Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny

Pawn Shop Chronicles

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2013, 112 min

,,POMSTA, TO JE NEBEZPEČNÉ SLOVO. RADŠI HO NEVYSLOVUJ…“ /// Příběhová hříčka, ve který jde v první řadě o černej humor a ve druhý mrknout na smažku Walkera, Froda v další uchylácký roli a Dillona s brokovnicí v módu Evil Dead (dvojky). Nebo je snad libo zjistit, že Brendan Fraser není zase takovej suchar? Jasan, je to krávovina, postavená na pár postavách a jejich roli v příbězích, ve který vrcholný číslo vobstará sám Ďábel a varna perníku. Ti náročnější, nebo jen ti, kdož očekávají hlubší myšlenku, ať si jdou šlehnout jinam. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Konečně pochopím, jak dostat ženskou na vrchol pyramidy. 2.) Zjistím, že horší než články Rudýho práva jsou snad jen (některý kurva! taky jsem už pár napsal!) obsahy na CSFD. 3.) Thx za titule ,,Viny95501“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(31.8.2013)

Postupně to klesá. První povídka je skvělá - nádherné situace a hlášky ("Když bych seděl v restauraci a okolo mě deset židů, ani bych to nepoznal!"), navíc mě hodně překvapil Paul Walker -, druhá s Dilonem je hodně ujetá a taky dobrá, ale třetí, s Frazerem, je naprosto pitomá. Hlavně nechápu, proč je ze všech nejdelší a ještě se prolíná celým příběhem (jasně, i ta má světlé chvilky, např. když se pokouší platit za kafe a chybí mu 8 centů), stejně jako nepochopím am. obsesi Elvisem. Třetí povídku bych klidně o polovinu zkrátil a spíš bych upřednostnil větší prostor pro pawn shop a dva starší pány v podání D'Onofria a McBridea, kteří, trošku rozvinutější, by nemuseli mít daleko k dobré situační komedii.(15.8.2015)

Nějakou dobu jsem se rozhodovala mezi čtyřkou a pětkou a nakonec se mé hodnocení vyhouplo směrem nahoru, protože ať už to bylo jakkoliv divné a morbidní, já se zkrátka výborně bavila. Tenhle propletenec navzájem se letmo střetávajících příběhových linií, notně ulítlých postav, násilí, pořádné dávky bizarnosti a výborných, černým humorem prošpikovaných dialogů (mým favoritem je rozhovor dvou feťáků nad tématem rasismu) je prostě natolik originální, že s přehledem nakopává zadky všem letošním komediím, co jsem zatím viděla, i když to asi není podívaná pro každého. A jen tak na okraj, zdá se mi to, nebo si Elijah Wood nějak moc libuje v rolích úchylnejch psychopatů?(22.10.2013)

Má to silné momenty, ale celkově převládá spíše jakési roztrpčení, chce to být všechno možné, ale ve finále to je jen jakýsi guláš morbidnosti a krutosti a buranství. Ovšem min. ta jedna povídka o znovu naprosto kouzelném Elijahovi Woodovi vyvolala zhnusení a děs z toho, jak lehce něco takového může být pravdivé. I když film i svou závěrečnou pointou samozřejmě vše bere s nadsázkou a černým humorem. Stephen King párkrát v mé mysli vyskočil, ale on by to dokázal napsat určitě s větší mírou nezapomenutelnosti. Na co ovšem nezapomenu, je určitě Brendan Fraser a to, jaké štěstí je, že tenhle film se nemusí považovat za rozlučku s Paulem.(6.10.2015)

Neskrotný námlask nadupaný nečekaně hvězdným obsazením. Moc příjemné, hravé, odvázané, nekorektně nekompromisní a "protipředpisové". Bavil jsem se velmi, hlavně u prvního příběhu, ten byl dle mě nejlepší. Paul Walker rules! Příběh s Mattem Dillonem s brokádou u pasu a naprosto nečekaným vývojem, je něco, co se nevidí každý den a velmi mi chutnal. No a Brendan a.k.a Elvis... bylo to zábavné, ale jeho část filmu a samotný závěr značně strádá oproti zběsilému začátku. Nelze tomu ovšem upřít osobitost, nápaditost a snaha vymanit se standardům. Chci více takhle položených filmů.(17.11.2013)