Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

mnx

Podle traileru to vypadalo na naprostou akční bombu made in slovakia, na což jsem se obzvlášť těšil. A shlédnutí? Unylí herci, či neherci, kteří se ani nijak zvlášť nesnaží. Většině z nich je špatně rozumět, všichni mluví sprostě, jako by to hráli samí nepřizpůsobiví. A závěrečný zvrat má možná působit šokově, ale mně připadal mírně přitažený za vlasy. Dále špatná kamera, zvuk, potenciál exteriérů Bratislavy podle mě zcela nevyužitý, celkově šílená nuda.. Zkrátka a dobře - jako studentský pokus by to šlo, ale něco co má být prezentováno jako snad nejlepší slovenský film poslední doby? To je pro mě pořád Pokoj v duši, ale toto vážně ne. Půl hvězdičky za jedinou dobrou scénu s učitelem. ()

pollyx

Je to slovenský film, takže som od neho čakala veľmi, veľmi ale naozaj veľmi málo. A možno práve preto som nakoniec bola dosť príjemne prekvapená. ()

elanista1

My Slováci sme už dospeli do takého štádia zúfalstva, že hocijaký pokus o iný film vyrobený u nás hodnotíme pozitívne, aj keď to je obyčajný priemer. Milostná dejová línia je o ničom, z mojej strany nezáujem, kriminálna časť filmu je však celkom podarená. Ostré dialógy, slovník pre nástročných, mnoho trápneho slangu a častokrát ničenie ľubozvučnej slovenčiny do gadžovskej bratislavčiny. No proste gadžovia. ()

Nicole32

Na slovenské pomery naozaj podarená vec. Pravdaže nedostatky tam sú (a je ich požehnane) ale ak bude slovenský film takto pokračovať tak sme na dobrej ceste a to ma úprimne teší. Scenár je síce pritiahnutý za vlasy a z niektorých viet mi trhalo uši no v konečnom dôsledku naozaj príjemné prekvapenie. Herci sú fajn a osobne ma potešila scéna s Ľubošom Kostelným. ()

BEJB

Podarené a to som do kina šla dosť skepticky naladená. Zo začiatku ma iritovalo to tvrdé "NÉÉÉ" ale potom sa to desi stratilo a príjemne som vypla mozog a nechala sa unášať týmto slovenským výtvorom. ()

rixis

Nie je to môj štýl. Nie je to námet, ktorý by ma nalákal ale aj napriek tomu som to musela vidieť. Nechcem nadhodnotiť film len preto, že „na mladého Slováka“ je to dosť dobré. Vizuálne krásne a na moje veľké prekvapenie skvelá akcia – teda presnejšie tá chvíľa. Akurát ani všetko kladné nemôže zakryť ten nenormálny výber tzv. hercov, tie vyslovené hlúposti o ktorých sa diváka snažia presvedčiť. Hnevám sa, pretože to nebolo nutné (ale nudné). Ale aj napriek všetkému som voči pánovi Kronerovi optimistická a verím, že to bude už len lepšie a lepšie. ()

slaYerko

Tie sladké reči pôsobili ako nejaký joke, smutné na tom bolo to, že to akože bolo myslené vážne. Pre mňa sklamanie. ()

Tony.Frisco

Dobrý slovenský film novej generácie , ktorá je reálna a mladá a na slovenské pomery až moc dobre zvládnutý film . Konečne vystriedala generácia mladých hercov tých starých . Na príbehu bolo všetko ok až na to naivné kradnutie áut ale to je detail . ()

Jamall

Zajímavé. Rozhodně se nedá upřít to, že má Jakub Kroner nakoukáno. Kamera i střih v moderním stylu, hudba jakbysmet. Herci poměrně dobří. Ale ten scénář. To bolí. Díry se dají přežít, ale ta závěrečná pointa s matkou, to bylo na mě trošku moc. Přesto palec nahoru. ()

