Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny

Pawn Shop Chronicles

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2013, 112 min

Má to silné momenty, ale celkově převládá spíše jakési roztrpčení, chce to být všechno možné, ale ve finále to je jen jakýsi guláš morbidnosti a krutosti a buranství. Ovšem min. ta jedna povídka o znovu naprosto kouzelném Elijahovi Woodovi vyvolala zhnusení a děs z toho, jak lehce něco takového může být pravdivé. I když film i svou závěrečnou pointou samozřejmě vše bere s nadsázkou a černým humorem. Stephen King párkrát v mé mysli vyskočil, ale on by to dokázal napsat určitě s větší mírou nezapomenutelnosti. Na co ovšem nezapomenu, je určitě Brendan Fraser a to, jaké štěstí je, že tenhle film se nemusí považovat za rozlučku s Paulem.(6.10.2015)

Pawn Shop Chronicles přináší velmi zdařilou mozaiku kriminálních příběhů a přehlídku bizarních charakterů, okořeněných humorem, jemuž se docela daří držet v nenásilných mezích. Až na pár momentů, které mi přišly až příliš "ulítlé" a jaksi "americky hysterické", se mi film líbil. Hudební stránka perfektní, člověk by si až řekl, že se Tarantino opět vrátil do své "staré" formy:) Obsazení je "Top Class." Matt Dillon (nebo to snad byl Bruce Campbell?:) patří mezi nejvýraznější postavy, spolu s Elijahem Woodem, který již v Maniakovi předvedl, že vyšinutí psychopati mu náramně jdou. Paul Walker je sjetý jak hovado a Thomas Jane se zde jen mihne, ale v tu chvíli "stole the scene." DJ Quallse mám ráda už od Jádra a je velká škoda, že jeho neobvyklý vzhled mu zřejmě nedá prostor na nějakou větší či hlavní roli. Já se těšila především na Normana Reeduse, jaké zklamání bylo, když ho tu v podstatě ani neuvidíme, protože celou tu dobu, již ve filmu stráví a která je navíc strašně krátká, je pod maskou. Jako nenáročná jednohubka tato retro krimikomedie rozhodně nezklame a svoji základnu fanoušků si jistě vybudovat dokázala.(20.2.2016)

Hic sunt leones, chytrolíni. Nedělám si iluze, že film o zfetovaných vidlácích není to pravé ořechové na jemnocitné nitro průměrného ČSFD kritika, přesto všechno je krajně podezřelé, že červený film je v modrých číslech. To už dopředu můžeme vědět, že to bude něco EXTRA. Že to bude nekomerční rozmrdávačka, s takovou dávkou ironie, že Iron man si může akorát na dvorku hrát se svářečkou a přemejšlet o bakelitu.(11.10.2013)

Tak když jsem přemýšlel jestli si tento film pustit nebo ne tak jsem si říkal,že to bude asi spíš pěkná volovina a jediné co mě lákalo byl Paul Walker,ale panečku to teda byl nářez a dobrých 112 minut zábavy i když se našly slabší místa.Hlavně dějová linka s Brendanem Fraserem (Ten mi neseděl skoro nikdy nikde) ,ale zbytek poskládaných příběhu,které se navzájem docela propojovali neměli téměř chybu.První příběh okolo Paula Walkera a spol. je jedna velká ujetá zdrogovaná jízda kde je asi zřejmě cítit ,že si Paul jako jednu bohužel ze svých posledních rolí plně užil a sám film i spolu produkoval.Za maskou se tu objeví i Norman Reedus což bylo milé překvapení,ale dozvěděl jsem se to až z titulku :-).Jinak třešnička na filmovém dortu je zde pro mě jednoznačně příběh s Mattem Dillonem a jeho nekompromisní touha najít unesenou ženu...Dillon poslední dobou ukazuje,že na to stále má a jeho fanoušky zde určitě potěší.Celkově tedy za mě 80 % a čtyři hvězdy.(1.12.2014)

Pleasure tak trochu "guilty", ale pořád pleasure. Tři brakové příběhy z amerického vidlákova, které by se strašně chtěly podobat na Pulp Fiction, ale chybí jim tarantinovská preciznost. Btw. Elijah Wood očividně dělá co může, aby nálepku "roztomilý hobit" předělal na nálepku "úchylný psychouš". A docela mu to jde.(16.12.2013)