Lorax

• USA Dr. Seuss' The Lorax (více)

Ted je až po uši zamilovaný do kamarádky Audrey. Jenže jeho láska myslí jen na to, jak asi vypadá pravý strom. V jejich rodné Vševsi totiž mají kytky, stromy a zkrátka cokoli, co vzdáleně připomíná přírodu, z plastu. Proto se vydává na cestu za hranice města, kde odhaluje neobyčejný příběh Loraxe, nerudného, ale okouzlujícího tvora a mýtického ochránce stromů. To se ale ani trochu nezamlouvá super mocnému majiteli místní výrobny čerstvého vzduchu. Zdejší lidé si zvykli, že se čerstvý vzduch prodává, a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. (TV Nova)

5ars33r

80% je asi hodně, ale můžu si dovolit úmyslně přidat, jelikož vy úmyslně podhodnocujete. Bylo to vtipné, relativně dobrá animace, ukáže to dnešním děckům, že příroda není jen k tomu, aby se zlikvidovala pro náš užitek. Snímek sice nepřinesl originální koncepty, jelikož ale skvěle recykluje ty staré, tak nemám nejmenší problém mu to odpustit. Na můj se tam zpívalo asi tak o 30% více než mi přijde akorát, ale předpokládám, že cílová skupina je primárně trochu mladší než já a děckám, co znám zpívání ve filmech nevadí tolik, co mě. Stromy mi nejprve také jak tu již padlo připomněli lízátka (vzbuzovali ve mě trochu kýčovitý pocit), ale když jsem si představil možnost něco podobně chlupatýho pěstovat na zahradě, tak mě to i docela nadchlo. Hodnocení: 80% ()

Alpha69

Docela hloupost s příšernými hudebními výstupy. Ale Lorax je docela zábavná postavička a poučení mi přijde natolik zásadní, že jsem se nakonec rozhodla pro tři hvězdičky. ()

PANKY71

Chtěl jsem napsat svoje hodnocení ale všechno podstatné napsal 28.7.2012 MartinezZ. Snad bych jen přidal infantilní postavičky...:-)) Oproti tomu Numi to srovnával "v mnoha ohledech" s VALL-I což je teda totálně vedle. 2 hvězdy a to jsem byl moc hodnej. Nebavilo to mě, manželku a ani osmileté dítě. Jen to tříleté na to reagovalo ()

Lukes777

Lorax po dlouhé době super animák, kterímu jsem se zasmal. Je tam dost vtipných moment které jsem si i několikrat po zhlédnutí filmu přetočil a kuknul znova. ()

Lenka.31

Lorax- Až mi vyhŕkla slza, keď som si pozrela hodnotenie iných. Väčšinou dávali iba tri hviezdy. Chápem, že tvorcovia Ja, zloduch len ťažko vymyslia niečo lepšie. Ale toto bol úplne iný typ filmu. Hudba Johna Powella sa tam pekne dopĺňala s celkom dobrou animáciou a pestrými farbami. Od začiatku po koniec dej nestráca na šarme aj keď sa film odohráva v dvoch časových rovinách. Je vidno, že toto nie je tuctová záležitosť. Nie je až tak predvídateľný, napríklad originálne bolo, že Jednoráz nešiel pomôcť Teddovi zachrániť ten posledný strom. Technicky mu pomohol, ale ostal doma. V tuctových béčkových filmoch by tam prišiel v poslednej chvíli a zachránil tú rastlinku. Vďaka tomuto veľké plus. Troška mi vadili preklepy ako napríklad keď v dave ľudí sme mohli vidieť viac rovnakých postáv len v iných farbách oblečenia. Konkrétne to boli dievčatá, ktoré sme mohli vidieť päťkrát len v úvodnej pesničke a bola to tá istá len v inom oblečení. Slovenský dabbing preferujem viac v animákoch tohto typu, ale teraz musím uznať, že český je omnoho lepší. Hlas Martina Kaprálika je dobrá pre akčné trháky, ale ako pre animák nič moc. ---------- Námet: 100% Scenár: 95% Zvuk: 100% Herecké obsadenie: 100% Animácia: 90% Dabing (český, slovenský, anglický): 90% - desať percent stiahol SK dabing Celkový dojem: 100% ----------- ()

cartyci

Na štyri hviezdy to nebolo aj keď nemalo to ďaleko.Hudba v celku príjemná a ani dej sa mi nezdal rozťahaný,ba práve taký akurát.Len ma mrzí že som to nepočul v originále ale snáď časom to kuknem. ()

vrch07256732

Také nemastné neslané, vyslovene animák do počtu. Dosť mi prekážali gitarové avantúry hlavného hrdinu, nejako to vôbec nezapadalo do celkového konceptu filmu - snáď len ťah režiséra spraviť film o čosi atraktívnejší. Zelené posolstvo prekypuje snáď v každej scéne a stráca tak na údernosti. ()

Martin29

Na to, že to točili režiséři Mimoňů a Já Padouch nic moc teda. Počet kvalitních vtipů je tak méně než 5 a zasmál jsem se tak možná 2-3krát. Tomu klukovi šlo jen o tu holku a ne o žádné stromy a ani se to neřeší song o tom jak je všechny vykořistí je jeden velký úlet (děti ho ani nepochopí a dospělý budou kývat jen hlavou) to nemluvím o tom jak na konci vyhodí pana O´Haru x roků to neřešili a naráz to řeší, ale to z nich lepší lidi než on nedělá. Potěší tak jen závěrečná píseň Nech to růst, která je chytlavá. P.s. Lorax se tam moc nevyskytuje ()

Megahead

Myšlienka animovaného filmu s poukázaním na dôležitosť prírody, stromov a životného prostredia sa mi páči, horšie to už však bolo s kvalitatívnym obsahom rozprávky a aj celkovou animáciou. Postavičky ma moc nezaujali,Lorax ako mýtický ochranca lesa vie na jednej strane rôzne čary a triky (napr. dostať sa do zatvorenej miestnosti), na druhej strane nemá žiadnu moc, aby ovplyvnil vyrúbanie lesa, či už zničením sekier, atď. V podstate zbytočný ochranca - neochranca. Jednoráz mi pripadal ako užitočný idiot - najprv všetko zničí a potom to ľutuje, stiahne sa a nesnaží sa to ani ovplyvniť (to semienko mohol zasadiť aj sám). Ostatné významnejšie postavičky: Ted, Audrey a babička boli v pohode. Príbeh postráda výraznejší dej, prípade aspoň nejaké vtipnejšie pasáže. Taktiež piesne sú skôr priemerné / slabšie. ()

KubajsV

Muzikálový animák s chytlavými melodiemi nejen v angličtině, ale i v českém dabingu! Příběh má za cíl varovat diváky, spíše připomenout jim, že si máme vážit přírody kolem sebe. Vidím Loraxe jako příjemný rodinný film, který ke mě přišel jako blesk z nebe a trefil se přímo do správného pařezu :-). Ale pozor, zvažte, jestli chcete tento animák sledovat, aby jste nahlédli do hrozivé budoucnosti, ve které budeme dýchat vzduch z plastových lahví. (PS: Povedenější než pokus Hortona zaujmout mladší publikum😄. ()