Amélie z Montmartru

• Francie Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain (více)

31. srpna 1997 ve 4 hodiny ráno dostala Amélie (Audrey Tautou) nápad. Musí stůj co stůj najít dávného majitele krabičky vzpomínek, kterou náhodou našla ve svém bytě, a poklad mu vrátit. Jestli to ocení, je rozhodnuto. Amélie začne zasahovat jiným lidem do života. Jestli ne, tak nic. Kultovní romantickou komedii o nesmělé Pařížance s laskavým srdcem milují díky její hravosti a půvabu miliony diváků po celém světě. Film o drobných, ale o to důležitějších radostech, který získal řadu prestižních filmových ocenění, ani po 20 letech od premiéry neztratil nic ze svého šarmu. (Aerofilms)

Bambulka89

Krásne a hravé zábery kamery, francúzsky humor, romantický dej s vtipným komentárom a výrazné postavy. Tento film je skrátka dokonalý a nikdy ma nenudí. ()

Ruud1986

Příběh, který opravdu dokáže člověka pohladit po duši a vnutit mu, že svět ještě není tak špatný. Vynikající herecký výkon Audrey Tautou, která skvěle ztvárňuje roli obyčejné nesmělé dívky, která touží po velké lásce a snaží se změnit svět, který je v jejích očích až dětsky jednoduchý. Během celého filmu je člověk na optimistické vlně filmu a dokonalou tečkou je vysvětlení všech hlavních příběhů, sadrového trpaslíka a tajemného muže z automatů na fotografie. Ač nemám rád francouzské filmy, tento snímek je naprosto unikátní a zasloužil by si umístění mnohem výše. ()

Elanornegra

Roztomily. To je asi najpresnejsia definicia tohto filmu. Audrey resp Amelia bola fakt vynikajucia, ina, okuzlujucia. Zapletka carovna. Hudba nadpriemerna. Dej velmi specificky. Fakt clovek musi mat po pozreti tohto filmu usmev na tvari 100% ()

joffreydepeyrac

Skvělá atmosféra díky kameře a střihu, podpořená parádní muzikou. Není tolik o příběhu, ale právě o té atmosféře. Nádherná filmařina a nezapomenutelný filmový zážitek. ()

Lambruche

Žili tu umelci, žobráci, bonviáni, filozofi, kabaretný umelci. Každý z nich dal Montmartru svoje čaro. Akoby kvet absorbujúci z jeho histórie sa na nás usmieva z jednej kaviarne Amélia. Obyčajné dievča s neobyčajným srdcom, ktoré je tu pre každého, hlavne od jediného momentu. Amélia objaví vo svojom byte poklad, ktorý odštartuje sériu príbehov. Cez tieto príbehy zmení život mnohým ľuďom, no zároveň svoj, nakoľko jej túžba meniť svet a rozdávať mu po kúskoch svoje srdce ju dovedie k mužovi, ktorému ho chce dať celé. Film je okrem iného úžasný tým, že pri každom pozretí sa dá nájsť moment, ktorý predtým unikal. Videl som tento film mnohokrát, a vždy ma niečím prekvapil. ()

mpet

Přidávám se k té drtivé menšině, která tento film zavrhuje. Krom příjemné hudby nemá podle mě absolutně co nabídnou. Přehnaný optimismus je spíš na škodu, hlavní retardovaná hrdinka si zaslouží pořádně nafackovat a k tomu nakonec zjistíte jak to všechno krásně dobře do sebe zapadlo a dobře dopadlo. Neskutečně vyumělkovaný film, který už doufám nikdy nebudu muset znovu sledovat. Už takhle to pro mě bylo utrpení ()

theblackswan

Amélie je má srdeční záležitost. Kouzelný příběh nesmělé francouzské dívky, která si žije ve svém vlastním kouzelném světě. Nejraději se raduje z maličkostí a pomáhá lidem kolem sebe. Tento snímek nemá obdoby. Je ale pravda, že ne každý ho pochopí. Styl, jakým je film vyprávěn a natočen, je prostě unikátní. Film přináší opravdu krásné poselství. 95 % (některé scény mi celkový dojem kazily). ()

burg

Neříkám, že to byla úplná blbost (pár světlejších momentů by se tam i našlo), ale film je to spíš na ukrácení dlouhé chvíle - například když se vracíte z dovolené s partou důchodců, tak vám tenhle film přijde celkem vhod. Frantíci jsou prostě na úplně jiné vlně, než jsem já... Ale faktem zůstává, že ta hudba je tam famózní a filmu tak přidává rozměr (a v mém příúadě hvězdu) navíc. ()

DajmeTomu

Ja a Amélia sme si asi trošku nesadli. Hoci je veľmi krásna, zaujímavá a svojská, niečím mi nesmierne vadí. Každopádne je to veľmi príjemný film, hádankovito spracovaný a dôkladne rozuzlený s rozprávkovým zakončením. Pár nudných pasáží sa tam veru nájde. (Každopádne ten začiatok sa vydaril. Nezvyčajný. Trúfalý. Záhadný. Presne ako Amélia.) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)

Life of Pi podle Jeuneta

Life of Pi podle Jeuneta

02.11.2005

Kniha Yanna Mantela THE LIFE OF PI, zachycuje strastiplnou plavbu 16-letého indického chlapce Pi z Indie do Kanady. Neboť poté, co nákladní loď převážející zvířata do zoo ztroskotá, zůstane na… (více)