Talisman

• USA The Lucky One (více)

Loganův život ovlivnily tři vojenské mise v Iráku. Fakt, že je stále naživu, považuje za dílo náhody. Vždy unikl smrti jen o vlásek. Při první misi, když se po útoku s jednotkou shromáždili v troskách domu, tam uviděl ležet v prachu fotografii dívky. V okamžiku, kdy pro ni šel, explodoval na místě, kde stál, granát a tři jeho přátelé zemřeli. Logan si nechal snímek jako talisman a byl přesvědčený, že ho ochraňuje. Od té doby totiž neměl ani škrábnutí. Po návratu domů se rozhodl, že dívku vyhledá a poví jí o tom, jak byla jeho strážným andělem. Zjistí, že žena na fotce se jmenuje Beth, najde její adresu. Nechá se najmout do psího centra, které vede její rodina. I když mu Beth zpočátku nevěří a sama má v životě komplikací dost, rozvine se mezi nimi románek, který dává Loganovi naději, že by Beth pro něj mohla znamenat víc, než jen obrázek pro štěstí. (TV Nova)

camomilla

Pokud u filmu radi mlsate nejakou tu sladkost, v tomto pripade ji muzete nechat lednici nebo ve spajzu. Talisman Vas zahrne vsemi sladkymi klise od dokonaleho chlapa (a nezneho a citliveho marinaka..) po zaporaka, ktery ma vliv po celem meste. Samozrejme nesmi chybet zlate slunecni paprsky ktere nahle pohlti boure, zrovna kdyz se zacina neco "dramatickeho" dit. Pokud jste pripraveni na cukrovou vatu ve filmovem vydani, staci uz jen poprat Dobrou chut! ()

Mina230692

Ano je to velké chodící klišé, od začátku až do konce včetně dialogů. ( popravdě se to dalo čekat. Když jde o takovou slaďárnu už jen z principu očekávám - a žili spolu šťastně až do smrti) Navíc Zac nám trochu povyrostl, a když už nic, tak se alsepoň bylo na co koukat. A hudba tam hrála hezká. Sice o drama se to jen tak otřelo, ale co naplat. Popravdě je to tak na slabší tříhvězdu, Ale já mám slabost pro vojáky.... a pro psy... takže.... ()

m.satty

Příjemná a romantická oddychovka. Zezačátku jsem moc filmu nevěřila hlavně kvůli Zac Efron, ale v tom filmu je zatraceně sexy. Holky si užijí .. :-) ()

demovka

Zadáno pro ženy: Existují knihy a příběhy, které jsou velice ceněné, ale číst se nedají. Člověk se u nich musí zuby nehty držet, viz např. Jméno růže od Umberta Eca. Na druhou stranu existují příběhy a knihy, které ceněné nejsou, viz např některé z edice Harlequin, ale čtete je jedním dechem a nemůžete se od nich odtrhnout. Film Talisman je přesně taková červená knihovna. Ale nemá všechny vlastnosti béčkových filmů, postavy nejsou černobílé a nedokážeme předvídat vše, co se se právě stane. Takže za to vše + body, taktéž za výkon Blythe Danner. Její nenápadný, ale výrazný herecký výkon, dává tomuto filmu reálně uvěřitelný nádech. ()

aames

Jako holka oceňuji každý tak trochu "hloupý" film, u kterého se můžu beztrestně vymarodit a dostat z horeček, kdy je moje hlava v delíriu a jeidné po čem touží je bezmezná romantika. Na zápisník jedné lásky mi stačí rýma, na Talisman si počkám s angínou. ()

Jannine

Typická, pěkně natočená romantická oddechovka. Na celé se to dobře kouká - pěkné prostředí i hlavní hrdinové. Film sice postrádá složitější příběh a kvalitní herecké výkony, ale co si budem povídat, kdo to u takových typů filmů očekává? ()

