Tisíc a jedna noc

• Turecko 1001 Gece (více)
Telenovela / Drama / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Režie:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (více)

Série(3) / Epizody(90)

Krásná Šeherezáda má těžce nemocného syna. Na jeho léčbu však nemá dostatek peněz. Majitel společnosti, v níž pracuje, je ochoten jí peníze půjčit. Ovšem jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Od té chvíle touží po její přítomnosti stále víc... (TV Prima)

Luisis odpad!

Viděl jsem asi 15 minut.Je to primitivní a pro mne neskutečně odporné, jak ubohé promo, si teď NOVA udělala.Bohužel to napovídá o tom jak je průměrný Český divák tupý.Děkuji, že většina zde hodnotícíh patři, jako já, do té druhé skupiny.Všimli jste si také toho zvláštního zvukaře, co hudbu do scén sázel hodně nevybraně - 2% ()

PavelZava

Nikdo se na tuto telenovelu nedívá , ale všichni vědí, že je to odpad!. Na nekonečné seriály se nedívám, hlavně asi čas a ta nekonečnost, kdy už si to rozdá každý s každým, hlavní postavy odjedou, zmizí a režiséři už nevědí, jak to udělat, aby neposlušní herci mohli zmizet ... . Moje maminka seriál sleduje ve dvou vlnách (Markýza i Nova) , za ní a všechny, kterým se to líbí dávám * ()

Steffa odpad!

Normálně považuji shlédnutí pouhých dvou dílů pro hodnocení seriálu jako nedostatečné ale tady udělám vyjímku,nechci totiž svůj žaludek pokoušet vícekrát... EDIT: Byl jsem nucen shlédnout pár dílů navíc (dost na hodnocení) a musím se jen smát...svůj názor opravdu neměním... ()

Manhattan odpad!

Myslel jsem si že jsem otrlá povaha, ale tenhle seriál dokázal že fakt nejsem. Stačilo pět minut a měl jsem dost a to jsem tak horlivě pohanil pokémony. ()

Grimlok odpad!

TV Nova opět zařadila do svého vysílacího schématu skvost kinematografie. Na videoarchivu jsem si pustil první epizodu (nejspíš dvojepizodu, protože měla 83 minut). Už během prvních pěti minut jsem měl velmi zvláštní pocit, když jsem zaslechl hudbu, která jakoby z oka vypadla písni Conquest of paradise od Vangelis. Holt se autor muziky nechal moc ovlivnit svojí oblíbenou písní. Hlavní záporák Onur je šovinista, až to bolí. Neustále se vytahuje, že ženy jsou metla lidstva, když mu jeho kamarád řekne, že v jeho myšlenkách je chybička, Onur ihned pohotově vytvoří výjimku. Šeherezáda se snaží sehnat peníze kde se jen dá, dokonce jde za tchánem a jeho rodinou, z níž většina členů by asi nejradši viděla Šeherezádu viset na kříži s hlavou dolů a podříznutým hrdlem. To, že se její tchán chová jako obří penis je vcelku jasné a očekávané. Tchýně se projeví jako "ta správná baba". Největší zlom přichází na konci piloťáku. Šeherezáda souhlasí, že se vyspí s Onurem za 150 000 dolarů (že by nejdražší prostitutka na světě?!) - a já myslel, že o tomhle bude všech 180 dílů. Inu, rozhodl jsem se zkoumat co bude dál, tak jsem kliknul na další epizodu a přečetl si popis...2.díl: Šeherezáda a Onur si stanoví podmínky společné noci; 3.díl: Šeherezáda se vyspí s Onurem; 4.díl: transplantace dopadne dobře. Čtyři díly a všechno je v naprostém pořádku? Něco tu není v pořádku...zbývá 176 dílů. Telenovela o lásce, takže Onur bude milovat Šeherezádu, Onurův kamarád miluje Šeherezádu, koho miluje Šeherezáda netuším. Jedno je jisté, ve 180.dílu bude happy end...na ten díl se asi podívám. ()

Stíba odpad!

Kam se hrabou Ordinace v růžobé zahradě, Rodinná pouta a další české "skvosty", tohle je typická telenovela o všem a o ničem, zrůdná ve včech ohledech pro které člověk může telenovely nenávidět. Když jsem sledoval jak profíci z Novy přesvědčeně vyprávějí o svých průzkumech a o kvalitě seriálu, nedoufal jsem, jak velká hrůza to může být. ()

-soch-

Jedna hviezdička za to, že sa hanbím pozerať ODPADOVÉ filmy a toto mi každý deň beží za chrbtom. Bohužiaľ. Inak, viete prečo je táto telenovela tak "sprdnutá"? Pretože beží v prime-time. Je to ale myslím úplne normálna telenovela. ()

emdvojka odpad!

