Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

Rockerman

Trochu chaotická fantasy-pohádka, která však rozhodně není určena dětem. Jde zase o střet dobra se zlem. Dobro tady překvapivě představuje polepšený zloděj a jeho nádherná, ale nemocná Beverly, no a zlo ztělesňuje samotné peklo v čele s jeho vyslancem Russellem Crowem. Děj fakt nemá hlavu ani patu, ale hezky se na to dívá a na jedno použití se to dá vidět. ()

Ydrosten

Příjemný romantický film, který je ale dobré sledovat ve dvou ( viděl jsem to sám a nějak jsem se nemohl zbavit pocitu že tomu něco chybí ) protože je to tak správně. Ze začátku jsem byl lehce zmaten, protože mi nebylo úplně přesně jasné co je zač Russell Crowe, ale mávl jsem nad tím rukou a nechal se unést fantasií. Inu příběh je zajímavý a určitě si zaslouží nějaký ten pochvalný bodík za alespoň 3 kapky originality. Co je na tomto filmu ale nejzářivější, nejsou kupodivu hvězdy ( ani ty Hollywoodské ) ale je to soudtrack , a hlavně skladba Miracle . """"" Jessica Brown Findlay je jedna z nejkrásnějších zrzeček na světě ( úplně nejkrásnější je v té scéně kdy se seznamuje se zlodějem a popíjí přitom čaj a je v noční košily - kruci to je nádherná holka ) Posledním bodíkem k dobru je kůň a jeho křídla. Triky celkově byly udělané hezky a působily naprosto přirozeně. Narozdíl od jiných filmů kde přímo cítíte ten počítačový kód, který to kazí. ()

Fujara777

ÁNO: Jessica Brown Findlay je krásna. A aj krásne hrala, preto je škoda, že nebola na obraze celý čas. Zimný príbeh má veľmi príjemný soundtrack, trailer a romantickú líniu príbehu. NIE: Ale to je akosi málo. Ďalej totiž má plytké zlo (zaujímavejšia bola postava Willa Smitha, škoda, že tam bola iba na krátko), čudné pravidlá (fantazijný svet bez vlastných pravidiel fungovania pôsobí zmätočne, ako divák vôbec neviem, prečo sa niekde niekto zjaví, neviem aké schopnosti a obmedzenia majú čarovné postavy, takže len hádam, aké závažné je ich konanie, atď.) a slabú hlavnú postavu. Škoda, že podarená romantická zápletka sa časom úplne vytráca a stáva sa z toho čudný boj dobra a zla. ()

figliar

Jeden z tých filmov, ktoré ťažia z osobností, ktoré sú síce na hodne zlom plagáte, ale predsa. No ale nakoniec sa z toho stane film, na ktorý som zabudol 3 dni po zhliadnutí. ()

Warlukyn

Čekal jsem mnohem více, jediné co pochválit, tak hudbu, jinak se to táhne pomalu a působí to poněkud zvláštním dojmem, z principu romantiky, se jedná o prachsprostou nudu. ()

KNTRFKT

V první řadě musím říct, že na romantický filmy, nebo přeslazený cajdáky moc nejsem. V druhý řadě, já v tom teda takový zoufalství neviděl. Je to standardně natočená fantasy pohádka, která těží hlavně ze skvělého hereckého obsazení, které nemohlo být lepší, Crowe se na roli démona vyloženě hodí a o Kolínovi ani nemluvim, ten se pro tyhle role smutně koukajících swít kjůt týpků snad narodil. Takže když si zrovna nehraje na artovýho maniaka a nepičuje někde po lese se slepou nánou a nebitchuje se při tom Humřími klepety po zádech, dá se na jeho filmy vždycky koukat. Nevím, jestli jsem byl takhle po ránu nějak rozněžněnej, nebo kdoví, co, ale slušně jsem si u toho vypil šumák. Možná bych měl večer koukat na filmy a né chlastat. ()

Deratizer

Pěkný vizuál, k tomu dojemné a silné romantické chvíle rvoucí srdce, ale to je asi tak vše. Příběh jako celek mi mojim citům jaksi unikl. ()

Wallis3

Zajímavý drámo s hodně silně podmalovanou fantasy tématikou...to vše by to bylo, kdyby to mělo nějakej silnější a lepší příběh. Točit to zas kolen bab a celý to zašmodrchlovat. Ale Will Smith v roli Lucifera? Jo proč ne a Russell Crowe si pekelnýho záporáka střihl taky dobře, ale prostě smysl to moc nemělo. ()

brumbrum

Dobra haluz 😁.. Pozitivne: dobri herci, dobre efekty a skvele poznanie satana v Hollywood-e - az sa clovek zakazdym divi, ze diabla poznaju a prd si z neho robia. Negative: vsetko ostatne. Sprostucky pribeh bez myslienky, ak nepovazujem za myslienku, ze niekto omylom 100 rokov nestarne a neudivi ho, ze lieta na koni a podobne - nevadi, ved je to fantasy, no ale to zasadenie do 'reality' je tak prihluple, az to boli. 2* za stvarnenie zla a herecke vykony ()

zliteonit

Příběh s pointou. To se u fantasy moc často nevidí. Pár chyb u filmařů a příště si nechat víc záležet na detailech. Jinak krásný film s dobrými herci. ()

dakarin

Něco tomu chybí i přes nevídanou koncentraci super herců na cm čtvereční filmového plátna. ' Věčný ' příběh opět a znovu, ovšem tak nějak v tomto případě nedrží, aniž by kouzelně vyzníval... ()

darkreider odpad!

Čumeť za bieleho dňa na oblohu a ukazovať na hviezdy, to bola asi ta pomyselná hranica, ktorú sa podarilo Goldsmanovi prekonať a tým v mojich očiach uvrhnúť tento paskvil do zatratenia. Vopred upozorňujem, že zo mňa hovorí zlosť a objektívne by som jednu hviezdu zosmolil, ale tak urputne retardovaný scenár si to u mňa vybojoval. Ľutujem všetkých, hlavne Colina, lebo "on má toho koňa". ()

Whitebeard

Obstála. Pohádka o boji dobra a zla, o vykonávání zázraků, o vesmíru a hvězdách. Pohádka o hledání světla a záchraně malé holčičky. Film bohužel nedává moc smysl, všechno je dost zamotaný a celkem nelogický, ale pokud si to člověk opravdu pustí jako pohádku, bude spokojenej. Farrell a Crowe moc dobře zahraný, pro mě úplně nová Jessica Brown Findlay, moc pěkná holčina. A taky vynikající hudba Honzy Zimmera, ten opět nezklamal a hudba naplno drnčí přesně tam, kde drnčet má. ()

Cruchot

Strašlivý scénář nezachrání ani pěkný vizuál (s výjimkou Farrelova účesu), hudba a roztomiloučká Jessica Brown Findlay. ()

TheMraca

Melodramatický příběh který při prvním pohledu nedává smysl. Je to ale krásný příběh boje dobra a zla. Asi nějak měknu nevím proč, ale prostě se mi to líbilo. Snad to propojení, opakující se výjevy.... 80% ()

Hpatrik

Zajímavý pokus o moderní fantasy love story se skvělými herci, nádherným vizuálem a hudbou, ale taky bohužel velmi špatným scénářem, což je u takového formátu jakým je Akiva Goldsman nepochopitelné. Fakt, že to byla jeho režijní prvotina tomu taky moc neprospěl. Výsledkem je krásná fantasy pohádka, kde ale spousta věcí nadává smysl, a scény ve kterých je to nejvíce potřeba, jsou emočně prázdné. ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)