Lorax

• USA Dr. Seuss' The Lorax (více)

Ted je až po uši zamilovaný do kamarádky Audrey. Jenže jeho láska myslí jen na to, jak asi vypadá pravý strom. V jejich rodné Vševsi totiž mají kytky, stromy a zkrátka cokoli, co vzdáleně připomíná přírodu, z plastu. Proto se vydává na cestu za hranice města, kde odhaluje neobyčejný příběh Loraxe, nerudného, ale okouzlujícího tvora a mýtického ochránce stromů. To se ale ani trochu nezamlouvá super mocnému majiteli místní výrobny čerstvého vzduchu. Zdejší lidé si zvykli, že se čerstvý vzduch prodává, a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. (TV Nova)

klaranapoli

V prvních minutách filmu jsem si snad říkala, že se dívám na naši budoucnost. Děj se mi trochu líbil, scénář nic moc, grafika mě taky příliš neoslnila. Nejlepší ovšem byli vedlejší role v podobě rybičkách a roztomilých medvídcích :) ()

KiJi

Bursíkovi by se film asi líbil. Je to obyčejný klišovitý animák se silným ekologickým podtextem – mějte rádi přírodu a hlavně nekácejte stromy. Vše je umělé, lidé si musí kupovat kyslík a jeden na tom vydělává. Po vzoru Walta Disney se tam dokonce zpívá. Film obsahuje retrospektivu ze vzpomínek, reálné dění, pěknou hudbu a poučení pro děti. Spíše slabší průměr. ()

montel

Dvanáctiletý Ted žije v krásném městečku obklopeným velkou zdí. Za tou zdí však život ustal a není zde k vidění jediná rostlina ani živočich. Za kopci a prachem je zde pouze jeden dům a v něm bydlí podivný stařec, který může za všechnu tu zkázu. Právě za ním se vydává Ted, který hledá alespoň jeden živý strom, který by mohl dát své kamarádce jako dárek k narozeninám. Cesta za touto jedinečnou rostlinou, která by mohla celému městečku zaručit čistý vzduch a vrátit mu svěžest a zdraví je ovšem daleko složitější...Po dlouhé době sem byl zvědavý na nový animák a nutno říct, že tvůrcům nápady nedocházejí. Film je hezký, barvitý, muzikálový, roztomilý a bůhví co ještě. Já se nenudil. 60% ()

Epco

Moralita s ekologickým apelom, krížená so žiarivo farebnými kulisami a navrch 3D. Vznikol mačko-pes, ktorý poteší možno len tých najmenších a aj to len preto že im stačí čokoľvek farebné čo poskakuje a piští. Nepoznám predlohu, ale pointa príbehu mohla byť do diváka tlačená jemnejšie a nie silou a citom hydraulického lisu. Zopár fórikov film nemá šancu zachrániť, hlavne ak už boli v bledozelenom videné v x iných príbehoch. ()

Mates Hradecky

U tohoto dílka mám podezření, že producenti zkoušeli na animátorech účinky LSD. Hlavní hrdina lesní muž Lorax vypadá jako oranžový mrož, stromy mají pestrobarevné paruky a hlavní záporák je jako Jackie Chan. Nevtipné a místy i hloupé. Vhodné snad jen pro členy Strany zelených. ()

Kraliczech

Tak bohužel neznám knižní předlohu, ale možná právě kvůli tomu dávám tak vysoké hodnocení :-) Já si sledování tohohle animáče užil. Moc se mi líbila myšlenka a to, že to mělo jasný názor, který to nenásilně sdělovalo. Barvy a zpívající ryby to vyhnaly do té zidealizované přírody, trochu kýč, ale tak to má být. Přece nechodíme do kina na něco, co je běžný. Kromě písniček mě tedy nic nezklamalo. Mně se prostě nelíbí písničky ve většině animáčů, kromě snad Lvího krále, nebo Malé mořské víly. ()

