Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

LencaN

Výprava byla fajn. Odpovídající. Stejně jako v podobných filmech nebo seriálech stejného žánru. Ale tam, kde to mělo mezi hlavní dvojicí jiskřit, se vždy objevila scéna kýčovitá až škoda mluvit. Ze začátku se mi to dost líbilo. Upíry, vlkodlaky atd. mám ráda. Ale tohle byla vymývárna teenagerských mozkoven. Jak jsem se dočetla, Mortal Instruments je několik knih a tak působil i scénář. Myslím tím, že to není filmový scénář, ale seriálový. A tohle byla jedna děsně dlouhá epizoda, která by v seriálu vyzněla líp. Takhle to bylo spleskané a překombinované. Už v půlce jsem poposedávala, kdy už konečně bude konec. Taky mě už vytáčelo, jak se všichni oblíkali do černé kůže, aby byli cool a uaaa-bububu. ()

Paulo

Všetko také neusporiadané a chaotické. Každú chvíľu sa tu objavujú nové postavy, ktoré tu vôbec nemuseli byť, až ich je tu toľko, že divák sa v tom jednoducho stráca. Na jeden film je tu až veľmi veľa zápletiek. Koniec mal byť veľmi dojímavý, ale pre celý ten zmätok sa tie emócie nejako vytratili. Lili Collins tomu pridáva šmrnc. “Mal si ho skrotiť, ty si ho naučil milovať. Neskrotil si ho, zlomil si ho.” ()

SEIDON

Film má potenciál být velmi kvalitním snímkem. Příběh je sice okoukaný ale prostředí a hlavní myšlenka je poměrně svěží. To by však nesměl být z 90 % drama pro 15 leté holky. Je to plné klišé, velmi nelogických dějových zvratů a dost nenápaditých dialogů. Celkem mě překvapuje, že jsem to dal až do konce (byť asi na 5 částí - jinak to nejde). Škoda. ()

Radek273

Ptáte se, co drží snímek zuby nehty stále ještě v průměrných hodnotách? Ucházející efekty a především Lily Collins! ()

Alecjay

jelikož jsem jako první viděl seriál, kterej se mi docela líbil, byl jsem zvědavej na film. Knížku/y jsem nečetl, takže porovnávám právě se seriálem Shadowhunters. Hodinu a půl dlouhá slátanina, ve který se vlastně vůbec nic nestane s absolutně nesympatickýma postavama. Už jsem si zvykl, že hlavní hrdinka fantasy romantického dramatu je povětšinou protivná a otravná, ale v tomhle filmu jsem měl problém najít postavu, která by taková nebyla. I přes mojí zálibu v Lily Collins a příjemné překvapení ve formě Roberta Sheehana mě už po patnácti minutách bolela hlava z neustálého kroucení očima. A za takhle odpornýho hlavního záporáka by se nemusel stydět ani severskej studentskej horor, mám pocit, že do tohohle žánru někdo tak extrémně unlikable (pardon my french) nepatří. Námět jako takový je příjemná oddychovka a vždycky se rád podívám na originální pohledy na různé mýtické postavy, nicméně tady se nehodnotí kniha, ale film. Takže za mě 1/10 pro Lily Collins a Magnuse v mini šortkách. ()

breebee

ten film měl absolutně všechno - gaye, kluka co vypadá jako gay (sorry jamie), výrazné obočí, vlkodlaky i upíry, kožený oblečení,číňanskýho čaroděje, klišovitý trapný scénky, pusu v děšti, nečekané přiznání zamilovanosti, incest, Cersei, britský přízvuk, pár pohledů na panoramata NYC, odhalení pravdy o rodičích, scénu bez trika (jamie opět odpustí, ale trochu reklama na holocaust), sexy tetování, flashbacky, pohazování vlasy, spletité vztahy, rozbitý byt, pár kouzel jak z Harryho Pottera.. no prostě BOMBA! (i ta tam byla).. a ted to musím jít vstřebat. / s odstupem času (71 dní) filmem shlédnutým dvakrát v kině a jednou přečteným prvním dílem se vracím k hodnocení. a zůstávám na pěti hvězdách, jelikož tento film má pro mě zkrátka nesporné kvality. tak za prvé si mě skutečně dostal výběr herců, jak Collins tak Jamie odvedli skvělou práci. nebudu kritizovat Lillyino obočí nebo to, že Jamie chvilkama připomíná transsexuální anorektičku (vtip, mám ho ráda) ale prostě si myslím, že jsou oba velmi talentovaní. jejich milostné scény se mi protivý pořád, a pořád mám tendence dávat oči v sloup když se na ně spustí déšť a na tom se nic nezmění. podobný (oči v sloup) názor mám i na stvárnění démonů (atd.), přijde mi, že si s tím mohli dát větší práci, jo. ovšem děj je naprosto perfektní, vzhledem ke knize, která mi celá přišla taková pomačkaná, z toho vykutali to nejlepší a ještě něco přidali. akorát teda ten kousanec nemuseli ve filmu ukazovat, když se k němu už nikdo nevracel. na druhý díl se tedy těším hodně. 53% je směšné, tady je vidět jak jsou češi postižení Twilight a všechno co vzniklo poté a jen trochu zapadá do kategorie "teenage fantasy" je hned kopie. takže podle téhle logiky už by na tento žánr nemělo nic vznikat. a vlastně z každého žánru je něco mega úspěšného ne? to bychom už nemohli točit nic :) mě to baví. ()

