Chlastem a drogami poháněná kariéra zpěváka s chraplavým hlasem se více jak čtyři desetiletí protíná s mnoha mezníky v dějinách rockové hudby. Viděl Beatles v Cavern Club, jezdil jako roadie s Jimim Hendrixem, důvěrně radil Sidu Viciousovi a hrál v rockových kapelách Merseybeat a Psychadelic předtím, než spojením punkových a metalových prvků s kapelou MOTÖRHEAD inspiroval vznik thrash metalu. Na své cestě se stal věčnou inspirací takovým legendám, jako Dave Grohl, Slash, Metallica - ty všechny ve filmu uvidíme, spolu s Ozzym Osbournem, Alice Cooperem a mnoha dalšími... Po dobu tří let sledovala kamera tohoto neklidného rockového válečníka na cestě z jeho zaneřáděného hollywoodského bytu na evropské stadiony. Zachycuje Lemmyho při klidných, sebeodhalujících chvílích doma, při jam sessions s Davem Grohlem i jako rockového hrdinu, řidiče válečného tanku. Odhalí muže, který je osobitější, filozofující a má větší smysl pro humor, než by většina lidí očekávala... (Atlantis Entertainment)

lajkus

V malé kulničce na dříví plné všelijakého smetí a bordelu žije týpek kterej přechlastá průměrnou irskou rodinu, nepotřebuje si koupit dům na pláži v L.A. ani skotský hrad, má styl kovboje-vojáka-metalisty-punkáče-motorkáře, ke všem je ale milej a v životě ještě nepolevuje, jeho jméno je Justin Bieber.... ()

Peroon666

Myslel jsem si, že dokumenty PJ20 a Foo Fighters - Back and Forth jsou pro mě strop absolutního hudebně-dokumentárního žánru. Chybus jako prase!! Pustil jsem si to až docela nedávno... pustil jsem u toho do sebe lahvinku Džeka Dýý s kolou... pustil jsem do sebe dvě krabky cigaret... pustil jsem si to pak druhý den ještě jednou :-). Lemmy zůstane navždy...a navždy mi bude v uších znít to "We are Motörhead...and we play rock´n´roll!!" Jsem rád, že jsem to aspoň jednou slyšel na vlastní uši :-) ()

carnacv

Lemmy je jak vidno určitě fajn týpek, ale to samo o sobě pro kvalitu snímku nestačí. Jako by tvůrce nevěděl, kam přesně snímek směčovat a jen čekal, co z natáčení vykristalizuje. Přemíra komentářů osob, jež měly tu čest se s Lemmym potkat, též nikam nevede. Dost mě zarazilo, že skupině Motorhead je zde věnován jen liliputánský prostor, byť Lemmyho proslavila nejvíce. I retrospektivat kapel, v nichž Lemmy účinkoval se minula účinkem. Prolétneme jimi tak nějak letem světem, že si člověk pomalu ani nezapamatuje jejich jména. Snímku by určitě prospělo ubrat hvězdných komentářů a více využít osobní zkušenosti dotčených s Lemmyho osobností. Takhle je sice fajn, že vidíme Lemmyho jet v tantku, ale scéna vyznívá do prázdna, a tak je tomu v zásadě v celém snímku. Zas na druhou stranu se povedlo natočit pár vtipných vzpomínek či scének, které pobaví a velmi rádi je budete tradovat dále svým kamarádům. ()

vojta033

Naprosto skvělý dokument plný zajímavých faktů a super keců ostatních muzikantů a syna. Sex & Drugs & Rock & Roll (Jack & Marlboro) Od začátku na vždy. Podle mě jeden z mála hudebníků, který si jel stále to své. A za to RESPECT forever!!! ()

