Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

(=LIFTY=)

Jako kdyby bratři Coenové natočili Podfu(c)k a občas jim přiskočil na pomoc Tarantino. Bohužel zrovna, když měli slabší chvilku. Každopádně doporučuji všem, kteří nemají v oblibě Raye Liottu. ()

meatball

Dominik je svým velmi osobitým stylem vlastně takový Malick na drogách. Nečekal jsem, že se po zbabělci Fordovi vrátí tak brzy. Killing them softly je jedním z mála filmů, kde by mi delší stopáž fakt nevadila. Trochu minimalistická gangsterka pro 21. století, s malým příběhem na pozadí velkých událostí současné ameriky; tedy to, co bývá obvykle kámen úrazu je tu nedílnou součástí příběhu. Ray Liotta si střihl boží roli ne nepodobnou té z Goodfellas, pouze jaksi z druhé strany. Ta nákladačka, co dostane, mě normálně bolela taky. Takhle nějak měly vypadat pitomosti jako Staten Island nebo Brooklyn's finest. Nakonec jsem se tedy dočkal – takové následování třebas Scorseseho filmů si nechám líbit! ()

Kusic

Málokdy se stane, že by mě při shrnutí filmu napadlo víc mínusů a přesto dal vyšší hodnocení. Začnem tedy tím horším. Faktem je, že film skončí tak, jak měl, nebo jak se očekávalo. Naprosto chybí jakýkoliv zvrat. Asi dvakrát mě tam krapet nudila přibližně desetiminutová scéna o ničem, kde starej tlustej Mickey mluvil o totálních hovnech, který s příběhem a celym filmem nemaj snad nic společnýho. Ale budiž. Z mínusů asi vše, hlavní důvod, proč je hodnocení takový, jaký je, je ten, že je to klasická oldschoolová gangsterka, která si na nic nehraje, je skvěle natočená, nenudí ale baví a to je ten důvod, proč bych se na ní podíval časem znovu.. a rád. ()

rigby

Špinavý hrubý ukecaný nezávislý film. Fanynkám Brada Pitta vstup zakázán! Syrové scény zabíjení jsou uhrančivé, nejlepším okamžikem jsou pak zpomalené záběry střelby z auta do auta, to je skutečná lahoda pro oči. Navíc ještě pár zajímavých amerických postřehů. Celkově to ale žádný zázrak není. ()

pan_ponozka

Jednoduchá (skoro bych řekl prostoduchá), na hercích postavená gangsterka. Její problém je, že nemá na čem stát. Brad nevyniká jako v jiných filmech a celé se to pak bortí jak domeček z karet, když se vytáhne ta spodní. Pár dobrejch záběrů, přitažlivá atmosféra a myšlenka o ne/rovnosti před systémem dává dokopy tři hvězdy. ()

Fell_Beast odpad!

Celým filmem nás provází otravná světélka Abramse, nehrající Pitt a naprosto otravné žvatlání naprosto o ničem. Absolutně žádný děj a ani zápletka. O naprosto divných a laciných tricích ani nemluvím. ()

veverysiak

Nezvyčajná krimoška, spracovaním aj vizuálom, trocha sa to chce podobať na Tarantina, trocha na Ritchieho, ale nemá to ten správny drajv, čo je ale nepopierateľne nadpriemerné, to sú herecké výkony väčšiny zboru, takže 60%. ()

Tatiana.B

Nečetla jsem nic předem. A dobře jsem udělala. Možná by mě odradilo tak rozporuplné hodnocení, což by mě dost mrzelo. Několik nádherných scén, o kterých už tu byla řeč (scéna na ulici, rozhovor u piva a ta vražda v autě – běhal mi mráz po zádech), dlouhatánské, zdánlivě zbytečné dialogy, u kterých jsem se opravdu bavila (až si říkám, jestli je dovoleno u takového filmu vyprsknout smíchy), Brad Pitt chladný jako led, ovšem parádní herecký koncert hrají komplet všichni. Palec nahoru za velmi povedené propojení děje s autentickými projevy Bushe a Obamy z doby hospodářské krize, „obyčejnou“ scénu (žádná scéna tady není obyčejná) trefně zvolená slova z úst politika zvedají o několik příček výš. A kdyby tohle všechno na někoho nefungovalo, pořád je tu dokonalá kamera. PS: ty plakáty chci všechny! ()

punco

Najslabší a najnudnejší Pitt v jeho kariére.... Nemalo to grády, chcelo to mať akúsi svojskú atmosféru ktorá ale vobec nefungovala,a celý čas to bolo sprevádzané otrasnými predvolebnými výrokmi z televízie, ktoré ma neuveriteľne srali...Veľké sklamanie roku 2012....škoda, moj obľúbený Pitt ()

wick

Vůbec nechápu, proč se Brad Pitt v tomto filmu objevil. Užvaněná nuda s jednou slušnou akční scénou na křižovatce. ()

Edgerton

Takhle nudnou kriminálku sem nečekal a je to škoda. Jediný co stojí za zmínku jsou skvělí herci (hlavně Pitt) a pár určitě povedenejch scén, ale ve finále je to bez života natočená nuda, kterou si podruhý asi jen tak nezopakuju. A přitom trailer vypadal fakt dobře, škoda... ()

Retrostalker

Nečakal som od toho nič a dostal som celkom slušnú "historku z podsvetia" s kamerou, dialógmi a hláškami pripomínajúc Tarantino Style :) ()

czema

Moc mě to nevzalo.Je to celé ponuré. Scénař se sice dal poslouchat leč mohl být rozsáhlejší. za mě 3*** S bradem jsem čekal lepší film ()

ludovit14 odpad!

No jasné Pán Dominik bol viac zaujatý v zarábaní peňazí, než bol pri jazde skutočný účel jeho filme. Väčšina z rozpočtu filmu bola pravdepodobne použitá na vysoko zavádzajúce marketingové reklamy len, aby ľudia počuli jeho narcizmus, výhľad kapitalizmu. Možno som mal úprimne viacej preskúmať obsah tohto filmu, čo moje očakávania smerom k jeho filmu boli veľké.Bola to nuda, bola to intelektuálna masturbácia, a bol to veľký odpad!HOD:18%.Mal som problémy vôbec to dopozerať!.PS: Film samozrejme nie je intelektuálne stimulujúci, ak je to nuda.A Brad Pitt je na dne,najhorší herecký výkon od neho a aj film! ()

Carnosaurus

Upovídaný (v tom dobrém smyslu toho slova) snímek ozvláštněný spoustou audiovizuálních a střihových vychytávek (nikdy ne samoúčelných) a úderným koncem, jehož absence by rozhodně srazila jednu hvězdu z hodnocení. Andrew nám opět předkládá kus pořádné filmařiny, která šlape pomalu, ale zatraceně drsně a s přehledem. Tentokrát se odprostil od lyrického stylu vyprávění, zůstává spíše při zemi a s cynickým šklebem uštědřuje facku po papuli každému, kdo by si snad mohl myslet, že USA je ráj na zemi. ()

bonovox

Na film sa veľmi ťažko pozerá vzhľadom na nekonečné dialógy, naštastie vďaka výborním hercom je to stále solídna neakčná jzda zo skvelým Bradom. ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)