Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

ink flo

Minimalistická indie lowlife gangsterka díky svérázným charakterům občas balancující na hraně absurdní komedie s Bradem Pittem v roli Viktora čističe, kterej musí řešit nepříjemnou situaci obklopenej víceméně packaly (jeden z nich předvede asi nejzajímavěji filmově ztvárněný přestřelení herákem). Celým filmem se jako nit táhnou optimistické projevy Obamy kontrastující s bezůtěšným dějem ukazujícím odvrácenou "dog eat dog world" stranu amerického snu. ()

KHkomiks

Není to akčňák, je to drsnější a depresivnější drama z podsvětí. Kdyby nebyl Brad cyničtější svině bez svědomí a byl by tu namísto něj nějakej zabiják, co je vlastně dobrák s morálními zásadami, byla by to nuda. Stejně jako Cruise v COLLATERAL mi takhle Brad Pitt sednul. Takhle mám zabijáky v hlavní roli rád. Po stránce zpracování a zobrazování detailů jsem byl také spokojen. ()

dj.kouba

"Oh yes, we're all the same. We're all equal. ... I'm living in America, and in America, you're on your own. America's not a country, it's a business. So fucking pay me." !!!! průměrná gangsterka, avšak podpořená vynikajícím Bradem Pittem ()

Radek.SCH

Odkráglovat tři chapi tu sice trvá půldruhé hodiny a do toho vám pořád v pozadí kecá Bush nebo Obama, přičemž v popředí je spousta monologů "ze života" a jinak nikde nic, ale kvůli Bradovi a pár lepším (rozuměj červenějším) scénám to nebyla tak úplně ztráta času. ()

Hapretor

Asi pokus o takovou pohodovou vtipnou Tarantinovku - avšak bez úspěchu, aspoň u mě. Kecy, kecy, málo vtipu, dialogy vůbec ne chytlavé (vzpomenu na Reservoir Dogs - tak se to dělá), akce nulová, herci nevýrazní, film vlastně o ničem. A konec ? To mělo být jako co? Nějaká kapitalistická agitace?!!! Nope! ()

GOREGASM

Andrew Dominik je klasa a opět potvrdil, že i v tak provařeném kriminálním žánru, lze přijít s řadou neokoukaných nápadů a víceméně triviální zápletku odvypráví ve velkém stylu. Stejně jako v Jesse Jamesovi i v Killing Them Softly filmem pulzuje jedinečná atmosféra, kterou Dominik přiživuje nejen hudebním doprovodem, ale především svou vytříbenou režií, která dělá z řady pro žánr obligátních scén, resuscitované skvosty. Za zmínku stojí politický a vlastně i společenský podtext, který se v průběhu několikrát vynoří prostřednictvím prezidentské kampaně v barových televizích a jasnou konturu získá v poslední scéně v baru, která Killing Them Softly uzavře bez skrupulí, úderně a na vteřinu přesně. 100% ()

mourinho

Velké zklamání. Ono už z těch 58% se dalo leccos vytušit, ale stejně, Liotta a Pitt by přeci měli být nějakou tou garancí. V kostce se jedná o takovou skoro až televizní kriminálku, nebo spíš gangsterku, kde dva amatérští zlodějíčci přepadnou a oloupí skupinu karetních hráčů, hrajících pod záštitou mafie vysokou pokerovou hru, načež pak i se svým šéfem musí nést následky svého jednání. Příběh prostý, což by ani tak nevadilo, ale celé je to tak strašně užvaněné, že jsem občas při těch sáhodlouhých dialozích mnohdy o ničem pociťoval nutkání trochu to popohnat ovladačem. Zkrátka málo akce, spousta keců a nebýt těch známých tváří, neštěkl by po tom ani pes. Tolik ode mě. ()

Rokle

Až příliš zvláštní stylovka :) Oceňuju, že se najde scénárista a režisér, který jde proti proudu a vypráví úplně jiným stylem než ostatní. Zejména to jde cítit z postavy, kterou hraje James Gandolfini... kdy se vám naskytne pohled na zabijáka, jenž nezavře hubu a mluví totálně o něčem jiném než je zrovna potřeba. Bohužel pár dobrých momentů přehlušuje řada hluchých míst. ()

BOURQUE

Tak trošinku sklamanie – aspoň pre mňa! Príklad toho, keď škaredé slová nepomáhajú. Skoro na smrť zbití R. Liotta nevýrazný. No ale príbeh by nebol zlý, len by potreboval lepšiu réžiu. PS: B. Pitta nezabudnite vyplatiť! Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Ben Nevis