Markus2

Návod, kterak pomocí skvěle zvládnutého filmařského řemesla vyrobit legendu z někoho, koho předtím znal jen omezený okruh skalních fanoušků. Těším se, až někdo vyrobí podobný dokument o "toxických dvojčatech" nebo o Ozzym, dokud tady ještě jsou. Mimochodem, dobře, že to bylo natočeno. Jen víc takových podobných. ()

gizi

Dokument, jak má být. I když mohl by být i 2x tak dlouhý a pořád by to nestačilo. Režie dala dostatek prostoru i hudbě, nejen kecání, ale i toho by mohlo být víc. Lemmy a Motorhead je moje srdcovka, ale myslím, že pro každého fanouška rocku je toto výborný dokument. ()

sherpa

Jo, nějaké fláky od nich jsem rád slyšel, taková tancovačková muzika, ale top to pro mě nebylo. Rocker se vším všudy, pokud nikomu neškodí, ať si dělá co chce. Bylo to ale zbytečně dlouhé, některé "osobnosti" bych tam vůbec nedával a naopak některé bych nechal hovořit více. Rád bych se i více dozvěděl o náladách uvnitř Motoráků. Doufám, že jednou něco vznikne o mistrech jako Page, Plant, Gilmour, Waters, Ozzy, ..., ale ti až odejdou, svět se pro mne zhroutí, hlavně ti první dva. V tom posledním koncertu bylo slyšet, že mele z vody, ale nedivím se. ()

killingminds

"Seru na Keitha Richardse! I všechny ostatní parchanty, kteří přežili 60. léta a teď lítaji v soukromých tryskáčích, žijou z úspěchů v minulosti a šukaj supermodelky v nejdražších hotelech v Paříži. Víš co dělal Lemmy před chvílí? U Danielse s colou složil další album." Jo, myslim že Grohl ho vystihl nejlíp. Poslední žijící rockstar, opravdovej titán. Máš to za plnej počet Lemmy! ()

Paganus

Asi netřeba komentovat... Prostě geniální, Lemmy je bůh, Motörhead srdeční záležitost :) Rock´n´Roll never die! ()

bakda

Skvělý dokument o UŽASNEM rockerovi Mistru LEMMYM KILMISTROVI, jestli v životě toho zažiju jen z 15% to co on tak budu žít na plno. ()

A.ZziK

Neposlouchám metal. Koukal jsme na to jen kvůli procentům. Kromě informací z filmu o něm vím prd. Ale zajímalo by mě jestli je nácek nebo prostě blázen a nebo někdo koho nedokážu chápat... Ví to někdo? PS: dokument jako takový je příliš alegorický a jalový. Neukazuje negativa a když (viz můj dotaz), tak se tomu vyhne jednoduchou odpovědí. Jednostranně zaměřené dokumenty jsou prostě na houby. PS2: chápu, že to je pro mnoho lidí fenomenální hudebník. PS3: chápu, že to je fenomenální hudebník. PS4: taky sem v životě něco vychlastal, i když bezpochyby ne tolik co tenhle pán. ()

Krastom

Po smrti Lemmyho mi kamarád a zároveň fanda hudební skupiny Motörhead řekl, že tento životopisný dokument prostě musím vidět. Byl jsem překvapený tím, jakou byla tato rock and rollová hvězda osobností. Byl obrovskou inspirací pro Metallicu. Ozzymu napsal text k písni Mama I'm coming home. Jediné co ho kdy zajímalo byla muzika, ženy, alkohol, drogy a jeho sbírka zbraní a vojenských předmětů. Je až neuvěřitelné kolik toho jeho tělo vydrželo. Dožil se sedmdesáti let a zanechal velký odkaz. R.I.P. Lemmy Kilmister. ()

ExtrezyCZE

Můj nejoblíbenější dokument a to neříkám jen proto že se na dokumenty dívám málo kdy, vtomhle filmu se dozvíte jak vypadá normální život nyní již mrtvé metalové hvězdy Lemmyho Kilmistera které jsem já mimochodem velkým fanouškem! Film pro mě jako pro fanouška byl záživný a vždycky když se zde objevila jiná metalová/rocková hvězda která mluvila o svých zážitcích s Lemmym jsem málem umřel smíchy protože poslouchat jak Lemmy v mini džínových šortkách se ohnul. Výborný film 5/5* ()

andy60

Nemám rád Motorhead ani životní styl, který Lemmy prezentuje. Neuznávám ho ani jako zpěváka a to chrapláky doslova miluju. Ale k tomu je potřeba ještě umět zpívat (Dan McCafferty, Matt Sinner, Dave Hill, Roger Taylor, John Payne a mnoho dalších). Na druhou stranu musím uznat, že Lemmy byl chvílemi zábavný. ()