Ginnidlo

Už jen Avatar je o něco více zelenější, než Lorax. Z nouze jsem na film koukla, už jsem neměla na co jiného koukat. Jak jsem čekala kravinku, dostala jsem kravinku plus neodolatelnou chuť jít zasadit strom a počkat, až na něm vyroste cukrová vata. ()

Werrona

Úchylně barevné, děsně kýčovité, ale ono to tak má být, dělá si to z té kýčovitosti prdel, stejně jako z mnoha dalších věcí. Třeba z reklamy na pičoviny(cokoliv dáte do plastové lahve lidi si to koupí), nebo z toho když někdo chytí obloouk, že se mu začne dařit v podnikání. Nechá se pohltit ziskem, až zničí všechno okolo a nakonec i sám sebe... Je to plné "jápodouchovitého humoru", kýčovitých písniček a nafukovacích stromů. Když to porovnám se všemi těmi těmi šreky, madagaskary nebo ajs ejdži, tak tohle je alespoň originální a vtipné, i když ten humor musí člověk dětem kapánek vysvětlit. Můj syn to žral docela dlouho... ()

Naby

Pekna pohadka, pro deti od 6ti let i poucna. Chvilema to byla sranda, chvilkama to bylo poucny a nebo smutny. Urcite vhodne jako rodinej filmecek. Celkem 4* ()

D1705

Neviem, niečo mi na tom strašne vadilo. Aha, postavy, ktoré sa veľmi podobali na Ja, zloduch. Aj keď niet sa čomu diviť, vyzerali všetky podľa jedného modelu. Veľká hlava, malá tvár s orlím nosom a malými očami. Dej mi bolo obtiažné pochopiť, vyzeralo to ako dva samostatné príbehy. Takže by som to odporučil tak na jedno pozretie inteligentnejším. ()

Jakub_BH

Hezká animace málem není vidět pod krustou ekologicko-sociální symboliky, jejíž agitační tloušťka musí urazit i malé děti. ()

Puslanka

Pohádka s ekologickým tématem, kde jsem se navíc nenudila ani na chvilku. Svižný děj a jeden vtip za vtipem. Film je určený spíše dětem, tak je jasné, že starší většinou už tolik nenadchne, ale mně se líbil. Jen to 3D bych vynechala... :) PS: Měly by zhlédnout všechny děti :) ()

Pblashshs

Celé by to bylo hezčí a sympatičtější, kdyby nebyl "ekohippiesácký přesah" filmu takto přímočarý a až bolestně okatý. Dialogy, na kterých film více méně stojí, mi připadaly příliš klišoidní a jednoduché, ty ostatní málo vtipné. Na druhou stranu, film jako celek se mi líbil. Je nejpíš potřeba neočekávat od něj genialitu zde již zřejmě zmíněného wall-eho a brát to jako odpočinkovou pohádku pro starší. ()

JARDAHONDA

Fantastický svět pohádek ožívá v obrazově velkolepém dobrodružství od tvůrců filmů Já padouch ! Dvanáctiletý ted´ bydlí v umělém městě, kde neexistuje žádná živá příroda. Má jedno veliké přání : touží najít opravdový strom, čímž by zapůsobil na dívku svých snů. Proto se vydává na cestu za hranice města, kde odhaluje neobyčejný příběh Loraxe, nerudného, ale okouzlujícího tvora, mýtického ochránce stromů... Svěží animáček s nádhernou grafikou a hezkým příběhem mě rozhodně přesvědčil a na 4 hvězdy právem dosáhnul ()

pablo3

Fajné. Náhodou mile překvapilo a pobavilo. Šťávu to zdaleka nemá takovou jako Já, padouch, ale to se dalo čekat. Poselství pěkné, pár povedených akcí i pár povedených fórků. Vzhledem k tomu, jak upadá celková nápaditost i náboj u nejnovějších snímků, to nebylo zas tak špatné. ()