Rodriguess

Na slovenske pomery kvalitny smimok, na to aky je reziser mlady snimok posobi profesionalne. Drzime Jakubovi Palce, nech sa mu dari! ()

Rieux

Nebudem chodit okolo horucej kase, poviem na rovinu to, co uz takmer vsetci vedia. Love je film, ktoreho cielom nebolo podat umelecky zazitok, ale zarobit. Scenar je odflaknuty, nebola do neho vlozena ani stipka originality, nic co by clovek necakal este pred prichodom do kinosaly eventualne pred zapnutim pocitaca. Mega-spravodlivy chalan, ku ktoremu sa zivot nemaznal si najde mega-spravodlive dievca, ku ktorej je zivot taktiez kruty. Zamiluju sa ale obom im nepraje ulica, na ktorej On vyrastal. Slovensky Romeo a Julia? Nie, iba slovenska snaha o romantiku zmykajuca shakespearov legendarny pribeh. Herci posobia po cely film akoby repliky iba citali. Jediny komu som uveril, ze to co vravi aj mysli vazne bol Cinkota.Toto je vrchol slovenskej tvorby? Toto? Existuje zopar serialov, ktore tiez nie su bohvieco, ale hravo prekonaju latku nastavenu filmom Love. Pytam sa preco do toho niekto dava peniaze? Preco to posobi tak nasilu a umelo? Love moze zaujat iba ludi, o ktorych film je - uboziakov z ulice, ktori ocividne nikdy nic poriadne nedokazu, ale aj tak sa budu stale tvarit, ze len oni vedia o com je zivot a ze iba kvoli neprajnosti osudu zivoria z dna na den. Ked si predstavujem ako si pokyvkavaju hlavou pri sledovani Love je mi az smiesne. Ano, na konci filmu bola snaha o istu katarziu, o isty odkaz, myslienku, ale jedna scena nestaci. Je ocividne, ze cely film sa snazia tvorcovia ukazovat pre publikum "zaujimave" sceny - fajcenie marihuany, popijanie, "cool" debaty, atd. - a na konci len aby sa nepovedalo hodia nieco dramaticke. Je to velmi neforemny film. Miestami thriller, miestami love story, inokedy zasa tinedzerska komedia... A hlavne obsahuje kopu dier, logickych lapsusov, ktore sa v skutocnom zivote nestavaju. Skratka podpriemerny film s dobre zvladnutym marketingom - na slovenske pomery. ()

Mainstage..

Film jistě zaměřený na určitou věkovou kategorii. Chatrně popsané postavy a nezajímavý děj , s několika vtipnými situacemi v tom dobrém slova smyslu, ale povětšinu času pěkná nuda. Za zmínku stojí hudba , která podkresluje mluvené slovo hl. hrdiny a doplňujě film tak o něco , čím ale pro jeho škodu není. K celkovým ''3'' nepřidá nic víc ani setsakramensky krásná Kristínka, která ve mne vzbuzovala pocit , že do tohoto filmu nepatří. ()

Elsinor

Slovenské překvapení, které má potenciál stát se generačním příběhem. Možná trochu moc teen, ale Kroner zjevně věděl, pro koho to hlavně točí... Nepamatuju z poslední doby podobný talent v Česku (Řehořek, nic proti němu, to není), nepamatuju podobně působivé akční scény v Česku... ()

