Lorax

• USA Dr. Seuss' The Lorax (více)

Ted je až po uši zamilovaný do kamarádky Audrey. Jenže jeho láska myslí jen na to, jak asi vypadá pravý strom. V jejich rodné Vševsi totiž mají kytky, stromy a zkrátka cokoli, co vzdáleně připomíná přírodu, z plastu. Proto se vydává na cestu za hranice města, kde odhaluje neobyčejný příběh Loraxe, nerudného, ale okouzlujícího tvora a mýtického ochránce stromů. To se ale ani trochu nezamlouvá super mocnému majiteli místní výrobny čerstvého vzduchu. Zdejší lidé si zvykli, že se čerstvý vzduch prodává, a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. (TV Nova)

blazma

Průměrný animák, nic méně mě potěšil příběh, protože se nebáli vykreslit svět a lidi, jako tak trochu ničitele přírody.. Většinou takové věci v animáku nevidíme a to se cenní. ()

KayJay88

Bomba stejně jako "Já, padouch" přesto odpočinkové, zaměřené z větší části na děti. Ale moje přítelkyně takové filmy miluje a koukat se na ni jak se nad tím rozplývá je prostě k nezaplacení ! Doporučuju jako odpočinkově-relaxační film. 82% z čehož 7% je navíc za již zmiňovaný úsměv na přítelčině tváři. ()

MiniRecenze

Tato pěkně vybarvená pohádka se objevila už na obrazovkách roku 1972 ,přiznám se,že jsem neviděl a nemůžu srovnat.Ale co je důležité ,tak svůj účel splní a dětičky pozorně koukají a poslouchají.Animace,je takové "hrubšího" zpracování a dokáže zaujmout věk 3+ .Samozřejmě,zápletka už několikrát ohraná,akorát s jiným "kabátem",chválím poučnou vsuvku.Nenáročná podívaná,při které můžete získat "na sebe" hodinu a půl času. BAREVNÉ!!! ()

john986

moje deti to hltaj (4 a 2 roky). Mne se to taky libi. Semtam forky, pekny pisnicky, hodne barev... moje decka si to uzivaj vic nez Shreka, Dobu ledovou, Nema apod... ()

LencaN

Zajímavé. Mám ale smíšené pocity. Na jednu stranu je tu ekologické agitace až běda, na druhou stranu díky za ni, protože třeba to někomu vážně zaseje do srdce semínko lepšího přístupu k přírodě už od malička. Ale celkově ten animáček spíš průměr. Místy to bylo trochu chladné, nesmyslné, zbytečně prodlužované. Ale zase vtípky byly povedené, zpívající rybičky song z Mission Impossible, heslo z bankovnictví a marketingu "Too big to fail" v kanclu, roztomilá zvířátka, jednoho méďu bych brala domů...a konečná píseň "Let it grow" a celý závěr byl dojemný. Ale jinak to bylo prostě zvláštní. Dějové linky byli dvě, kdy vlastně v té důležitější (aspoň myslím) se toho až tolik neudálo a spíš se film točil kolem chamtivého a nedomyšleného chování Jednoráze v první dějové lince, která je jakýmsi vysvětlením, jak se mohl svět dostat do takového srabu. Ale hlavně - film se jmenuje Lorax, což je tady duch lesa, který mluví za stromy, ale ve filmu nehraje zrovna ústřední roli, což mi asi v půlce začlo vadit. ()

esmoke

Animovaný film o klukovi, který miluje jednu holku a proto pro ni chce sehnat skutečný strom. Protože žijí ve světě, kde již žádné stromy nerostou. Jde o adaptaci kratičké obrázkové knížky od Dr. Seusse (Grinch, Horton). A z desetiminutové poloabstraktní ekologické agitky někdo chtěl udělat rodinný film. No úplně dobře to nedopadlo, pouze malinkatí diváci se možná trochu zabaví. (2D dabing) Rozpočet: $70 miliónů, Tržby: $348,840 miliónů. ()

Bezejmený

Zábavný film, který nenudí. Výborná animace a design. Milý a dojemný. Hodně zajímavých a občas i ulítlých nápadů. Nemůžu si stěžovat:-) ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Tento animák je vizuálne pôsobivá prvoplánová ekologická agitka. Hoci grafika a myšlienka sú krásne, samotný príbeh je trápne prostý. Máme tu zaľúbeného pubertiaka a dievča ktoré túži (bohvie prečo) po živom strome. Pubertiak s pomocou svojej milej babičky a odvážnej matky porazí hrabivého boháča O'Haru a presvedčí ľudí, že hoci žijú v dokonalom meste potrebujú strom a prírodu. ()

misuleee

Barvičky a originální nápady střídají klišé a suché vtípky. Děj je sice jednoduchý, ale téma je to přece jen aktuální. Vidět to ve 3D je opravdu zbytečné. Český dabing je ucházející, ale je mým zvykem vidět film alespoň jednou v originále, takže je pravděpodobné, že ještě změním své hodnocení. Zatím to vychází o fous na 3*. ()

kacudzde

Hezká animace a příběh s ekologickým poselstvím. Co mě u pohádek z poslední doby štve, jsou ta muzikálová čísla. A tady jsem měla problém chvílemi zpívaný děj zachytit já, natož děti. Ale ryby zpívající melodii z Mission Impossible neměly chybu. Viděno v kině 31.3.2012. ()

snupko13

Až na zopár vychytáviek tento inak veľmi pekný, čo do vizuálu animák (nevidel v 3D) dosahuje veľkým množstvom nedotiahnutých vecí, odfláknutých, rýchlo odbavených a v niektorých prípadoch dosť nelogických hlavne priemer, čo do deja. Odkaz, už klasický pre takmer všetky dnešné animáky, čiže dbajte a ochraňujte budúcnosť planéty je síce fajn, ale na niečo viac ako priemerný zážitok so stromov všehovecných to nestačí. ()

le poulet

Hezky barevné, příliš dlouhé, divně rozložené (pokud jde o děj), blbě nadabované, navýsost nudné. Bod za čupr babku a bod za rozkošné stromy. Jinak nada.Asi jsem na to moc velká. ()

pirate

20 minut docela nuda a zbytek až do konce ujde. Jinými slovy film je nejlepší, když je na scéně Lorax. Relativně zajímavý nápad, promyšlené postavy i "příroda", hezky vytvořené, prostě podívaná jak dělaná pro děti. Ty určitě budou s radostí koukat neustále. A zajisté se najde i někdo ze starší generace. Tím netvrdím, že by tato pohádka nestála za nic. Ale já už bohužel nejsem malé ditě, což by nevadilo, každopádně jsem viděl lepší a tak dávám 60%. ()