Čeledín Jakub přišel o práci u lakomého sedláka a cestou za další službou zabloudil do začarovaného lesa, obývaného neobvyklým společenstvím strašidel. Ty nechtějí nikomu škodit, jen si v poklidu a nerušeně žít. Jakubovi se mezi nimi zalíbí, a tak přijme službu u čarodějnice Agáty, která se věnuje zkrášlování strašidel v lesním salonu krásy. Časem se mu však začne stýskat po lidské společnosti, a když mu Agátina ušmudlaná dcera Esterka ukáže obrázek krásné Klárky, sloužící na hradě knížete Darjabáda, okamžitě se do ní zamiluje. Vydá se ji navštívit, když však pronikne do hradu, setká se nejen s Klárkou, která se do něj také zamiluje, ale také s Darjabádovými temnými plány. Zjistí, že kníže čeká na příznivé postavení hvězd, aby se pomocí magie a dívčina srdce stal znovu mladým a krásným. Jakub je odhodlán Klárku zachránit, ale porazit zlého knížete se mu podaří až s pomocí strašidel, která přivolá na pomoc. (TV Nova)

ArsenalEagle

Tak, koukám se a když dám 3 hvězdy tak má pohádka 27% a když dám 2 hvězdy tak je tam jen 26% - jako malej (5 letej kluk) jsem měl tuhle pohádku opravdu rád, teď když na ní koukám, tak můžu říct jen blééé :D, ale za to dětství co jsem díky této splácanině prožil a za Lucku Vondráčkovou (a její song) tam ty 3 hvězdy nechám Jinak herecké výkony snad raději komentovat nebudu ()

Karlas

Přeslazený jak špatně udělaná káva, u které se rozhodujete jestli jí máte vylít do záchodu, nebo to pro tentokrát přetrpět. Mladé herce ("muže"), by v této lehké pohádce, asi nejlépe popsal svým jadrným způsobem Verbal. Přesto nemůžu říci, že by to bylo úplně odepsané, prostředí a výtvarná stránka lesní říše se mi docela líbily. ()

speedy3 odpad!

Šmankote, babičko, zmizni!! Tohle je důkaz toho, že novodobé české pohádky jsou k smíchu...kde jsou ty doby pohádek jako S čerty nejsou žerty, Hrátky s čertem, Obušku s pytlem ven, Nebojsa...atd. atd. atd.... ()

ABLABLABLA

Krásná česká pohádka. Podle mě jedna z lepších, a ne jedna z těch horších, jak tu většina tvrdí. Výborné obsazení v podobě Lucky Vondráčkové, Naďi Konvalinkové a dalších. A ta Prababička neměla chybu. A především se mi velmi líbila ta písnička Láska na 100 let. Jako malé devítileté pískle jsem tu pohádka neskutečně žrala.22.1.2014: Viděno znova a opět jsem se utvrdila v tom, že nechápu tohle šedé odpadové hodnocení. Je to natáčeno v nádherném lese, jsou tam příjemné pohádkové bytosti, Vondráčková se mi jako Ester hrozně líbila - tam hraje takovou podivínskou ťunťu, Klárka je pěkná správňácká holka zvesnice a ty nádherné záběry krajiny jsou úžasné. Hejhula a třeštiprdlo jsou naprosto boží slova, která budu odteďka používat. ()

kajas

Z nějakého důvodu jsem tuhle pohádku viděla jako malá opravdu hodněkrát (což dokazuje i fakt, že nyní po několika letech jsem si vybavovala jednotlivé scény), ale v dospělosti se to vážně skoro nedá. Romantická písnička Lucie Vondráčkové si ale zaslouží samostatnou hvězdičku. ()

rakovnik

Zvláštní mišmaš událostí a záběrů na různé postavy v různých scénách, tradičně přehrávající Přeučil a nesympatický hlavní pár. ()

WolfR

Laciný Český pohádkový šmejd, asi tak bych to nazval. Naprosto katastrofální herecké výkony, stupidní dialogy, neexistující děj, prakticky nulová nápaditost a tupá režie. To snad ani ty děti nemůže bavit! Jediné, co je na této pohádce kladné, je závěrečný song. Alespoň za něj tedy 1 hvězda. ()

KajusaK

Jako dítě jsem tu pohádku zbožňovala a určitě bych dala 5*. Aktuálně je to skoro na odpad, takže dávám zlatý střed. ()

Mr.Ripley odpad!

Ukázkový příklad toho, jak by "pohádka" rozhodně vypadat neměla. Jako malé dítko jsem z tohohle hororu měl nejednu noční můru, s odstupem času musím přiznat, že můry přetrvávají. ()

Monoxid odpad!

Myslím, že díky úžasnému ději a geniálním hereckým výkonům jsem ani nebyla schopná to dokoukat. Omylem to asi někdo zařadil do vysílání v čase, kdy obvykle běží pohádky, a mě nevaroval. ()