Ani nehodnotím, protože jsem film vypnula těsně po příletu Pitta na scénu (ve třetině). Velmi zřídka vypínám film (který mě něčím navnadil na koukání) před koncem.Tak nudný film s nesympatickým obsazením jsem už dlouho neviděla a jak tak čtu komentáře, ani Pitt ho nezachrání. ()

MickeyStuma

Stylovka mající ohromný potenciál. Snímek plný hlášek, proslovů a tvrdých povah. Brad Pitt ve své roli překvapil. Jeho poslední pronesená věta má ohromnou šanci se stát legendou. Dynamika děje je na dialozích. Ano, neustálé žvanění je to, co příběh táhne a tím mi hodně připomíná Tarantinův styl. A tak tu je akcí velmi poskrovnu. A když se nějaká objeví, stojí zato. Zpomalená střelba v dešti s detailními záběry se jen tak nevidí. Jinak po akci toužící diváci budou znuděni, ale já tento snímek založený na dialozích vnímám pozitivně. Ty jsou napsány velice dobře a mají jistou melodičnost. Tento počin je důkazem, že střelba není nutná za každou cenu. I tak je atmosféra temná a nepředvídatelná. ()

helloween93

Zajímavá gangsterka, kterých jste sice viděli mraky, ale tahle má zajímavou kameru, dialogy a celkem i obsazení. Body navíc na zpomalenou přestřelku a Pitta. 3* ()

aslavey

Kecy o ničem, postavy nicmocneříkající, celý je to takový jednolitý a chladný a rozhodně neočekávaný a nesmyslně smyslný. Prostě je to jiný, je to bizarní, je to ... prostě se mi o líbilo i nelíbilo. ()

Joey(1)

Celé to na mě působilo, že režisér (a samozřejmě i scenárista v jedné osobě...) splácal dohromady pár absolutně tupých scén s dialogy na úrovni zvláštní školy, které ho napadly na záchodě, když se mu zrovna vybil mobil a neměl co dělat, aby si Dominik na závěr mohl alespoň s gustem kopnout do populismu amerických politiků... Dvě hvězdy za odvahu jít s kůží na trh s něčím takovým, po filmové stránce odpad. ()

merigieren

dvě socky vykradou mafiánský kasino a jeden nájemnej vrah pak s potěšením vystřílí všechny kolem. Víc než střelby a akce je tady povídání. Takové to cool gangsterské a pak je to i napínavé. ()

panvasik

Upřímně nechápu co mě vedlo k tomu se na tohle podívat, ale já se fakt nudil. Upřímně píšu tuhle recenzi po několika týdnech, kdy jsem film viděl a tak ne všechno si pamatuji čerstvě, ale mám pocit, že k tomu chci něco napsat a cítím potřebu si tady, tak trochu vylít srdíčko.... Tak na začátek musím tak či tak pochválit, jak jinak u mně Brada Pitta, který mě opět bavil a všechen prostor a scény, kde se objevil si klasicky kradl pro sebe a pro mně byl, tak trochu jeden velký a světlý bod tohoto fakt, že průměrného filmu.  Ten film se mi až nebezpečně moc podobá k Ritchieho Revolveru se Stathanem. 5,5/10 ()

Castielo

Vypadalo to slibně, ale zas tak mě to nechytlo. Příběh nebyl úplně dotaženej, nevýraznej. A nebýt Pitta, jdu s hodnocením ještě níž. Plus za zajímavej konec. 3* ()

Killingjoke

Celkem atmosférická žánrovka, která však nesnese srovnání se slavnějšími filmy, které byly v souvislosti s ní skloňovány. Chybí tomu dravost a nekompromisnost Good Fellas a zároveň břitká vtipnost Pulp Fiction. Přesto se jedná o dobrou a temnou krimi, jejíž hlavním problémem je, že celý příběh by se dal vměstnat do dvaceti minut. S formou vyprávění se však po předcházejícím filmu Andrew Dominika Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem dalo počítat. Určitě nemůžeme Killing Them Softly řadit ke špičce v krimi žánru, ale některé světlé okamžiky se najdou, například když Ray Liotta dostává nakládačku, zpomalená detailní studie střelby na Liottu Bradem Pittem, nebo Pittovy dialogy. Ona je vůbec role Cogena v podání Brada Pitta napsaná opravdu zajímavě a rovněž Brad Pitt opět zahrál na jedničku. Tenhle film není o nějakém pozlátku, servíruje všechny detaily bez nějaké okliky a příkras. Pokud se od toho dokážeme odprostit a přijmeme film jaký je, aniž bychom sklouzli k výše zmíněnému srovnávání, je to celkem zajímavá a stylová podívaná… ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)