Nemain1987

Na začátek musím říct, že NEJSEM zklamaná. Na základě trailerů jsem čekala, že to bude O DOST horší. Dále nutno poznamenat, že Jamie Campbell Bower, navzdory mým antipatiím vůči němu, je naprosto perfektní Jace. A teď už k filmu jako takovému: Celkový dojem je průměrný. Stojí to za shlédnutí a kvůli některým scénkám bych se na to asi klidně i mrkla znovu, ale na druhou stranu nemám pocit, že bych o něco přišla, pokud bych to neviděla. Jako fanoušek knížky (Město z kostí jsem četla asi desetkrát a z celé série Mortal instruments mi tenhle díl přijde zdaleka nejlepší) příliš neoceňuju vcelku velké změny oproti knize. A nemluvím jen o bojových scénách, kterých je ve filmu požehnaně. Navíc mám pocit, že ty bojové scény jsou ve filmu na úkor daleko důležitějších pasáží, které spoustu věcí objasňují. Mám takový dojem, že pokud ten film sleduje někdo bez předchozí znalosti knihy tak se v dějové linii může velice snadno ztratit protože důležité údaje jsou ve filmu zmiňovány jen tak jakoby na okraj. V konečném důsledku ale musím pochválit, jakým způsobem jsou scény poskládány (nechybí nic tak úplně podstatného, kniha se z toho pořád dá dobře vypozorovat) a také ponechání některých vtipů v původním znění z knížky. V zásadě se jedná o zcela nenáročné povyražení a s klidným svědomím můžu film doporučit jakožto slušnou kratochvíli pro dlouhé deštivé večery. ()

teseth

No je fakt, že tento film není zase tak špatný jak to podle zdejšího hodnocení vypadá. Scenáristicky docela přijatelné zpracování knížky, která nás zavede do světa lovců démonů, upírů, vlkodlaků a jiných nadpřirozených bytostí. Režijně se dá říct, že film se taky povedl, ale nechápu proč tvůrci museli dát do toho ten milostný 5 úhelník. Ten tam zbytečně otravoval a u hromady lidí vyvolá dávivý kašel a vzpomínky na twilight, což způsobí filmu velmi špatnou pověst. Když si ale odmyslíte tenhle neduh tak film dobře odsýpá a je plný parádních akcí, které určitě milovníky fantasy nadchnou. Za oblečení bab a ten bič přidávám z průměru na 4*. ()

doogiemus

Jestvujú filmy, ktoré sa pekne snažia sledovať knižnú predlohu a sú fakt dobré. Žiaľ, tento film medzi ne nepatrí. Ovplyvnený knihou som sedel v kine, neveriacky krútil hlavou a premýšľal, či Harald nečítal len každú dvadsiatu stranu. Aj chudák Bach sa musel v hrobe obracať. Vizuálne to však nebolo najhoršie, dobre vyzneli aj niektoré uštipačné poznámky hlavných hrdinov. Snáď to pri dvojke bude lepšie. ()

