Čeledín Jakub přišel o práci u lakomého sedláka a cestou za další službou zabloudil do začarovaného lesa, obývaného neobvyklým společenstvím strašidel. Ty nechtějí nikomu škodit, jen si v poklidu a nerušeně žít. Jakubovi se mezi nimi zalíbí, a tak přijme službu u čarodějnice Agáty, která se věnuje zkrášlování strašidel v lesním salonu krásy. Časem se mu však začne stýskat po lidské společnosti, a když mu Agátina ušmudlaná dcera Esterka ukáže obrázek krásné Klárky, sloužící na hradě knížete Darjabáda, okamžitě se do ní zamiluje. Vydá se ji navštívit, když však pronikne do hradu, setká se nejen s Klárkou, která se do něj také zamiluje, ale také s Darjabádovými temnými plány. Zjistí, že kníže čeká na příznivé postavení hvězd, aby se pomocí magie a dívčina srdce stal znovu mladým a krásným. Jakub je odhodlán Klárku zachránit, ale porazit zlého knížete se mu podaří až s pomocí strašidel, která přivolá na pomoc. (TV Nova)

Ydrosten odpad!

Šmankote. Jedna z nejdivnějších pohádek. Sakra ani ta Lucka to nedokázala vyzdvihnout. Konvalinková byla na pěst ( a to je celkem pohodová dáma ) Přeučil tradičně hrozný a Kaplanová tady měla nejhorší roli svého života. ()

SiMMaS

Jako malá jsem ji měla fakt ráda:) Měli jsme ji nahranou z televize na kazetě a viděla jsem ji mockrát. S odstupem už ji vidím trochu jinak, ale na odpad to tedy rozhodně není. Jestli se mi to líbilo jako dítěti, tak je to úspěch, protože pro děti se přece pohádky točí, ne? ()

NiaWolf odpad!

Další uřvaná pohádka. V hlavní roli neustále buzerující Konvalinková, metrouš Budáč a řada dalších herců, co si přišla zakvílet do této rádoby pohádky. ()

waska odpad!

Kam se poděla doba, kdy se v Čechách točily tak nádherné pohádky?! Ta doba je asi nenávratně pryč.. Tohle je vážně bída. ()

samaell odpad!

jako malej jsem se na to koukal furt dokola, teď, když jsem se na to díval v televizi, bylo mi na zvracení... ()

Armin82 odpad!

Tenhle pokus o pohádku, byl jen dalším důkazem toho, jak šla po revoluci kvalita české kinematgrofie dolů :/ 10% ()

nwx

Olowood - "Film režiséra Zdeňka Havlíčka Šmankote, babičko, čaruj! vznikl na objednávku soukromého podnikatele ve Filmovém studiu Olomouc." ()

Rodin odpad!

Absolutně neuvěřitelná slátanina. Všech pohádkových blbostí futrál. Tohle snad není schopen natočit ani Troška. ()

Hexa

Podle mě jedna z povedenějších pohádek. Oproti tomu, co dneska chrlí režiséři pohádek je tohle zlatý hřbet. Nedala bych tomu 5 hvězdiček (max. 4) ale když vidim tohle hodnocení, tak musim přidat. Trošku nechápu, co vám na tom tak strašně vadí ()

ANTYCHRYST

Taková slátaninka, ale Přeučil jako záporák - homo erebus expantus :) je dobrej a písnička , která provází celou pohádkou od Lucky Vondráčkové je příjemná. Vystupuji z davu a pro mě jako pohádka za 4 * ()

departed odpad!

Znáte to, po Silvestru vyleháváte kocovinu, nevíte co dělat, něco (tato hrůza, která má drzost nazývat se filmem) dává v televizi, tak na to z nudy kouknete a zjistíte, že je to totální sračka a uvědomíte si, že jste do tohoto filmového roku vkročili špatnou nohou. ()

IvonaK

Nebylo to špatné. Je hezké vidět že i strašidla a čarodějnice mohou mít dobré srdce. Akorát to pořekadlo Sedej panenko v koutě, buď hodná najdou tě, tak to bohužel skoro nikdy neplatí. Kdybych tam bydlela já s otcem, ten by mě do toho lesa raz dva vykopal abych poznala nové tváře. ()