Velitel koncentračního tábora Walter Kraft (M. Krug) je amatérským boxerem. Kondici si udržuje v dobře zařízené posilovně, zatímco podvyživení vězňové musejí celý den tvrdě pracovat. Pokusy o útěk se zde trestají okamžitou smrtí. Jedním ze skupiny dopadených uprchlíků je i Slovák Ján Komínek (Š. Kvietik). Kraft jen náhodou zjistí, že vychrtlý mladík je také amatérským boxerem. Jelikož velitel potřebuje k tréninku sparingpartnera, ušetří Komínka smrti i povinnosti pracovat a pověří svého asistenta Williho (E. Marian), aby vězně „vykrmil“. Zesláblý Komínek se zpočátku veliteli nemůže v ringu rovnat, avšak zanedlouho se ukáže, že Kraft je mizerným sportovcem a že Komínek je schopen jej poslat k zemi. Jenže tady nejde o vítězství v boxu a už vůbec ne o pravidla fair play. Komínek dobře ví, že bojuje o život – a to nejen o svůj… (Česká televize)

Víteček

Pořád to byl jen box a ten to má u mě těžký. Navíc tomu trochu něco chybělo a nějak jsem tomu plně nevěřil. 65 %. ()

Saxos

Je skoro neskutečné, že jsem film viděl až teď. Je to můj ročník. Pět * jsem už dlouho nedal. Československý film je vlastně jak by se teď říkalo Slovenský. Pohlcující příběh válečné doby s vystihnutím soudržnosti vězňů. Ale stejně v tom všem vynikl sportovní duch. Velitel tábora v jedné chvíli rozhoduje o smrti a životě a v druhé jde v klidu boxovat do ringu s vězněm a ještě ho podporuje. Hodně filmů na toto téma vzniklo, ale v koncentračních táborech to nebylo možné. Jakýkoliv kontakt, kdy by bylo možno pokořit přílušníka říše, byl vyloučen. To však nic nemění na kvalitě tohoto díla. ()

tomas_j

Nemám box ani podobné sporty vůbec v lásce, ale jako vedlejší téma pro ukázání lidských vlastností za zvláštních okolností, jako je v tomto filmu, ho beru. Film o strachu, naději a pokrytectví se silným závěrem. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá dráma väzňa v koncentračnom tábore, v ktorom veliteľ je zanietený boxer a chýba mu partner na trénovanie. Ján Komínek má to šťastie, že si veliteľ všimne jeho reflexy a poskytne mu nie len možnosť trénovať ale aj nadštandardné podmienky. Skvelý výkon Štefana Kvietika v hlavnej úlohe.  Na filme samozrejme cítiť dobu vzniku, ale produkčne je všetko na svojom mieste a nikde nič nechýba ani neprevyšuje. Nesmie samozrejme chýbať morálny odkaz na nie veľmi šťastný záver. Zaujímavé je, že hoci ide o československý film, slovenčinu v ňom počuť málo a väčšina dialógov prebieha v nemčine, zbytok v poľštine a češtine. ()

sha.piro

Jeden z nejlepších filmů o boxu, jeden z nejlepších filmů vracející diváka v čase do prostředí koncentračního tábora, jeden z nejlepších filmů československé kinematografie, jeden z nejlepších černobýlých filmů a jeden z mála filmů, který opravdu člověka zasáhne hodně hodně hluboko a to rovnou pravým hákem... ()

whitewater

Vynikající zpracování skvělé povídky Józefa Hena. Kromě Štefana Kvietika a Manfreda Kruga (ten jakoby "z oka vypadl" knižní podobě Waltera Krafta i po fyzické stránce - kdo nevěří, ať si povídkovou knihu "Zázrak s chlebem" sežene) vynikne i Valentina Thielová v roli omezené Helgy Kraftové jak herecky, tak i dokonalou němčinou. ()

iggy_pop

Peter Solan (nie len) vďaka tomuto filmu zostane jedným z najlepších (česko) slovenských režisérov a Štefan Kvietik dokazuje, akým bol hereckým velikánom. ()