Velvet.Suicide

Tak zcela upřímně (spoiler alert): to, že se ve filmu objeví vlkodlaci a upíři, se dalo čekat, ale školní autobus plný drsných chlápku vlkodlaků mě odrovnal. Takových WTF momentů je ve filmu celá řada, ale jen minimum z nich působí tak směšně, až je to vlastně vtipné. Lepší scénář bych asi zvládnul i já, ani nemluvě o vedlejších (a vlastně i hlavních) postavách. Obecně je příběh vlastně špatně postaven a podráží nohy sám sobě, obzvláště v naprosto podivném, nelogickém konci plném chyb, nad kterými zůstane rozum diváka staršího patnácti let stát. Chápu, že rozhodně nejsem cílovka, ale těšil jsem se na nějaký akčnější Twilight. Nikdy jsem si nemyslel, že to řeknu, ale Twilight vyznívá oproti Mortal Instruments jako bravurní film. Ani nemluvě o náznaku incestu během dalšího (snad na něj nedojde) dílu. Hvězdičku za slibný (ano, v porovnání se zbytkem se zdá poměrně slibný) začátek a Lenu Headey a Roberta Sheehana. ()

h.madlenka

Tak tohle se povedlo. Čekala jsem kdeco a bála jsem se, aby film nezkazili podobně, jako se to stalo třeba s Eragonem. Město z kostí má od katastrofy daleko. Tvůrci se rozhodně drželi předlohy. Problém je, že (nejspíš v zájmu zvýšení atraktivity děje) vyzradili několik věcí, na které si čtenáři museli počkat až do dalšího dílu. Podle mě to bylo zbytečné, protože film by vůbec nemusel trvat přes dvě hodiny. Bohatě by stačila hodina a půl, protože občas se skvělá akce rozmělnila na delší dobu, a já se jenom divila, proč se to tak násilně natahuje. (I když na druhou stranu, pokud vám hlavního záporáka hraje Jonathan Rhys Meyers, kdo by ho nechtěl mít na plátně trochu déle...) A ještě něco: oblíbila jsem si Clary, což se mi za tři knihy nepodařilo. Lily Collins to jde. ()

tejuczka

Mortal Instruments je jeden z teenagerovských filmů, které určitě neurazí, avšak nijak nenadchnou. Pravdou je, že podobné filmy jsou od Twillight, po Harryho Pottera, ale není to nic šíleného. I když je téma hrdinky, která zjistí, že má zvláštní schopnosti ohrané, v kině mě to bavilo. Není to nic, pro co by se tady mělo dávat špatné hodnocení. Uvědomte si, že udělat dobrej film, který by vyhovoval všem je dost těžké. Pokud hledáte něco na zamyšlení, spešl efekty a super herecké obsazení, měli byste zavítat spíše do dramat či thrillerů, nebo se podívejte na Atlas Mraků, aby to vyhovovalo vašemu rádoby kritickému egu. ()

BlackVelvet

Dalo se to - parkrat sem se fakt zasmala, jako treba u Maguse ve spodnich spodarach a take ocenuju, ze vsichni vypadaj tak trochu jak z Depeche Mode (protoze sem na Dm vyrostla a jeste nez vubec bylo nejake Emo chodila cela v cernem). Celkove teda zasmat se dalo vicekrat, ale u pasazi ktere nemely byt umorne, co je asi trochu problem. Jinak hodne veci mne unika. Za prve, nazev Mesto Kosti sem nepochopila. Knihu jsem necetla, a ve filmu se toto mesto mihne asi tak 5 minut, takze mne to fakt unika. Hlavni hrdinka hraje prvni polovinu filmu fakt spatne, a neni mne jasne, proc po te co ji zmizi mama a ona zjisti co vsechno existuje resi hlavne do koho se zakoukat. Jace ujde, ale nevim, proc si cmara na ruku runu snad proti zlomeni srdce po te, co zna hlavni hrninku asi tak 3 dny nebo kolik ? Cela ta milostna zapletka je silene umela a nucena, sceny ktere kazdy zna uz milionkrat. Radoby milostny trojuhelnik, slecinka ktera vybira mezi dvema borcema, jeden lepsi nez druhej, z cehoz jeden jaksi netusi ze ona ho nemiluje, ona zase netusi ze on ji miluje...do toho borec kterej si po jednom polibku vynucuje at ho miluje a nezatlouka jeho jejich lasku po te co ji sahodlouze vysvetli, ze on nikdy nikoho nemiluje, jen sam sebe. Scena ve skleniku je fakt silena, cele kino se smalo, to byl jak nepovedeny video hit z 80. let, muj kamos se na zemi valel smichy a ja take. Az mne bylo hercu lito. Dale, co to vsichni maji s tim pianem a nadprirozenyma/poloprirozenyma klukama kteri na nej hrajou ? To je jak nejaky Twilight reloaded. Take sem nepochopila ze jedna z hlavnich postav, ted mne teda fakt vypadlo jak se jmenuje, je asi teda jako gay a miluje Jace, nicmene mi to nemame sanci zjistit, zatimco hlavni hrdinka to hned vi. Jinak uz se o tom film nezminuje, takze je to takovej vykrik. Simon je teda asi upir, ale to si take musime domyslet, z toho ze byl hryznutej a lepe vidi. Scenky vlkodlaci vuci upirum byla hruza sama o sobe, to jeste nekoho zajima ? Mne by zajimalo, odkud vsichni autori porad tahaj ze se nesnasi upiri a vlkodlaci, ja bych spis napsala knizku, kde vlkodlaci i upiri jsou stejnu hajzlove co jsou lidem po krku a bylo by vymalovano, aspon naka zmena. Jinak pohar lital sem a tam, cele se to mlelo, ze mne uz fakt bylo ke konci jedno kdo pohar chytne a proc. Vlastne mne bylo jedno co se stane vsem :) Dotatek Listopad 11, 2013: Precetla jsem Mortal Instruments City of Bones a bohuzel musim konstatovat, ze vetsina toho, co jsem psala vyse jde na vrub Hollywoodu a scenaristum. Kniha je mnohem vtipnejsi, logictejsi a vse dava mnohem vetsi smysl. Takze muzem dekovat scenaristum za zpackanou praci. ()

