sa (najskôr) dlho nevidela. A tak ďalej, a tak ďalej... O čom to je, to netuším, pretože už po cca 5 minútach som sa pristihol pri tom ako rozmýšľam od nudy nad úplne niečim iným. Budem sa veľmi, ale skutočne veľmi modliť, aby hodnotenie tohoto skvostu kleslo na úroveň 1%, lebo to si presne zasluhuje! ()

hero_bk odpad!

Mít se na to dívat delší dobu, tak si radši vypíchám oči!! I když to bych si taky moc nepomohl, protože ta hudba je naprosto příšerná - tohle bych pouštěl vězňům místo trestu smrti, to je totiž mnohem horší! ()

Rodin odpad!

Vydržel jsem to sledovat po sedm nekonečných minut. Možná jsem se trefil zrovna do nejslabší části, ovšem debata dvou trubků na téma "Jsem ospalý" mně připomněla Němého Bobše od Cimrmanů, a to konkrétně vídeňským profesorem Fiedlerem zrekonstruovaný rozhovor tří sedláků. Já byl včera doma. Já jsem byl taky doma. Já ani nevím, kde jsem včera byl. Nezopakuji si z této srágory ani pět vteřin. Vedení Novy muselo opravdu zešílet. ()

playboy_05 odpad!

Vysílá TV Nova 4x týdně a 1,341 miliónu zabedněných diváků sedí s nadšením přilepení u svých televizorů při sledování premiérového dílu, neboť právě objevili své nové hrdiny (jejichž jména prozatím neumí vyslovit, výčtu vévodí wtf. Sehrazat Evliyaoglu, Kerem Inceoglu, či Ali Kemal Evliyaoglu)...nevím jestli má cenu to nějak více komentovat, necítím vůči tomuto "skvostu" žádnou zášť, spíš sem poněkud rozčarován a rozladěn omezeností milionu a čtvrt televizních diváku, pokud jim skutečně takovýto seriál stačí ke spokojenému večeru, nejspíš by měli urychleně vyhledat pomoc nějakého odborníka z oblasti psychologie, či psychiatrie a svěřit se...toto je odpad všech odpadů, Ordinace, Ulice, a jim podobné seriály se dají přežít (ba dokonce občas i nějaký ten díl shlédnu a nestydím se za to), ovšem turecká Šeherezáda, to je skutečně životu nebezpečné dílo. ()

LukH odpad!

Kristepane :-( neeééééééé Asi 2x jsem nedobrovolně dostal tuto masáž (ve slovenštině) v rámci návštěvy švagřice...od té doby již tyto návštěvy neriskuju, švagrovi jsem doporučil rozvod, jednou měsíčně docházím ke cvokaři, občas narážím do dveří, protože je zapomenu otevřít, přemýšlím, že bych si poprvé v životě zapálil... :-) ...sledování této seriálové perly je opravdu riskantní, možná životu nebezpečné! ()

mirak2 odpad!

Je skutocne velmi zaujimave kolko dokazu narvat dialogov do jednej epizody. Scenarista je asi minimalista :D ()

ŠIM-ond odpad!

Lidé se dělí do dvou skupin. Na ty normální a potom na ty, kteří denně sledují 1000 a 1 noc... Ten příběh je prostě ojetý a napasovat na něj 180ti dílné plkání o ničem je ubohost. Dílo nemá vůbec žádnou hodnotu. NULA [%]. Hotovo, konec. ()

Farley odpad!

Nerad dávám odpad. Většinou se dá na filmu/seriálu najít aspoň něco pozitivního. Tohle dílo jsem ale opravdu nepochopil. Třeba je to lepší než těch pár dílů, co jsem viděl, ale nevěřím tomu. Žádný příběh, ploché charaktery, dokonce ani ta sexualita, o kterou se snaživá opřít produkce z těchhle koutů světa tady prostě nefunguje. Postavy nepřirostou k srdci. A to je u seriálu co má běžet dlouho docela problém. Pokud se to někomu líbí, prosim. Ale je fain, že už to stáhli z primetimu. ()

_aandyy_ odpad!

Tak tohle je mazec. Zlaté latinskoamerické telenovely, které jsou oproti tomuhle aspoň méně připitomělé a míň dramatické (A VÍC NÁPADITÉ!!!!!!!!!! než omýlání toho samého, co vidíme všude - krásné ženě onemocní dítě, nemá peníze na léčbu, ale šéf se s ní chce za pro ni tolik potřebné peníze vyspat, ale nečekaně se do ní zamiluje, přestože je to tvrďák, sukničkář apod. TO OPRAVDU DÍKY ZA Rosalindu, Divokého anděla a Esmeraldu! TAM BYLO ALESPOŇ NĚCO ORIGINÁLNÍHO, tady totiž není vůbec nic.......). Kdo se má vydržet ňákých 200 dílů dívat na ženskou, která jen fňuká a má takový ten infantilní výraz. Nic proti, opravdu, snaha asi byla, ale nechala bych takovouhle dramatiku do divadla. Na tohle by stačil bohatě devadesátiminutový film, který by dvousetkrát neotravoval diváka pořád dokola. Pár dílů jsem zhlédla, ale nemám důvod v tom pokračovat. Volný čas lze trávit lépe jinak. ()

boo-boo

Práve dnes sa náš profesor statiky vyjadril, aký populistický je seriál, kde statik sedí s rukami založenými, miliónmi na konte a obklopený slečnami. Jednoducho sci-fi. ()

1peer3 odpad!

k tomuto nie je viac čo dodať, pretože slovíčko odpad to vystihlo celkom fajn ... možno by som toto hodnotenie ešte poopravil ale bohužiaľ nižšia kategória už neexistuje ... takže to obstálo podľa môjho názoru ešte celkom obstojne ()

petr12 odpad!

Mám pochopení pro skupinu lidí lačnících po každodenní porci romantiky stejně jako tabulce čokolády. Ale...všeho s mírou. ()

Chuppa odpad!

Viděl sem asi 5 minut (!) jednoho dílu a zhruba 10 minut dohromady, přesto nedávám naděje, že by mě dalších celkem 8090 minut přesvědčili v tom, že to není jen další sračka, jen tentokráte není z Jižní Ameriky ale z blízkého východu.. Jo a verbale, ze mě už nic chYtrého nevyleze. ()

krapek odpad!

Obrazovú stránku nemôžem príliš hodnotiť, hodnotiť môžem len zvukovú stránku, a tá je otravná jak fras. Jeden jediný blbý tón ťahať celých 180 časti. Raz cez klavír, inokedy cez husle či gitaru, ale cca po 5. časti už z toho ide normálny človek zošalieť. Takto otravný je len "Hotel snov". V ostatných telenovelách sú aspoň fajné baby, nemyslím tie staré škriekajúce, ale tie mladé prsaté, ktoré tiež škriekajú, ale aspoň vyzerajú, no v tejto nič moc, ale zase ani neškriekajú až tak moc ako tie Juanity. Aby si niekto nemyslel, že som si zasadol na telenovely a stláčam odpad pri každej, videl som už pár takých, ktoré boli vcelku fajn, ale tie splašky čo nám tu naše televízie púšťajú v poslednom čase, to je už moc. ()

Čiban odpad!

strašná blbost po 10 minutách sem to musel přepnou.nechápu jak se na to někdo může dívat a souhlasím s těma co dali odpat !!!!! ()