Bajucha

Možná jsou čtyři hvězdičky až moc, ale já jsem si to na ty čtyři prostě užila...šla jsem tam s tím, že to bude romantická pohádka, kterou jsem potřebovala vidět...a povedlo se. Byla to romantická pohádka pro dospělé a nutno podotknout, že ta velikost plátna měla plus, neboť spoustu snímků udělala ještě krásnějšíma a já si je mohla naprosto užít...Děj byl vlastně jasný hned, to je pravda s tím souhlasím, ale tak to minimálně u poloviny romantivkých filmů je. Je to oddychovka a sedla mi v pravou chvíli...takže...u mě dobrý ;-) ()

Pat_Pat

Na film jsem se těšila, miluju The Notebook a tak jsem očekávala další strhující romanťárnu. Na Notebook to nemá, i přesto je to krásný film, spíše tedy pro ženské pohlaví. Jdou zde vidět stejné "romantické triky" jako líbání za deště nebo ve sprše, lodičky, veslování .... jako v Notebooku. Zac mě mile překvapil, do této chvíle jsem ho brala jako NIC z muzikálu ze střední. Celkově vzato je to velmi odpočinkový film. ()

Hanecek

Vůbec to nebylo špatný. Sice tam nelétaly auta, postavy neprocházely hořícími ohni a vybuchujícími domy..... Jestli romantický film, tak takto. ()

chlumecky

Pokud máte někdo náladu na příjemný příběh z oblasti romantiky a mírného dramatu, pro nenáročné diváky, tak vás tento snímek potěší. Pokud však máte chuť na akčními scénami nabitý film, tak si pusťte jiný a zdržte se zbytečných komentářů. Romanticky přiblblých filmů je opravdu mnoho, konečně nějaký, který dokáže zaujmout. Na Zaca je velmi pěkný pohled, i když jako mariňák působil trošku přitaženě. 4* dávám za překvapivě příjemně zpracovaný romantický film, kterých je poslední dobou málo, i když trochu scénář místy pokulhává ()

awerto

Zac Efron vypada ako chlap, konecne. Ale ani to mu nepomoze. Slaboduchy scenar, stokrat videne, klisovite. Skoda, absolutne nezvladnuta postava zaporaka. Resp. zvladnuta podla poslednych sablon hollywoodu. V kazdom zaporakovi je nieco dobre (a to najdeme po jeho tragickej smrti pri zachrane niektoho druheho). Scenarista a reziser nam to uz pocas deja dokonca dali vediet: "Si dobry chlap"... :-) Za co ta jedna hviezdicka? Za to ze sa z hviezdicky Zaca stal poriadny chlap... ()

Grantik

Vždycky jsem měl Zaca Efrona spojeného s Muzikálem, ze kterého jsme viděl asi 10 minut. Ale v tomto filmu mě celkem příjemně překvapil. Ano typický hezounek, ale shodil vlasy trochu nám dorostl a hned je to o něčem jiném. Co se filmové zápletky týče je to šílené. Něco takového by se podle mě nikdy nemohlo stát. Ale moji sousedé každý pátek v osm hodin večer zapínají televizi a pouštějí si přesně tyto typy filmu a jako oddych super. Pokud vemu krásnou Taylor Schilling = 3* ()

Evziiik

Naivní romantický příběh, ale milý. Překvapil mě Zac Efron, který mi v roli Logana perfektně seděl. Jednu hvězdičku strhávám za mírné nedostatky jak v ději (např. scéna, kdy se utopil Loganův sok mi do příběhu moc neseděla a byla trochu přehnaná), tak v hereckém výkonu Taylor Schilling, která mi sice ve filmu nevadila, ale v některých situacích bych si dokázala představit něco víc. Každopádně 4* si Talisman určitě zaslouží, už jen proto, že mi zpříjemnil nedělní odpoledne. ()

StandikK

Zcela průůůůůměrný film, ničím nezkazí a bohužel ničím nepřekvapí. Možna jen hlavní hrdinkou, která vypadala docela k světu :-) ()

kyzi

Film je v porovnání s knihou trochu nudný a některé souvislosti jsou přetvořeny což může kazit dojem těm, co jako první četli knižní předlohu. Celkový dojem z filmu ale není špatný, klasická "slaďárna" pro holky jako já:-) ()