Nedávam odpad len preto lebo si myslím, že láska dvoch ľudí a ich prekážky životom sú oničom, ale preto lebo TV Markíza sa rozhodla 4 dni v týždni uvádzať toto mega dielo v prime-timeu, čo je opovážlivosť najväčšieho kalibru... ()

Dm1tr1j odpad!

Keď to uvádzali na obrazovku tak som myslel ,že to bude mať tak tri časti (kvôli tomu názvu) a aj to som si hovoril že som to ako trilogiu predcenil. Ale to čo prišlo potom...POMSTA Z ISTANBULU...milión tristo častí, žiadna originalita, nuda žiadna akcia nič. Počul som názor ,že sa to dá pozerať len preto ,že tam ide o čistú lásku ,že sa neváľajú len v posteli. Podľa môjho by to nezachránilo ani keby každú sedemnáctu časť prišiel čert a všetkých doradu pozrážal ťažkým guľometom. Ale nejakú radosť by mi to prinieslo :D. Takto len sklamanie, z obrazovky vyhodia relatívne normálny film a drbnú tam toto....to sa nedá nazvať ani hlúposť , lepšie tomu sedí drzosť,arogancia a snaha nahnevať každého kto to pozerá. Spočítané a podčiarknunté..absencia akcie,zábavy,zmyslu,deja,dobrej kamery,dobrej hudby,dobrých hercov, dobrého scénaru stohoto videa nejakej rodiny ,ktorej mená vymýšľalo dieťa ,ktoré sa práve učilo rozprávať tvorí niečo čo nepatrí do žiadnej zbierky kinematografie. Je to urážka zmyslov a rozumu človeka, niečo také hrozné som nezažil, nikdy som žiadnu telenovelu nesledoval a ani nebudem pretože ak by som mal radšej by som šiel až za tretí mesiac Jupitera aby som sa tomu vyhol. Páni z Mexika, týmto žánrom ste svetu nepomohli ,každý si predstaví to najhoršie čo ho v živote stretlo a toto je horšie. Pri každom ďalšom obraze zomiera časť televízie ,pre ktorú toto (neviem ako nazvať slušne kopu exkrementov)...predstavuje chorobu ktorú každý pozná...šíri sa a ničí bežné a správne usporiadanie buniek, v tomto prípade buniek odpadu. Aj smeti sa cítia urazené pri tomto škandále. ()

Blacker94 odpad!

Od samého začátku jsem na tuto telenovelu slyšel opravdu mnoho ,,chvály," a tak jsem se rozhodl riskovat své psychické zdraví a podívat se na jeden díl. Výsledek? Vydržel jsem celé tři minuty u scény, kde se nějaké dvě ženské baví o tom, že Šeherezáda spí s Onurem. Obraz příšerný, střihy minimální, hlavně že ty dvě drbou o věci známé od začátku filmu. Občas, když se nachomýtnu k televizi a zrovna to běží, tak letmo přepnu na Novu, abych se opět ujistil, že mému hodnocení nepřibyde ani cíp hvězdičky. ()

ClayGirl

Několik odpolední deštivého léta jsme se sestřenicí strávily sledováním Tísice a jedné noci. Ach, přesladký Onur! Dodnes se mi zdají divoké sny o tom, jak mě v noci tajně navštíví – hlava se mu rozmile leskne v měsíčním svitu a svým exotickým pohledem mě svádí! Vždy neodolám, vrhnu se na jeho mužně ochlupenou hruď a pokračujeme v lechtivém scénáři. ()

anitae

Na začátku se mi to opravdu líbilo- a to jsem od Manuely nevydržela žádnou jinou telenovelu sledovat až o konce. Závěrečných několik desítek dilů bylo už hodně o mimo. Hodně mě taky pobavily názory typu: " jak to Nova mohla dávat v hlavním vysílacím čase?" - pro mne je tedy větší peklo Ordinace a podobné kraviny. 2,5* ()

papaguy

Dallas po Turecku. Nahlédnout pod pokličku uvažování jiné kultury je zajímavé. Ale musí to být koukatelné. ()