MrGandy

Na film jsem se těšil, jelikož trailer a informace k filmu vypadaly nadějně. Film tedy nebyl tak dokonalý, jak jsem si myslel, ani tak "vyspělý", ale se už dá dělat. Příběh předvídatelný, zápletka není nijak suprově podána a pocity jsou holt takové nijaké... Asi jsem marně doufal, že by film mohl být určen pro starší nebo náročnější diváky. Každopádně dávám 3 hvězdičky, protože tam přece jenom je. ()

NeverEver

Hrozne zalezi jak a s kym film sledujete. Pokud si doprejete milou spolecnost, dostatecny prisun bublinek, neco dobreho na zub a film berete s nadhledem, navic si ho zpestrite soutezi - typujete dialogy, ktere prijdou (mam 10dobrych zasahu:-), tak vam tech 130 minut prijemne ubehne a jeste mate o zabavu postarano:-) Pokud bych ale mohla rict par slov pak by to bylo asi tvurcum 1/ natacet film prvoplanove jako prvni z mnoha... mu jen a jen uskodi; 2/kdyz uz si vyberu totu latku, mel bych se drzet osvedcenych vyvojovych linek (mlada bojovnice, ktera nevi kym je a co vsechno umi je poslana na vycvik, moc ji to nejde, vsichni jsou na ni zli, tam se zamiluje a nakonec v zaverecne zkousce uspeje; nebo mlada bojovnice, ktera nevi kym je a co vsechno umi bojuje o svuj holy zivot na uteku "pustinou", kdyz ji pronasleduji "nestvury" a pomaha ji statecny mladik, do ktere ho zamiluje a spolecne vsechny nestvury pobiji; nebo mlada bojovnice, ktera nevi kym je a co vsechno umi trpi v podruci nevlastnich rodicu, postupne odhaluje sve schopnosti, az na maturitnim plese vsem zachrani zivot a zamiluje se do sveho o rok starsiho spoluzaka, ktery ji jako jediny nepodceni a pozve na ples...) Nikdy ne vse najednou a pokud mozno jeste s prichuti incestu...?!?! Tim se vytrati vse o co se tvurci pred tim hodinu a pul snazili. 3/hlavni predstavitele musi byt sympaticti!!! Ta holka byla OK, ale ti dva?! Jonathan je se svym sexappealem strcil do kapsy oba!!!. Kdyby pak skoncila v posteli se svym otcem vubec bych se ji nedivila. 4/ Nikdy nemixovat vice nadprirozenych komunit do jednoho filmu: demoni, upiri, andele, lykani, carodejnice....(jedina vyjimka je True Blood a mozna 1.dil Underworldu) a za 5/ film pro nactilete jeste nemusi mit nutne uplne stupidni dialogy!!!! Mozna to autori nevite, ale i 9lete dite ma mozek a mysli.... No nic. Suma sumarum, protoze jsem to pojala odlechcene davam 3***... a priste sledovat jen s dostatecnym prisunem bublinek! :-) ()

JackMarvel odpad!

