Čeledín Jakub přišel o práci u lakomého sedláka a cestou za další službou zabloudil do začarovaného lesa, obývaného neobvyklým společenstvím strašidel. Ty nechtějí nikomu škodit, jen si v poklidu a nerušeně žít. Jakubovi se mezi nimi zalíbí, a tak přijme službu u čarodějnice Agáty, která se věnuje zkrášlování strašidel v lesním salonu krásy. Časem se mu však začne stýskat po lidské společnosti, a když mu Agátina ušmudlaná dcera Esterka ukáže obrázek krásné Klárky, sloužící na hradě knížete Darjabáda, okamžitě se do ní zamiluje. Vydá se ji navštívit, když však pronikne do hradu, setká se nejen s Klárkou, která se do něj také zamiluje, ale také s Darjabádovými temnými plány. Zjistí, že kníže čeká na příznivé postavení hvězd, aby se pomocí magie a dívčina srdce stal znovu mladým a krásným. Jakub je odhodlán Klárku zachránit, ale porazit zlého knížete se mu podaří až s pomocí strašidel, která přivolá na pomoc. (TV Nova)

Mercilonka

Nerada dávám hodnocení odpad, to už musím být z filmu hodně znechucená. Tady oceňuji kostýmy a kulisy. Ale příběh a herci.... No tuhle pohádku svým budoucím dětem pouštět určitě nikdy nebudu. ()

anyonecek

Abych pravdu řekl, nepamatuji si z této "pohádky" vůbec nic až tuším na ten kostěnej hárlej. Semtam mi problikne nějakej úrivek, ale to jediný co si pamatuji je, že to byla neskutečná hovadina a naštěstí jsem ji zastihnul v televizi jen jednou. Zde bezesporu platí jednou a dost. ()

ostravak30

Chvilku jsem se rozhodoval mezi jednou a dvěma hvězdama. Nakonec hodnotím takto. Na vině je především tragický scénář. Ten stojí i za velmi špatnými hereckými výkony. Těžko říkat o panu Tokošovi či paní Konvalinkové, že neumí hrát či se jim nepovedly jejich výkony. To jsou prostě kvalitní herci, společně s panem Přeučilem a L. Vondráčkovou. Neznámí herci jsou více méně průměrní. Třeba představitelka Klárky je hodně špatná. Ale zase se vracíme k tomu, že vinen je scénář, kdy některé dialogy jsou vyloženě neposlouchatelné. Je pravdou, že u kvalitních herců se pozná, že i se špatným scénářem podávají alespoň lepší výkon než všichni ostatní. Poskakování Nadi Konvalinkové kvůli myši je pak doslova trapné. Jako bonus bych přičetl příšernou hudbu, která by se nehodila ani do špatného sci-fi filmu. Jedinou kvalitní věcí je tak ústřední píseň celého filmu, kterou zpívá Lucie Vondráčková. Ta se fakt povedla a je škoda, že něco tak dobrého hraje v něčem tak špatném. Škoda, vše v pohádce se odvíjí od scénáře. Kapánek lepší a zlepšila by se řada dalších věcí. ()

Pitryx

Trochu zvláštní dějem i postavami. Děj není moc konzistentní, ale asi to dnes nevadí. O prince bych já neopřel ani kolo, ale to asi nemohu jako muž posoudit. Jako plus zde byla Klárka a Ester, která ovšem moc prostoru neměla. Vlastě při tomto způsobu podání a délce nebyla žádná postava pořádně vykreslena. Ale má to hezký vizuál, pěknou písničku, děj „odsejpá“, tak nevidím důvod nedat nadprůměrných šedesát ze sta. ()

Alden_Larson

Je to takové velké nic. Tenhle film skoro ani nemá děj, většina času je strávena v doupěti nadpřirozených bytostí, kde se nic zajímavého neděje. Až ke konci se začne něco dít, ale je to hrozně antiklimatické. Postavy nejsou zajímavé, herecké výkony jsou průměrné, prezentace je nevýrazná a hudba zapomenutelná. 2/10 ()

hanicka16 odpad!

Me tato pohadka prijde jako takova slatanina bez poradneho deje a nezachrani to ani Lucka Vondrackova, jedine co se mi libilo byla ta zaverecna pisnicka: laska na sto let, ale pohadka, hodne velka slabota. ()

R.I.S.A odpad!

No strašná píčovina, 28% je poměrně hodně na to co sem viděl, teda jen chvilku páč se to nedalo dokoukat :( ()