Shinnie

Prvý slovenský film, ktorý ma čo to do seba. Samozrejme nie je najlepší, ale na tunajšie pomery je to pozerateľné /len pre túto generáciu, myslím tých ktorí nebudú riešiť slovník hlavných postáv atp./, samozrejme, viem si predstaviť omnoho lepšie spracovaný príbeh ale hlavná myšlienka bolo asi to, čo ma najviac zasiahlo. Bolo tam dosť nechcene úsmevných momentov, sem tam som sa aj nudila, hlavne zo začiatku keď sa nič nedialo. Nedokázala som sa s postavami zžiť čo je tiež dosť negatívum, ale charaktery boli už aspoň uveriteľné. Bolo to dosť plytké, ale vynahradilo to pár efektých/prekvapivých/napínavých momentov, ktoré by boli celkom obyčajné keby ich nepodtrhovala hudba Lukáša Kobelu. Týmto mu ďakujem a nadšene očakávam ďalšie brilantné kúsky. Herecké "výkony" boli celkom obstojné, ale dosť trápne mi prišlo obsaďovať do komparzu naše "celebritky" a dosť mi vadilo aj obsadenie Spišáka. Ok, dosť kritiky, Nemtuda je chrumkavý, hudba excelentná, dej zaujímavý a na slovenské pomery fakt úžasný kúsok. Normálne by som neváhala a dala 3* ale myslím, že z našej "kinematografie" už nevzíde nič pozerateľnejšie. ()

dexfirst

Keď sa spatne pozerám, ktorý novodobý slovenský film som dopozeral do konca tak zistím, že sú to iba dve snímky. Prvým je Nedodržaný sľub a práve tento snímok. Musím povedať, že ani jeden film ktorý som videl som nepozeral 3x v tak kratkom čase za sebou. Oproti zahraničným filmom má tento snímok kúsok domova. Cítil som tam veľa slovenského. Či už štiplavým slovníkom, kde konečne si herci nebrali servítku pred ústa a pekne vyjadrovali emócie tými slovami, ktoré sa v hovorovej slovenčine veľmi často použivajú a musím povedať, že v tomto som sa v tom filme videl, používam rovnáke výrazy tak často ako chlapci. Druhou vecou z toho filmu je vzťah Veroniky a Maťa. Videl som sa v tom filme. Ten vzťah mi pripomenul tie krásne časy s mojou bývalou polovičkou. Tie dialógy medzi nimi dvoma mi opať pripomenuli tie moje. V žiadnom inom filme som sa tak nevidel ako v tomto a preto som nemohol dať iné hodnotenie ako 5*. Proste bolo to slovenské a to už o dačom svečí. Po dlhom čase slovenský film za ktorý sa nemusíme hanbiť, aj keď boli tam chyby, určita priehladnosť deja, či klišé a ten koniec neviem či by v tomto reálnom svete dostal niketo drúhu šancu ale málo ľudí by potom všetkom ju dalo, ale aj napriek tomu slovenský film, ktorý je pre mladých, neviem ako to vníma staršia generácia ale v tom filme je obraz dnešnej mládeže a preto je ten film výlučne pre mladých. Herecké výkony sú priemerné až na Kuba Gogála, ktorý svoju rolu hral veľmi presvedčivo, Kristinka Svarinská, prvý krát som ju videl vo filme, a vôbec na obrazovke, v Paneláku a iných stupídnych SK seriáloch ju ani nehcem vidieť, platonická láska ako oči. Odporúčam vidieť. ()

nubeek

Slovenský Hollywood. J. Kroner je jeden z mála, ktorý dokázali priniesť Ameriku na Slovensko. Je to pekné z toho hľadiska, že tam vidno Slovensko, je to krásne prehnané a občas klišé. Ale stojí to za pozretie. U mňa dve pozretia. ()

punco

Pekne prekvapenie z domacej kuchyne.Rezia zmaknuta na dobrej urovni, vyborne kamery, vyborny Jakub Gogal, len ten pribeh bol neskutocne klise a predvidatelny po cely cas a tiez skoda slabeho nepresvedciveho vykonu hlavneho hrdinu. Kazdopadne som sa pri filme nenudil rovnako ako ma nenudil pohlad na zakriknutu Svarinsku a jej pekne krivky. ()

brasek

Jakub Kroner sa pochlapil? Neviem, ale po nevýraznom Bratislavafilm nám ponúka oveľa živší a výraznejší snímok Lóve. Jednoduchý príbeh mierne vyšperkovaný vulgarizmami a občas strašnými dialógmi nie je síce úchvatný, ale v pohode sa pozerá bez nejakých rušivých momentov. ()