Odpad! Naprostý odpad!!! Co to sakra bylo?! Opravdu jsem se těšil. Všechno naznačovalo tomu, že se jedná o záživný, dobrodružný, romantický a rozumný film. Demence v každé minutě. Jakoby měli všichni UI z počítačových her, kde dělá minimálně stovkám upírům problém vrhnout se na amatérskou skupinku frajerů, jejíž jeden člen je polomrtvý a hlavní "hrdinka" se snaží dělat aby nic nedělala nebo vše zhoršovala. Když dostane poslední a nejvýznamnější radu od své matky, že nejspíš zemře pokud se vrátí domů, tak se samozřejmě vydá domů a cestou se nechá přejet. Civí na vnitřnosti pekelného pejska dokud se plně znovu nespojí a nepůjde po ní. Dobře... ve skutečnosti by byl normální člověk v pěkném šoku a možná by strachem nepohnul ani malíčkem, ale i ten největší srábotka by nestál na místě dokud by byl zkonzumován. Tento film jsem ohodnotil hned po scéně s již zmíněnými upíry. Do té doby jsem se musel pěkně překonávat a říkat si, že bych mě správně počkat až do konce. To nešlo. Dokoukáno do konce, ale jen abych si své ohodnocení potvrdil. Nerad bych přehlédl byť jen jednu malinkou *. Proč mám pocit, že byla každá postava z něčeho překvapená a proč jsem neustále myslel na Bradavice z HP s tím rozdílem, že zde místo zrcadla posloužil portál umožňující transport. Jak dlouhý musí být můj komentář, aby nevypadal příliš subjektivně.... Pro mě to byly dvě hodiny utrpení. Vystupující hrdinové jsou občas příliš citliví a jindy příliš drsní, že by přemožili celý svět. Postavy často "zakopávaly", děj mi přišel nedomyšlený, efekty hašení ohně po výbuchu démona v podobě psa raději nemusím komentovat. Snad jediný výběr hudby mohu hodnotit kladně. Všem žánrům nelze věnovat největší pozornost. Románek, akční bojovné scény, vztahy mezi několika nadpřirozenými druhy, dobrodružství. Bylo by toho víc. Zkrátka, je vidět, že se zde snaží spojit všechno dohromady a všechno co nejvýrazněji. Přirozeně by hrdinka byla psychopatka nebo moc dobrá herečka. Vede mě k tomu to, že až neuvěřitelně dokáže ovládat své emoce. Co by dělal normální zdravý člověk, kdyby celý život žil jako jiní obyčejní smrtelníci a jednoho dne poznal lovce stínů, vlkodlaky, upíry, démony, zažil únos své matky, zdemolovaný byt, hru o vlastní život atd.? Já bych zažil takovou nevolnost jako nikdy předtím, chvíli bych si myslel, že jsem cvok, pak bych si připadal jako má oblíbená postava z nějakého fantasy a neustále by mnou proudil adrenalin, z čehož bych byl se alespoň týden nepřestal neuvěřitelně klepat. V klidu by mě snad udržela jen jejich magická runa. Tento film postrádá hodně z přirozenosti (lidskosti). Takhle jsem ještě nikdy nic nezkritizoval. I když jde asi o teprve můj pátý komentář od nabytí práv. Poznámka na závěr: z části, kde vytáhla Pohár Smrti z tarotové karty jsem fakt nemohl! xD To co následovalo..... xD Nemohli ji prostě probodnout tím, co do něj vrazila po vyražení dveří, prostě na ni musel skočit jako na koníčka na odvedení pozornosti :D a co bylo pak... Tohle je na mě moc, takhle hrozně komentuju už jen zombie "katastrofy". Už to stačí, vážně už nic nenapíšu. Tohle je na mě moc. () (méně) (více)

Terminator666

Děj bych označil jako průměrný, musím přiznat, že do určité míry zajímavý. Herecké obsazení není špatné, postavy díky tomu působí vcelku reálně. Jen tomu snímku chyběl nějaký větší náboj, který by diváka více zaujal. I tak si myslím, že na snímek se dá koukat. Je to takový nenáročný film na který se člověk koukne po obědě, třeba i se zbytkem rodiny. Jen nechápu, proč chtějí točit pokračování, poněvadž tento snímek už takhle nemá potenciál více zaujmout. Bojím se, že s dalšími díly to bude jen a jen horší. ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)