Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

dr.fish

Přes veškerou snahu jsem na filmu nenašel vůbec nic zajímavého. Poutavé osudy jednotlivých postaviček mne nějak neupoutaly. Snaha o emotivní dialogy nevyšla a vtipy jsem nepochopil. 40% ()

Cedr

Kdyby divákovi ty paralely mezi podsvětím a ekonomicko-politickou situací nebyly cpány až tak okatě, tak by to možná dopadlo líp. I tak by nebylo o co stát, protože hloubce filmu to nepřidá. Takhle smíšené pocity jsem o filmu neměl dlouho. Na jednu stranu pár skvělých a skutečně syrových scén a dialogů bez zbytečného přikrášlování a na stranu druhou nefungující pretentious bullshit, kde je naprosto cítit, že se film snaží být marně "něčím víc". Ve finále to působí jakoby někdo zkoušel natočit typický film bratrů Coenů, selhal a pak se to snažil prodat neexistující hloubkou. 50% ()

Triple H

Veľmi elegantná a vkusná vecička, s miestami skutočne vychutnávkovou réžiou. Atmosféra mne osobne sadla, ako aj obsah a precízna formálna stránka. Tie dialógové scény ma bavili. Film bol jednoduchý, vecný a logický. Pomalosť mi nevadila, stopáž bola akurát. Herci výborní, Gandolfini obzvlášť. Nemám výhrad. ()

Qitek

Žanrová pecka, které nemusíte přijít na chuť především proto, že za prvé nenabízí naprosto nic nového. Za druhé, příběh je jednoduchý asi jako udělat vejce na tvrdo a pak s ním hodit o zem. Za třetí polovina dialogů ve filmu je jen jakási vata, která vyplňuje jednoduchý a pozvolný pochod ke konci filmu (Andrew Dominik se tímhle, mám pocit, bude vyznačovat). Film který bych doporučil málokomu. Já si ho užil náramně. Dialogy jsou chvílemi WTF(?), ale mají šmrnc a pokaždé jsem se bavil. Rozhovor mezi zfetovaným Benem Mendelsohnem a jeho parťákem Scootem McNairym je doslova geniální, zábavný a perfektně natočený. James Gandolfini a jeho unavený, alkoholik-"sexoholik" je taky kouzelnou (byť by se mohlo zdát, že zbytečnou) postavou... Brad Pitt je tu pak pouhou třešničkou na dortu. Parádní atmosféra, vynikající vražda v autě ve slowmotinu která působí jako nádherný balet smrti. Za mě prostě jedno velké ANO a Andrew Dominik potvrdil, že je opravdu "jiným" a velmi zajímavým režisérem. ()

ivan_drago

Ukecaná gangsterka, volně plynoucí ke konci, bez větších zvratů a hlavně bez tempa.... Film prostě plyne, pár lidí zařve a tím to hasne... A chválím výběr písniček... ()

st.jim

KTS neurazí, ale rozhodně si z něj nesednete na prdel. Až moc ukecaný a někdy zbytečně odvádějící od děje krimi thriller. Rozhodně to chtělo lepší scénářek. Ke všemu nevím, co je to za nešvár, ale ty zpomalené záběry nechte prosím mistru Andersonovi. Sem se to naprosto nehodilo. ()

Sonnik

In America you're on your own. Zajímavá "agitka", kde se hodně kecá a akce nikde. Moc nechápu, jak do toho Dominik dostal Pitta. Asi budou velcí kámoši. Pittova postava totiž vůbec není cool, jak by někdo čekal. U mě ho jasně přejel Gandolfini. Chápu, že někomu se tenhle styl líbí, mě občas také, ale v tomhle případě mě nijak zvláště nezasáhl. Śkoda, potenciál bych v námětu viděl. "America is not a country it's a business." ()

ecceHOMMO

Postava Jackieho Cogana (Brad Pitt) ma nesmierne bavila. Niektoré hlášky proste stáli za to!!!....Ale inak ma príbeh a film samotný nezaujal. ()

neoBlast

Killing Them Softly, aneb jak natočit obyčejný příbeh neobyčejně... a nudně. Tady je tak málo děje, že by ho Sherlock Holmes ani svojí pověstnou lupou nenašel a sexy bradka Brada Pitta to (alespoň u mužského pohlaví) kladné body nenažene. Andrewa Dominika bych vedle vizuálu pochválil snad jen za to, že konečně umírnil stopáž. 50 % ()

Toto

Toľko zbytočného kvákania som už dlho nevidel.Vrcholom bol bachratý James Gandolfini, ktorý plakal polovicu filmu. ()

terunka003

Nové, neobvyklé, kecací, sprosté, krvavé, tmavé. Špatné to nebylo, ale čekala jsem něco akčnějšího. Kamera byla suprová, hlavně při střelbě do Markieho auta. Občas pár sadisticky krvavých scén, které ale nepůsobily nijak přehnaně, prostě realita a žádné štráfy s rozdáváním pěstí a kulek. Téma dobré, zpracování neobvyklé. Jediné co mi možná trochu vadilo bylo povídání. A hodně povídání. Naprosto nesmyslných a mimo téma. A hlavně by tam taky pořád jenom š..i, a mr..i. ..jo a taky tam byl Obama a pořád mluvil něco o sjednocení lidu v Americe.. ()

