Čeledín Jakub přišel o práci u lakomého sedláka a cestou za další službou zabloudil do začarovaného lesa, obývaného neobvyklým společenstvím strašidel. Ty nechtějí nikomu škodit, jen si v poklidu a nerušeně žít. Jakubovi se mezi nimi zalíbí, a tak přijme službu u čarodějnice Agáty, která se věnuje zkrášlování strašidel v lesním salonu krásy. Časem se mu však začne stýskat po lidské společnosti, a když mu Agátina ušmudlaná dcera Esterka ukáže obrázek krásné Klárky, sloužící na hradě knížete Darjabáda, okamžitě se do ní zamiluje. Vydá se ji navštívit, když však pronikne do hradu, setká se nejen s Klárkou, která se do něj také zamiluje, ale také s Darjabádovými temnými plány. Zjistí, že kníže čeká na příznivé postavení hvězd, aby se pomocí magie a dívčina srdce stal znovu mladým a krásným. Jakub je odhodlán Klárku zachránit, ale porazit zlého knížete se mu podaří až s pomocí strašidel, která přivolá na pomoc. (TV Nova)

Elleannie

Tahle pohádka se mi moc líbila, netuším, co je na ní tak zlého, že má tak nízké hodnocení, ale co, jak často říkám "sto lidí, sto chutí". Pohádku celou dobu provází krásná a jemná melodie, je vtipná a kouzelná, co víc si přát. ()

giovanni3

No nebyl to nějaký zázrak, ale dalo se dodívat do konce... Scénář byl chaotický a postavy nevýrazné.. Ale nějak mi to po delší době ,,sedlo,, a zvedám z původního hodnocení 1z5 na slabší 2z5 ... Je mnoho horších filmů a v rámci žánru ,,pohádka,, jich je taky hodně.. ()

wosho

Jediným problémem této pohádky je to, že byla natočena pro kina. Jako televizní pohádka pro nejmenší diváky je dostačující. Bohužel, pro dospělé je to asi podle hodnocení zde více jak nepovedená záležitost. ()

Hanys_ odpad!

Děs a běs. České pohádky nemaj v posledních letech valnou úroveň, ale to co sem tam běží v telce, je vysloveně teror. Chudáci děti.... ()

Paity odpad!

Ne, odmítám, hnus, pleps, humus, odpad, bída, plíseň, tohle všechno je tenhle počin. Ale pohádka, to tedy ne. Naprosto nesourodá směs všech možných postav, nelogicky se prolínající děj a vše okolo. ()

reditelka

Příběh, který neurazí ani nenadchne. Taková klasika na nedělní odpoledne. U mě tahle pohádka způsobila hlavně to, že jsem přestala být alergická na Lucku Vondráčkovou jako na zpěvačku. Především za nádhernou ústřední písničku musím dát 3*. ()

Foxhound#1

Tenkrát když jsme na tom byli se základkou v kině, mi to přišlo místy i vtipný. Dneska si ale opravdu nechám zajít chuť. ()

Aridara

I takto se u nás dají točit pohádky, bohužel. Hotová slátanina. Jediný, kdo za něco stál, byl Jan Přeučil, ale zbytek osazenstva? Kdyby to byla jediná pohádka v televizi na Vánoce, nepustím si ji. ()

zdeny99

Otřesná pohádka, u které nemohu ani uvěřit, že tohle bylo ve své době promítáno v kinech. Nejen že na promítání v kině má pouze něco málo přes hodinu, ale i tak se ta hodina tak šíleně vleče, že je to neskutečné. Už to je jeden ze znaků formátu televizní pohádky, stejně jako kulisy a exteriéry, ve kterých ji natáčeli. Že je natočena za pár korun, je poznat téměř v každém záběru. A to ještě nemluvím o prachbídných až amatérských hereckých výkonech. Konvalinková nic extra, ale ani ne průser, řekl bych takový průměr. Horší je to už s Vondráčkovou. Nebýt její role v kanadsko-českém propadáku THE PERFECT KISS od četařky Babinčákové, tak by Šmankotě bylo tím nejhorším filmem, ve kterém Vondráčková hrála. Nejhorší jsou ovšem ti dva mladí ogaři. Jeden vypadá jako Nick Carter z tehdy puberťačkami velice oblíbené kapely Backstreet Boys, který ovšem jen tak stojí před kamerou a snaží se ze sebe vykoktat naučený text. Horší je to ještě s jeho zamilovaným kolegou do Lucky Vondráčkové. To je už skutečně neskutečný přízrak! Především když málem zasedne ježka nebo trhá květině lístky, zda ho má či nemá ráda. Obstojí tak překvapivě jedině Jan Přeučil v roli zlého čaroděje, a to ještě jen svojí slizkou vizáží a především stará Kaplanová na zatahovacím křesle. To křeslo bylo jediné pozitivum této pohádky a fakt se povedlo. [6596. hodnocení, 117. komentář, 30%, 567. nejhorší film] ()