noriaki

Po pár dnech přemýšlení zvedám hodnocení na plný počet. Objektivně to tak excelentní pochopitelně není, ale dostala mě zvláštní bezčasová atmosféra, kombinující současnou Obamovu Ameriku, retro feeling doby hospodářské stagnace za ropných šoků a postapo krajinu zdevastovaného New Orleans. Killing Them Softly mi připomnělo hravé ukecané gangsterky Guye Ritchieho říznuté absurdním realismem Tarantina. Podobné přirovnání vyznívá sice lacině, ale faktem je, že film je tak trochu směsice všeho možného. Všechno do sebe perfektně zapadlo a celek drží pohromadě aniž by někde ztrácel tempo či logiku. Andrew Dominik se vytáhl a natočil stylové drama, a jenom tak mezi řečí okomentoval dnešní kapitalismus trefněji, než leckteré ekonomické analýzy. ()

venison

Hromada keců o ničem, žádná akce, podivní ošklivý lidi - po dlouhé době film, který jsem nedala až do konce.. Někdo se rozhodl, že se pokusí napodobit Tarantina a udělal to opravdu špatně :-/ ()

lennyd

Když dva maskovaní muži přepadnou pokerovou hernu, a ukradnou všechny peníze, hlavním podezřelým je vedoucí herny - který už stejnou akci provedl dříve (a v opilosti se k tomu přiznal). Nyní se ale brání, že s tím nemá nic společného. K vyšetření celé události je vyzván Jackie Cogan (Brad Pitt), který se kromě vyšetření rozhodne vykonat i spravedlivý trest... Přiznám se hned na začátku, už hodně dlouho jsem neviděl takto nudný film. Co si jiného myslet o filmu, kdy polovinu tráví všechny strany posloucháním rádia a televize, o ekonomické situaci v USA a proslovům Barracka Obamy. A když se začne něco dít, tak je to asi čtvrt hodinky před koncem. Fakt netuším, kolik Brad Pitt (a Ray Liotta, James Gandolfini, Richard Jenkins) dostal, že se této slátaniny musel zúčastnit - na takto nudný film, je zde dost kvalitní herecké obsazení (což je hodně na škodu, protože herci nemají moc co hrát - Richard Jenkins je toho příkladem, kromě dvou (kecacích, prokládaných poslechem ekonomických zpráv) scén v autě, a jedné v baru je zde úplně zbytečný). Dvě hvězdičky dávám hlavně sobě, za to že jsem neusnul - ale už vím, co budu dělat, až někdy fakt nebudu moct usnout - tohle je ten pravý film... ()

Wraight1

Místy příliš zdlouhavé. Pokus o naprosto detailní vykreslení krize docela úspěšný, ale na úkor zábavy. Asi film s myšlenkou. A Pitt je prostě zase borec. ()

Diego

Sceny, které nemají, co říct, jsou hrozně zdlouhavé. Někdy jsem se snažil očima přimět osobu na obrazovce, aby se už pohla nebo něco řekla. Klasické cool face and cool talks tu nefungují. Jednoduchá zápletka bez zvratů, i přesto se film klouže a loudá. Dvě hvězdy za Pitta. ()

hroubek

Nechci tvrdit, že Killing them softly je špatný film, protože není, ale je prostě jinačí než jsme zvyklí.Je to dáno vyprávěním, které je zdlouhavější a tím pádem pro spoustu lidí nudnější a v samotném přístupu k postavám.Ze začátku mě film hodně připomněl filmy od Tarantina, Ritchieho nebo bratrů Coenů.Jen s tím rozdílem, že tady něco chybělo.A to něco, bylo dost důležité.Jelikož ať jsem se snažil sebe víc, tak jsem nemohl přijít některým postavám na chuť a jejich příběh mě byl ukradený.A během sledování jsem měl pocit, že čekám až konečně začne něžné zabíjení.A když to konečně přijde, tak je to úžasně natočené a nasnímané, že je na to radost koukat, jelikož v tu chvíli rádi zapomenete na pomalejší pasáže.Z postav vládne Pittův zabiják, který je od prvního okamžiku co se objeví zajímavý a charismatický.Pomalá a upovídaná gangsterka, kde místo vtipů jsou drogové výjevy a sociální podtext a zabijáci mají svědomí. ()

Terzeus

Ničím nevybočujúca gangsterka, ničím originálna ale predsa spracovaná do zlatého priemeru. Miestami je to všetko pekne nudné, samotná zápletka je v podstate len o tom ako sa gangsteri starajú o vybavenie účtov. Podivuhodne to všetko ide ako po masle bez žiadnych problémov. Tento stručný náhľad do života zločinu sa ale musí oceniť, herecké kvality to totiž má, zopár dialógov je výborných a hoci sa pritom v celku človek zasmeje skutočne len pár krát, zostáva stále povedať, že posledná scéna ma kloní k lepšiemu hodnoteniu. Do šedej atmosféry filmu totiž práve záverečná hláška Jackieho Cogana (Brad Pitt) vytláča pointu, ktorá dovtedy zdanlivo absentovala. Akosi sa celý film javí hneď premyslenejšie, škoda, že výsledný dojem to nezmení. Stále sa jedná o priemerne zrežírovanú, dobre zahranú a príbehovo priemernú gangsterku. Na tak výbornú pointu to v sebe malo ďaleko viac potenciálu. Snáď nabudúce, Andrew Dominik. 50% ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)